Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 692

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 35 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Product brand
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 35 next fast forward last
Artykuł omawia korzyści stosowania marek produktów w opinii przedsiębiorstw oraz perspektywy rozwoju marek produktów w opinii przedsiębiorstw handlowych.
Prawie 150-letnia tradycja Żywca to historia marki, która przetrwała mimo wielu niekorzystnych dla niej zawirowań politycznych i gospodarczych. U progu XXI wieku jest jedną z niewielu znaczących polskich marek.
Przedstawiono w skrócie historię marki w Polsce w latach 90., sukcesy, silne i zanikające marki. Dokonano ogólnej oceny.
Nie ma produktu którego nie dałoby się skopiować: garnitur Gucci, koszula Armani, zapach Allure Chanel, zegarek rolex, wódka, buty, podrobić da się praktycznie wszystko. Polska razem z Turcją są liderami w produkcji fałszywych perfum i kosmetyków. Szacuje się, że udział podróbek w światowym obrocie gospodarczym sięga już 9 proc., a ich wartość wynosi około 370 mld euro. Z tej kwoty na polski rynek przypada, według różnych szacunków, od 1,8 mld euro do 5 mld euro.
5
Content available remote Marka kraju a marka produktu-wybrane zagadnienia
80%
Celem artykułu jest przedstawienie wybranych aspektów marki kraju w kontekście jej powiązań z markami produktów w nim wytwarzanych. W opracowaniu zastosowano metodę opisową i przedstawiono wybrane, dostępne dane pochodzące z literatury przedmiotu.(fragment tekstu)
Firma Marks & Spencer prowadzi swoją działalność w 718 punktach sprzedaży detalicznej w 34 krajach na całym świecie. Ponad 290 sklepów o łącznej powierzchni 1,1 mln mkw. znajduje się na terenie Anglii. Na całym świecie, we wszystkich oddziałach Marks & Spencer pracuje 71 tys. osób.
Objective: The purpose of this paper was to examine the effect that nostalgia-oriented strategy has on the Millennials' perception of the LEGO brand.Methodology: The methodology was based on past research in the field and used a modified version of a questionnaire developed by Pascal et al. (2002).Findings: The research was conducted among 203 young respondents in the second quarter of 2019. During the realization of research, the indirect method of gathering information, using a survey technique was applied. The survey was conducted with the application of the techniques of electronic survey. The research methodology was based on past research in the field and a modified version of a questionnaire developed by Pascal et al. (2002) was used.Value Added: This paper is the first to have found that companies operating in the toy industry are using nostalgia with aim of sustaining the brand loyalty.Recommendations: The toy industry has become pretty much an unfair place to do business these days, as the biggest toymakers are involved in a fierce fight for the next generations of kids enamoured with the latest high-tech wonders. This paper demonstrates how LEGO®'s efforts reaped dividends as they have begun to address Millennials. It can be said, then, that the future of marketing in the following months would involve nostalgia as a major tool accelerating all the strategic endeavours in this clash of brands as the trend described hereinafter does not seem to slow down. (original abstract)
Przedstawiono następujące zagadnienia międzynarodowej standaryzacji nazw marek: wymogi odnoszące się do nazewnictwa markowego, ryzyko międzynarodowej standaryzacji nazw marek, przeprowadzenie międzynarodowej standaryzacji nazw markowych
9
Content available remote Czynniki decydujące o sile marki na podstawie rankingu marek polskich
80%
Siła marki jest wyznacznikiem pozycji produktu wobec konkurentów,wpływa na wielkość sprzedaży i rynku konsumentów. Na siłę marki wpływa wiele czynników, które można pogrupować na: tworzące pozycję rynkową, relacje z klientami, postrzeganie marki i rodzaj rynku. Przeprowadzona analiza wykazała, że liderami na polskim rynku są głównie marki z tradycją, marki, które dbają o stałe kształtowanie wizerunku, przywiązują wagę do działań promocyjnych. Do najsilniejszych polskich marek należą: Wedel, Winiary, Lubella, TVN, Pudliszki, Apart. Najsilniejszą jednak marką pozostaje Wedel, choć oceny w niektórych czynnikach wskazują na konieczność poprawy działań.(tekst z oryginału)
Artykuł prezentuje informacje na temat produktów regionalnych rejestrowych przez kraje środkowoeuropejskie, które w maju 2001 roku przystąpiły do struktur Unii Europejskiej. Członkostwo ułatwiło rejestrację produktów regionalnych oraz bierną partycypację w procedurach rejestracyjnych. Zarejestrowane na obszarze kraju produkty regionalne i lokalne mogą stać się podstawą do promocji turystycznej regionów pochodzenia tych produktów. Marka produktu regionalnego staje się podstawą do podnoszenia jakości produktów rolno-spożywczych. Artykuł prezentuje aktywność państw środkowoeuropejskich, będących członkami UE od 2004 roku, w zakresie rejestracji produktów regionalnych. Prezentowane dane pozwalają stwierdzić ile produktów rejestrowanych jest w grupie PDO, PGI oraz TSG. Weryfikacja danych statystycznych pozwala również na prezentację informacji, z jakich klas produktowych, określonych w dyrektywach unijnych, pochodzą opisywane produkty. (abstrakt oryginalny)
Olivieto Toscani (kreator marki Benetton) wykreował markę Benetton. Przyczynił się do przemodelowania całej komunikacji reklamowej.
Przed laty Polska miała kilka marek, które były znane w świecie i identyfikowały się z naszym krajem. Były to np. wódka Wyborowa, szynka Krakus i batoniki Prince Polo. Dziś, wskutek nieskutecznej polityki marketingowej, nieuregulowanych praw własnościowych bądź zmiany strategii firm sprzedających polskie specjały, zeszły one zupełnie na obrzeża światowego rynku. Towary z Polski mają nadal szansę zaistnieć, nawet w kategorii produktów najbardziej luksusowych, tylko muszą lepiej zadbać o markę.
Polskie marki mają ostatnią szansę na własną promocję. Agencja reklamowa Demo przygotowała "Kampanię gospodarczą na rzecz nowych marek", której celem jest uświadomienie przedsiębiorcom roli marki we współczesnej gospodarce rynkowej oraz potrzeby wykreowania narodowych produktów markowych. Projekt Demo popierają i deklarują pomoc instytucje zajmujące się promocją marki: Stowarzyszenie Pro Marka i Instytut Marki Polskiej.
Wyniki porównawczego badania przeprowadzonego w 2002 roku w Polsce, Czechach i na Węgrzech na temat preferowanych marek. Przedstawiono najbardziej znane i lubiane marki, co za tym idzie - kupowane, jak zmieniają się preferencje konsumenta w zależności od jego płci, wieku, i kraju zamieszkania.
Artykuł krótko charakteryzuje działania Stowarzyszenia Promarka, którego pierwszą okazją do publicznej prezentacji była wystawa "Szlachectwo marki polskiej w gospodarce".
Stworzenie jednoznacznej definicji produktu luksusowego, kompleksowo traktującej to zagadnienie, nastręcza problemów przedstawicielom wielu dyscyplin naukowych. Postrzeganie istoty produktu luksusowego w tak wieloraki sposób wynika z faktu, iż w każdej nauce akcentowane są odmienne, istotne z punktu widzenia tejże nauki aspekty, wymiary luksusu. Nie bez znaczenia jest w tym miejscu również względność pojęcia, zarówno samego luksusu, jak i produktu luksusowego. Należałoby się więc zastanowić, w jaki sposób kształtować produkt oraz jakich narzędzi marketingowych używać, by nadać mu i utrzymać luksusowy wizerunek. Celem artykułu jest identyfikacja cech produktu, które pozwalają zakwalifikować go do grona dóbr luksusowych. Dla pełnego zrozumienia problemu niezbędne jest usystematyzowanie wiedzy na temat istoty produktu luksusowego oraz cech świadczących o jego luksusowym charakterze.(abstrakt oryginalny)
17
Content available remote Markowe produkty turystyczne na przykładzie Szklarskiej Poręby
80%
W artykule poruszone zostały kwestie związane z markowymi produktami turystycznymi w odniesieniu do Szklarskiej Poręby. Na początku przedstawione zostały wybrane, teoretyczne aspekty produktu turystycznego i marki, zaproponowana została autorska definicja markowego produktu turystycznego. W dalszej części przedstawiono zestawienie markowych produktów turystycznych miasta Szklarska Poręba, wraz z odpowiadającymi im elementami kluczowymi, przemawiającymi za kompleksowym charakterem produktów. Wspomniane zestawienie stanowi część aktualnie wdrażanej "Strategii Promocji Miasta Szklarska Poręba na lata 2010-2020". W ramach podsumowania wyszczególniono potencjalne korzyści, które mogą przynieść markowe produkty turystyczne w kontekście rozwijania się miasta i poprawy jakości życia społeczności lokalnej. Celem niniejszego opracowania jest próba wskazania na markowe produkty turystyczne jako istotne elementy w procesie promocji i rozwoju jednostek terytorialnych.(abstrakt autora)
W ostatnich latach obserwujemy w Polsce wzrost zainteresowania turystyką konną, czemu sprzyjają zarówno bogate walory krajoznawczo-przyrodnicze kraju, jak również rozwinięta infrastruktura z licznymi ośrodkami jeździeckimi, stadninami oraz gospodarstwami agroturystycznymi. Renesans, jaki przeżywa turystyka konna, znajduje wyraz w statystyce - ponad sześciokrotny wzrost uczestników wycieczek jeździeckich notowany w latach 2000-2009 (tabela 1). Turystyka konna zyskuje z roku na rok coraz więcej zwolenników. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie turystów tworzone są nowe szlaki konne przez PTTK, nadleśnictwa oraz władze lokalne i powstają coraz nowocześniejsze ośrodki jeździeckie.(abstrakt oryginalny)
Światowy rynek podróbek całkowicie wymknął się spod kontroli. Fałszerze stosują coraz bardziej wyszukane sztuczki. Kopiuje się nawet chipy do komputerów i leki ratujące ludzkie życie. Sprawy zaszły już tak daleko, że i Chiny będą musiały wreszcie się rozprawić z tym procederem.
Przed przystapieniem do działań promocyjnych warto sprawdzić, czy oferowany przez firmę produkt nosi właściwą nazwę. Wyróżniono cechy dobrej marki. Aby określić, jak dana nazwa lub obraz mogą być postrzegane przez wybrany segment odbiorców, prowadzi się badania psycholingwistyczne oraz typuje odpowiednie środki wyrazu (wybór skojarzeń, "ożywienie" produktu itp.).
first rewind previous Strona / 35 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.