Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 81

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Produkty bankowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Bankowość posiada ponad tysiącletnią historię, jednak dopiero w ciągu ostatnich lat XX wieku dokonały się w niej przełomowe zmiany, opisywane na wzór rewolucji przemysłowej nazwą rewolucji finansowej. Wywołały one pośród ludzi nauki, a także praktyki, burzliwą dyskusję odnośnie przyszłości banków i ich funkcji jako pośredników finansowych. Do najważniejszych przemian w bankowości zaliczamy jej internalizację, liberalizację, jak również deregulację oraz szybki rozwój bankowej technologii informatycznej, a także telekomunikacyjnej. Zmiany tego rodzaju wpłynęły w dość zasadniczy sposób na cały sektor bankowy, przyczyniając się w dużym stopniu do podniesienia się konkurencji na rynku dotyczącym usług bankowych. Bezpowrotnie zmieniły się również oblicza banków: usługi bankowe wyszły poza tradycyjne oddziały, a rozwój bankowości elektronicznej sprawił, że wszystkie usługi bankowe mogą być świadczone poprzez elektroniczne kanały do dystrybucji usług. Oznacza to, że obecny bank jest czynny przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku, a klient posiada do niego zdalny dostęp, bez względu na miejsce, w jakim się znajduje. W Polsce bankowość elektroniczna zaistniała już pod koniec lat 90. ubiegłego wieku i od tej pory, z roku na rok, cieszy się coraz większą popularnością. Stąd też celem niniejszego artykułu jest, na podstawie analizy materiałów źródłowych oraz badań empirycznych, identyfikacja determinantów wpływających na rozwój usług bankowości elektronicznej w Polsce. (abstrakt oryginalny)
W 2001 r. Bank Ochrony Środowiska SA obchodził jubileusz dziesięciolecia. Założony przez instytucje i osoby zainteresowane gromadzeniem, pomnazaniem i efektywnym wydatkowaniem środków na ochronę środowiska, szybko stał się znanym i cenionym partnerem wielu podmiotów na rynku inwestycji ekologicznych.
|
2015
|
nr 2, CD 2
929-936
Obecnie banki detaliczne, dzięki współpracy z podmiotami branży telekomunikacyjnej oferują nowe produkty o charakterze systemowym. Jest to przejawem innowacji sprzężonych, opracowywanych i wdrażanych we współpracy z innymi podmiotami. W artykule przybliżono istotę innowacji oraz zwrócono uwagę na jej wersję sprzężoną. Dokonano identyfikacji ogólnych założeń aliansów bankowo-telekomunikacyjnych oraz wskazano na najważniejsze uwarunkowania rozwoju tego typu działań. W dalszej części artykułu przedstawiono główne formy powiązań między zaangażowanymi podmiotami, wykorzystującymi innowacje sprzężone. Przedstawiono także charakterystykę oferty jednego z opisywanych przypadków, pod kątem cech, stanowiących korzyści dla klientów.(abstrakt oryginalny)
Celem niniejszej pracy jest analiza i ocena stopnia wykorzystania kanałów dystrybucji produktów bankowych oraz poznanie opinii rolników indywidualnych o bankowych łańcuchach marketingowych. Badania przeprowadzono w grudniu 2004 r. Podmiotem badań byli rolnicy indywidualni, którzy w 2004 r. skorzystali przynajmniej z jednej usługi bankowej. (fragment tekstu)
Sprzedaż krzyżowa polega na tworzeniu podstawowych więzi z klientami poprzez rachunek bieżący lub przez rachunek kredytu hipotecznego, a następnie sprzedawaniu kolejnych produktów finansowych. Ze względu na ogromny wpływ, jaki ma sprzedaż krzyżowa na wyniki finansowe banków, jest ona coraz częściej stosowana w praktyce marketingowej. Strategię sprzedaży krzyżowej (cross-sell strategy) stosują obecnie największe i najbardziej dochodowe banki świata: Citigroup, Wells Fargo, Bank of America, Barclays, HSBC, UBS, Fleet Boston.
|
|
16
|
z. 6
415-420
Głównym celem opracowania była charakterystyka rolników jako nabywców produktów i usług bankowych oraz analiza czynników determinujących wybór banku przez rolników na Pomorzu Środkowym. Źródłem danych empirycznych były badania ankietowe, w formie wywiadu kwestionariuszowego przeprowadzonego z rolnikami z regionu Pomorza Środkowego. Stwierdzono, że wraz ze wzrostem wielkości gospodarstwa rolnego wzrastał odsetek rolników, którzy deklarowali korzystanie z usług i produktów bankowych, przy czym większość z nich (ponad 80% respondentów) korzystała z usług tylko jednego banku. Analiza wykazała również, że z usług i produktów bankowych korzystali chętniej rolnicy legitymujący się wykształceniem średnim lub wyższym. (abstrakt oryginalny)
|
|
z. 1
221-234
Celem badań była identyfikacja produktów i usług bankowych, z których korzystają rolnicy w kontekście posiadanych aktywów finansowych i rzeczowych. Analizie poddano rodzaje produktów bankowych, z których korzystają klienci poszczególnych typów banków, w zależności od wybranych charakterystyk ankietowanych rolników i ich gospodarstw. Ze względu na zakres badania skupiono się na czynnikach endogennych, związanych z producentem rolnym i prowadzonym przez niego gospodarstwem. Źródłem danych empirycznych były badania ankietowe, w formie wywiadu-kwestionariusza przeprowadzonego z rolnikami. Na podstawie uzyskanych wyników można wnioskować, że spośród badanych rolników 80% deklarowało, że korzysta z usług i produktów banków spółdzielczych, przy tym, gospodarowali oni na mniejszej powierzchni użytków rolnych niż klienci banków komercyjnych. Różnice w preferencjach korzystania z usług bankowych oferowanych przez banki spółdzielcze i banki komercyjne widoczne były szczególnie w przypadku takich instrumentów, jak: bankowość elektroniczna, karta płatnicza i lokata bankowa. Banki spół- dzielcze, aby zachować konkurencyjność powinny oferować produkty, które odpowiadają oczekiwaniom klientów i są unikalne dla danego regionu. Powinny ponadto wykorzystywać technologie cyfrowe i rozwijać współpracę w ramach sektora bankowości spółdzielczej.(abstrakt oryginalny)
Celem badań była identyfikacja powiązań pomiędzy wieloletnią współpracą z bankiem a wybranymi cechami charakteryzującymi rolników z regionu Pomorza Środkowego. Zestaw zmiennych niezależnych stanowiły: status oraz powierzchnia gospodarstwa rolnego, rodzaj i wartość produkcji, płeć, wiek oraz wykształcenie kierującego. Wykorzystano źródła danych pierwotnych pozyskanych w toku przeprowadzonych terenowych badań empirycznych, zrealizowanych z zastosowaniem sondażu diagnostycznego. Do realizacji podjętego celu opracowania wykorzystano także analizę literatury tematu oraz wielowymiarową analizę korespondencji. Analiza wykazała, że ankietowani rolnicy, którzy uważają, że wieloletnia współpraca z bankiem stanowi ważną przyczynę przy wyborze produktów i usług bankowych mają powyżej 45 lat, posiadają wykształcenie co najwyżej średnie i prowadzą gospodarstwa z produkcją mieszaną. (abstrakt oryginalny)
9
Content available remote Świadomość produktów bankowych w wybranych grupach społecznych
100%
|
|
nr 1
7-23
Kwestia rzekomego braku wiedzy na temat produktów bankowych i mechanizmu ich działania jest podawana bardzo często za przyczynę wielu błędnych decyzji, związanych z zarządzaniem własnymi środkami pieniężnymi przez klientów banków i instytucji finansowych. Celem niniejszego opracowania jest ocena świadomości dotyczącej produktów bankowych w grupie detalicznych klientów banków. Autorka założyła, że poziom wiedzy finansowej Polaków jest niski, czego nie potwierdziły przeprowadzone przez nią badania empiryczne. (abstrakt oryginalny)
10
Content available remote Bankowe Papiery Wartościowe Strukturyzowane
100%
Opracowanie przedstawia przykładową wycenę BPW strukturyzowanego czyli produktu strukturyzowanego w formie prawnej, która stanowiła 3,21% proponowanych w okresie 27.11.2010-27.11.2011 produktów strukturyzowanych na polskim rynku kapitałowym. (fragment tekstu)
11
Content available remote Przedsiębiorstwa rodzinne a oferta banków
100%
Celem niniejszego artykułu jest próba ustalenia wpływu rodzinności prowadzonej działalności gospodarczej na ofertę kredytową banków. Na jego potrzeby przeprowadzono badanie ankietowe wśród pracowników zarówno banków spółdzielczych, jak i PKO BP S.A., które uczestniczyły w czwartym kwartale 2016 roku w szkoleniach z zakresu obsługi klientów instytucjonalnych. (fragment tekstu)
12
Content available remote Produkty i usługi oferowane osobom starszym przez banki
100%
|
|
nr 4
45-57
Banki mają często problemy z adresowaniem swoich usług do specyficznej grupy klientów jaką są seniorzy. Ich oferta ma z reguły charakter głównie standardowy. Jednak na polskim rynku znaleźć można banki, które wychodzą do seniorów ze specjalnymi ofertami. Celem niniejszego artykułu jest analiza oferty produktowej banków dla osób w wieku emerytalnym oraz jej ocena na przykładzie wybranych banków. (abstrakt oryginalny)
|
|
14
|
nr 87
237-249
Bankowość spółdzielcza stanowi istotną część krajowego systemu bankowego, a w mniejszych miejscowościach jest często podstawowym dostarczycielem usług bankowych. Dla poprawy sytuacji finansowej i zakresu oferowanych usług, a także konieczności podniesienia poziomu kapitałów własnych banki spółdzielcze prowadziły silną konsolidację w latach 1997-2009. W jej wyniku liczba banków obniżyła się ponaddwukrotnie, tj. z 1.295 do 576. Jednak z drugiej strony liczba placówek podniosła się o ponad 70%, tj. z 2.250 do 4.402. Konsolidacja była jednym z czynników pozwalających na rozszerzenie zakresu usług dotychczas skoncentrowanego na działalności depozytowej i kredytowej. Przeprowadzone badania wskazują, że konsolidacja bankowości spółdzielczej przyczyniła się do zwiększania znaczenia przychodów nieodsetkowych w przychodach z działalności bankowej, na co pozytywny wpływ miał zwiększający się udział obsługi sektora niefinansowego, tj. wzrost udziału należności i zobowiązań. Kontynuacja konsolidacji i wzrost kapitałów własnych umożliwi bankom zwiększenie geograficznego obszaru działania i oferowania coraz szerszego zakresu usług bankowych. (abstrakt oryginalny)
|
|
nr 5
50-51
Banki proponują coraz więcej produktów skrojonych specjalnie na miarę sektora MSP. Jeszcze niedawno firmy te nie mogły liczyć na tak szeroki zakres obsługi i konkurencję bankową. O wzroście zainteresowania segmentem MSP, a szczególnie mikroprzedsiębiorstwami, świadczy rozbudowa sieci oddziałów detalicznych. Banki wydzielają specjalne centra obsługi, upraszczają procedury kredytowe, oferują pakiety produktów oraz coraz powszechniej doradztwo i opiekę doświadczonego pracownika. MSP mają możliwość negocjacji i redukcji poszczególnych opłat, porównują oferty i wybierają najlepsze. Wzrasta również zainteresowanie dodatkowymi usługami, jak faktoring czy leasing. (abstrakt oryginalny)
Artykuł na temat bankowości prywatnej. Omówiono problem banków kadrowych, kryzysu zaufania, poziomu i struktury bogactwa w Polsce oraz architektury produktowej banków. Zaprezentowano przykłady modnych i efektownych produktów bankowych oraz problem optymalizacji podatkowej w bankowości.
Scharakteryzowano ryzyka związane z działalnością banku oraz przedstawiono relacje pomiędzy tymi ryzykami a ryzykiem cyklu życia produktu bankowego.
Celem artykułu jest porównanie różnych kryteriów stosowanych do oceny efektywności kredytowych produktów bankowych. Przygotowana przez bank oferta produktów kredytowych ma duże znaczenie dla sukcesu banku na rynku. Wybranie zaś właściwych kryteriów oceny efektywności produktów kredytowych wpływa na tę ofertę. Również ocena efektywności przyczynia się do podejmowania przez kierownictwo banku odpowiednich decyzji strategicznych, dlatego też bardzo istotny jest odpowiedni wybór kryteriów efektywności produktów kredytowych. (fragment tekstu)
|
2016
|
z. 2 (40)
399-406
Rolnicy dokonując wyboru banku z usług, którego chcą korzystać kierują się różnego rodzaju czynnikami. Celem przeprowadzonego badania był wybór najistotniejszych czynników determinujących wybór banku oraz identyfikacja powiązań pomiędzy opinią o banku (jego reputacją), a wybranymi cechami charakteryzującymi rolników z regionu Pomorza Środkowego. Do realizacji podjętego celu wykorzystano dane pierwotne pozyskane w toku przeprowadzonych terenowych badań empirycznych oraz wielowymiarową analizę korespondencji. Zestaw zmiennych niezależnych stanowiły: status oraz powierzchnia gospodarstwa rolnego, rodzaj i wartość produkcji, płeć, wiek oraz wykształcenie kierującego. Jak wynika z przeprowadzonych badań najistotniejszą wskazywaną determinantą wyboru banku przez rolników była opinia o banku (jego reputacja). Analiza wykazała między innymi, że ankietowani rolnicy, którzy uważają, że opinia o banku stanowi ważną przyczynę przy wyborze produktów i usług bankowych są w wieku poniżej 45 lat, posiadają wykształcenie średnie rolnicze i prowadzą gospodarstwa z produkcją roślinną lub zwierzęcą.(abstrakt oryginalny)
19
Content available remote Rynek bancassurance w Polsce
100%
Obecne uwarunkowania rynkowe, wyzwania ze strony otoczenia oraz spadek zysków z tradycyjnych operacji bankowych o charakterze depozytowo-kredytowym powodują, że poziom konkurencyjności banków jest czynnikiem kluczowym do dalszego, efektywnego działania na rynku. Ostra konkurencja wśród podmiotów funkcjonujących na rynku finansowym, zmusza banki do nieustannej modyfikacji ofert, mającej na celu ich uatrakcyjnienie, świadczenia usług na coraz wyższym poziomie przy jednoczesnej redukcji kosztów. Wydaje się, że cele te stoją w zupełnej sprzeczności względem siebie. Instytucje bankowe stanęły zatem w obliczu formułowania nowych strategii, pozwalających na budowanie silnych przewag konkurencyjnych. Nowym trendem w tym zakresie jest realizacja strategii bancassurance. (fragment tekstu)
Przedstawiono jak Polacy gospodarują swoimi piniędzmi. Zwrócono uwagę na ważność wskaźników socjoekonomicznych i psychologicznych w analizach zachowań konsumentów (optymizm konsumencki, skłonność do podejmowania ryzyka, motywy oszczędzania) stosowanych przy prognozowaniu popytu na produkty bankowe.
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.