Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 33

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Produkty strukturyzowane
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
|
|
z. 83
99-108
The paper presents the most important methods of of creation of structured pdoducts by retail banks in cooperation with investment banks, issuers (third entities) and investment funds. It also describes the role of investment bank in the process of creation of such products and points to investment bank departments involved in the process. (original abstract)
Autor niniejszego artykułu przedstawi detaliczny rynek produktów strukturyzowanych ze szczególnym uwzględnieniem rynku niemieckiego i polskiego. W celu przybliżenia mechanizmu funkcjonowania instrumentów strukturyzowanych na początku zaprezentowano również sposób tworzenia produktów strukturyzowanych oraz przedstawiono ich klasyfikację. (fragment tekstu)
Okres globalnego kryzysu finansowego lat 2007-2009 to dobry czas na analizę struktur finansowych na polskim rynku. Produkty te popularne są m.in. ze względu na ich aspekty behawioralne. Czas globalnych zawirowań na rynkach inwestycyjnych powinien zwiększyć zainteresowanie tymi instrumentami, wielu inwestorów bowiem wykazuje ponadprzeciętną awersję do ryzyka. Przegląd stóp zwrotu tych konstrukcji prowadzi do wniosku, iż ich parametry inwestycyjne były mierne. Choć w większości spełniły postulat ochrony powierzonego kapitału, nie były jednak w stanie skutecznie konkurować z lokatami bankowymi. Wynika to zarówno ze skali ostatniego kryzysu oraz inicjalnej fazy rozwoju tego segmentu produktów finansowych w Polsce, jak i czynników instytucjonalnych - dotyczących standardów zarządzania aktywami w polskich instytucjach finansowych.(abstrakt oryginalny)
|
|
nr 898
65-74
Produkty strukturyzowane są jednym z najszybciej rozwijających się instrumentów inwestycyjnych na polskim rynku. Jakkolwiek lokaty bankowe są wciąż najpopularniejszą formą oszczędzania w naszym kraju, od 2007 r. dało się zauważyć rosnące zainteresowanie instrumentami strukturyzowanymi. Celem artykułu jest próba oszacowania zysku z inwestycji w produkty strukturyzowane dostępne na polskim rynku finansowym. Przedmiotem badania w artykule jest lokata strukturyzowana, której indeksem podstawowym jest kurs fixingu EUR/PLN ogłaszany przez NBP. W badaniu wykorzystano falkę Daubechies z algorytmem à trous oraz sztuczne sieci neuronowe, zintegrowane w jednym algorytmie. (abstrakt autora)
W artykule przedstawiona została przykładowa wycena produktów strukturyzowanych. Dokonano jej na przykładzie opracowanego specjalnie do tego celu produktu strukturyzowanego odzwierciedlającego produkty strukturyzowane oferowane na współczesnym rynku kapitałowym. Zaproponowany do wyceny produkt strukturyzowany jest w formie lokaty indeksowej emitowanej w kilku edycjach rozróżnionych ze względu na poziom ochrony zainwestowanego kapitału oraz współczynnik partycypacji w zyskach. Celem artykułu jest zbadanie efektywności inwestycji w lokatę strukturyzowaną oraz zaprezentowanie modelu wspomagającego wycenę produktu strukturyzowanego. Celem artykułu jest również zbadanie efektywności autorskiego modelu zastosowanego do wyceny produktu strukturyzowanego, uwzględniającego interakcję wskaźników rynku finansowego. Autorski model dotyczy predykcji indeksu bazowego produktu strukturyzowanego(abstrakt oryginalny)
Cel - Próba odpowiedzi na pytanie, czy produkty strukturyzowane mogą służyć do wykonywania transakcji mających na celu pośrednie finansowanie przedsiębiorstw. Metodologia badania - Badanie oparte jest na metodzie case study oraz zawiera elementy analizy danych wtórnych. Wynik - Oferta obligacji znalazła zainteresowanie wśród inwestorów. Można zatem zakładać, że tym śladem podążą inni emitenci, którzy dzięki produktom strukturyzowanym będą z jednej strony oferować ciekawe możliwości inwestycyjne, a z drugiej strony takie produkty mogą posłużyć do finansowania potrzeb przedsiębiorstw. Oryginalność/wartość - W artykule omówiono stosunkowo nową emisję, która miała miejsce jesienią 2016 roku. Pokazano nowe rozwiązanie na rynku finansowym w Polsce.(abstrakt oryginalny)
Rynek produktów inwestycyjnych w Polsce nieustannie się rozwija. Pojawiają się na nim nowe formy instrumentów finansowych, które mogą stanowić alternatywę dla dotychczasowych form inwestowania. Są to między innymi produkty strukturyzowane. Celem artykułu jest wskazanie wpływu produktów strukturyzowanych na polski rynek ubezpieczeń na życie. W artykule zaprezentowano formy funkcjonujących w Polsce produktów strukturyzowanych oraz konstrukcję i cechy produktów strukturyzowanych, które przybierają formę ubezpieczeń (w tym najnowszego rodzaju tych produktów-typu Pareto). Autorki podjęły próbę ukazania tendencji zachodzących w oszczędnościach Polaków oraz sytuacji na polskim rynku ubezpieczeń na życie, na który wpływ mają, zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku lat, oferowane przez ubezpieczycieli polisy strukturyzowane, traktowane coraz częściej jako alternatywna forma lokowania kapitału.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest analiza opłacalności inwestycji w produkty strukturyzowane. W artykule została przedstawiona przykładowa wycena produktów strukturyzowanych, którą dokonano na przykładzie opracowanego specjalnie do tego celu produktu strukturyzowanego w formie lokaty indeksowej w kilku edycjach rozróżnionych ze względu na poziom ochrony zainwestowanego kapitału oraz współczynnik partycypacji w zyskach. Szacowny produkt strukturyzowany jest odzwierciedleniem oferowanych aktualnie na rynku instrumentów strukturyzowanych. Ponadto celem artykułu jest aplikacja autorskiego modelu w wycenę produktów strukturyzowanych oraz ocena jego skuteczności. Algorytm oparty jest w części predykcyjnej wskaźnika produktu strukturyzowanego na analizie falkowej.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest uzyskanie odpowiedzi na pytanie: czy inwestycja w produkty strukturyzowane dostępne na polskim rynku finansowym zapewnia gwarancję kapitału deklarowaną przez emitentów tych produktów oraz czy klient - szczególnie nieprofesjonalny inwestor - jest w stanie na podstawie dostępnych dokumentów informacyjnych prawidłowo zweryfikować poziom tej ochrony? Przedmiotem badań były lokacyjne produkty strukturyzowane subskrybowane na rynku polskim w I kwartale 2013 r.(abstrakt oryginalny)
10
Content available remote Investors' Preferences and Payoffs from Structured Products
84%
|
2013
|
14(XIV)
|
nr 2
279-288
The attractiveness of structured products is mainly due to the fact that the diversity of their structures corresponds to the specific preferences of different groups of investors. To determine the appropriate investment product for an investor it is necessary to identify investor preferences, attitude toward risk. The paper contains an analysis of investors preferences in relation to the payoffs from the typical structured products. Investors' preferences are based both on the rational choice theory and the prospect theory. (original abstract)
Celem artykułu jest przedstawienie rynku produktów strukturyzowanych w Polsce w kontekście zysków i strat z zakończonych inwestycji w produkty strukturyzowane, jak również pokazanie, kiedy inwestycja w produkty strukturyzowane przynosiła inwestorom straty, a kiedy zyski. W tym celu wyznaczono stopę zwrotu brutto oraz roczną stopę zwrotu netto zakończonych w latach 2000-2013 produktów strukturyzowanych. Stopy zwrotu produktów strukturyzowanych zestawiono z inflacją oraz ze średnim rocznym oprocentowaniem lokat na okres 12 miesięcy. Szczegółowo opisano najlepszy i najgorszy pod względem stopy zwrotu brutto produkt strukturyzowany zakończony na polskim rynku kapitałowym w latach 2000-2013. Analizie zostało poddanych 1820 produktów strukturyzowanych, które pojawiły się na rynku w okresie od 2000 r. do 2013 r.(abstrakt oryginalny)
Gwałtowny i znaczny spadek cen akcji oraz towarzysząca mu niepewność co do przyszłej koniunktury skłoniły inwestorów giełdowych do poszukiwania alternatywnych, bezpiecznych form inwestowania. Produkty strukturyzowane (lokata, certyfikat) będące połączeniem tradycyjnego instrumentu o stałym dochodzie oraz jednego lub kilku instrumentów pochodnych mogą okazać się produktem idealnym na czas giełdowych spadków. W artykule przedstawiono nie tylko szanse, ale i potencjalne zagrożenia wynikające z tego typu inwestycji.
|
|
nr 4
269-279
Giełdowe produkty strukturyzowane należą do jednych z najmłodszych instrumentów rynku finansowego. Naśladują one zachowanie wartości instrumentu podstawowego, na który zostały wystawione, a tym samym dają inwestorom możliwość osiągnięcia zysku wynikającego ze zmiany wartości instrumentu bazowego bez konieczności jego zakupu. Obecnie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oferowanych jest wiele rodzajów produktów strukturyzowanych. Są to produkty inwestycyjne z pełną lub częściową ochroną kapitału, bez ochrony kapitału, a także produkty lewarowane, wystawiane na takie instrumenty bazowe, jak: indeksy giełdowe, ceny towarów, walut czy akcji krajowych i zagranicznych firm. Celem opracowania jest przedstawienie zasad funkcjonowania produktów strukturyzowanych o średnim ryzyku dostępnych na warszawskiej giełdzie oraz analiza rozwoju tego rynku.
Zaprezentowane w tym artykule papiery strukturyzowane stanowią alternatywę dla dotychczasowych form inwestycji. Ich zaletą jest wielka elastyczność w sposobie konstrukcji i budowy. W pracy porównano oraz wyselekcjonowano najbardziej atrakcyjne produkty strukturyzowane, których subskrypcja zakończyła się w 2009 r. lub kończy się w 2010. Wykorzystano do tego celu syntetyczny miernik rozwoju oparty na następujących cechach: czas trwania produktu, minimalna kwota inwestycji w produkt, stopień ochrony kapitału.(abstrakt oryginalny)
|
|
nr 7
291-303
Artykuł przedstawia wpływ czynników psychologicznych na zjawiska związane z postrzeganiem pieniędzy, zysków oraz strat. Wskazuje, jak iluzja pieniądza, postrzeganie ryzyka czy teoria perspektywy wpływają na postawę wobec różnych sposobów oszczędzania lub inwestowania. Okazuje się, że ludzie chętnie korzystaliby z okazji zarobku, jakie stwarza rynek akcji, lecz wykazują bardzo dużą awersję w stosunku do strat. Produkty strukturyzowane to właśnie takie konstrukcje, które z jednej strony zabezpieczają przed stratami, z drugiej zaś - pozwalają na uczestnictwo w zyskach np. na rynku akcji. (oryginalne streszczenie)
Celem artykułu jest uzyskanie odpowiedzi na pytanie: jakie korzyści może przynieść inwestorowi inwestycja w produkt strukturyzowany oferowany na rynku polskim oraz z jakimi zagrożeniami musi się on liczyć, wybierając ten alternatywny produkt? Przeanalizowano warunki ofert produktów strukturyzowanych subskrybowanych przez instytucje finansowe w Polsce w okresie od stycznia do 19 marca 2009 r. Źródłem wiedzy o oferowanych produktach były informacje zawarte na stronach internetowych emitentów1 oraz na portalu dotyczącym polskiego rynku struktur - http://www.structus.pl/. (fragment tekstu)
Produkty strukturyzowane jako forma inwestycji alternatywnych mogą być stosowane w celu dywersyfikacji portfela. Profil wypłaty z tych instrumentów zależy od zawartej w konstrukcji formuły obliczeniowej i indeksu bazowego. W artykule opisane zostały produkty strukturyzowane dostępne na giełdach w Budapeszcie, Pradze i War-szawie. W pracy przedstawione zostały analizy porównawcze statystyk handlowych z lat 2007-2013, a także opis profili inwestorów. Polski rynek ETP jest, spośród omawianych, największym, oferującym szeroką gamę produktów; jednak najbardziej aktywnymi w zakresie obrotu instrumentami ETP są inwestorzy z Węgier. Na praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, mimo tego, że produkty strukturyzowane dostępne są od 2006 roku, nie cieszą się dużą popularnością wśród uczestników rynku(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest próba oszacowania stopy zwrotu z inwestycji w produkty strukturyzowane dostępne na polskim rynku fi nansowym. W szczególności przedmiotem badania w artykule jest lokata strukturyzowana której indeksem podstawowym jest kurs fi xingu EUR/PLN ogłaszany przez NBP. W badaniu wykorzystano falkę Daubechies z algorytmem "a Trous" oraz sztuczne sieci neuronowe, zintegrowane w jednym algorytmie. Zasadniczo proponowaną metodę predykcji wskaźnika produktu strukturyzowanego oparto w przeważającym stopniu o transformatę falkową, ponieważ funkcje falkowe charakteryzują dobre własności lokalizacyjne zarówno względem czasu jak i częstotliwości.(abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego opracowania jest scharakteryzowanie finansyzacji, ale także ukazanie wpływu na rozwój rynku finansowego na przykładzie produktów strukturyzowanych jako innowacyjnych instrumentów finansowych w Polsce w latach 2009-2016. Chociaż w czasopiśmiennictwie nie pomija się warunków politycznych, kulturowych i społecznych leżących u podstaw finansjalizacji przedsiębiorstw, to w dominującej na ten temat literaturze anglosaskiej uwaga skupiana jest przede wszystkim na opisywaniu ścisłego związku między aktywnością inwestorów instytucjonalnych i skalą akumulacji finansowej. Wykazano przede wszystkim, że wzrost stopnia finansjalizacji jest powiązany ze zjawiskiem presji "niecierpliwych" inwestorów instytucjonalnych, bardziej zainteresowanych krótkoterminowymi zyskami spółek i ich bieżącą konsumpcją niż oczekiwaniem na osiągnięcie przez nie lepszych wyników z działalności gospodarczej w długim okresie, implikowanych efektywną alokacją kapitału wewnętrznego. Zjawisko to traktowane jest również jako główny czynnik napędowy tendencji do poszukiwania maksymalnej stopy zwrotu z zainwestowanego kapitału przy jak najmniejszym ryzyku, co tym samym stanowi fundamentalny imperatyw koncepcji SHV. Finansyzacja rozumiana jako dominacja sektora finansowego nad sektorem realnym, co jest najbardziej widoczne w USA, była jedną z istotnych przyczyn globalnego kryzysu finansowego. Autorka w oparciu o polską i zagraniczną literaturę przedmiotu oraz dane statystyczne przedstawia główne przyczyny, natężenie i skutki finansyzacji na rynku finansowym w Polsce. Biorąc to pod uwagę, należy stwierdzić, że w tym kontekście zasadne jest nie tylko badanie samego zjawiska finansjalizacji, ale także poszukiwanie odpowiedzi na pytanie o kierunki przemian zachodzące na rynkach finansowych. (abstrakt oryginalny)
W pracy podjęto próbę wyceny produktu strukturyzowanego na przykładzie lokaty strukturyzowanej emitowanej przez mBank, której indeksem podstawowym jest kurs fixingu EUR/PLN ogłaszany przez NBP. Wycena produktu sprowadza się w tym przypadku do wyceny instrumentu bazowego, czyli do oszacowania przyszłej wartości indeksu podstawowego. Prognoza instrumentu bazowego jest wygenerowana na podstawie modelu scalającego analizę falkową i sieci neuronowe. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.