Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 41

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Project quality
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Zarządzanie projektami bazuje na analizie trzech wymiarów: kosztów, terminów i jakości. Parametry te są ze sobą ściśle powiązane. Zmiana jednego z nich powoduje najczęściej zmianę pozostałych. Jakość jest przy tym najbardziej dyskusyjnym parametrem i odmiennie rozumiana jest przez strony zaangażowane w projekt. Celem artykułu jest przedstawienie złożoności wymiaru jakości w projekcie oraz analiza wpływu jakości na poziom kosztów. W artykule przedstawiona została istota jakości, następnie opisany został problem odmiennego podejścia do jakości przez interesariuszy i na koniec zaprezentowana została metoda redukcji kosztów z wykorzystaniem analizy wymiaru jakości w projekcie.(abstrakt oryginalny)
Zespół metod wykorzystywanych do planowania eksperymentów określa się jako Design of Experiments -DOE. Celem stosowania DOE jest uzyskanie jak największej ilości wartościowych i wiarygodnych informacji o badanym wyrobie lub procesie na podstawie jak najmniejszej liczby doświadczeń. W artykule zwrócono uwagę na stosunkowo mało znane metody opracowane przez Shainina oraz Taguchiego. Przedstawiono dobór parametrów metodą Shainina i Taguchiego na przykładzie procesu toczenia.
3
Content available remote Struktury organizacyjne projektów
75%
Artykuł poświęcony jest problematyce zarządzania projektami. Autorka koncentruje się na strukturach organizacyjnych projektów i przedstawia wyniki badań ilościowych dotyczących tego problemu. Analizując literaturę przedmiotu i wyniki swoich badań autorka podkreśla, że najistotniejsze w projektach jest to, że udaje się ze stałych elementów organizacyjnych tworzyć coraz bardziej elastyczne formy działania. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono proces realizacji projektu w organizacji. Zaprezentowano trzy etapy projektu: uruchomienie proejktu, realizację projektu oraz jego zamknięcie. Opisano jak prawidłowo zorganizować czas pracy, jak wybrać członków zespołu, jak zapoznać ich z firmą oraz przedstawić im zakres obowiązków. Zwrócono uwagę na to jak powinna przebiegać komunikacja w zespole, jak rozwiązywać konflikty, motywować oraz kontrolować i ocenić efekty pracy.
5
75%
Głównym celem rozważań jest identyfikacja najlepszych z punktu widzenia klienta indywidualnego serwisów internetowych bankowości elektronicznej w Polsce w 2014 roku. Wykorzystanie instrumentów nowoczesnej technologii komunikacyjnej do kontaktów z klientami e-bankowości stwarza bankom przewagę konkurencyjną oraz przedstawia możliwości świadczenia usług bankowych w sposób wygodny dla klientów. Bankowość elektroniczna prowadzi do umocnienia pozycji banku w konkurencyjnym środowisku rynkowym, dlatego właśnie wysoka jakość witryny internetowej często odgrywa decydującą rolę w postrzeganiu całego banku. Badaniu metod umocnienia tej pozycji poświęcono niniejszy artykuł. Po krótkim wprowadzeniu na temat sytuacji w bankowości elektronicznej w Polsce autorzy określają założenia do prowadzonych badań. W badaniach wykorzystano metodę oceny punktowej oraz metodę oceny punktowej z preferencjami. Na jej podstawie zbudowano elektroniczny arkusz ocen udostępniony w Internecie i poproszono wybranych w sposób celowo-przypadkowy użytkowników o jego wypełnienie. Następnie na podstawie uzyskanych wyników autorzy przeprowadzili wielostronne analizy oraz przedstawili wynikające z nich wnioski i rekomendacje. Autorskim wkładem do badań była specyfikacja kryteriów oceny serwisów (w grupach ekonomicznych, technicznych i antykryzysowych) jako głównych wyznaczników postrzegania jakości witryn internetowych, identyfikacja najlepszych witryn e-bankowości oraz sformułowanie wniosków mogących stać się punktem wyjścia dla stworzenia skutecznego systemu zarządzania jakością e-usług w tej dziedzinie. (abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono znaczenie jakości w projektach. Bazą dla rozważań była definicja jakości projektu obejmująca aspekty: organizacji, projektowania oraz procesu. Omówiono atrybuty jakości w zarządzaniu projektem oraz kryteria i czynniki sukcesu projektów. Wykazano istotne powiązania pomiędzy nimi. (abstrakt oryginalny)
Purpose: There is a need to insure effectiveness in public transport infrastructure capital outlays. The Value for Money (VfM) concept has been embedded in political economy and management without a clear methodological framework and accepted definitions. This paper addresses methodological boundaries and opportunities for implementation of the VfM concept with special consideration to its marketing components. Methodology: A literature review and assessment of practical experience has been completed. An evaluation of the VfM logic is also provided. The VfM functions and application as an analytical, management and marketing tool are analyzed. Findings: The VfM project assessment methodology can be used to insure the best possible input costs and impacts ratio. The maximization of VfM is possible if this approach is correctly and fully implemented. Additional methodological and conceptual work is needed to ensure its full applicability. This concerns also marketing elements of the VfM concept. Originality: The paper presents a complex approach to VfM as an analytical and management procedure. It contributes to research advancement in this insufficiently explored area. (original abstract)
Zarządzanie projektami jest praktyczną dziedziną zarządzania, która w ostatnich latach zyskuje coraz większe znaczenie w działalności biznesowej firm i organizacji. Konieczność sprawnej i terminowej realizacji złożonych i w dużej mierze niepowtarzalnych przedsięwzięć sprawiła, że projekty i podejście projektowe na stałe zagościły w bieżącej aktywności przedsiębiorstw. Wraz z kolejnymi projektami wzrastają zasoby doświadczeń w firmie. Niestety, nierzadko zdarza się, że doświadczenia te rozpraszają się wraz z zakończeniem projektu i rozwiązaniem zespołu projektowego. Kluczowa, nowa wiedza zdobyta lub wytworzona w czasie realizacji projektu nie jest wykorzystywana po jego zakończeniu. Wprawdzie firmy coraz częściej są świadome tego, że coś w ten sposób tracą, jednakże tylko nieliczne nauczyły się już zachowywać i wykorzystywać wiedzę projektową. (abstrakt oryginalny)
9
Content available remote Metodyka RUP jako najlepsze dopełnienie zarządzania projektami informatycznymi
75%
Ta publikacja opisuje metodykę RUP - jej zalety oraz słabości w zarządzaniu projektami IT oraz propaguje metodykę jako kompleksowe podejście do zarządzania projektami informatycznymi. (abstrakt oryginalny)
W przedsięwzięciach informatycznych przywiązuje się różną wagę do pracy analitycznej. Wiele czynników i przyjętych kryteriów ma na to wpływ. W opracowaniu zwrócono uwagę na tę pracę w kontekście zapewnienia jakości rozwiązań IT, przy czym zagadnienie to rozpatruje się z uwzględnieniem ewaluacyjnego znaczenia rozwiązań IT w przedsiębiorstwach. Ostatecznie dokonano pewnej konfrontacji stosowanych praktyk na etapie analizy z ich pośrednim i bezpośrednim wpływem na jakość rozwiązań IT. (fragment tekstu)
Sprawnie i efektywnie działające systemy zarządzania, ze szczególnym uwzględnieniem międzynarodowych standardów organizacyjnych, są we współczesnym biznesie narzędziem realizacji strategii rozwoju dla funkcjonujących efektywnie na rynku przedsiębiorstw. Wymagania zawarte w standardach zarządzania jakością, środowiskiem i bezpieczeństwem oraz higieną pracy skutkują uporządkowaniem i systemową działalnością w organizacji przedsiębiorstwa. Celem artykułu jest ukazanie na bazie posiadanej wiedzy oraz empiryczne- go badania pilotażowego, elementów modelowania działań biznesowych w zarządzaniu projektami. Wykorzystując zasady, metody i techniki występujące w zarządzaniu projektami, podjęty został lemat wskazania aspektów istotnych dla skutecznego wykonania zadania projektowego, uwzględniając jego dynamiczny charakter. Rozważania empiryczne oparliśmy na przypadku firmy Muehlhan Polska Sp. z o.o., która jest liderem w branży prac antykorozyjno-malarskich w branży stoczniowej; działa również na bardzo ważnym i trudnym ze względu na panujące wymagania rynku offshore. Modelowanie działań biznesowych w zarządzaniu projektami jest procesem dynamicznym i ze względu na charakter prowadzenia działań odpowiada ono warunkom prowadzenia działań projektowych. W swoich założeniach jest ściśle powiązane z planowaniem i optymalizacją wszystkich działań związanych z realizacją projektu Zarządzanie projektami wymusza sprawne funkcjonowanie i doskonalenie procesów taktycznych i operacyjnych. W swoich założeniach wymusza działanie systemowe. Musi być jednak wsparte jasnymi regularni oraz kryteriami i narzędziami, które utrwalają wartości wypracowane w przedsiębiorstwie przez procedury i obowiązujące zasady. (abstrakt oryginalny)
12
Content available remote Methodologies of Project Management
75%
W niniejszej pracy przedstawiono charakterystykę porównawczą trzech najbardziej popularnych obecnie standardów zarządzania spośród szerszej grupy modeli (np. PMBOK, PRINCE2, CMMI, ISO 10006, BS 6079, IPMA Competence Baseline, European Commission Project Cycle Management Guidelines). Artykuł przedstawia metodologię zarządzania projektami wg PMBOK, PRINCE2 oraz ISO 10006 w oparciu o wybrane kryteria i obszary wiedzy takie, jak.: Postanowienia ogólne standardów; Zarządzanie zakresem projektu; Zarządzanie zasobami; Procesy dotyczące ryzyka; oraz Systemy zarządzania jakością projektów. (abstrakt oryginalny)
13
75%
Zarządzanie projektami to subdyscyplina nauki organizacji i zarządzania powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie praktyków, którzy spotykali się z coraz większymi problemami w zarządzaniu takimi unikalnymi przedsięwzięciami. Rozwój teorii w postaci metodyk zarządzania projektami, metod, narzędzi i technik wspierających był i jest na tyle dynamiczny, że można z powodzeniem stwierdzić, że w zarządzaniu projektami tkwi duży potencjał organizacyjny. Celem artykułu jest identyfikacja obszarów w jakich ten potencjał organizacyjny w projektach istnieje oraz określenie sposobów jego wykorzystania w kierunku doskonalenia zarządzania przedsięwzięciami. (fragment tekstu)
14
Content available remote Dilemmas of Qualitative Evaluation of Social Projects
75%
Projekty społeczne charakteryzują się występowaniem "miękkich" rezultatów. Zmiany, jakie ma wywołać realizacja danego projektu ma najczęściej charakter jakościowy. Z tego względu wynika duża trudność w ocenie, czy przewidywane rezultaty projektu są współmierne do środków przewidzianych w budżecie, które są zaplanowane na jego wdrożenie. Wskazaną problematykę zobrazowano w artykule poprzez analizę studium przypadku społecznego projektu transgranicznego. (abstrakt oryginalny)
Brytyjska firma Loudhouse w lipcu 2007 r. przeprowadziła badanie wśród 100 szefów działów IT brytyjskich i irlandzkich firm, z którego wynika, że brak pełnej kontroli nad projektami informatycznymi powoduje straty wynoszące około ćwierć miliarda funtów brytyjskich. Bezpośrednie przyczyny to błędne prognozowanie, rozszerzanie zakresu projektu w trakcie wdrażania i problemy związane z zależnościami między projektami i niezgodnością prowadzonych jednocześnie wdrożeń. Jako przyczynę takiego stanu wskazano stosowanie niewłaściwych narzędzi do zarządzania projektami. W użyciu są archaiczne arkusze i tabele do zarządzania projektami, a dyrektorzy IT coraz trudniej rozróżniają, które projekty mają znaczenie strategiczne. Ponadto podstawowym wskaźnikiem powodzenia projektu jest „zmieszczenie się w zaplanowanym budżecie”!, a tylko co trzecia firma uważa, że wdrożenie przeprowadzono z powodzeniem jeżeli jest ono zgodne z celami biznesowymi firmy. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie możliwości wykorzystania rozwiązań zaproponowanych przez ujęcie procesowe do rozwiązywania dylematów związanych z zarządzaniem projektami. Pierwsza grupa wytycznych jest ukierunkowana na jakość projektu. Drugą grupę wytycznych stanowią wytyczne zapewniające skrócenie czasu projektowania. Trzecia grupa wytycznych ukierunkowana jest na koszty projektowania.
Autor przypomina, że cel projektu kreatywnego to uzyskanie zadowalającej egzekucji graficznej opartej na kreacji. Wszystko powinno zostać opracowane na podstawie strategii reklamowej opartej na analizie danych przekazanych przez klienta. Umiejętności, które powinny być częścią kompetencji project managera to zdaniem autora umiejętne zarządzanie czasem, kosztami, jakością, ludźmi, komunikacją i ryzykiem. Umiejętności te można w dowolny sposób łączyć, tworząc system zarządzania o określonych właściwościach. Autor twierdzi, że to, jak skonstruuje się system, decyduje, czy zarządzanie jest elastyczne czy też nie, czy i w jaki sposób zaspokaja potrzeby inwestora, jakich zasobów ludzkich wymaga i jakie generuje koszty.
W artykule przedstawiono propozycję metodologiczną ukierunkowaną na następujące zagadnienia: istotę metodyki rozwiązywania wieloaspektowych problemów decyzyjnych, cykl procesu badawczego, możliwości zastosowania metody normalizacji ilorazowej i metody agregacji punktowej, ranking kwalifikowany projektów. Artykuł jest przyczynkiem do badań empirycznych w zakresie sposobów dokonywania wyboru projektów optymalnych. (abstrakt oryginalny)
Zarządzanie projektami to stosunkowo młoda dziedzina nauki. Korzysta ona zarówno z zasobów ogólnej wiedzy o zarządzaniu, jak i taj właściwej jedynie sobie oraz z wiedzy powiązanej z typem danego projektu. (...) W czasie realizacji projektów może wystąpić pewien rodzaj ryzyka, któremu teoria, a także często praktyka zarządzania projektami, poświęcona znacznie mniej uwagi. (...) W teorii i praktyce prowadzenia projektów IT często traktuje się venture tak samo jak ryzyko. (...) W niniejszej pracy omówiono to zagadnienie oraz wskazano rozwiązania umożliwiające poprawienie jakości zarządzania venture w projekcie informatycznym. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.