Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Przemysł wyrobów precyzyjnych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Rok 2000 był korzystny dla producentów zegarków w świecie. Według szacunków produkcja gotowych zegarków, mechanizmów napędzających oraz innych części wyniosła 1,5 mld sztuk i była warta 18-20 mld franków szwajcarskich. Sami szwajcarscy producenci zarobili ponad połowę tej sumy.
Polski rynek zegarków, szacowany obecnie na 50-60 mln złotych rocznie wypełnia coraz bogatsza oferta producentów zagranicznych. Przedstawiciele krajowych firm dystrybucyjnych tej branży twierdzą, że rynek pomimo rosnącej konkurencji należy do perspektywicznych. Przewidują, że w ciągu najbliższych lat roczna sprzedaż zegarków w Polsce wzrośnie co najmniej 5-krotnie, a nawet zwiększy się w nim znacząco udział wyrobów luksusowych. Jednak produkcja krajowa jest marginesowa i w zasadzie ogranicza się do montażu zegarków ze sprowadzonych części.
W artykule przedstawione zostały opakowania jednostko-we, których używa przedsiębiorstwo przemysłu precyzyjnego do pakowania swoich produktów, i które przystosowane są do potrzeb klienta, to znaczy zapewniają jakość i wszechstronność, są bezpieczne pod względem ochrony środowiska naturalnego, wytrzymałości na drgania i utrzymywania produktu w stabilnym stanie w czasie transportu.(abstrakt oryginalny)
Apple Inc. (wcześniej Apple Computer Inc.) - amerykańska korporacja zajmująca się projektowaniem i produkcją elektroniki użytkowej, oprogramowania i komputerów osobistych z siedzibą w Cupertino w Kalifornii wyszła z nowatorskim pomysłem elektronicznego zegarka na rękę, który ma szansę stać się hitem sezonu. Kolejne przetasowania personalne nie powinny naruszyć dobrego wizerunku legendarnej już firmy, która także musi się uporać z konkurencją i własnymi wewnętrznymi problemami. (abstrakt autora)
Technologie cyfrowe nie ominęły także i branży fotograficznej. Do roku 2000 na rynku polskim sprzedaż aparatów cyfrowych była wszakże śladowa. Większym wzięciem cieszyły się aparaty fotograficzne analogowe, zwłaszcza te najprostsze. Jednakże od tego okresu datuje się systematyczny wzrost sprzedaży aparatów nowej generacji. Sprzyja temu postępująca komputeryzacja oraz popularyzacja innego sprzętu elektronicznego wśród zwykłych użytkowników, wzorem państw zachodnich.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.