Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 76

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Public relations agencies
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Przyjęcie przez klienta współodpowiedzialności za dobre ułożenie relacji z agencją public relations umożliwia mu wydobycie z tej relacji maksimum korzyści.
Public relations to "świadome, planowane i ciągłe wysiłki, mające na celu ustanowienie i utrzymanie wzajemnego zrozumienia między daną organizacją a jej otoczeniem". Firma zamierzająca rozpocząć kampanię PR ma trzy możliwości realizacji swoich planów. Może osiągnąć swój cel siłami pracowników, może wynająć konsultanta lub też zlecić pracę wyspecjalizowanej agencji. Artykuł charakteryzuje te trzy elementy.
3
Content available remote Społeczna odpowiedzialność firm public relations
75%
Artykuł ma na celu zainicjowanie dyskusji wokół stale wzrastającej tendencji do wykorzystywania haseł społecznej odpowiedzialności w celu oddziaływania na otoczenie społeczne, w których firmy działają, oraz o wpływie mediów na kreowanie wizerunku przedsiębiorstw społecznie odpowiedzialnych poprzez mediatyzację przekazów społecznych. (fragment tekstu)
Procesy globalizacji i konsolidacji w biznesie wymusiły w pewien sposób również konsolidacją światowych agencji z zakresu usług komunikowania. Międzynarodowe i globalne agencje public relations, mediowe, marketingowe, a ostatnio także agencje badania opinii publicznej (usług specjalnych) oferujące obecnie pakiet usług z zakresu zintegrowanego komunikowania. Pojęcie to obejmuje zarówno usługi z dziedziny public relations, lobbingu, jak i reklamy, marketingu, badania opinii publicznej świadczone przez jedną firmę - konglomerat usług komunikowania w formie holdingu. W wyniku procesów koncentracji i konsolidacji kapitału liczba globalnych agencji zajmujących się komunikowaniem spadła z ośmiu w 2002 r. do sześciu w 2005 r. Na rynku pozostało obecnie sześć takich globalnych holdingów usług komunikowania, do których zaliczamy: Omnicom oraz Interpublic ze Stanów Zjednoczonych, WPP z Wielkiej Brytanii, Publicis i Havas z Francji oraz Dentsu, mające swe korzenie w Japonii. (abstrakt oryginalny)
Osiągnięcia przedstawicielstwa międzynarodowej agencji Grey na polskim rynku reklamy.
Rynek public relations rozwija się dwa-trzy razy szybciej niż reklama. Jest to wynikiem dobrej koniunktury gospodarczej, ale także światowego trendu odchodzenia od reklamy na rzecz PR. Polski PR jest mocno skoncentrowany w Warszawie - poza stolicą siedziby nie ma żadna większa agencja. Pod względem rentowności polskie agencje pozostają w tyle nie tylko za europejskimi liderami, ale także krajami naszego regionu. Mimo to, dzięki coraz lepszej kondycji polskich firm usługi PR są coraz bardziej dostępne, co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.
Jak wybrać i jak rozliczyć z efektów pracy agencję public relations
Artykuł oparty został na wynikach badań ryku agencji public relations w Polsce. Ich celem była dogłębna analiza wskazanego sektora włącznie z określeniem jego potencjału według kluczowych parametrów, takich jak między innymi: liczba agencji, rodzaj prowadzonej działalności, forma prawna, rozmieszczenie terytorialne, wskaźniki finansowe. Jako główną technikę badawczą zastosowano desk research, prowadzony na bazie dostępnych operatów i zbiorów danych własnych, takich jak: zestawienia agencji PR, dane Głównego Urzędu Statystycznego, rekordy zapisane w bazie Bisnode, dane ze stron www agencji PR, i inne. Na dalszym etapie występuje analiza ilościowa zgromadzonych danych statystycznych. Artykuł obrazuje rolę agencji PR w ujęciu całej branży public relations. (abstrakt oryginalny)
Artykuł analizuje cechy specjalisty public relations (cechy osobowości, umiejętności, wykształcenie), mimo iż stwierdza, że do tej pory trudno jest podać jednoznaczną definicję. Autorka sięgnęła do literatury przedmiotu z kręgu doświadczeń anglosaskich i niemieckich.
Zdaniem autorów raportu, polski rynek PR ma się coraz lepiej, a zagraniczne sieciowe agencje PR coraz częściej interesują się naszym krajem. Zwiększające się budżety przeznaczane na PR oraz coraz wyższe wymogi stawiane agencjom przez klientów spowodowały ten wyraźny wzrost zainteresowania Polską. Wnioski płynące z raportu są takie, że udział agencji sieciowych na naszym rynku rośnie, chociaż zdecydowanie prym wciąż wiodą agencje lokalne z polskim kapitałem, zazwyczaj zrzeszone lub afiliowane przy jakiejś międzynarodowej sieci. Trend wycofywania się światowych potęg z afiliacji na rzecz kupna polskiej agencji czy założenia oddziału jest jednak zauważalny i prawdopodobnie będzie postępował.
Media są potężną siłą, a ich pojawienie się zmieniło bardzo wiele w życiu społeczeństw, narodów, głównie za sprawą ich pracowników-dziennikarzy, którzy odgrywają wielką rolę w funkcjonowaniu nie tylko jednostek, grup, lecz całych społeczeństw. "Dziennikarstwu przypada w udziale istotna rola w tworzeniu i utrzymaniu wielorakości opinii"- i to można nazwać ich misją i wielką zasługą w tworzeniu, funkcjonowaniu ustroju demokratycznego. Różnorodność opinii i zagwarantowanie możliwości ich głoszenia jest podstawowym wyznacznikiem demokracji, a wolne, niezależne media są często jej strażnikiem. Media też budują pewną wizję świata, która niekoniecznie musi być prawdziwa, ale wygodna tylko dla niektórych grup społeczeństwa. Również niepokojąco łatwo żonglują faktami, czyniąc z prawdy obiektywnej prawdę relatywną. Czasem dziennikarze czynią to świadomie "ubarwiając", czy to zdjęcia czy opisy zdarzeń, a każde medium inaczej sobie radzi - zapobiega takim procederom. Dzięki mediom świat stał się globalną wioską, w której przestały mieć znaczenie odległości fizyczne, każdy ma dostęp do informacji, lecz jednocześnie straciły na znaczeniu więzi rodzinne, zmieniły się relacje międzyludzkie, manipulowanie ludźmi stało się łatwiejsze, a manipulowanie rzeszami wyborców w polityce stało się regułą.(fragment tekstu)
W artkule zostały zaprezentowane wyniki badań przeprowadzonych za pomocą kwantytatywno-korpusowej analizy dyskursu (CADS) w oparciu o teorię konstruktywizmu społecznego oraz językowego obrazu świata (JOS). Badane były dwa korpusy tekstowe, zbudowane z dostępnych tekstów autoprezentacyjnych zamieszczonych na 415 stronach internetowych agencji PR w Polsce (są to największe tego typu badania w kraju). Korpus K1, w którym nazwa agencji jest ukierunkowana bezpośrednio na obszar komunikacji/PR i korpus K2 - gdzie nie ma takiego powiązania w nazwie firmy. W toku analiz autorzy koncentrują się na rekonstrukcji samoopisu i autoprezentacji agencji (frekwencyjność i przekrój przez strukturę leksykalną korpusów) w kontekście profilu komunikacyjnego i demograficznego badanych agencji public relations. Analiza leksykalna korpusów pozwoliła także zidentyfikować elementy, które - w oczach praktyków rynku - uznawane są za istotne dla profesjonalnego public relations, a tym samym stanowią podstawę tożsamości profesjonalnej branży PR. (abstrakt oryginalny)
Ekonomiści spierają się, w jakim stopniu kryzys na światowych rynkach dotknie Polski. Nas zainteresowało, w jakim stopniu odbije się on na kadrach i działalności bankowych działów public relations. Zakładając na wstępie, że kryzys finansowy w ogóle dotknie w poważniejszym stopniu polskiego rynku, co przepowiadają pesymiści, a optymiści nadal kwestionują – może on mieć swoje konsekwencje na rozmaitych polach. (abstrakt oryginalny)
Analiza danych publikowanych w mediach od początku 2006 r. na temat branży PR rodzi mieszane uczucia. Czytelnik czuje się momentami jak dziecko, które gra w znaną zabawę "piekło-niebo". Otwierając kolejną publikację trudno przewidzieć na co można trafić. Kompleksowy drenaż materiałów również niczego nie zmienia. Z jednej strony grają fanfary, z drugiej słychać marsz żałobny... Jeszcze dwa lata temu firmy PR borykały się z kryzysem, jednak od 2005 r. rynek public relations wychodzi na prostą. Przedstawiciele branży są zgodni, że był to udany rok. Potwierdzają to również wyniki finansowe. We-dług szacunków Związku Firm Public Relations (ZFPR), wartość polskiego rynku PR wyniosła 250 min zł. To oznacza, że zanotowano blisko 20% wzrost w porównaniu do 2004 r. Większe zainteresowanie PR sprawiło, że pojawiło się również zdecydowanie więcej propozycji pracy dla "piarowców", zarówno w agencjach, jak i w firmach. Można to uznać za niewątpliwy sukces, szczególnie, że 2005 r. rozpoczął się aferą w branży. Zachwiała się etyka PR, tej "dziedziny biznesu", która powinna być "czysta jak łza". Mowa o sposobie, w jaki weszła na rynek sieciowa agencja Edelman Polska. Na temat jej konfliktu z Migut Media poświęcono na łamach prasy wiele uwagi. W konsekwencji z rynku zniknęła agencja BCA. Na szczęście początek 2006 r. zamknął te ''czarne strony branżowego pamiętnika" za sprawą podpisanej ugody. Czy sytuację, w której jednak właścicielka 49% BCA odchodzi do agencji Edelman wraz z częścią pracowników i klientów można nazwać etyczną? Na pewno nie można nazwać piarową. (fragment tekstu)
W Polsce public relations bardzo często utożsamiany jest jedynie z relacjami z mediami, niekiedy z tymi gorszego sortu. Aktywność agencji PR-owych postrzegana bywa jako wysyłanie informacji prasowych, które zwykle giną w zalewie innych komunikatów trafiających do skrzynek e-mailowych dziennikarzy. Zetknięcie z taką ekipą specjalistów może wywrzeć negatywne wrażenie. Jednak działalność rzetelnej agencji działu PR może przynieść wiele dobrego. Nie tylko w zakresie budowania wizerunku i relacji z klientami, ale także wpływając na sprzedaż. (fragment tekstu)
Trójkowa struktura systemów władzy, osobowości, wątków w powieściach, etc. dominuje w dziedzinach takich jak polityka, religia, literatura czy teatr. Niemal wszędzie spotykamy się z trójkowym podziałem czegoś, będącym pewnym symbolem i działającym na wyobraźnię. Okazuje się, iż z powodzeniem trójkowy system uskutecznić można w promocji i sprzedaży. Autor będący specjalistą od technik Public relations w artykule niniejszym udowadnia, w jaki sposób ta technika mogłaby być przydatna i mieć zastosowanie w handlu oraz zdobywaniu klienta.(abstrakt autora)
Wymienione powyżej wartości nie są oczywiście wszystkimi wartościami zawodu PR. Jawią się one jako te podstawowe, które powinny być przestrzegane przez osoby uprawiające zawód PR. Co więcej, wartości te pozwalają nakreślić zarys etycznej sylwetki specjalisty PR. Etyczny pracownik PR powinien być profesjonalistą w swoim zawodzie, człowiekiem kierującym się prawdą we wszelkiej działalności, zwłaszcza komunikacyjnej. Otwartym na dialog, wrażliwym na godność osoby ludzkiej i interes społeczny. Uczciwie, odpowiedzialnie, lojalnie, sprawiedliwie i sumiennie wykonującym swoje obowiązki zawodowe, co pozwala mu być osobą wiarygodną. Można mówić o pracowniku PR jako o człowieku sumienia, który stale dąży do rozwoju swoich umiejętności zawodowych i postaw etycznych. (fragment tekstu)
Mechanizm crowdfundingu jest w sumie dość prosty. Pomysłodawca ogłasza kampanię, w której opisuje cel, założenia, środki niezbędne do zrealizowania projektu oraz rewanż dla uczestników kampanii. Internauci oceniają atrakcyjność pomysłu, realność jego powodzenia, a także korzyści proponowane przez twórcę - oferując wsparcie poprzez deklarację wpłaty na projekt określonej kwoty. Według nieoficjalnych danych, w 2015 r. projekty na polskich platformach crowdfundingowych otrzymały wsparcie w sumie na blisko 3 mln zł. Na platformach zagranicznych wsparcie dla twórców liczy się w miliardach dolarów. (fragment tekstu)
Parafrazując przysłowie, iż szewc bez butów chodzi, okazuje się, iż niekiedy marketerzy mają spory problem z własnym komunikowaniem. W natłoku informacji, pomimo solidnego i wszechstronnego wykształcenia, część przekazów dla konsumentów pozostaje niezrozumiała. Albo jest interpretowana błędnie. Język tej branży, naszpikowany obcojęzycznymi wyrażeniami lub skrótami po prostu nie dociera do klientów. Jego uproszczenie przy bardziej przejrzystym przekazie to gwarancja uniknięcia czarnego PR i kluczowy czynnik sukcesu marek. (abstrakt autora)
Przejście marketingu w środowisko cyfrowe oznacza nie tylko możliwość korzystania z nowych kanałów dotarcia do odbiorców, ale też konieczność stosowania zupełnie nowych narzędzi do kreacji, uruchamiania, zarządzania, monitorowania i analizowania efektów kampanii. Wiele z tych narzędzi mogą obsługiwać sami marketerzy, jednak zdecydowanie lepiej pozostawić to specjalistom z reklamowych agencji. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.