Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 12

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Ranking marek
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Zasadniczym celem artykułu jest próba odpowiedzi na pytanie czy rzeczywiście Coca-Cola jest najcenniejszą marką na świecie i co właściwie mierzą rankingi wartości marki. (fragment tekstu)
W ciągu ostatnich dwudziestu lat można zaobserwować zmiany w źródłach tworzenia wartości przedsiębiorstw, które przesunęły się od aktywów materialnych do niematerialnych. Momentem przełomowym był rok 1997, kiedy po raz pierwszy inwestycje amerykańskich firm w marki, szkolenia oraz badania i rozwój (B+R) przekroczyły inwestycje w wartości materialne (takie jak nieruchomości, wyposażenie zakładów, park maszynowy). W ekonomii pojawił się problem wyceny zasobów, których nie można dotknąć ani wydać, a które mogą generować ogromne zyski. Wartość księgowa nie odzwierciedla już wartości rynkowej firmy, która niejednokrotnie może być zdecydowanie wyższa od tej wynikającej ze sprawozdań finansowych. Ta nadwyżka bardzo często związana jest z wartością marki. W artykule przedstawione zostały metody wyceny wartości marki (rynkowe, kosztowe, dochodowe i związane z wyceną opcji realnych) - ze szczególnym uwzględnieniem metod dochodowych. Metody te uznawane są najbardziej uniwersalne i najlepiej odzwierciedlające rzeczywistą, rynkową wartość marki. Metody dochodowe umożliwiają określenie zdolności marki do generowania nadwyżek finansowych dla jej właścicieli w przyszłości. Uwzględniają wiele czynników, takich jak: specyfika branży, firmy oraz kategoria produktów lub usług. Autorzy przeprowadzili analizę dwóch modeli wyceny wartości marki opracowywanych przez znane firmy konsultingowe: Interbrand Group i Millward Brown. Zaobserwowano, że corocznie publikowane przez nie raporty stu najcenniejszych marek świata znacząco się różniły. Odmienności te dotyczyły pozycji badanych marek, ich wartości oraz w wielu przypadkach nie obejmowały tych samych marek. Przyczyną powyższego zjawiska jest w znaczącej mierze obrana przez każdą z firm metodologia obliczania wskaźnika siły marki. Metody wyceny wartości marki stosowane przez Millward Brown i Interbrand uważamy za szczególnie istotne, ponieważ wyliczone przy ich użyciu wartości stają się przedmiotem publicznej uwagi i niejednokrotnie oddziałują na notowania giełdowe spółek, a także stają się ważnym argumentem podczas transakcji kupna-sprzedaży przedsiębiorstw. Z tego powodu w artykule zostały one szczegółowo zbadane i opisane. (abstrakt oryginalny)
Mimo złych opinii wielu ludzi o USA amerykańskie koncerny zdominowały tegoroczny ranking 100 najwartościowszych marek na świecie, który został przeprowadzony przez Business Weeka i Interbrand. Ich dominacja nie oznacza jednak, że zagraniczne firmy nie awansowały w tym zestawieniu. Samsung Electronic, SAP, L'Oreal i Toyota dokonały najważniejszych skoków na liście.
4
Content available remote Dynamika zmian w rankingach najcenniejszych polskich marek
84%
W artykule przedstawiono wyniki badań dotyczących analizy dynamiki siły marek w latach 2008-2013 dla 50 najsilniejszych marek w rankingu z roku 2013. Średnie z wartości siły marek w poszczególnych latach nie różnią się istotnie. W drugiej części badania poddano analizie dynamikę zmian wartości siły marki dla poszczególnych spółek. Aż dla 36 firm nie zaobserwowano istotnych zmian w kształtowaniu się wartości siły marki w czasie. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono wyniki badania "Ranking marek 2004" przeprowadzonego przez Instytut Pentor. Zamieszczono wykaz 10 ulubionych marek Polaków w w wieku 15-40 lat.
W artykule przedstawiono roczny ranking 100 najbardziej wartościowych marek BusinessWeeka/Interbrand.
Pierwszy ranking światowych marek handlowych i towarowych, przygotowany przez BusinessWeek we współpracy Interbrand, wyspecjalizowaną firmą badawczą. Listę najcenniejszych marek, obejmującą 100 pozycji, otwiera Coca-Cola. Rola marki niepomiernie rośnie, coraz częściej zaczyna być traktowana równorzędnie z materialnymi składnikami majątku firmy. Lista najsilniejszych światowych marek będzie publikowana co roku.
Celem niniejszego artykułu jest próba oceny możliwości i celowości wyceny wartości marki kraju, jako specyficznej wartości odzwierciedlającej zdolność kraju do generowania przy pomocy swojego wizerunku przychodów pochodzących z zagranicy. Punktem wyjścia dla rozważań jest obserwowany obecnie gwałtowny wzrost znaczenia problematyki związanej z marką kraju (nation brand). Coraz więcej rządów państwowych wynajmuje specjalne, najczęściej międzynarodowe agencje do tworzenia globalnego wizerunku kraju. Coraz częściej również działania te wykraczają poza prostą promocję turystyczną, która jest obecnie w dużej mierze domeną regionów. Działania te przeradzają się w mniej lub bardziej spójne próby tworzenia wielowymiarowej marki. Dotyczy to przede wszystkim państw, jakkolwiek występują również przypadki tworzenia marek dla krajów pozbawionych własnych struktur państwowych lub odwrotnie - dla makroregionów złożonych z wielu państw. W dalszej części artykułu pojęcie kraj będzie używane zarówno w odniesieniu do krajów posiadających własną państwowość, jak też krajów pozostających w ramach większych struktur. (fragment tekstu)
W mistrzostwach leadowych, podobnie jak w sporcie i szeroko rozumianym biznesie o zwycięstwie decydują detale. Aż 73% marketerów B2B i liderów sprzedaży twierdzi, że webinarium jest najlepszym sposobem generowania wysokiej jakości leadów - sięgającym nawet 20-40% całości w analizie insidesales.com. Okazuje się, że treści konsumentów tylko nieznacznie im ustępują. W działaniach marketingowych niezmiernie istotny jest też content punktowy. (abstrakt autora)
Minęły czasy, kiedy zamieszczona w internecie pozytywna opinia o produkcie wystarczała, by rozwiać wątpliwości i zachęcić potencjalnych nabywców do zakupu. Dziś konsument oczekuje rzetelnych informacji oraz rekomendacji ze strony obiektywnego otoczenia. Dlatego udział w testach, rankingach i porównaniach - na tle konkurencji, ma ogromny sens. Ponadto dzięki programom lojalnościowym rozszerza się zakres produktów i usług kupowanych w sposób spontaniczny. (fragment tekstu)
Tegoroczny ranking marek świata
Wywołanie dyskusji wśród marketerów wspierających projekty rozwoju biznesu, pozyskiwania klientów, wdrażania programów lead generation i lead management z pewnością jest ważną kwestią. Nie zamyka jednakże zagadnienia, gdyż luk lub możliwości, choćby w doborze narzędzi czy pełnego ich wykorzystania jest wiele. Te swoistego rodzaju mistrzostwa nie stanowią badania typu ilościowego, lecz raczej jakościowego, przeprowadzone metodą delficką. Skutecznych narzędzi tworzenia leadów jest kilkanaście, jednak i one nie wyczerpują potencjalnych źródeł inspiracji. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.