Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 102

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Ranking of banks
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Zamieszczono ranking banków przygotowany pod kątem atrakcyjności oferowanych kredytów mieszkaniowych. W rankingu wzięło udział 11 banków współpracujących z Expanderem - firmą zajmującą się profesjonalnym doradztwem finansowym.
Wykaz pięćdziesięciu największych banków w Europie Środkowej wyróżnionych na podstawie aktywów w 1997 r. Raport obejmuje państwa tj.: Bułgaria, Chorwacja, Republika Czech, Węgry, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Jugosławia.
Artykuł omawia listę stu największych banków Europy Środkowej za 1997 rok, opublikowanych przez Deloitte & Touche Central Europe.
Październikowe wydanie CEER poświęcono sektorowi bankowemu naszego regionu. Przedstawiono coroczny ranking banków za 1998 rok w 10 krajach oraz strategie 6 wybranych banków i ich bankierów. Polskie realia przedstawiono na przykadzie Banku Rozwoju Eksportu SA i jego prezesa Wojciecha Kostrzewy
Jest to ranking banków polskich pod względem bezpieczeństwa lokaty kapitałów. Najlepsze wyniki w tym zestawieniu, za 1995 rok, otrzymał Bank Przemysłowo-Handlowy SA.
Autor przedstawia listę rankingową banków świata za 1995 rok opublikowaną przez brytyjskie pismo The Banker. Zwraca szczególną uwagę na największe banki Europy Środkowo-Wschodniej.
W dwunastej edycji rankingu najlepszych banków, edycji 2004, przeprowadzonego przez Gazetę Bankową, zwyciężyły PKO Bank Polski oraz AIG Bank Polska.
Omówienie rankingu TOP100 - stu najlepszych banków w Europie Środkowej za rok 1999, przygotowywanego przez Deloitte & Touche. Autor zauważa, że polska bankowość uniknęła kryzysu, który dotknął inne kraje regionu. Dzięki temu ma najwięcej przedstawicieli na liście. Artykuł uzupełnia wywiad z Henryką Pieronkiewicz, prezesem zarządu banku PKO BP SA, tegorocznym liderem rankingu.
Omówiono ranking 100 największych banków w Europie Środkowej za rok 1999, opracowany przez Deloitte & Touche Top. Podkreślono, że w pierwszej dwudziestce banków o największym bilansie i największej wartości księgowej kapitału znalazło się 10 banków z Polski.
Na zlecenie "Forbesa" i "Newsweeka" ankieterzy firmy PBS przeprowadzili badanie przyjaznosci banków. Najlepszym pod tym względem okazał się Raiffeisen Bank, kolejne miejsce zajął Lucas Bank. W rankingu brano pod uwagę takie kryteria jak: ocena placówek, umiejętność pozyskiwania i zatrzymania klienta oraz przyjazność procedur.
Raport specjalny Gazety Bankowej poświęcony jest bankowości spółdzielczej w Polsce. W pierwszej części raportu prezentujemy wyniki 100 największych banków spółdzielczych. Na kolejnych stronach zostały opublikowane rankingi banków najlepszych pod względem dynamiki i efektywności.
Przedstawiono ranking banków za 1995 rok. Zgromadzono podstawowe informacje dotyczące bilansów i rachunków wyników 74 banków działających w Polsce.
Zamieszczono ranking za 2001 rok wyróżniających się oddziałów bankowych w Polsce. Uczestnikami rankingu zostało 51 placówek bankowych. Sklasyfikowano je w trzech grupach: uniwersalne, korporacyjne i detaliczne.
W sektorze bankowym wykreowała się pierwsza liga banków polskich, do której należy 10 banków. Przedstawiono kryteria, którym musi odpowiadać bank, aby w polskich warunkach uznać go za duży. W samej czołówce znajdują się PKO BP oraz Pekao SA.
Przedstawiono ranking banków spółdzielczych. Wzięło w nim udział 96 banków wytypowanych przez zrzeszenia banków spółdzielczych. Ocena punktowa banków została dokonana na podstawie danych finansowych obrazujących sytuację w 2000 i 2001 r. Dane finansowe oraz informacje dodatkowe zaczerpnięte zostały z ankiet oraz sprawozdawczości finansowej przekazanej przez zainteresowane banki spółdzielcze.
Od wielu lat listę 1000 największych banków na świecie, według różnych kryteriów, sporządza brytyjski magazyn finansowy „The Banker”. Warto jest przyjrzeć się 25 bankom z czołówki i przeanalizować zmiany, jakie na listach nastąpiły w stosunku do poprzedniego roku. Rok 2006 był czwartym z kolei bardzo pomyślnym rokiem dla 1000 największych banków na świecie. Zapewne rok 2007 z powodu kryzysu na rynku kredytów hipotecznych w USA, który następnie poprzez mechanizm sekurytyzacji należności z tytułu kredytów subprime boleśnie dotknął wiele dużych banków w Europie i Azji, nie będzie już tak pomyślny jak poprzednie lata. (abstrakt oryginalny)
Gdy "Gazeta Bankowa" rozpoczynała wyłanianie Najlepszego Banku, nikt w Polsce nie miał nadmiaru doświadczeń w ocenie instytucji finansowych. W artykule opisano historię przeprowadzania konkursu, jego cele oraz wyjaśniono kryteria, według których wyłaniani są zwycięzcy.
W kwietniu do banków trafią ankiety przygotowane przez "Gazetę Bankową" i PwC. Autor opisuje kryteria, jakimi kieruje się jury, aby wyłonić zwycięskie banki. W związku z dwudziestoletnią tradycją konkursu przewidziane są jeszcze dwie kategorie: Bankowy Menedżer Roku oraz Bankowiec Dwudziestolecia.
Wielka Brytania jest przykładem kraju, w którym istnieje zintegrowany system nadzoru finansowego oraz zintegrowany system gwarantowania środków pieniężnych. Brytyjski system bankowy ma charakter dwupoziomowy. Poziom pierwszy stanowi Bank Anglii, który jest bankiem centralnym Wielkiej Brytanii. Poziom drugi stanowią wszystkie instytucje finansowe, do których zalicza się banki zróżnicowane pod względem działalności, formy własności, struktury organizacyjnej. W opublikowanym w 2005 r. rankingu tysiąca największych banków przez „The Bankier”, pod względem wielkości kapitałów własnych banki brytyjskie zajmują czołowe pozycje. W pierwszej pięćdziesiątce największych banków świata znalazło się aż siedem banków brytyjskich. Uzyskują one zarówno bardzo dobre rezultaty ekonomiczne, jak również wysoką jakość świadczonych usług, zdobywając pozycję liderów na świecie. Banki brytyjskie charakteryzuje jeszcze jedna bardzo ważna cecha, a mianowicie tendencja rozwoju organizacyjnego w kierunku struktur holdingowych. (abstrakt oryginalny)
Artykuł pokrótce omawia wyniki rankingu banków za 1999 rok miesięcznika The Banker. Fatalny portfel kredytowy w Czechach i kryzys rosyjski załatwiły sprawę korzystnie dla Pekao SA, PKO BP i Banku Handlowego.
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.