Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 131

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Ranking of companies
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
Wykaz stu największych firm w Europie Środkowej wyróżnionych na podstawie sprzedaży w 1997 r. Raport obejmuje państwa tj.: Albania, Bułgaria, Chorwacja, Republika Czech, Estonia, Węgry, Łotwa, Litwa, Macedonia, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Jugosławia.
Są to wyniki rankingu przeprowadzonego przez czasopismo Business Week, na podstawie wartości rynkowej firmy. Liderami w 2000 r. są: General Electric (520,25 mld USD), Intel (416,71 mld USD), Cisco Systems (395,01 mld USD).
Prezentowana Lista 500 zawiera dane pochodzące z formularzy F-01 i F-02, charakteryzjące dynamikę wzrostu przychodów ogółem w 2001 r. oraz efektywność gospodarowania największych polskich przedsiębiorstw w tym roku. Lista 500 ujawnia nie tylko przychody, koszty i wyniki osiągane w prowadzonej działalności gospodarczej, ale także sposób wykorzystania zaangażowanego kapitału własnego oraz aktywów.
Ranking 100 najlepszych przedsiębiorstw w Polsce według kryterium przychodu. W zestawieniu podano również zysk/stratę brutto i zysk/stratę netto oraz zatrudnienie.
Zaprezentowano kolejną, już XI Listę 500 Największych Przedsiębiorstw w Polsce. Ranking obejmuje przedsiębiorstwa, które w 2001 roku osiągnęły wysokie przychody z działalności gospodarczej i udostępniły dane.
Konsultingowa i audytorska firma Doloitte & Touche ogłosiła w końcu ubiegłego roku listę 100 największych przedsiębiorstw Europy Środkowej. Głównym kryterium rankingu są przychody. Ranking za rok 1998.
W 1998 roku wartość przychodów z eksportu przedsiębiorstw wyniosła blisko 30 mld zł. Największym eksporterem był Fiat Auto Poland. Podano tabelaryczne zestawienie największych eksporterów w latach 1998 i 1997.
Czwarty roczny (1997) przegląd największych wg przychodów firm Europy Środkowo-Wschodniej. Przedstawiono po sto największych przedsiębiorstw rosyjskich, polskich, węgierskich, czeskich i słowackich.
Ranking przedsiębiorstw usługowych w Polsce w 1997 r. według przychodów z całokształtu działalności.
Artykuł omawia małe i średnie przedsiębiortswa, które znalazły się w 1998 r. na "Liście 500" i które zatrudniały do 500 osób. Zwrócono uwagę na ich strukturę, formy własności, rentowność brutto oraz intensywność inwestowania.
Ranking za 1994 wg "Financial Times". Przedsiębiorstwa uszeregowano według branż i klasyfikowano na podstawie siedmiu kryteriów: wyników finansowych, stylu zarządzania, strategii, związków firmy z klientami, polityki personalnej, jakości wyrobów i usług, postrzegania wymogów ekologii.
Ranking 300 najlepszych przedsiębiorstw rolnych w 2001 r. wg sytuacji ekonomiczno-finansowej. Porównanie z rokiem 2000.
Omówienie rankingu, historia, kryteriów doboru, definicje i wyjaśnienia dotyczące zestawienia za rok 2003
Ranking przedsiębiorstw rolnych w 1997 wg rentowności działalności gospodarczej.
Artykuł omawia nową - szesnastą z kolei - listę za 1997 rok najwyżej cenionych przedsiębiorstw amerykańskich. Sporządzono ją na podstawie ankiety rozpisanej wśród 12 600 kompetentnych osób: prezesów i dyrektorów przedsiębiorstw oraz analityków rynków. Ankietowani oceniali przedsiębiorstwa według ośmiu kryteriów w dzisięciostopniowej skali. Listę opublikował dwutygodnik "Fortune".
Wymieniono 500 największych przedsiębiorstw sektora usług wg przychodu ogółem w 1995 r.
Wymieniono 300 najlepszych przedsiębiorstw rolnych w 1996 r., uszeregowane wg rentowności działalności gopodarczej.
Lista 500 największych przedsiębiorstw usługowych różnych form własności wg wielkości przychodów z całokształtu działalności w 1996 r.
Jest to wynik rankingu przeprowadzonego za rok 2000, czyli tzw. Lista 500. Pierwsze dziesięć miejsc zajęły: PKN Orlen SA, Telekomunikacja Polska SA, Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA, Pekao SA, PKP Warszawa, PKO BP Warszawa, PGNiG SA Warszawa, Fiat Auto Poland SA Bielsko-Biała, PZU SA Warszawa, Polska Telefonia Cyfrowa sp. z o.o. Warszawa.
Nie wszystkie marki skorzystały na poprawie koniunktury gospodarczej. Business Week wskazał dziewięć marek, które tracą blask lub co najmniej nie wykorzystują potencjału, który w nich tkwi. Wybraną dziewiątkę marek podzielono na trzy grupy: staruszki - to "nobliwe damy" narodzone we wczesnym PRL-u, które nie mają przewagi nad konkurencją: Polar i Vistula, kolejne to sieroty - marki zaniedbane przez właścicieli, choć z dobrą przeszłością i dużym potencjałem: Optimus, Hoop, Americanos, Malma, Wittchen, oraz ostatnia grupa - dzieci niechciane, marki spisane przez właścicieli na straty: Goplana i MK Cafe.
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.