Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 224

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 12 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Relacje przedsiębiorstwo-konsument
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 12 next fast forward last
1
Content available remote Globalizacja - stare i nowe dylematy u progu drugiej dekady XXI wieku
100%
Na przełomie wieków XX i XXI globalizacja stała się jednym z najczęściej używanych słów, szczególnie w tekstach publicystycznych i polityczno-ekonomicznych. Świat jako globalna wioska, globalne społeczeństwo, globalne społeczeństwo informacyjne, globalne państwo, globalna gospodarka, globalne finanse, globalna bankowość, globalny przemysł, globalny kapitalizm sieciowy, globalna infostrada, globalny kapitalizm konkurencyjny, globalna waluta, strategia globalna, globalny consulting, produkt globalny, usługa globalna, firma globalna, bank globalny, globalny kryzys finansowy - to terminy, którym towarzyszy globalizacja, co świadczy o tym, że jest to najmodniejsze i współcześnie najczęściej używane pojęcie - niektórzy twierdzą, że wręcz nadużywane przez wielu badaczy i publicystów. (fragment tekstu)
This paper discusses the impact of compliance principles on an enterprise's relationships with its key clients, as exemplifid by PGE Obrót S.A. The theoretical section of the paper outlines compliance-related issues. The defiition of the term and its essence are discussed. In addition, compliance objectives, tasks, functions and instruments are described. Moreover, the COSO framework and ISO 19600 standard is discussed in connection with compliance. On the basis of a survey, the empirical section assesses the signifiance of compliance in relation with the surveyed company and outlines some key fidings as a result.(original abstract)
3
100%
The purpose of the paper was to identify the risk perceived by the consumer in their relationship with companies on the market of professional e-services and to determine mechanisms employed by consumers in the process of buying and using these services in the virtual environment. Results of research shows that the most important risk for customers are security and functional risk. Consumers try to actively minimize the risk in their market choices by looking for additional information from other sources, mainly the formal ones. Not rarely do they stay loyal to a definite financial institution or a medical unit. (original abstract)
Celem artykułu jest przedstawienie propozycji modelu teoretycznego opisującego rolę atrybucji doświadczeń konsumentów w kształtowaniu ich postaw wobec organizacji. Jako wniosek z analizy istniejących w literaturze przedmiotu modeli i wyników empirycznych wskazano, że nawet w przypadku atrybucji poza organizacją (tj. gdy konsument uznaje przyczynę swojego doświadczenia za niezwiązaną z organizacją) istnieją mechanizmy (określone jako: rola emocji, rola skojarzeń oraz sprzężenie interakcji), poprzez które doświadczenie konsumenta może wpływać na jego postawę wobec organizacji. Omówiono możliwości wykorzystania przez organizacje informacji dotyczących atrybucji doświadczeń swoich klientów.(abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Przedsiębiorstwo jako prosument mediów i serwisów społecznościowych
75%
Celem artykułu jest analiza koncepcji prosumpcji z perspektywy jej potencjału do wyjaśniania aktualnych zjawisk i procesów kształtujących komunikację marketingową przedsiębiorstwa w mediach i serwisach społecznościowych. Determinantą skuteczności i efektywności podejmowanych działań promocyjnych jest zdolność przedsiębiorstwa jako prosumenta do wykorzystywania w promocji zasobów tworzonych przez użytkowników serwisów i mediów społecznościowych. (fragment tekstu)
Niniejsza praca stanowi analizę praktycznego wykorzystania crowdsourcingu jako narzędzia przewagi konkurencyjnej na rynku i sprostania oczekiwaniom klientów. Analiza jest przeprowadzana w oparciu o badania autora, jak również materiały, które zostały udostępnione przez Departament Marketingu Banku BZ WBK S.A.(fragment tekstu)
Za jeden z kluczowych wyznaczników trwałych relacji z klientami uznaje się fakt rekomendowania firmy innym osobom. Klienci bowiem rekomendując ją wpływają na decyzje zakupowe nowych klientów i w konsekwencji pośrednio determinują wielkość przychodów i poziom ponoszonych kosztów w firmie. Budują też jej pozytywny wizerunek na rynku. Badania prowadzone wśród firm usługowych wskazują, iż chęć rekomendowania firmy jest silnie skorelowana z poziomem lojalności klientów. Ocenia się na przykład, że na rynku usług hotelarskich właśnie rekomendacje stanowią najlepszą oznakę trwałych relacji z klientami, ponieważ wskazują na stopień zaangażowania klienta wobec firmy. W kontekście powyższych rozważań celem artykułu jest wskazanie na znaczenie rekomendacji klientów firm świadczących usługi jako kluczowego elementu trwałych relacji tych firm z klientami. (abstrakt oryginalny)
8
Content available remote Service Oriented Management : Solutions for Seizing Market Opportunities
75%
In this paper we discuss the activities needed continually to adapt the enterprise in an ever changing environment. Our Thesis is, that it is not enough to observe the markets and to consider the consumer's needs, but it is also necessary to build up customer loyalty and to establish a relationship of trust with the clients in a dynamic evaluating process. In this connection clients will be customers or partners.(original abstract)
Celem rozważań jest przybliżenie problematyki obecności mediów społecznościowych w przestrzeni publicznej i rynkowej. Przedstawiono narzędzia (serwisy społecznościowe), które są dostępne na rynku i popularne wśród Europejczyków. Opisano technikę zaangażowania klientów do działań w mediach społecznościowych na profilach firmowych. W drodze badań ankietowych określono poziom korzystania przez polskie firmy z serwisów społecznościowych oraz bilans korzyści i ryzyka tych praktyk. Przeprowadzono badania wtórne korzystając z analiz dokonywanych w literaturze fachowej oraz z wyników badań prowadzonych przez inne instytucje badania rynku. Prowadzono także badania pierwotne ankietowe w zakresie oceny korzystania z mediów społecznościowych przez firmy polskie. Uzyskane wyniki badań potwierdzają fakt powszechnego korzystania przez polskie firmy z mediów społecznościowych oraz ich istotną rolę we wspieraniu działalności marketingowej firm. Badania potwierdziły potrzebę dalszego upowszechniania praktyki wykorzystywania mediów społecznościowych w kontaktach firmy z klientami w celu budowania jej tożsamości na rynku oraz bardziej efektywnej promocji. Badania akcentują istotny fakt współczesnego rynku, iż media społecznościowe stanowią forum dialogu firmy ze swoimi klientami, przeto relacja: firma - klient może stawać się bardziej podmiotowa i efektywna. Artykuł ma charakter badawczy. (abstrakt oryginalny)
Celem opracowania jest wykazanie, że profesjonalne zarządzanie doświadczeniem klienta (Customer Experience Management) prowadzi do podniesienia wartości oferty firmy dla klientów oraz do uzyskania przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa w dynamicznym otoczeniu. Doświadczenie klienta powstaje w trakcie formułowania przez niego oczekiwań wobec firmy i produktów, interakcji przedsprzedażowych, procesu sprzedaży, konsumpcji produktu oraz ewaluacji początkowych oczekiwań. Na każdym etapie kształtowane są relacje między klientem i przedsiębiorstwem, a końcowe odczucia klienta mogą zadecydować o pogłębieniu jego lojalności lub o całkowitym zerwaniu kontaktów z firmą. Doświadczenie to wpływa zatem na subiektywne postrzeganie wartości produktu i jego ceny rynkowej, na odczuwanie satysfakcji po zakupie oraz na podejmowanie kolejnych decyzji zakupowych. Podniesienie wartości produktu, poprawa wizerunku firmy i utrwalenie lojalności klienta ma z kolei przełożenie na uzyskanie przez przedsiębiorstwo przewagi konkurencyjnej. W turbulentnym otoczeniu uzyskanie przewagi długookresowej jest bardzo trudne, jednak dzięki stosowaniu koncepcji CEM możliwe jest nie tylko monitorowanie przebiegu pojedynczych doświadczeń, ale ich projektowanie zgodnie z oczekiwaniami klientów w odniesieniu do różnych produktów. Firma, która wdroży CEM i opanuje projektowanie doświadczeń klientów na tak wysokim poziomie, że stanie się ono jej dynamiczną zdolnością, będzie mogła budować wiele przewag tymczasowych i w rezultacie uzyskać poprawę pozycji rynkowej. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono koncepcję łańcucha konsumpcji. Wykazano, że pomyślna implementacja tej koncepcji jest skorelowana z posiadaniem przez przedsiębiorstwo cech organizacji uczącej się.
W kontekście rosnącej presji konkurencyjnej zdolność do tworzenia innowacji staje się jednym z kluczowych czynników determinujących zdolność i potencjał rozwoju przedsiębiorstw. Obecnie konsumenci coraz częściej przestają być tylko zadowolonymi z proponowanej oferty odbiorcami. Aktywnie angażują się w tworzenie i rozwój produktów lub usług, które później kupują. Biorąc pod uwagę zmianę roli konsumentów, w strategiach innowacyjnych przedsiębiorstw wyłania się dominująca rola, jaką zaczyna odgrywać popytowe podejście do innowacji określane jako user-driven innovation. W artykule przedstawiono częściowe wyniki badania, którego celem była próba określenia stopnia wykorzystania koncepcji user-driven innovation w procesie rozwoju innowacji w przedsiębiorstwie. (abstrakt oryginalny)
O powodzeniu każdego przedsięwzięcia w dużym stopniu decyduje czynnik ludzki. Nawet najbardziej doskonały plan i wartościowy produkt nie zagwarantują sukcesu, jeśli zabraknie osób, które będą identyfikowały się emocjonalnie z firmą i rozumiały jej misję. Spojrzenie na produkt w szerszym kontekście, z perspektywy odbiorcy, umiejętność słuchania i rozmawiania z klientem, pozwalają stworzyć silne i pozytywne relacje biznesowe. Tym właśnie jest partnerstwo. Żyjemy w czasach, kiedy to każdy klient chce być rozpoznawalny i indywidualnie traktowany przez firmę, której zaufał. Każdy klient pragnie być partnerem. (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono zagadnienia związane z potencjałem marketingowym nabywców finalnych i ich oczekiwaniami dotyczącymi jego wykorzystywania przez oferentów. Dążono w nim do zweryfikowania 2 następujących hipotez badawczych: respondenci nie wykazują gotowości do dzielenia się swoim potencjałem marketingowym z oferentami; respondenci nie zwracają uwagi na pochodzenie produktu. Na podstawie wyników badań empirycznych określono zakres tych oczekiwań i dokonano ich hierarchicznego uporządkowania. Biorąc pod uwagę wartości średnich ocen poszczególnych oczekiwań, podzielono je na 3 grupy. Oczekiwania związane z chęcią aktywnego włączania się w kreowanie oferty rynkowej znalazły się w grupie oznaczonej symbolicznie jako grupa "B". Cechowały się one nie tylko największą siłą prosumpcyjną, ale miały jednocześnie charakter etnocentryczny. Ankietowani wykazywali zatem gotowość do dzielenia się swoim potencjałem marketingowym z oferentami. Zwracali także uwagę na pochodzenie produktu. Oczekiwanie, aby produkty polskie miały wyraźne oznaczenia informujące o ich pochodzeniu, uzyskało najwyższą wartość średniej oceny. Obie hipotezy badawcze nie zostały tym samym potwierdzone. Uzyskane wyniki stanowią ważną wskazówkę dla oferentów, której wykorzystanie pozwoliłoby im budować bliskie partnerskie relacje z nabywcami. (abstrakt oryginalny)
15
Content available remote Znaczenie osobistych więzi partnerów relacji biznesowej na etapie jej kończenia
75%
W artykule podjęto rzadko opisywaną na gruncie polskich nauk o zarządzaniu tematykę kończenia relacji biznesowej. Głównym celem artykułu jest określenie roli, jaką w procesie kończenia relacji pełni więź osobista łącząca przedstawicieli organizacji. Dla realizacji tak określonego celu wykorzystano wyniki studiów literaturowych oraz wyniki badania jakościowego przeprowadzonego metodą indywidualnego niestandaryzowanego wywiadu pogłębionego z 16 menedżerami reprezentującymi cztery przedsiębiorstwa funkcjonujące na polskim rynku. Uzyskane wyniki wskazują, iż w badanych podmiotach więź osobista nawiązana między pracownikami dwóch stron relacji jest zazwyczaj, choć nie zawsze, postrzegana jako istotny czynnik powstrzymujący decyzję o zakończeniu relacji biznesowej, a tym samym wspierający jej utrzymanie.(abstrakt oryginalny)
Celem przeprowadzonych w artykule analiz jest uzyskanie odpowiedzi na pytanie, czy podstawowe elementy otoczenia - klienci i konkurenci wpływają na relacje małego i średniego przedsiębiorstwa produkcyjnego z jego głównymi dostawcami. Analizy i oceny uwzględniają wielkość badanej firmy, a także stopień zmienności elementów: klienci i konkurenci - zasadniczo niezmienny lub istotnie zmieniający się w czasie oraz ich wielkość - względnie ograniczona lub duża grupa. (abstrakt oryginalny)
The purpose of this paper is to explore the problem of power distribution within networks of relationships between companies and consumers (business-to-consumer (B2C) networks) and to examine the ways in which value is created and captured in such structures. To this end, we applied the network approach to multiple theoretical constructs describing collective consumer phenomena, carried over from the field of sociology to management science. Based on the literature and case study analysis, we managed to define a typology of B2C networks consisting of three types: (1) publics - centered around and dominated by a company, with no relationships between consumers themselves, creating value through crowd-sourcing; (2) communities - also centered around a company, but independent to a degree and more focused on consumer-to-consumer (C2C) relationships, creating value through consumer-managed projects; and (3) tribes - where companies serve only as peripheral actors, and their products - as potential symbols of affiliation, with value being created through creation and reinterpretation of the said products' meanings (sign value).(original abstract)
18
75%
We współczesnym turbulentnym i konkurencyjnym świecie biznesu osiąganie sukcesu przez przedsiębiorstwo jest uwarunkowane budowaniem i podtrzymywaniem trwałych relacji z klientami. Dynamiczny rozwój Internetu oraz technik informacyjno- -komunikacyjnych stwarza nowe możliwości tworzenia płaszczyzny do interakcji między przedsiębiorstwem i klientem. W artykule zwrócono szczególną uwagę na media społecznościowe jako nowoczesne narzędzie kreowania relacji przedsiębiorstwo - klient. (abstrakt autora)
Postawy konsumpcyjne ludzi związane są z nabywaniem i użytkowaniem dóbr i usług. W artykule omówiono: wpływ postaw na zachowania konsumentów na rynku, determinanty zgodności tych postaw z zachowaniami na rynku oraz postawy w procesie tworzenia i kształtowania relacji z klientami.
20
Content available remote Możliwości oceny relacji metodą refleksji strategicznej
75%
Przyjmując konieczność uwzględnienia relacji w postępowaniu rynkowym przedsiębiorstw zorientowanych marketingowo, problemem do rozwiązania jest badanie charakteru oraz poziomu związków, a także ich wpływu na realizację funkcji marketingu w przedsiębiorstwie. Brak jest ugruntowanych narzędzi pozwalających na syntetyczną ich ocenę. Autor w publikacji zwrócił uwagę na wykorzystanie metody refleksji strategicznej do badania i syntetycznej oceny oraz możliwości kształtowania relacji przedsiębiorstwa z podmiotami jego otoczenia.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 12 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.