Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 93

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Rynek kosmetyków
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Celem artykułu jest wskazanie cech, które wyróżniają rynek kosmetyków w sześciu krajach Rady Zatoki Perskiej i opisanie ich wpływu na kompozycję marketingową: produkt, cenę, dystrybucję i promocję. Bahrajn, Kuwejt, Oman, Katar, Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie od kilku lat są jednym z regionów świata o największej dynamice rozwoju sprzedaży kosmetyków. Region państw Zatoki Perskiej jest rozpatrywany, jako jeden rynek gdyż podzielają one szereg wspólnych cech. Wiele z tych wspólnych cech wyróżnia znacząco ten rynek od innych kluczowych rynków kosmetyków na świecie. Artykuł opisuje szereg czynników społeczno-ekonomicznych, demograficznych i kulturowych, które wpływają na podaż, potencjał wzrostu i zachowania konsumenckie. Jako kluczowe dla kompozycji marketingowej zidentyfikowane zostały: niska średnia wieku, wysoki odsetek emigrantów wśród ludności, duży popyt na kosmetyki luksusowe, znaczenie Dubaju jako ośrodka handlu detalicznego i turystyki oraz kilka innych uwarunkowanych kulturowo.(abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Analysis of a Market Offer of Anti-Wrinkle Cosmetics Intended for Mature Skin Care
100%
W niniejszej pracy przeprowadzono analizę polskiej oferty rynkowej kosmetyków przeciwzmarszczkowych do pielęgnacji skóry dojrzałej. Analizie poddano 269 produktów dostępnych na polskim rynku w okresie od 1 lipca do 30 września 2017 roku w drogeriach i hipermarketach w Poznaniu. Wśród analizowanych produktów znalazły się polskie i zagraniczne marki, takie jak: AA (Oceanic), Bielenda, Dermika, Eveline, Garnier, Janda, Kolastyna, Lift 4 Skin, Lirene (Dr Irena Eris), L'Oreal, Mincer, Mixa, Nivea, Perfecta i Yoskine (Dax Cosmetics), Soraya, Tołpa i Ziaja. Celem analizy było oszacowanie zakresu zastosowania składników aktywnych, naturalnych olejów i ekstraktów w produktach przeciwzmarszczkowych oraz podział wszystkich analizowanych kosmetyków ze względu na ich przeznaczenie kosmetyczne, grupy wiekowe i zakresy ich cen półkowych. Analiza wykazała, iż najpopularniejszymi produktami przeciwzmarszczkowymi są kremy przeznaczone jednocześnie do pielęgnacji na dzień i na noc dla zakresu wiekowego 40+ i 30+. 40% analizowanych produktów mieściło się w przedziale cenowym od 20,00 do 39,99 złotych. W wyniku przeprowadzonej analizy stwierdzono obecność 121 ekstraktów roślinnych, 47 naturalnych tłuszczów/olejów oraz 145 przeciwzmarszczowych składników aktywnych, wliczając witaminy w 269 analizowanych produktach. Witamina E, kwas hialuronowy, witamina C, peptydy, pantenol i alantoina najczęściej pojawiają się jako składniki aktywne w produktach przeciwzmarszczkowych. Masło karite - najpopularniejszy tłuszcz roślinny - było obecne w 40% analizowanych produktach, z kolei najpopularniejszy ekstrakt z soi pojawił się tylko w 10% kosmetyków przeciwzmarszczkowych. (abstrakt oryginalny)
Artykuł analizuje sposób wprowadzania na rynek nowości Sorai, a także firmy Procter & Gamble.
Głównym celem pracy było zbadanie preferencji i zachowań na rynku kosmetyków naturalnych oraz wskazanie, jak te zachowania i preferencje zmieniły się na przestrzeni dwóch lat. Drugim celem było zidentyfikowanie przyczyn braku zainteresowania zakupem tego produktu wśród osób, które nie kupują kosmetyków naturalnych. Dodatkowym celem była identyfikacja marek kosmetyków naturalnych znanych respondentom. Badanie przeprowadzono metodą CAWI, w ankiecie wzięło udział 299 respondentów, w tym 91,5% to użytkownicy kosmetyków naturalnych. Sformułowano pięć hipotez, spośród których część została potwierdzona, część odrzucona. Bazując na wynikach, stwierdzono m.in., że główne motywy zakupu kosmetyków naturalnych (skład i zdrowie) nie uległy zmianie, a Internet jest nadal głównym miejscem ich zakupu. Grono konsumentów tego produktu powiększyło się - wciąż są to młode kobiety, ale już nie tylko z dużych miast. Nie potwierdzono jednak, że użytkownicy kosmetyków naturalnych charakteryzują się wysokim poziomem wiedzy na temat tych produktów. Brak wiedzy był również barierą najczęściej wskazywaną przez osoby, które nie kupują kosmetyków naturalnych.(abstrakt oryginalny)
Cel: Celem artykułu jest nakreślenie praktyk związanych z zakupem kosmetyków oraz ustalenie poziomu wiedzy konsumentek na temat składników kupowanych preparatów kosmetycznych i stosowanych na nich oznaczeń. Metodyka badań: W celu określenia zachowań zakupowych konsumentek na rynku kosmetycznym przeprowadzono badanie metodą ilościową CAWI na grupie 410 kobiet w wieku 18-48 lat. Wyniki badań: Z przeprowadzonych analiz wynika, że wiedza konsumentek na temat składników produktów kosmetycznych oraz stosowanych na nich oznaczeń wzrosła na przestrzeni lat, nadal jednak pozostaje na przeciętnym poziomie. Wnioski: Zebrane dane i wysnute na ich podstawie wnioski pozwalają na wskazanie najbardziej adekwatnych narzędzi marketingowych użytecznych na rynku produktów kosmetycznych dla grupy konsumenckiej młodych kobiet. Wkład w rozwój dyscypliny: Przeprowadzone badania pozwoliły na diagnozę postaw konsumenckich kobiet na współczesnym rynku kosmetycznym, oferującym nowe, innowacyjne produkty, oraz wskazanie rekomendacji dla działalności rynkowej producentów produktów kosmetycznych. (abstrakt oryginalny)
W niniejszej pracy przeprowadzono analizę polskiej oferty rynkowej produktów promieniochronnych. Analizie poddano 125 produktów promieniochronnych w okresie 01.05-31.07.2010 roku w hipermarketach w Poznaniu. Celem analizy było oszacowanie rodzaju stosowanych substancji promieniochronnych, wysokości wskaźników SPF (Sun Protection Factor) produktów, ich form fizykochemicznych oraz obecności składników aktywnych. W wyniku analizy stwierdzono, iż najpopularniejszymi filtrami przeciwsłonecznymi w produktach promieniochronnych dostępnych na polskim rynku kosmetycznym są butylometoksydibenzoilometan, oktokrylen i ditlenek tytanu. Wszystkie analizowane produkty promieniochronne działają w szerokim spektrum promieniowania UVA i UVB, dlatego zapewniają właściwą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem. Ponadto produkty promieniochronne z wysokim SPF 30 i 20 dominują wśród wszystkich analizowanych produktów dostępnych na polskim rynku. Produkty promieniochronne występują w formie mleczek, balsamów i emulsji i wszystkie zawierają składniki aktywne, takie jak witamina E, gliceryna, panthenol i inne, które dbają o właściwe nawilżenie, odżywienie i wygładzenie skóry podczas opalania. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, w jakim stopniu dyskusja w mediach, na konferencjach i seminariach oraz nowe regulacje unijne związane z koncepcją zrównoważonego rozwoju i gospodarką cyrkularną wpływają na decyzje konsumentek/konsumentów przy wyborze produktów. Bazą do analiz w części badawczej jest branża kosmetyczna. W szczególności w opracowaniu poszukuje się odpowiedzi na pytania: • Czy wybory zakupowe w branży kosmetycznej są determinowane płcią? • W jakim stopniu wiek, wykształcenie i miejsce za- mieszkania konsumentki/konsumenta ma wpływ na decyzję wyboru? • Czy konsumentki/konsumenci przez swoje wybory zakupowe będą w stanie wpłynąć na działania przedsiębiorstw w zakresie implementacji zrównoważonych strategii? W artykule wykorzystano wyniki reprezentatywnego ogólnopolskiego badania1, którego celem była diagnoza zachowań konsumentek i konsumentów wobec istotnych wyzwań zewnętrznych oraz przygotowanie kampanii społeczno-edukacyjnej "Opakowanie w sam raz", dotyczącej wyboru produktów, których wielkość opakowania jest adekwatna do wielkości produktu, a samo opakowanie jest recyklowalne. W badaniu skoncentrowano się na szeroko rozumianych produktach kosmetycznych, ponieważ właśnie w przypadku tych produktów stwierdzono, że wielkości zarówno opakowania zewnętrznego, jak i bezpośredniego są często nieadekwatne do zawartości.(fragment tekstu)
Wymóg identyfikowalności (ang. traceability) jest znany firmom sektora spożywczego i żywnościowego od wielu lat. Od lipca 2013 roku również branża kosmetyczna jest zobowiązana do gromadzenia informacji na potrzeby identyfikowalności. W artykule opisano, w jaki sposób firma kosmetyczna może zarządzać identyfikowalnością w kontekście całego procesu przepływu od surowca do wyrobu gotowego. (fragment tekstu)
9
Content available remote Strategy Assessment of Soraya Biorepair Line With the Use of Swot Analysis
75%
The aim of the paper was to define Soraya BioRepair line attainable strategy of running a business. In the article, SWOT analysis of Soraya BioRepair natural cosmetics line is presented. The SWOT analysis (known as SWOT matrix) is a planning method used to evaluate the strengths and weaknesses of Soraya BioRepair natural cosmetics with opportunities and threats of the industry of natural cosmetics in Poland in order to make the analysis useful and find product's competitive advantage. On the need of SWOT matrix, a structured questionnaire was constructed with closed questions including the list of internal and external favorable and unfavorable factors with its importance and scale. The questionnaire was given to be answered by five, independent experts from the Polish cosmetics market. The results of the conducted expert opinion questionnaire took place in the period: 01.05-30.06.2014. The results showed that dominant strategy is mini-mini which means either the liquidation of the BioRepair line or strive for its survival(original abstract)
Obecność marki w social media jest istotnym elementem strategii marketingowych marek kosmetycznych. Według raportów w Polsce ponad 6 mln kobiet korzysta z Facebooka, z czego ponad 5 mln interesuje się urodą i kosmetykami. Celem artykułu jest identyfikacja sposobów prezentowania marki kosmetycznej w filmach reklamowych na jej fanpage'u. W artykule wykorzystano metodę analizy poznawczo- krytycznej literatury przedmiotu i analizę zawartości (content analysis). Artykuł obejmuje krótką charakterystykę branży kosmetycznej i filmów reklamowych w mediach społecznościowych oraz metodykę i analizę wyników badań. Filmy reklamowe w mediach społecznościowych są zróżnicowane pod wieloma względami. Dużą rolę odrywają w nich tzw. influencerzy. (abstrakt oryginalny)
Celem pracy jest określenie aktywności przeciwutleniającej dwudziestu ekstraktów roślinnych dostępnych na polskim rynku kosmetycznym. Podjęte badania pozwoliły zweryfikować nie tylko jakość badanych ekstraktów, ale również wytypować te, które mogą być zastosowane w późniejszych badaniach aplikacyjnych w emulsjach kosmetycznych zastępujących przeciwutleniacze syntetyczne. (fragment tekstu)
Celem niniejszego artykułu była analiza średnich cen past do zębów podzielonych na 8 grup cenowych: a) odświeżające, b) wybielające, c) ziołowe, d) dla zębów wrażliwych, e) przeciwpróchnicze, f) o kompleksowym działaniu, g) chroniące dziąsła h) przeznaczone dla dzieci. Wszystkie analizowane produkty są oferowane przez 14 krajowych i zagranicznych producentów działających na polskim rynku kosmetycznym. Polski rynek kosmetyczny jest rynkiem dużym, mało chłonnym, podzielonym pomiędzy konkurentów walczących o utrzymanie dotychczasowych oraz co jest bardzo trudne, pozyskanie nowych klientów. Silna konkurencja pozytywnie wpływa na dużą różnorodność oferowanych produktów. Krajowi konsumenci stawiają wysokie wymagania względem jakości past do zębów, jak również wykazują duże przywiązanie do zakupywanych i używanych past. Stąd też, głównym powodem powstania niniejszego artykułu była ocena wykorzystania strategii cenowych przez zagranicznych producentów past do zębów dostępnych na polskim rynku kosmetycznym. Wyniki analizy wskazują, że do podstawowych strategii zalicza się: strategię penetracji cenowej, strategię lidera straty, strategię przywództwa cenowego, strategię psychologicznej ceny oraz strategię zakupu wielopaku. (abstrakt oryginalny)
Artykuł opisuje polski rynek kosmetyków, który pomimo ekspansji zachodnich koncernów, wspartej wielkimi nakładami na promocję i reklamę, utrzymuje dominację rodzimych dostawców. Nowoczesność i wysoką jakość polskich kosmetyków potwierdza wysoka cena, uzyskiwana w ich eksporcie na Zachód.
14
Content available remote Zachowania konsumentów na rynku kosmetyków w świetle badania własnego
75%
Artykuł poświęcono problematyce zachowań konsumpcyjnych Polaków na rynku dóbr kosmetycznych. Mimo że dobra kosmetyczne są niejednorodną grupą produktów, to możliwe jest zbadanie zachowań konsumpcyjnych w odniesieniu do całej kategorii. Analizy takie mogą mieć szczególne znaczenie ze względu na coraz większe zainteresowanie Polaków dobrami kosmetycznymi,dużą i silną konkurencję na tym rynku oraz obserwowany w gospodarce kryzys. Bazą analizy było przeprowadzone badanie ankietowe.(abstrakt autora)
W niniejszej pracy przeprowadzono analizę polskiej oferty rynkowej kosmetyków i kosmeceutyków rozjaśniających skórę. Analizie poddano 48 produktów dostępnych na polskim rynku w drogeriach i aptekach na terenie Poznania w czerwcu i lipcu 2011 roku. Celem analizy było oszacowanie rodzaju aktywnych składników wybielających skórę oraz substancji promieniochronnych stosowanych w tych produktach, a także form fizykochemicznych analizowanych preparatów. Analizowane kosmetyki i kosmeceutyki występują w formie kremów (emulsji), serum oraz korektorów do miejscowej aplikacji. W wyniku analizy stwierdzono obecność ponad 20 czystych substancji oraz kilkanaście naturalnych ekstraktów roślinnych o właściwościach rozjaśniających skórę w analizowanych produktach. Analiza wykazała, że witamina C, hydroksykwasy, witamina PP, kwas oktadekadienowy, undecylenofenyloalanina oraz naturalne ekstrakty roślinne (z mącznicy lekarskiej, lilii wodnej, lukrecji gładkiej, morwy białej, cytryny zwyczajnej) są najpopularniejszymi składnikami rozjaśniającymi skórę. Redukują one przebarwienia, jak również nawilżają, odżywiają, rewitalizują oraz wygładzają skórę. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono dane dotyczące rynku artykułów spożywczych dla dzieci najmłodszych oraz powyżej 3 roku życia, a także kosmetyków i artykułów higienicznych dla dzieci.
The European Union attaches an increasing importance to the consumer's role on the market. Consumer's welfare is the essence of well-functioning markets and entrepreneurs should not create situations leading to violation of consumers' interests. Nevertheless it does not absolve consumers from active participation in creating and enforcing their role on the market, among others by reinforcement of the rights which are due to them. According to the research results, the level of consumer awareness among the citizens of Lithuania, Latvia, Poland and Ukraine vary. (original abstract)
18
Content available remote Branża beauty od zaplecza. Czy naprawdę jest tak, jak wszyscy myślą?
63%
Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie realiów związanych z prowadzeniem marki kosmetycznej oraz analiza struktury kosztów w wariancie produkcji własnej i niezbędnego zaplecza technologicznego wraz z pokazaniem strategii marketingowych wykorzystywanych przez polskie firmy, aby ocenić, czy nowa marka ma szanse na zaistnienie na rynku kosmetycznym. (fragment tekstu)
Prezentowana praca to kolejny raport z badań dotyczących różnych form i narzędzi rozwoju biznesu elektronicznego w Polsce. Ich podstawowym celem jest - od kilku już zresztą lat - monitoring i ocena serwisów internetowych funkcjonujących na polskim rynku elektronicznym z punktu widzenia klienta. Po licznych analizach i ocenach stron polskiej bankowości elektronicznej i serwisów internetowych w najpopularniejszych branżach (komputerowa, turystyczna, księgarnie, rynek samochodowy, nieruchomości, pośrednictwo pracy, aukcje), to opracowanie dotyczy dziedziny wydawać by się mogło dalece standardowej, a jednocześnie nieprzystającej do sprzedaży internetowej - branży kosmetycznej. (fragment tekstu)
W niniejszej pracy przeprowadzono analizę polskiej oferty rynkowej dermokosmetyków do pielęgnacji skóry naczynkowej. Analizie poddano 85 produktów dostępnych na polskim rynku w 2018 roku w aptekach w Poznaniu. Celem analizy było oszacowanie rodzaju form fizykochemicznych produktów oraz aktywnych składników stosowanych w ich formulacjach. Największą grupą wśród dermokosmetyków do pielęgnacji skóry naczynkowej są produkty do codziennej pielęgnacji (60%) takie jak kremy na dzień i na noc, kremy tonujące i żele. W grupie tej największy odsetek stanowią kremy o działaniu nawilżającym, ochronnym, kojącym, łagodzącym, redukującym zaczerwienienie, wzmacniającym, termoregulującym i przeciwzmarszczkowym (88,2%). W dermokosmetykach do pielęgnacji skóry naczynkowej zidentyfikowano 70 pojedynczych składników aktywnych, a także 68 surowców mineralnych, grzybów, alg oraz ekstraktów i tłuszczów pochodzenia roślinnego. Analiza wykazała, że najpopularniejszymi składnikami aktywnymi są witamina E, pantenol (prowitamina B5), alantoina, witamina C, trokserutyna, siarczan dekstranu, niacyna (witamina B3), ekstrakt z nasion kasztanowca, masło shea i ekstrakty z alg. Zanalizowane składniki aktywne wykazują najczęściej działanie przeciwdrobnoustrojowe, przeciwzapalne, przeciwutleniające, regenerujące, uszczelniające (uelastyczniające) naczynia włosowate, przeciwobrzękowe, emoliencyjne, łagodzące i nawilżające. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.