Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 282

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 15 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Rynek samochodowy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 15 next fast forward last
Najpopularniejsze samochody "nauki jazdy" - fiaty uno - zostaną częściowo zastąpione przez lanosy. Daewoo gotowe jest dać samochody za darmo, byleby ośrodki zdecydowały się na nich egzaminować.
Od kilku już lat trwa nieprzerwanie znakomita koniunktura na polskim rynku samochodowym. Choć jej przejawy z każdym rokiem są bardziej widoczne na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Poznaniu, warto zadbać, aby tym targom zapewnić prawdziwie europejską renomę. Istnieją ku temu obiektywne warunki.
Przemysł samochodowy zawsze przodował jeśli chodzi o rozwój systemów zarządzania jakością. Tworzył własne zrzeszenia, czy uregulowania branżowe charakteryzujące się dużo wyższymi wymaganiami niż obowiązujące międzynarodowe normy serii ISO 9000. To z inicjatywy dużych europejskich firm, w tym także firm motoryzacyjnych powstał w 1988 r. Model Doskonałości EFQM. Przykładem tak prężnie działającej firmy, która brała czynny udział w tych przedsięwzięciach jest Volkswagen AG. (fragment tekstu)
Raport poświęcony aktualnej sytuacji i przyszłości rynku samochodowego w Polsce w sferze przemysłu, usług i handlu.
Przedstawiono cele jakie postawili przed sobą szefowie Toyoty. Chcą opanować w 2010 roku 15 proc. światowego rynku motoryzacyjnego. W autach Toyoty technika zawsze górowała nad stylizacją. Teraz to się zmieni. Projektanci samochodów pomyśleli o klientach ze Starego Kontynentu.
W ostatnich kilku latach polski rynek stał się bardzo interesujący dla producentów samochodów - zarówno osobowych, jak i użytkowych. Z roku na rok utrzymuje się wzrostowa tendencja sprzedaży, co oznacza, że rynek ten chłonie coraz więcej aut.
Centrum Badań Marketingowych INDICATORS od grudnia 1996 roku prowadzi badanie FINANCE BUS. Jest to badanie cykliczne, realizowane co kwartał na ogólnopolskiej próbie klasy średniej. Badaniem objęte są wyłącznie osoby zarabiające miesięcznie powyżej 1500 PLN oraz posiadające lub zamierzające kupić samochód osobowy.
W roku ubiegłym Polacy zarejestrowali ponad 515 tys. nowych samochodów osobowych. Jest to o 7,8 procent więcej niż w roku ubiegłym.
Artykuł analizuje problem bezcłowego importu aut osobowych. O dodatkowe, uzupełniające pozwolenia na import od 15 października starają się wszyscy importerzy.
Istotny wpływ na polską gospodarkę ma zarówno przemysł motoryzacyjny, jak również rynek samochodów osobowych. Kluczowymi czynnikami warunkującymi rozwój rynku samochodów osobowych są: • regulacje prawne - determinują one dystrybucję i transakcje na rynku samochodów osobowych, decydując m.in. o wzajemnych relacjach rynków samochodów nowych i używanych. Należy zaznaczyć, że w przypadku braku istotnych ograniczeń prawno-finansowych znaczna część potencjalnych klientów na auta nowe wybierze tańsze i lepiej wyposażone samochody używane pochodzące z importu, co w konsekwencji istotnie wpływa na ograniczenie poziomu sprzedaży pojazdów nowych.(fragment tekstu)
11
Content available remote Oddziaływanie polityki pieniężnej na rynek samochodów osobowych w Polsce
80%
Autorka przedstawia wpływ polityki pieniężnej na polski rynek samochodowy w latach 1994-2009. Polityka monetarna sama nie ma wpływu na rynek samochodowy. Polityka monetarna działa, kiedy następuje wzrost ekonomiczny, a bezrobocie i inflacja spadają. Wtedy coraz niższe stopy procentowe są czynnikami powodującymi wzrost zakupów na rynku samochodowym. Autorka wskazała również, jak kryzys finansowy zmienił rynek samochodowy.(abstrakt oryginalny)
Artykuł dotyczy zmian, które zaszły w ostatnich latach w liczebności i strukturze krajowego parku samochodów ciężarowych i ciągników samochodowych-siodłowych, z uwzględnieniem marek, wieku i dopuszczalnej masy całkowitej. (abstrakt oryginalny)
Katastrofa, zapaść, ostry kryzys - tak dealerzy określali sytuację na polskim rynku samochodowym w 2000 roku. Początek roku 2001 okazał się jeszcze gorszy. Wśród przyczyn dekoniunktury wymienia się: podwyżki akcyzy na nowe auta, wysoki koszt kredytów i leasingu, słabnący wzrost gospodarczy, coraz wyższe ceny paliw i ubezpieczeń, podwojenie importu używanych aut z zagranicy.
Ford rzucił wyzwanie konkurencji z BMW, Mercedesa i Lexususa inwestując 12 mld USD w firmy produkujące luksusowe samochody. W USA na takie auta jest duży popyt.
Louis Schweitzer, szef Renaulta, ma kolejny pomysł. Jego firma zacznie produkować awangardowe, luksusowe modele. Będzie musiała zmierzyć się z najnowszymi niemieckimi projektami.
Omówiono sytuację rynku samochodowego w Polsce. Zwłaszcza lekkich samochodów dostawczych. Podano tabelaryczne zestawienie wielkości sprzedaży lekkich samochodów dostawczych i średnich samochodów dostawczych. Najważniejszymi firmami są tutaj Daewoo Motor Lublin i Ford Transit.
W ciągu ostatnich dziesięciu lat wzrosło znaczenie chińskich i indyjskich producentów ciężarówek. W rezultacie już teraz wśród najważniejszych dziesięciu producentów samochodów dwa są z Chin, jeden z Indii. Celem niniejszego artykułu jest udzielenie odpowiedzi na następujące pytania: dlaczego te firmy są tak silne teraz, dlaczego nie sprzedają głównie ciężarówek na rynek krajowy i są w stanie eksportować swoje produkty nie tylko do innych regionach Azji lub Afryki, ale dla bogatszych krajów, w tym Unii Europejskiej.
Omówiono czynniki wpływające na sukces rynkowy japońskiego koncernu Honda. W 2001 r. koncern ten odnotował zyski o połowę wyższe niż w 2000 r., co na światowym rynku motoryzacyjnym przeżywającym kryzys jest sytuacją wyjatkową.
Globalizacja w odniesieniu do przedsiębiorstw może oznaczać zaawansowane umiędzynarodowienie ich działalności, które będzie polegać na funkcjonalnej integracji rozproszonych po świecie jednostek organizacyjnych. Założenie to najpełniej realizowane jest przez przedsiębiorstwa, które sukcesywnie i konsekwentnie rozszerzają zasięg swego działania poprzez łączenie się w różne formy organizacyjne (np. korporacje transnarodowe), które dysponując ogromnymi zasobami i tworzą liczne, zagraniczne filie lub oddziały. Sens ich funkcjonowania jest ściśle związany z poszukiwaniem przez korporacje transnarodowe tanich zasobów, które znacząco wpływają na optymalizację czynników produkcji, a także z poszukiwaniem chłonnych rynków zbytu, determinujących warunki lokalizacji nie tylko jednostek produkcyjnych. Ponadto ważne dla korporacji są liczne ulgi inwestycyjne czy łagodniejsze normy ochrony środowiska, dzięki którym w stosunkowo prosty sposób można uzyskać przewagę konkurencyjną.[...] Funkcjonowanie jednostek produkcyjnych będących oddziałami korporacji transnarodowych wpływa również korzystnie na ożywienie lokalnej działalności gospodarczej, rozwój lokalnego rynku pracy, rozbudowę kontaktów zagranicznych lokalnych przedsiębiorstw, rozwój systemu informacji gospodarczej, wreszcie na aktywizację lokalnego biznesu, który może powielać działania korporacji, co prowadzi do tzw. efektu naśladownictwa W świetle powyższych rozważań podjęto próbę charakterystyki funkcjonowania przedsiębiorstwa Scania Production Słupsk S.A. wchodzącego w skład szwedzkiego koncernu Scania AB. (fragment tekstu)
Celem niniejszego opracowania jest próba przedstawienia ekspansji zagranicznej przedsiębiorstwa ponadnarodowego - koncernu Volkswagen. Wokół tak ustalonego celu głównego zostały sformułowane następujące tezy artykułu: 1. Rozwój koncernu Volkswagen jest związany z ekspansją geograficzną, dywersyfikacją branżową oraz z przejmowaniem (wykupem) istniejących marek samochodów. 2. Przedsiębiorstwa koncernu Volkswagen są usytuowane w krajach Europy, Ameryki, Afryki, Azji, a specjalizują się w produkcji komponentów samochodowych i gotowych modeli aut. 3. Wzrasta sprzedaż samochodów koncernu w świecie w porównaniu z ubiegłymi latami. Na potrzeby niniejszego opracowania przeprowadzono w 2007 r. badania źródeł wtórnych dotyczących Volkswagena. Dokonano analizy zebranych materiałów źródłowych koncernu.(fragment artykułu)
first rewind previous Strona / 15 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.