Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 408

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 21 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  SWOT analysis
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 21 next fast forward last
W czasach dynamicznych zmian, digitalizacji, analiz big data i rozwoju sztucznej inteligencji klasyczne narzędzia analityczne, takie jak analiza SWOT, tracą na popularności. Pojawiają się głosy, że w dobie nowych technologii i analiz wykonywanych przy udziale artificial intelligence SWOT to już nieco archaiczna i nieskuteczna metodologia. Czy słusznie? (fragment tekstu)
Celem niniejszego artykułu jest ocena sytuacji strategicznej sektora kamienia budowlanego istniejącego w Strzegomiu i jego okolicach. Dokładnie przeanalizowano największe atuty i słabości firm branży kamieniarskiej oraz szanse i zagrożenia płynące z otoczenia. Na podstawie analizy SWOT ustalono strategię dalszego działania przedsiębiorstw kamieniarskich na rynku. (fragment tekstu)
3
Content available remote Analiza SWOT działalności organizacji wirtualnej
80%
Organizacja wirtualna stanowi tymczasową formę współpracy rozproszonych podmiotów, powołaną do osiągnięcia wspólnego celu. W artykule dokonano strategicznej analizy działalności organizacji wirtualnej, głównie przy zastosowaniu analizy SWOT. Na kanwie różnych ujęć w literaturze przedstawiono autorską propozycję analizy SWOT dla hipotetycznej organizacji wirtualnej.(abstrakt autora)
W pracy przedstawiono zastosowanie analizy SWOT w tworzeniu strategii zagospodarowania przestrzeni w dolinach rzek. Stosując tę metodę, w oparciu o literaturę, Strategię Zrównoważonego Rozwoju Polski do roku 2025 oraz badania w dolinie Sanu i Wisłoka, opracowano podstawowe założenia strategii zagospodarowania przestrzeni na terenach łęgowych. Cel strategiczny dotyczy zapewnienia skutecznej ochrony przeciwpowodziowej oraz stworzenia sprzyjających warunków do rozwoju gospodarczego i dbałości o dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe. Określone priorytety koncentrują się na zmianie zagospodarowania terenów łęgowych polegającej na pozostawieniu przestrzeni rzece, na rozwoju turystyki oraz przekształceniach w produkcji rolnej.(abstrakt oryginalny)
Przedstawiono metodykę przeprowadzania analizy SWOT. Omówiono interpretację poszczególnych wymiarów i wyników analizy SWOT.
W pracy przedstawiono metodę kwantyfikacji analizy SWOT z wykorzystaniem metody Saaty'ego analitycznego procesu sieciowego (ANP). Jest ona kompleksową procedurą, która może być użyteczna w programowaniu rozwoju jednostek administracyjnych, szczególnie przy ocenie ich słabych i mocnych stron oraz szans i zagrożeń w ich otoczeniu. Ma ona przewagę nad metodami klasycznymi (opisowymi) ze względu na możliwość kwantyfikowania ważności czynników SWOT, a więc elementów o charakterze zarówno jakościowym, jak i ilościowym. Metoda ANP uwzględnia oprócz hierarchicznych powiązań pomiędzy elementami decyzyjnymi również interreakcje między nimi - sprzężenia zwrotne. Może też być pomocna przy wyborze typu strategii rozwoju dla danej jednostki terytorialnej. Zagadnienie zilustrowano przykładem analizy SWOT gminy wiejskiej Babiak.(abstrakt oryginalny)
7
Content available remote Analiza SWOT rozwiązań w chmurze obliczeniowej dla przedsiębiorstw
80%
W ciągu ostatnich lat powstanie chmur obliczeniowych przyczyniło się do ewolucji w branży IT. Chmury obliczeniowe stworzyły możliwość traktowania informatyki jako usługi. Istnieje coraz większe zainteresowanie wśród przedsiębiorstw przetwarzaniem w chmurze, ale występuje wiele barier związanych z jego przyjęciem. Artykuł ma na celu zbadanie czynników sprzyjających i opóźniających proces przechodzenia do rozwiązań opartych na chmurze obliczeniowej. Ponadto podjęto próbę określenia kluczowych interesariuszy przetwarzania w chmurze oraz zarys aktualnych wyzwań związanych z jej bezpieczeństwem. Przeprowadzono również analizę SWOT rozwiązań opartych na chmurze obliczeniowej w przedsiębiorstwach. (abstrakt autora)
8
Content available remote Perspectives of Agritourism Development in Poland, Belarus and Ukraine
80%
Agritourism is a form of leisure, which is increasingly popular. The aim of the article is to present perspectives on the development of agritourism in three countries: Poland, Belarus and Ukraine. The analysis was based on statistical data and the author's own observations. The article also includes a SWOT analysis. The analysis, own observations and observations indicate that in all three countries agritourism has a chance for development. The analysed countries differ in their tourist potential, infrastructure, landscape values, monuments, but one thing they do - tourists want to visit them. (original abstract)
Celem niniejszego referatu jest próba przeprowadzenia analizy SWOT dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. W referacie zaprezentowano czynniki sprzyjające rozwoju sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz bariery, jakie napotyka on na swojej drodze. (fragment tekstu)
W oparciu o analizę SWOT wskazano szanse i zagrożenia, mocne i słabe strony bankowości elektronicznej. Rozpatrzono je na dwóch płaszczyznach: pierwsza dotyczy klientów (indywidualnych i instytucjonalnych), druga - uwzględnia proces elektronizacji usług bankowych z punktu widzenia samego banku.
Niniejsza praca ma na celu dokonanie analizy szans powstania i sprawnego działania stowarzyszenia Hinomaru . Celem tego stowarzyszenia jest szeroko pojęty rozwój "fandomu mangowego". Praca ta będzie się składać z kilku części. We wstępie przedstawiony będzie cel stowarzyszenia Hinomaru. W kolejnych częściach opisana zostanie sytuacja fandomu mangowego w Polsce, omówiona misja stowarzyszenia, wreszcie dokonam analizy SWOT i wskażę płynące z niej wnioski. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest określenie potencjału turystycznego polskiej części Euroregionu "Bałtyk" i przedstawienie strategicznych kierunków działań sprzyjających rozwojowi tego obszaru m.in. turystykę.
Celem artykułu jest przeprowadzenie analizy mocnych i słabych stron oraz szans i zagrożeń Letnicy, jako obszaru poddanego procesowi rewitalizacji. Analiza ma umożliwić określenie potencjału i problemów związanych z przedmiotowym obszarem. Umożliwi też wskazanie możliwości wybranej dzielnicy oraz ograniczeń jej rozwoju. Rewitalizacja jest przedsięwzięciem wielowymiarowym, rozłożonym w czasie, uzależnionym również od trudnych do przewidzenia czynników. Analiza uwarunkowań wewnętrznych i zewnętrznych powinna być systematyczna, towarzyszyć procesowi inwestycyjnemu na każdym jego etapie. Jej wyniki powinny wspierać działania w zakresie strategii, opracowań planistyczno-projektowych i realizacji rewitalizacji, tak by zakończyła się ona powodzeniem. Identyfikacja mocnych i słabych stron oraz szans i zagrożeń może zostać przeprowadzona za pomocą uniwersalnej metody SWOT. Zakres rodzajowy czynników, które mają wpływ na przedmiot analizy SWOT, jest bardzo szeroki. Są to czynniki wewnętrzne (uwarunkowania dotyczące bezpośrednio obszaru rewitalizacji) i zewnętrzne (ogólnomiejskie), a jednocześnie pozytywne i negatywne. (abstrakt oryginalny)(abstrakt oryginalny)
Turystyka jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin gospodarki w wielu krajach. Stanowi istotny czynnik rozwoju gospodarczego miejscowości i regionów. Jej duże znaczenie wynika między innymi z faktu, że oprócz jednostek sfery gospodarki turystycznej aktywizuje wielu innych gałęzi gospodarki. Podstawą dóbr decydujących o rozwoju turystyki są walory przyrodnicze i kulturowe. One są magnesami, które przyciągają turystów. Stanowią o znaczeniu atrakcji i w efekcie, po odpowiednim opracowaniu i udostępnieniu, o atrakcyjności turystycznej określonego miejsca. Stąd też - ze względu na swoje położenie - Żywiec jest miastem o bogatych walorach turystycznych, chętnie odwiedzanym przez rzesze turystów. Ciekawym wydaje się zatem prze-prowadzenie analizy SWOT w celu określenia mocnych i słabych stron branży turystycznej w Żywcu.(abstrakt oryginalny)
W niniejszej publikacji przedstawiony został transfer najlepszych praktyk z obszaru systemów infomobilnych. Infomobilność odnosi się do procedur, systemów i urządzeń opartych na inteligentnych systemach transportowych oraz usługach, które zwiększają mobilność osób i towarów poprzez gromadzenie, przetwarzanie i dystrybucję informacji. Usługi infomobilne są dedykowane do dynamicznego zarządzania publicznym i prywatnym transportem, pojazdami oraz informacjami dotyczącymi wypadków drogowy (informacje przesyłane w czasie rzeczywistym). W publikacji zaprezentowana została charakterystyka usług infomoblinych, projekt Polite, a także najlepsze praktyki zidentyfikowane w ramach projektu.(abstrakt oryginalny)
Opracowanie stanowi próbę oceny stanu wykorzystania funduszy europejskich na gospodarkę turystyczną w Polsce, w perspektywie finansowej na lata 2007-2013. Zaprezentowano ogólne miejsce gospodarki turystycznej w regionalnych programach operacyjnych. Obszarem badań szczegółowych były gminy województwa zachodniopomorskiego. Celem opracowania jest przeprowadzenie analizy SWOT wykorzystania środków Unii Europejskiej w regionalnej gospodarce turystycznej na podstawie prowadzonych szczegółowych badań dotyczących perspektywy finansowej w latach 2007-2013. Z prowadzonych badań wynika, że środki UE na projekty turystyczne w analizowanych gminach nie decydują bezpośrednio o stanie funkcjonowania gospodarki turystycznej, wpływając generalnie na rozwój regionalny i poziom życia mieszkańców. Relacja pomiędzy stanem wykorzystania środków UE a rozwojem gospodarki turystycznej jest wynikiem także wielu innych czynników, które dla poszczególnych gmin należy analizować indywidualnie. Problemem ten można zaobserwować poprzez ocenę elementów zidentyfikowanych w przeprowadzonej analizie SWOT. Podjęte rozważania i wnioski z nich wynikające są podstawą do podjęcia dalszych badań w zakresie perspektywy finansowej na lata 2014-2020 i miejsca gospodarki turystycznej w finansowaniu unijnym na poziomie jednostek samorządu terytorialnego.(abstrakt oryginalny)
Badania miały na celu przedstawienie poglądu gmin na temat sytuacji własnej jednostki terytorialnej z perspektywy analizy SWOT znajdującej się w strategiach rozwoju. (fragment tekstu)
W niniejszym artykule przybliżono pojęcie strategii. Zaprezentowano typy przywództwa, jako podstawę strategii oraz najważniejsze źródło przewagi, jakim jest jakość produktu. Omówiono również cele i zakres analizy SWOT.
first rewind previous Strona / 21 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.