Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 36

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  SaaS Model (Software as a Service)
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
1
Content available remote Systemy informatyczne w modelu SaaS wspierające proces powstawania organizacji
100%
Gospodarka elektroniczna jest środowiskiem funkcjonowania dla takich podmiotów jak organizacja wirtualna. Organizacja wirtualna na wszystkich etapach swej działalności może stosować różnego typu systemy informatyczne. W artykule na wstępie przedstawiono proces powstawania organizacji wirtualnych, a następnie przybliżono specyfikę modelu SaaS. W dalszych rozważaniach zaprezentowano systemy informatyczne oferowane w modelu SaaS, które mogą znaleźć zastosowanie w procesie powstawania organizacji wirtualnej.(abstrakt autora)
W zmiennym i nieprzewidywalnym otoczeniu biznesowym dział HR musi być partnerem dla zarządu firmy. Duże wsparcie w tych działaniach dają nowoczesne systemy, które umożliwiają gromadzenie wysokiej jakości spójnych danych wszystkich pracowników organizacji i pozwalają na strategiczne planowanie zarządzania ludźmi. A to wszystko coraz częściej odbywa się z wykorzystaniem już nie tylko sieci informatycznych, lecz także rozwiązań w chmurze. (fragment tekstu)
3
Content available remote Zarządzanie firmą z wykorzystaniem modelu SaaS
100%
W ciągu ostatnich ponad dwudziestu lat transformacji ustrojowej w gospodarce polskiej dokonał się szereg zmian mających istotny wpływ na rozwój firm z wielu branż i sektorów gospodarki. Jednym z ważniejszych czynników postępującego rozwoju przedsiębiorstw jest upowszechnienie nowych technologii informatyczno-komunikacyjnych. Rozwój ten ma również istotne znaczenie dla rynku pracy (powstaje zapotrzebowanie na zupełnie nowe umiejętności) oraz poziom kosztów w poszczególnych przedsiębiorstwach. (abstrakt oryginalny)
Model SaaS (Software as a Service) - "oprogramowanie jako usługa" to nowa koncepcja outsourcingu informatycznego, polegającą na odpłatnym udostępnianiu oprogramowania użytkowego za pośrednictwem Internetu. Właścicielem takiego oprogramowania pozostaje w dalszym ciągu firma, która tego typu usługi świadczy, natomiast firma zakupująca tę usługę może korzystać z określonej aplikacji, bez konieczności rozbudowy własnej infrastruktury informatycznej i instalowania systemu. Integralną część usługi stanowi zapewnienie przez usługodawcę bezpieczeństwa danych oraz rozwoju produktu, a także ciągłego wsparcia technicznego w zakresie wykorzystywanej technologii. Model ten od kilku lat bardzo dynamicznie rozwija się na całym świecie. W badaniach naukowych (krajowych jak i zagranicznych) był on jednak dotychczas podejmowany w niewielkim zakresie. W zasadzie, główne źródła dotyczące omawianej tematyki to opinie, dyskusje oraz raporty biznesowe znajdujące się w zasobach internetowych. Celem artykułu jest poznanie istoty omawianej koncepcji oraz korzyści i ograniczeń jej stosowania, rozpatrywanych zarówno z perspektywy klienta, jak i firmy świadczącej tego typu usługi. (abstrakt oryginalny)
We współczesnym, dynamicznie zmieniającym się otoczeniu coraz bardziej popularne, również w małych przedsiębiorstwach, staje się zarządzanie projektami. Dzięki niemu łatwiej w ramach posiadanych zasobów i ustalonych ograniczeń, realizować zadania niezbędne do uzyskania określonych korzyści. W artykule przedstawiono informacje na temat oprogramowania wspomagającego zarządzanie projektami oraz istotę, wady i zalety modelu SaaS. Przeprowadzono również analizę wybranych aplikacji oferowanych w modelu SaaS przeznaczonych do wspomagania zarządzania projektami.(abstrakt oryginalny)
Rozwiązania SaaS stanowią obecnie ważny przedmiot zainteresowania zarówno badaczy, jak i praktyków gospodarczych. Dzięki używaniu współczesnych technologii internetowych możliwe staje się korzystanie z aplikacji udostępnianych przez odległego dostawcę. Powszechne wykorzystanie rozwiązań typu SaaS w małych i średniej wielkości przedsiębiorstwach (MŚP) wydaje się kwestią czasu. MŚP w Polsce charakteryzuje ograniczony kapitał inwestycyjny, który mógłby wspierać ich infrastrukturę informatyczną. Głównym celem artykułu jest podjęcie dyskusji na temat takich zasadniczych korzyści z implementacji rozwiązań SaaS, które są w stanie skłaniać polskie MŚP do podejmowania inicjatyw w tym obszarze. Ponadto, w artykule zaprezentowano reguły ekonomiczne, które uzasadniają znaczenie technologii typu "cloud computing" dla małych i średnich przedsiębiorstw. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano przedsiębiorstwa partnerskie jako idealne środowisko wykorzystania aplikacji SaaS. W pierwszej części skupiono się na istocie technologii SaaS oraz korzyściach płynących z jej zastosowania. W dalszej części artykułu zaprezentowane zostały organizacyjne i techniczne wymogi, jakie należy spełnić, aby przedsiębiorstwa partnerskie mogły w pełni korzystać z tego typu aplikacji. Praktycznym przykładem zastosowania technologii SaaS jest koncern Akzo Nobel. Przedsiębiorstwo to oraz stosowane rozwiązania SaaS przedstawiono w ostatniej części artykułu.(abstrakt oryginalny)
Autorka omawia technologie RIA - Flash i Silverlight - używane przy tworzeniu biznesowych aplikacji internetowych. Nowoczesne trendy bazują na systemach oferowanych według modelu SaaS (Software-as-a-Service). Rosnąca popularność aplikacji internetowych wskazuje, że technologie RIA będą mieć coraz większe znaczenie.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono model SaaS jako formę zdalnego dostępu do oprogramowania jako usługi i jego eksploatacji. Na wstępie przedstawiono pojęcie i ideę modelu SaaS oraz wskazano jego główne typy. Następnie zaprezentowano korzyści i zagrożenia związane z tą formą użytkowania aplikacji oraz wskazano przykłady aplikacji SaaS w Polsce. W końcowej części artykułu zarysowano perspektywy rozwoju modelu SaaS.(abstrakt oryginalny)
W efekcie znacznego rozwoju technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz konkurencji na rynku IT pojawiają się nowe możliwości zakupu i użytkowania systemów informatycznych przez przedsiębiorstwa. Współcześnie interesującą i dynamicznie rozwijającą się formą dostępu i eksploatacji oprogramowania jako usługi jest model SaaS (Software as a Service), w którym podmioty gospodarcze uzyskują możliwość zdalnego użytkowania różnych typów oprogramowania za pośrednictwem sieci internet. W artykule wskazano główne czynniki ryzyka dla modelu SaaS. Identyfikacja czynników ryzyka dla modelu SaaS może wspomóc decydentów rozważających zastosowanie tej formy dystrybucji i użytkowania aplikacji w swych organizacjach.(abstrakt oryginalny)
11
Content available remote Rozpoznanie wybranych ofert rynku Cloud Computing
75%
Głównym celem niniejszego opracowania jest dokonanie charakterystyki Cloud Computing pod kątem rozpoznania oferty rynku. W artykule przytoczono wybrane definicje terminów Cloud Computing (przetwarzanie w chmurze). W dalszej kolejności omówiono funkcjonalności wybranych usług oferowanych na rynku. Uzyskane wyniki badań mogą okazać się pomocne w usprawnieniu wykorzystania tego typu systemów w biznesie.(abstrakt oryginalny)
Cloud computing to nowy paradygmat świadczenia usług informatycznych. Korzyści płynących z jego implementacji jest wiele, mogą one oscylować od redukcji kosztów do usprawnienia procesów zarządzania. Decyzja o wykorzystaniu tego modelu powinna być poprzedzona analizą biznesową, a w szczególności analizą kosztów utrzymania usług IT oraz ich wpływu na elastyczność dostarczania nowych rozwiązań informatycznych. Dla organizacji decyzja o migracji do chmury i o wyborze określonego jej modelu to wieloetapowy proces, który powinien uwzględniać nie tylko aspekty charakteryzujące usługę lub dane, których przeniesienie jest rozważane, ale również właściwości oferowane przez dany model chmury obliczeniowej. Decyzja ta warunkowana jest względami ekonomicznymi, ale także czynnikami technologicznymi właściwymi dla danego modelu chmury. Celem artykułu jest próba zdefiniowania kryteriów mających wpływ na decyzję o alokacji danych i usług w chmurze obliczeniowej, co może być pomocne w określeniu potencjalnych obszarów do zastosowania poszczególnych rozwiązań z zakresu przetwarzania w chmurze.(abstrakt oryginalny)
The paper goal is to present the opportunities of application of cloud computing in the high school educational processes. At first, author explains circumstances necessary for cloud computing development. Next part of the paper covers cloud computing characterization and evaluation of computing capability distribution models. Beyond that, author analyzes the cloud computing scenarios and implementation models. Finally, author discussed advantages and disadvantages of cloud computing and the cloud computing development opportunities to support of the high school education. (original abstract)
Przedstawiona analiza i ocena wielowariantowego udostępniania przykładowego produktu informatycznego pokazała, że firmy IT działające w obszarze zarządzania publicznego, w którym m.in. dominuje planowanie oparte na budżetowaniu, z takimi jego cechami, jak dążenie do stabilizacji harmonogramów nakładów i kosztów, ich przewidywalności i równomiernego rozłożenia w czasie powinny w swoich strategiach rynkowych uwzględnić model SaaS. Wykazano, że z jednej strony jest on atrakcyjny dla klientów, z drugiej przynosi wymierne korzyści ekonomiczne producentom i dostawcom oprogramowania. Udowodniono, że ocena efektywności wspiera wybór optymalnych strategii rynkowych, dostarczając wiedzy o tym, kiedy i które przedsięwzięcia wygaszać, a w które inwestować.(fragment tekstu)
W artykule przedstawiono zarządzanie infrastrukturą informatyczną przedsiębiorstwa przy zastosowaniu aplikacji dostępnych w formie SaaS. Na wstępie pokrótce przedstawiono problematykę zarządzania infrastrukturą informatyczną w przedsiębiorstwach a następnie przedstawiono model SaaS jako formę zdalnego dostępu i eksploatacji oprogramowania jako e-usługi, wskazując główne korzyści i zagrożenia związane z tą formą użytkowania aplikacji. W końcowej części zaprezentowano listę krajowych i zagranicznych aplikacji dostępnych w formie SaaS, które można zastosować do wspomagania zarządzania infrastrukturą informatyczną w przedsiębiorstwach. (abstrakt oryginalny)
16
63%
Akronim CRM, czyli zarządzanie relacjami z klientem jest rozumiane na wiele sposobów, od prostego programu komputerowego, przez sposób zarządzania kluczowymi klientami, a na filozofii biznesu kończąc. Istotny element w zarządzaniu relacjami z klientem stanowią niewątpliwie nowoczesne technologie przetwarzania informacji i komunikacji. Część rozwiązań jest od pewnego czasu dostarczana w ramach przetwarzania w chmurze. W artykule rozważano możliwość wykorzystania przez małe przedsiębiorstwa aplikacji, które wspomagają zarządzanie relacjami z klientem, oferowanych w ramach modelu SaaS.(abstrakt oryginalny)
17
Content available remote Kierunki rozwoju zdalnego udostępniania aplikacji w modelu software as a service
63%
Rozwój technologii informacyjnej oraz wzrastająca konkurencja pomiędzy dostawcami oprogramowania i usług IT przyczyniła się do powstania e-outsourcingu informatycznego. E-outsourcing informatyczny może być realizowany w formie modelu ASP oraz SaaS. W artykule pokrótce scharakteryzowano model SaaS (Software as a Service) jako formę zdalnej eksploatacji oprogramowania przez przedsiębiorstwa oraz wskazano główne korzyści związane z jego implementacją. Następnie zaprezentowano kierunki rozwoju SaaS lansowane przez G. Carraro (Microsoft) oraz S. Rieda (Forrester). W ostatniej części artykułu na bazie powyższych ujęć modelowych zaprezentowano autorską wizję rozwoju modelu SaaS.(abstrakt oryginalny)
Artykuł opisuje innowacyjny model biznesowy oprogramowania jako usługi (ang. software-as-a- -service, SaaS), gdzie produkt jest licencjonowany na zasadzie abonamentowej, a kod źródłowy programu jest przechowywany oraz wykonywany w centrum danych dostawcy. Pierwszym celem artykułu jest przedstawienie najważniejszych powodów, dla których spółki z branży IT coraz częściej decydują na wykorzystanie modelu SaaS w swojej działalności. Drugim celem artykułu jest zaprezentowanie specyficznych metryk dla modelu biznesowego SaaS, będących cennym uzupełnieniem tradycyjnej analizy sprawozdania finansowego spółek działających w tym modelu.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono podejście do analizy dokumentów XBRL przy użyciu technologii sieci semantycznych. XBRL jest oparty na języku XML standard powszechnie używanym w wymianie i reprezentacji rachunkowości oraz informacji biznesowych między różnymi organizacjami. Proponowany system organizuje dokumenty XBRL według modelu danych mapy pojęć (ISO/IEC1325) w powiązaniu z serwerem ontologii PSI opisującym informacje finansowe. System umożliwia korzystanie z kwerend TMQL do bazy wiedzy, co ułatwia analizę informacji finansowych. Obecnie system jest rozwijany jako kolektywna Business Intelligence wspierająca procesy podejmowanie decyzji. (abstrakt oryginalny)
Celem opracowania jest zaprezentowanie przykładów współczesnych rozwiązań z zakresu automatyzacji marketingu, kierunków rozwoju technologii w tym zakresie, możliwości, jakie dają przedsiębiorcom, oraz wyzwań, przed jakimi stawiają marketerów. Inwestycja w nowe technologie oraz ich adaptacja stają się koniecznością, a im szybciej przedsiębiorstwa z nich skorzystają, tym większą przewagę konkurencyjną zdobędą. Powszechny dostęp do ogromnych zasobów danych da przewagę tym działom marketingu, które je odpowiednio przetworzą przy użyciu technologii i będą stale aktualizować swoją wiedzę w zakresie dostępności nowych rozwiązań MarTech. Wyzwaniem okaże się umiejętność połączenia różnych technologii pod postacią jednego zintegrowanego systemu, który dostarczy holistyczny obraz danych, m.in. na temat konsumenta na jego coraz bardziej skomplikowanej ścieżce zakupowej. To z kolei spowodowane jest otwarciem nowych kanałów komunikacji, jakimi są rozwój Internetu rzeczy (IoT, Internet of Things) oraz komunikacji wzajemnej urządzeń bez udziału człowieka (machine to machine). (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.