Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 323

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 17 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Sale
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 17 next fast forward last
Celem pracy jest zaprezentowanie podstawowych informacji dotyczących aukcji asymetrycznych, a także pokazanie, że jedna z bardziej znanych aukcji w Polsce, a mianowicie aukcja koni czystej krwi arabskiej Pride of Poland, która co roku odbywa się w sierpniu w Janowie Podlaskim, to typowa ustna aukcja (holendersko-angielska), asymetryczna w sensie angielskim. (fragment tekstu)
Scharakteryzowano sektor producentów soli, zwracając uwagę na problemy w obszarze sprzedaży soli. Przedstawiono także propozycje rozwiązań mających na celu zwiększenie sprzedaży.
Strategia sprzedaży to dokument, który powinna posiać każda firma, niezależnie od jej wielkości. Jej opracowanie bywa twardym orzechem do zgryzienia, jednak często jeszcze trudniejsze okazuje się jej wdrożenie i przełożenie na codzienną pracę handlowców. Jakie wyzwania ma menedżer sprzedaży i czego powinien on oczekiwać od swojego zespołu? (fragment tekstu)
4
Content available remote Przyczyny i konsekwencje wysokiej fluktuacji personelu sprzedażowego
100%
|
|
nr 1
105-114
Wysoka fluktuacja personelu sprzedażowego jest niezwykle uciążliwa i kosztowna dla większości firm działających w niemal wszystkich branżach gospodarki. Autor niniejszego tekstu reprezentuje pogląd, że narastające zjawisko fluktuacji sprzedawców jest przede wszystkim konsekwencją złego zarządzania i w znacznym stopniu odzwierciedla niski poziom kompetencji oraz umiejętności menedżerów sprzedaży. Wnikliwa analiza pozwala jednak sformułować praktyczne rekomendacje umożliwiające znaczącą redukcję fluktuacji oraz wydatne ograniczenie jej negatywnych konsekwencji. (abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono prognozy dla rynku paliw w Polsce w 2003 r. Przedstawiono udział poszczególnych operatorów w detalicznym rynku paliw a także średnią dobową sprzedaż paliw na stacjach poszczególnych operatorów.
Aktywa przeznaczone do sprzedaży są pozycją wykazywaną odrębnie według Międzynarodowych Standardów Rachunkowości. Jeśli podmiot gospodarczy planuje zbyć dane aktywa trwałe, nie powinny być one wyceniane w taki sam sposób jak środki trwałe. Polskie przepisy prawa bilansowego nie poruszają problemu aktywów trwałych przeznaczonych do sprzedaży. Celem artykułu jest próba udzielenia odpowiedzi na pytanie, jak i czy w ogóle w sprawozdaniu finansowym sporządzanym zgodnie z polskim prawem bilansowym zaprezentować aktywa trwałe przeznaczone do sprzedaży, tak by spełniona była jedna z podstawowych zasad rachunkowości - zasada wiernego i rzetelnego obrazu. Dla realizacji powyższego celu posłużono się następującymi metodami badawczymi: analiza literatury, analiza aktów prawnych z badanego zakresu, analiza sprawozdań finansowych, dedukcja(abstrakt oryginalny)
|
1996
|
nr 5
14
Raport opracowany przez Instytut Rynku Elektronicznego zawiera dane o wielkościach sprzedaży na krajowym rynku elektronicznego sprzętu biurowego w ujęciu ilościowym i wartościowym w latach 1992-1994 oraz prognozę całego rynku i poszczególnych jego segmentów do 1996 roku.
|
1996
|
nr 3
XVI
Raport opracowany przez Instytut Rynku Elekrtonicznego zawiera dane historyczne o sprzedaży na rynku krajowym wyrobów elektroniki użytkowej w ujeciu ilościowym i wartościowym w latach 1991-94 oraz prognozę rozwoju całego rynku i poszczególnych jego segmentów do 1997 roku.
9
Content available remote Inteligencja emocjonalna i jej rola w życiu zawodowym sprzedawcy
100%
Celem pracy jest analiza modeli i narzędzi pomiaru inteligencji emocjonalnej (IE) oraz próba określenia roli IE w życiu zawodowym sprzedawcy. Stres, wypalenie zawodowe, różne problemy w pracy wpływają na zaburzenia emocjonalne pracownika, co może negatywnie oddziaływać na rozwój i pozycję firmy na rynku. Koncepcja inteligencji emocjonalnej pokazuje nowe aspekty zarządzania życiem zawodowym pracownika. Rola inteligencji emocjonalnej nadal jednak pozostaje niezdefiniowana, zarówno wśród badaczy jak i praktyków. W niniejszym artykule przedstawiono dotychczasowe wyniki badań, pokazujące wpływ inteligencji emocjonalnej na zachowania organizacyjne, rotacje pracowników, efektywność pracy i inne aspekty życia zawodowego i społecznego. (abstrakt oryginalny)
|
2021
|
nr 9
52-56
Z artykułu dowiesz się:W jaki sposób informacje przekazywane przez firmę wpływają na jej postrzeganie?Jak zachęcać pracowników do podejmowania działań sprzedażowych?Dlaczego postawa szefa jest najważniejsza przy wdrażaniu zmian w firmie? (fragment tekstu)
W artykule poruszono problematykę sprzedaży wielokanałowej. Na wstępie określono podstawowe oczekiwania nowoczesnych konsumentów w odniesieniu do procesu sprzedaży, co wskazuje na zasadność stosowania strategii wielokanałowej. Następnie nakreślono różnice pomiędzy modelami sprzedaży mutichannel, cross-channel oraz omnichannel. Końcową część artykułu poświęcono najbardziej nowoczesnej koncepcji sprzedaży wielokanałowe jaką jest omni-channel. Wskazano na różne definiowanie pojęcia omnichannel, a w dalszej części wskazano na znaczenie integracji kana-łów będącej podstawą tego modelu sprzedaży.(abstrakt oryginalny)
W artykule porównano wyniki prognozowania wielkości sprzedaży na podstawie modeli z sezonowością oraz na podstawie rozkładu gamma. W badaniu wykorzystano rzeczywiste dane dotyczące ponad 10 tys. produktów, z których wyselekcjonowano 72. Ich sprzedaż można było prognozować za pomocą obu zaprezentowanych metod. Otrzymane wyniki wskazują, że lepsze prognozy uzyskano za pomocą rozkładu gamma. Oba rodzaje błędów potwierdziły mniejszą rozbieżność otrzymanych prognoz w porównaniu z rzeczywistymi wielkościami sprzedaży. Bardzo duża zmienność zamówień na poszczególne produkty oraz brak jednoznacznych prawidłowości powodują, że trudno jest zbudować modele tendencji rozwojowych z wahaniami sezonowymi o pożądanych własnościach prognostycznych. Należy również zauważyć, że w badanym przedsiębiorstwie najwięcej produktów było zamawianych rzadziej niż co drugi tydzień, w związku z czym zastosowanie rozkładu gamma mogłoby nie dawać zbyt dobrych wyników (suma prognoz mogłaby być zawyżona, ponieważ otrzymano by je na każdy tydzień, a rzeczywista sprzedaż wystąpiłaby znacznie rzadziej). Dlatego dalszym etapem badań będzie badanie prognoz sprzedaży produktów, których sprzedaż występuje rzadko, maksymalnie co dwa tygodnie. (fragment tekstu)
Doświadczenia jednoznacznie wykazują, że jednym z najważniejszych czynników, od których zależą dobre wyniki finansowe przedsiębiorstw, jest umiejętne spełnianie oczekiwań odbiorców. Sprzyja temu większe zainteresowanie się przedsiębiorstw nabywcami - wzmożenie marketingu, inwestowanie w rozwijanie długoterminowych, przyjaznych relacji z odbiorcami, dostosowywanie oferty sprzedażowej do ich zróżnicowanych wymagań. Jednocześnie konieczne jest zachowanie reżimu finansowego, tak, by wypracowana, dobra pozycja rynkowa prowadziła do poprawy wyników finansowych. Stosowanie takiego podejścia jest szczególnie istotne w średnich i małych przedsiębiorstwach, gdyż z uwagi na słabszą siłę przetargową muszą się one wykazywać większą sprawnością działania. W trudnych czasach, prorynkowa polityka handlowa, wsparta dużą elastycznością i dyscypliną wewnętrzną, warunkuje wręcz możliwość odniesienia sukcesu. Opisana sytuacja stawia przed księgowymi nowe zadania - wspierania zarządzających w dążeniu do wypracowania takich relacji z odbiorcami, które są wzajemnie satysfakcjonujące, a dla przedsiębiorstwa opłacalne. Wymaga to od księgowych rozszerzenia wiedzy o znajomość nowych metod rachunkowości zarządczej i umiejętność sporządzania prorynkowych rachunków ekonomicznych. Kilku takim rachunkom poświęcone jest opracowanie.(fragment tekstu)
Celem niniejszego opracowania jest próba analizy cen ziemi rolniczej Skarbu Państwa w województwie zachodniopomorskim oraz odpowiedź na pytanie, czy rośnie zainteresowanie zakupem gruntów rolnych. Badaniem zostały objęte lata 1997-2004. (fragment tekstu)
Zwrócono uwagę na rolę specjalistów od sprzedaży w czasach niższej koniunktury gospodarczej. Wskazano cechy dobrego i słabego sprzedawcy.
Przedmiotem artykułu jest instytucja przymusowej sprzedaży lokalu w trybie przepisów ustawy o własności lokali. Na mocy art. 16 WłLokU wspólnocie mieszkaniowej przysługuje prawo zapoczątkowania postępowania sądowego, którego przedmiotem jest przymusowa sprzedaż lokalu, a w konsekwencji czego usunięcie kłopotliwego sąsiada z grona wspólnoty. Przed wprowadzeniem tej regulacji prawo własności lokalu nie było właściwie chronione, ponieważ 'kłopotliwy' sąsiad mógł w znacznym stopniu utrudniać korzystanie z nieruchomości pozostały mieszkańcom budynku wielorodzinnego, a ci byli bezsilni. (abstrakt oryginalny)
W związku ze zmianą koncepcji sposobu raportowania sprzedaży z wykorzystaniem kas fiskalnych, Ministerstwo Finansów, a następnie Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Rozwoju wdrożyły prace legislacyjne mające na celu wprowadzenie obowiązku raportowania online przez przedsiębiorców sprzedaży z wykorzystaniem kas fiskalnych. Po wprowadzeniu zmian, administracja finansowa będzie otrzymywać dane o sprzedaży w czasie rzeczywistym. Przedsiębiorcy, w podziale na grupy branżowe, będą mieli czas na zapoznanie się z wytycznymi i ich wdrożenie. Planowany termin wejścia w życie nowych zasad raportowania to rok 2022. Planowane jest również udostępnienie funkcjonalności systemu eParagon konsumentom. W artykule autorzy przedstawili projekt funkcjonalny systemu eParagon. System wykorzystuje Identyfikator Zakupowy. Do budowy projektu systemu wykorzystano najnowsze wersje specjalistycznego oprogramowania Enterprise Architect i Axure RP oraz procesy w notacji BPMN 2.0 i diagramy UML.(abstrakt oryginalny)
18
Content available remote Gospodarowanie ziemią rolniczą w Polsce w latach 2000-2018
76%
W artykule przedstawiono zmiany w gospodarowaniu ziemią rolniczą w Polsce w latach 2000-2018 w ujęciu statystycznym (ze szczególnym uwzględnieniem lat 2016-2018), głównie w zakresie rynkowego i pozarynkowego obrotu ziemią prywatną; nabywania nieruchomości rolnych przez cudzoziemców i gospodarowania Zasobem Własności Rolnej Skarbu Państwa. Cezura 2016 roku została przyjęta jako rok wprowadzenia ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości rolnej Skarbu Państwa, która - jak założono w tezie badawczej - wpłynęła na ograniczenie intensywności obrotu ziemią. Wyniki analizy pozwalają zweryfikować tę tezę, gdyż w badanych latach spadła liczba transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości rolnych; został wyhamowany wzrost cen ziemi rolniczej na rynku prywatnym; spadła intensywność nabywania ziemi przez cudzoziemców; radykalnie spadła intensywność sprzedaży ziemi z Zasobu; wyraźnie zmniejszył się udział transakcji rynkowych na rzecz transakcji pozarynkowych oraz spadły ceny ziemi uzyskiwane przez ANR/KOWR za grunty rolne i nie nastąpił oczekiwany wzrost instytucji dzierżawy.(abstrakt oryginalny)
20
Content available remote Efficiency of Sales Logistics in Own and Partner Networks
76%
|
|
16
|
nr 1
117-127
Wstęp: Sprzedaż pełni istotną i jednocześnie specyficzną rolę w systemie logistycznym organizacji. Można wskazać, że jest spójnikiem pomiędzy podsystem zaopatrzenia i dystrybucji podmiotu gospodarczego. Logistyka sprzedaży obejmuje swoim zakresem ogół działań, których podstawowym założeniem jest dostarczenie klientowi zamawianego produktu, w wymaganym czasie, przy zadowalającym koszcie i jakości. Dodatkowo należy wskazać, że sieci sprzedaży w branży telekomunikacyjnej, uczestniczą aktywnie w szczególności w dystrybucji. W przedsiębiorstwach telekomunikacyjnych spotyka się trzy rodzaje sieci sprzedaży. Są to: własna sieć sprzedaży i partnerska sieć sprzedaży - nazywana również zewnętrzną lub dealerską oraz sieci mieszane - gdzie oba wymienione uprzednio rozwiązania działają jednocześnie. Uwarunkowania funkcjonowania własnych i partnerskich sieci sprzedaży znacząco się różnią - zarówno od strony formalno-prawnej jak i wynagrodzenia. Celem artykułu jest analiza wpływu wykorzystania partnerów sieci sprzedaży na efektywność logistyki sprzedaży. Metody: Zastosowano metodą analizy porównawczej czterech podmiotów tworzących branżę telekomunikacyjną w Polsce z uwzględnieniem takich parametrów jak: liczba pracowników, średnia liczba aktywacji na pracownika, średni koszt na jednego pracownika, średni dochód na jednego pracownika, rentowność sprzedaży. Okres analiz obejmował lata, w którym badane podmioty stosowany równolegle sieci własne i partnerskie sprzedaży (1999-2016). Wyniki: Porównując funkcjonowanie własnych i partnerskich sieci sprzedaży w oparciu o badane parametry, należy zaznaczyć, że te drugie cechują się znacznie wyższą liczbą zatrudnionych pracowników (o 73,19%). Ponadto rentowność sprzedaży w sieci partnerskiej jest o wiele wyższa niż w przypadku sieci własnej - o 141,69 punktów procentowych. Wnioski: Partnerskie sieci sprzedaży charakteryzują się przeciętnie wyższą wartością sprzedaży i rentowności niż sieci własne. Jednocześnie zatrudniona w tej formie jest większa liczba pracowników. Należy wskazać, że pod względem penetracji rynku i uzyskiwania przychodów przez organizacje, to rozwiązanie jest korzystniejsze. Wartością dodaną badania jest określenie poziomu efektywności logistyki sprzedaży własnych i partnerskich sieci sprzedaży w branży telekomunikacyjnej. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 17 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.