Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 24

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Serwis aukcyjny
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
W artykule przedstawiono serwis aukcyjny Allegro, który powstał pod koniec 1999 roku. O wynikach firmy decyduje obrót: codziennie jest tu wystawianych 25 tys. nowych przedmiotów, w ciągłej sprzedaży jest 285 tys. produktów, prawie 40 proc. akcji kończy się sukcesem.
Internetowy rynek aukcji jest uważany za bardzo zyskowny i przyszłościowy. Dotyczy to również rynku polskiego, na który próbują wejść nowe firmy i zająć pozycję Allegro czy Świstaka. Nie jest to jednak takie łatwe, jak pokazuje przykład kampanii firmy eBay, która wkraczając na polskie strony internetowe przed rokiem, dysponowała dwoma potężnymi argumentami - międzynarodową marką i pieniędzmi. Autor próbuje znaleźć przyczyny tej porażki, przy okazji szkicuje scenariusz rozwoju serwisów aukcyjnych, w oparciu o doświadczenia polskich i amerykańskich firm internetowych. (abstrakt oryginalny)
Platformy wielostronne (firmy działające na tzw. rynkach wielostronnych) obsługują dwie rozłączne, choć wzajemnie komplementarne grupy klientów. Dla prawidłowego działania platforma wielostronna powinna zachować odpowiednie proporcje pomiędzy współzależnymi grupami klientów. W artykule opisano specyfikę rozwoju relacji z klientami oraz możliwości konkurowania platform wielostronnych1. (fragment tekstu)
Internetowe serwisy aukcyjne wykorzystują mechanizm licytacji stanowiący połączenie koncepcji kilku odmiennych sposobów prowadzenia aukcji. Niektóre cechy tego mechanizmu zostały ustalone w sposób arbitralny tak, by uprościć oprogramowanie serwisu, jednak wydają się sprzeczne z przeznaczeniem systemu, jakim jest wyłanianie jako zwycięzcy takiego uczestnika licytacji, który proponuje najwyższą cenę. Aby zbadać eksperymentalnie wpływ cech mechanizmu licytacji na jego trafność, skonstruowano komputerowy model serwisu aukcyjnego, a następnie wykonano na nim serię symulacji dla różnych konfiguracji wartości parametrów modelu. Uzyskane rezultaty wskazują, że powszechnie stosowany mechanizm licytacji ma wady związane z brakiem naturalnych zależności czasowych, które utrudniają trafne wyłonienie zwycięzcy oraz mogą prowadzić do zaniżenia osiąganej ceny sprzedaży.(abstrakt oryginalny)
W pracy przedstawiono model uogólnionego mechanizmu licytacyjnego, wzorowany na kilku odmiennych typach licytacji stosowanych między innymi na aukcji angielskiej, aukcji Vickreya oraz w rozpowszechnionych internetowych serwisach aukcyjnych. Celem konstruowania modelu było uzyskanie możliwości prowadzenia symulacji komputerowych systemów aukcyjnych o cechach zmieniających się w sposób ciągły pomiędzy skrajnymi wariantami. Z tego względu najpierw przeprowadzono wybór zasadniczych cech różniących modelowane mechanizmy, a następnie uogólniono je, dokonując parametryzacji. Stworzony model może odzwierciedlać zarówno dobrze ugruntowane systemy aukcyjne jak i różnorodne ich hybrydy, pozwalając na badanie ich własności metodami symulacji komputerowych.(abstrakt oryginalny)
Allegro.pl (www.allegro.pl), najpopularniejszy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej serwis aukcyjno-handlowy, w ciągu ostatnich kilku lat stał się ikoną polskiego handlu elektronicznego. Obroty serwisu stanowią ponad pięćdziesiąt procent obrotów całego e-commerce w Polsce, a z jego usług korzysta obecnie ponad dziesięć milionów Internautów. Wbrew pogarszającej się sytuacji w handlu tradycyjnym, liczba kupujących i sprzedających na aukcjach i w całym Internecie ciągle wzrasta. O tej rosnącej sile kupujących i sprzedających w serwisie aukcyjnym Allegro w okresie kryzysu świadczy wiele czynników. Do wytycznych, ważnych z punktu widzenia sprzedających, zaliczają się między innymi: zmiana modelu sprzedaży firm, które oprócz tradycyjnych kanałów dystrybucji decydują się na sprzedaż swoich produktów także na Allegro.pl, niższe koszty utrzymania oferty w serwisie aukcyjnym niż w warunkach handlu tradycyjnego, a także szansa na pozyskanie nowych klientów, którzy w tradycyjnych warunkach mogliby być ograniczeni czasowo bądź geograficznie. Dla kupujących zakupy na Allegro wiążą się z bogactwem ofert, jak również oszczędnością czasu i pieniędzy. Dużą wagę w handlu internetowym przykłada się także do prosumpcji, w której ramach uczestnicy handlu aktywnie biorą udział między innymi w dzieleniu się opiniami na temat sprzedających i ich produktów. (abstrakt oryginalny)
7
75%
Serwisy aukcyjne, takie jak na przykład Allegro.pl w Polsce czy eBay.com na świecie to jedne z najpopularniejszych form promocji i marketingu przedsiębiorstw, firm oraz innych podmiotów prowadzących działalność handlową w Internecie. Prezentowana w nich oferta produktowa i/lub usługowa jest zarazem promocją wystawcy, tj. użytkownika serwisu aukcyjnego, jak również samego serwisu aukcyjnego. Promocja i marketing w ramach serwisów aukcyjnych ma szczególne znaczenie w przypadku podmiotów, typu sklepy internetowe, sklepy tradycyjne, indywidualni użytkownicy itp., którzy rozpoczynają działalność handlową nie tylko w Internecie. (abstrakt oryginalny)
Celem pracy jest próba przedstawienia, jakimi cechami odznaczają się kobiety pełniące funkcje menedżerskie w największych firmach na świecie, które z reguły zarezerwowane są dla mężczyzn oraz w jaki sposób kobieta przyjmuje rolę menedżera w świecie biznesu. Rozważania pracy oparte będą na faktach z życia osobistego i zawodowego CEO i prezes największej na świecie spółki internetowej eBay Inc., Meg Whitman. (fragment tekstu)
Na stale rosnącym rynku internetowych aukcji nie widać firmy, która zagroziłaby Allegro.pl. Przedstawiono stan polskiego rynku internetowych aukcji oraz jak rozwija się firma Allegro.pl.
Niniejsze opracowanie prezentuje wyniki przeprowadzonego w marcu 2009 roku badania metodą ankietową. Celem przeprowadzonego badania była analiza i ocena znaczącego na polskim rynku przedsiębiorstwa działającego w branży e-commerce w obszarze zarządzania wiedzą. Ponadto identyfikacja przesłanek i możliwości wdrożenia systemu zarządzania wiedzą w badanym przedsiębiorstwie. Odpowiedzi na pytania zawarte w przesłanym drogą elektroniczną kwestionariuszu ankietowym udzielił Service Desk Manager najlepszego polskiego portalu aukcyjnego. (fragment tekstu)
11
Content available remote Analiza aukcji internetowych pod kątem występowania anomalii kalendarzowych
75%
W pracy przedstawiono wybrane zagadnienia związane z funkcjonowaniem aukcji internetowych na przykładzie największego polskiego serwisu Allegro.pl. Spróbowano zweryfikować hipotezę dotyczącą istnienia anomalii kalendarzowych na aukcjach internetowych pozwalających osiągać większe niż przeciętne zyski za pomocą analizy statystycznej. (abstrakt oryginalny)
Fuzje i przejęcia firm oraz serwisów internetowych stanowią integralny element, jaki wpisany został w funkcjonowanie i rozwój e-commerce w Polsce i na świecie. Są one pewnym rodzajem twórczej destrukcji, zachodzącej w Internecie w sposób ciągły i nieprzewidywalny. Fuzje i przejęcia w e-commerce są dowodem nieustannie zmieniającej się struktury Internetu i dalszej ewolucji firm w nim działających. Przykładem firm, dla których fuzje i przejęcia stały się warunkiem koniecznym dla ekspansji i dywersyfikacji działalności na rynku internetowym są eBay Inc., właściciel eBay.com i QXL Poland, firma nadzorująca działalność serwisu aukcyjnego Allegro.pl. Fuzje i przejęcia prowadzone przez te firmy pozwoliły im na osiągnięcie przewagi konkurencyjnej nad innymi serwisami oraz przyczyniły się do ich sukcesu. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest wykorzystanie metod wielokryterialnego programowania liniowego do optymalizacji ofert aukcji w wirtualnym serwisie aukcyjnym. Niepewność danych wejściowych odzwierciedla model z rozmytymi współczynnikami kryterium maksymalizacji przychodu. Wykorzystano parametryczne przekształcenie zadania rozmytego na zadanie zdeterminowane oraz metodą STEM zaimplementowaną w aplikacji "Protass2". Wyznaczono trzy alternatywne rozwiązania, poprzez degradacją funkcji celu w zależności od wymagań decydenta oraz zastosowano cztery podejścia do modelu rozmytego: pesymistyczne, umiarkowanie pesymistyczne, umiarkowanie optymistyczne oraz optymistyczne. (abstrakt oryginalny)
Modele i analizy skupiają się na poszczególnych elementach, podczas gdy platformy sprzedażowe rozwijają elementy rozróżniające aukcje na liście aukcji. Wielokierunkowość badań nad aukcjami oraz istniejące luki badawcze wskazują potrzebę przeprowadzenia badań w zakresie prezentacji ofert, gdyż badania prowadzone w zakresie ofert nie gwarantują rozpoznania sposobu wykorzystania czynników udostępnianych przez platformy sprzedażowe. Dotychczas prowadzone badania nie umożliwiały również stworzenia kompleksowego wskaźnika opisującego strategie prezentowania ofert. Dlatego głównym celem rozdziału jest stworzenie wskaźnika opisującego strategię prezentacji ofert oraz porównanie różnic pomiędzy strategiami prezentacji ofert. Postawiono następujące pytania badawcze: 1. Czy czynniki udostępniane przez platformę sprzedażową stanowią strategię prezentacji ofert? 2. Czy jest możliwe rozróżnienie strategii prezentacji ofert poprzez ich wskazanie jako zestawów działań o podobnej tematyce? 3. Czy można przedstawić wartość strategii przy wykorzystaniu kompleksowego wskaźnika? Dla realizacji celu pracy postawiono następujące hipotezy badawcze: H1: Istnieją strategie prezentacji ofert. H2: Można rozróżnić strategie prezentacji ofert. H3: Strategie prezentacji ofert można opisać za pomocą kompleksowego wskaźnika. W rozdziale przeanalizowano strategie prezentacji ofert platformy aukcyjnej Allegro w kategorii urządzeń mobilnych Samsung S10. Smartfony te charakteryzują się wysoką jakością oraz szeroką rozpoznawalnością na rynku urządzeń mobilnych. Wykorzystane strategie zostały opracowane przez sprzedawców i skierowane do potencjalnych nabywców. Czynniki podlegające ewaluacji zostały podzielone na wskaźniki odzwierciedlające grupy zagadnień, jakimi zarządzają sprzedawcy. Stworzono wskaźniki promocji, dostawy, ceny, sprzedawcy, produktu, słów i długości tytułu. Dzięki takiemu podziałowi można było zastosować analizę skupień, która pozwoliła na odnalezienie grup ofert o podobnych parametrach. W analizie zbadano grupę ofert (n = 320), które pogrupowano w 4 klastry. Wykorzystano metodę aglomeracyjnego grupowania hierarchicznego. W ramach grup wykazano różnice w strategii produktowej, tytułach aukcji i sposobie promocji. Wyniki potwierdzają między innymi wpływ długości tytułu aukcji na różnicowanie strategii prezentacji ofert. (fragment tekstu)
Wskutek ewolucji internetowych serwisów aukcyjnych pojawiły się nowe mechanizmy zawierania transakcji, które licytację zastępują natychmiastową sprzedażą po ustalonej cenie. Źródeł popularności takich rozwiązań, upodabniających serwis aukcyjny do zwykłego sklepu internetowego, można poszukiwać za pomocą podejścia eksperymentalnego, badając w doświadczalnym modelu efektywność doboru par sprzedający-kupujący. Komputerowa implementacja modelu pozwala przeprowadzić serie eksperymentów symulujących przebieg licytacji i proces ustalenia, który kupujący wygrywa aukcję. Wnioski z obserwacji wskazują, że mechanizm aukcyjny zastosowany w środowisku wielu sprzedawców i wielu kupujących prowadzi do problemów w wyłanianiu zwycięzców, zaburza równowagę podaży i popytu oraz może hamować dynamikę sprzedaży, ograniczając liczbę transakcji, jaka mogłaby zostać zawarta. (abstrakt autora)
W tym roku przynajmniej 30 milionów ludzi kupi lub sprzeda na eBay towary za ponad 20 miliardów dolarów. To gigantyczny dom handlowy, oferujący wszystko - od zabawek po maszyny.
Badanie pokazuje rezultaty ilościowej oraz jakościowej analizy zachowania użytkowników w systemie aukcji elektronicznych. Dane użyte w przeprowadzonym doświadczeniu zostały pobrane z największego polskiego portalu aukcyjnego - Allegro.pl, od początku jego istnienia. Artykuł ukazuje dynamikę rozwoju serwisu aukcyjnego oraz specyfikę zachowań użytkowników. W szczególności opracowanie skupia się na analizie negatywnych zachowań użytkowników oraz zaobserwowanych trendach rozwoju platformy handlu elektronicznego. (abstrakt oryginalny)
W artykule opisano problemy związane z wyceną portali aukcyjnych. Zaproponowano metodę wyceny opartą na obliczaniu wartości życiowej klienta. Autor dokonał segmentacji klientów na oglądających, kupujących, okazjonalnych sprzedających i sprzedających zorientowanych na stworzenie relacji oraz przedstawił model wyceny przedsiębiorstwa bazujący na tym podziale. Przedyskutowano wady i zalety opisanego modelu. (abstrakt oryginalny)
Dokonano analizy statystycznej wyników badań dotyczących około 2000 aukcji internetowych na Allegro, przeprowadzonych w okresie od sierpnia do grudnia 2003 roku. Wyłoniono 78 par aukcji. Analiza ujawniła bardzo silną zależność między reputacją sprzedającego a ceną otrzymywaną za produkt.
Rosnąca z roku na rok popularność zakupów przez internet wpłynęła na rozwój internetowych domów aukcyjnych. Monopolistą jest tu nadal Allegro.pl. Pod koniec kwietnia otworzył w Polsce swój serwis regionalny eBay. Dom aukcyjny eBay jest jednym z największych tego typu serwisów na świecie i jednym z najlepiej rozwijającym się rynkiem detalicznym. Internetowe domy aukcyjny są potencjalnie w grupie najlepszych i najsilniejszych nośników internetowej reklamy.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.