Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Shares pricing models
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W opracowaniu przedstawiono koncepcję wyceny wartości dochodowej akcji opartej na modelu dyskontowym, a także przykład takiej wyceny.
W artykule omówiono nowe podejście w stosunku do procesów notowań cen akcji, poprzez propozycję nowego pojęcia "empirycznego zbioru informacji przetwarzanych".
3
Content available remote Prognozowalność premii akcyjnej w warunkach adaptacyjnego uczenia się
100%
Celem pracy było pokazanie, że niewielkie odstępstwa od założenia o racjonalnych oczekiwaniach mogą prowadzić do prognozowalności premii akcyjnej. Do tego celu wykorzystano standardowy model Jermanna, w którym przy wyznaczaniu cen akcji koncepcję racjonalnych oczekiwań zastąpiono założeniem o adaptacyjnym uczeniu się (adaptive learning). Jego istotą jest to, że jednostki nie znają dokładnie mechanizmu kształtowania się cen akcji, ale uczą się go na podstawie wcześniejszych doświadczeń. W drugim punkcie artykułu omówiono związki przedstawionych badań z literaturą światową. Trzeci zawierał opisy modelu Jermanna oraz sposób doboru wartości parametrów. W czwartej części przedstawiono sposób wyznaczania cen akcji w przypadku racjonalnych oczekiwań i adaptacyjnego uczenia się. W kolejnej części zawarto wyniki badań prognozowalności premii akcyjnej w modelu RE oraz AL. Pokazano tam również dekompozycję współczynnika korelacji między premią akcyjną a wskaźnikiem DP wskazującą na przyczynę prognozowalności w modelu AL. W ostatnim punkcie podsumowano pracę. (fragment wstępu)
Model empiryczno-indukcyjny prezentowany w artykule jest częścią analizy fundamentalnej. Model ten służy do wyznaczania wartości akcji spółek notowanych na giełdzie i może być uzupełnieniem tradycuyjnych metod wyceny akcji.
W niniejszym artykule zaproponowano nowy przekrojowy model wyceny aktywów, który uwzględnia wpływ zjawiska długoterminowych ujemnych anormalnych stóp zwrotu po pierwszej emisji publicznej. Skuteczność modelu w objaśnianiu ponadprzeciętnych stóp zwrotu z portfeli podwójnie sortowanych według wieku i wielkości przedsiębiorstw zostaje skonfrontowana z tradycyjnymi modelami CAPM trójczynnikowym modelem Famy-Frencha. Badanie bazuje na notowaniach 885 spółek z polskiego rynku akcji w latach 2001-2014. Nowy model dobrze radzi sobie z objaśnieniem stóp zwrotu, podczas gdy tradycyjne modele zostają odrzucone. Dodatkowo badanie dostarcza świeżych dowodów na długoterminowe ujemne anormalne stopy następujące po IPO w Polsce. Anomalia jest szczególnie silna wśród małych spółek giełdowych. (abstrakt oryginalny)
Pricing of options plays an important role in the financial industry. Investors knowing how to price derivative contracts quickly and accurately can beat the market. On the other hand market participants constructing their investment strategies with the use of options based on techniques that do not assure the highest computational speed and efficiency are doomed to failure. The aim of the article is to extend the existing methodology of pricing correlation options based on the Fourier transform. The article starts with a presentation of Carr and Madan's concept (Carr & Madan, 1999). Then other methods of pricing options with the use of the Fourier transform are summarized. Finally, a new approach to pricing derivative contracts is derived and then applied to the correlation options. (original abstract)
Wpływ inwestycji na sytuację firmy i w efekcie na jej wartość oraz zyski właścicieli jest bezsporny, jakkolwiek istniejące zależności są złożone. W niniejszym opracowaniu dokonano próby ich ukazania, a w szczególności powiązań pomiędzy pozostającą w związku z działalnością inwestycyjną polityką dywidendową firmy a wartością firmy i korzyściami uzyskiwanymi przez jej właścicieli.(fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.