Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 47

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Sieć telefoniczna
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
W artykule wskazuje się powody, które przemawiają za tym aby uznać sieci społecznościowe za potencjalnych dostawców 5G korzystających z Wi-Fi 5G. Argument wskazane w artykule są oparte na ustaleniach badania mającego na celu zrozumienie, dlaczego sieci społecznościowe rozbudowują infrastrukturę telekomunikacyjną i szerokopasmową. Badanie było jakościowym badaniem przeprowadzonym przy wykorzystaniu metody indukcji oraz ugruntowanej teorii. Zbadano sześć przypadków. Zidentyfikowano dwa modele mobilizacji w sieciach społecznościowych. Odkrycia wskazują, że wdrożenie sieci Wi-Fi 5G przez sieci społecznościowe jest możliwe, jeśli opracowane zostaną odpowiednie inicjatywy polityczne i standardy Wi-Fi 5G (abstrakt autora)
Na niewielkiej wyspie Man na Morzu Irlandzkim 200 mieszkańców testuje telefony trzeciej generacji (3G). Tutaj właśnie uruchomiono pierwszą w Europie sieć telefonii 3G - wspólne przedsięwzięcie niemieckiego Siemensa, japońskiego telekomu NEC i brytyjskiego MM02. Miejsce nie zostało wybrane przypadkowo. Wyspa Man jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków w Europie i poligonem dla nowej technologii, która ma pozwolić na prowadzenie rozmów i dostęp do Internetu z każdego zakątka Ziemi.
3
Content available remote Wzrost znaczenia szerokopasmowego internetu w sieciach mobilnych
80%
Według raportu ITU (International Telecommunication Union) blisko 90% całej ludzkości ma dostęp do sieci mobilnej. Na świecie na koniec 2010 roku odnotowano aż 5,3 mld zarejestrowanych kart GSM, w tym 3,8 mld w krajach rozwijających się. W Polsce w grudniu 2010 roku liczba abonentów i użytkowników telefonii mobilnej wyniosła 47,2 mln i była o 4,8% większa niż rok wcześniej. Porównując dane dotyczące telefonii stacjonarnej i mobilnej, zauważyć można, że w grudniu 2010 roku liczba abonentów i użytkowników telefonii mobilnej w Polsce już ponadsześciokrotnie przewyższyła liczbę abonentów telefonii stacjonarnej. Jak wynika z sondażu GfK Polonia, 36% obywateli naszego kraju twierdzi, że bez aparatu "nie wyobraża sobie życia" Tylko 24% badanych uważa, że świetnie dałoby sobie radę bez aparatu telefonicznego zarejestrowanego w sieci mobilnej. 32% twierdzi, że jakoś by się bez telefonu komórkowego obyła, ale z kłopotami. Ponad połowa ankietowanych (55%) korzysta z telefonu komórkowego kilka razy dziennie, 21% - kilkanaście razy, 11% badanych twierdzi, że dzwoni raz na dzień, a 13% - że raz na kilka dni. Na co mogą wskazywać takie dane?(fragment tekstu)
Nieuchronnie zbliża się moment, kiedy w telefonii międzystrefowej obecny monopolista - Telekomunikacja Polska SA - utraci pozycję jedynego operatora w tym sektorze telekomunikacyjnego rynku. Już obecnie są operatorzy dysponujący niezbędną infrastrukturą, upoważniającą, by przypuszczać, iż wystąpią do ministra łączności o koncesje w dziedzinie łączności międzystrefowej. Do takich należy Tel-Energo SA.
Z sieciami telefonicznymi trzeciej generacji, tzw. UMTS międzynarodowe grupy telefoniczne wiązały duże nadzieje. Omówiono walkę o koncesje pozwalające na budowę sieci telefonii komórkowej trzeciej generacji i sprzedaż tych usług klientom. Przedstawiono przyczyny przesuwania terminu startu tej technologii w kolejnych krajach.
Artykuł omawia rozwój sieci telekomunikacyjnych na świecie i w Polsce, a także zwraca uwagę na nowe rodzaje usług telekomunikacyjnych.
Centertel - operator analogowego systemu komórkowego NMT - otrzymał koncesję na najnowocześniejszą sieć komórkową DCS (Digital Cellular System), która powinna ruszyć jeszcze w tym roku. Firma przewiduje zagarnięcie jednej czwartej rynku telefonii przenośnej w ciągu trzech lat.
W pracy przedstawiono zarys problemu nadużyć, głównie w odniesieniu do polskich sieci telekomunikacyjnych. Zaprezentowano główne przyczyny powstawania i rozwoju tego zjawiska, a także jego wpływ na operatorów sieci. Przedstawiono główne obszary i sposoby działania, mające na celu ograniczenie wpływu tego zjawiska. (abstrakt oryginalny)
Konkursy sms-owe i audiotele to roczny zarobek dla telewizji i sieci komórkowych rzędu kilkudziesięciu milionów złotych. Niewiele z tych pieniędzy wraca do grających, dlatego też firmy nie ujawniają szczegółów. W artykule opisano trwającą eksplozję konkursów i gier sms-owych.
GTS Central Europe (CE) jest obecnie największym w Europie Środkowej alternatywnym operatorem telekomunikacji świadczącym usługi telefonii stacjonarnej, transmisji danych i dostępu do Internetu. Działa w sześciu krajach: w Czechach, na Węgrzech, w Słowacji, Słowenii, w Rumunii i w Polsce. Łączna sprzedaż grupy w roku 2001 osiągnęła poziom 133 milionów euro.
Miarą wydolności polskiego rolnictwa i jedną z największych barier przyjęcia Polski do UE jest stan infrastruktury wiejskiej. Ocenia się, że jest ona zamortyzowana średnio w 40 procent Co prawda w latach 90-tych nastąpił istotny postęp, objawiający się między innymi zwiększonymi nakładami na zaopatrzenie wsi w wodę, telefonizację, budowę oczyszczalni ścieków i kanalizacji, ale opóźnienia w stosunku do krajów UE sięgają średnio 20 lat.
Zadaniem autorów było określenie zasadności oraz zakresu stosowania benchmarkingu, reengineeringu i organizacji sieciowych, jako metod zarządzania w przedsiębiorstwach zaawansowanych technologii, na przykładzie sektora telefonii stacjonarnej.
Telefonia Dialog SA (do niedawna Telefonia Lokalna) jest obecnie trzecim co do wielkości operatorem telekomunikacji stacjonarnej w Polsce, obsługującym już ponad 300 tys. abonentów. Okres dynamicznego rozwoju tego niezależnego operatora zapoczątkowany został w roku 2000.
Polskie Sieci Elektroenergetyczne zamierzają połączyć swoje spółki zależne: Tel-Energo i Niezależnego Operatora Międzystrefowego (NOM). W skład nowego podmiotu może wejść również Telefonia Lokalna Dialog, należąca obecnie do KGHM. Jeśli te plany się powiodą, powstanie silny konkurent dla TP SA.
Telefon komórkowy jest już w firmie niezbędnym urządzeniem usprawniającym zarządzanie. Firmy coraz częściej telefony traktują nie jako dodatkowy koszt stały, ale mądrą inwestycję.
Boom związany z marketingiem bezpośrednim nie był efektem czyjejś decyzji. Do jego pojawienia się doprowadził po prostu rozwój możliwości technicznych (przede wszystkim - techniki komputerowej) i spadek cen przetwarzania informacji. Oprogramowanie do łatwego tworzenia i zarządzania bazami danych oraz korespondencji seryjnej, szybkie drukarki laserowe, a także sieci komputerowe to narzędzia do prowadzenia marketingu bezpośredniego na gigantyczną skalę.
Artykuł omawia rozwój usług telekomunikacyjnych w sieci kablowej i telefonii komórkowej w Polsce w porównaniu z pozostałymi krajami Europy Środkowej. Omówiono lokalne usługi telefoniczne oraz ich ceny. Przedstawiono trzy firmy telekomunikacyjne: TP SA, Netia Telkom oraz El-Net.
Netia Holdings SA rozpoczęła swoją działalność w 1990 r. pod nazwą R.P. Telekom Sp. z o.o. W lipcu 1992 r. firma przekształciła się w spółkę akcyjną, w sierpniu 1997 roku zaś przedsiębiorstwo zyskało dzisiejszy kształt pod nazwą Netia Holdings SA. Spółka prowadzi działalność telekomunikacyjną na terenie całej Polski. Od czerwca 1999 r. nowym akcjonariuszem Netii stał się Warburg Pincus, który objął prawie 2,6 mln jej akcji.
Kable światłowodowe z rosyjskich fabryk są ponad 2-krotnie tańsze od importowanych, mimo iż zarówno całe wyposażenie, jak i komponenty do ich produkcji są sprowadzane z zagranicy. Rosjanie praktycznie zamknęli swój rynek przed producentami zagranicznymi. Spowodowało to jednak podwyższenie cen wyrobów przez zagranicznych dostawców komponentów.
W artykule przedstawiono fuzje Telbanku i Tel-Energo. W portfelu firma ta ma jeszcze 65 proc. akcji Niezależnego Operatora Międzystrefowego (NOM). To połączenie pozwoli zbudować grupę telekomunikacyjną, która już ma ok. 30 proc. rynku dzierżawy łącz oraz 24 proc. w segmencie transmisji danych. Szkieletowa sieć światłowodowa PSE jest drugą co do wielkości w Polsce.
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.