Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 19

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Sieci radiowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Największy wpływ na ukształtowanie się lokalnego radia i telewizji w Holandii miała kultura polityczna tego kraju, której podstawowymi wartościami są otwartość i pluralizm. Równie ważne dla zrozumienia tych mediów elektronicznych jest fakt, że rozwinęły się one w granicach systemu mediów publicznych, co oznacza, że ich działalność nie jest nakierowana na osiągnięcie zysku. Aktualnie model ten ulega zmianom pod wpływem presji ekonomicznej oraz łiberalizacji rynku medialnego i właśnie problemowi tych przekształceń poświęcony jest niniejszy artykuł Chociaż dopuszczalne są twierdzenia, że wspomniane czynniki prowadzą do komercjalizacji i profesjonalizacji tych mediów, duże znaczenie mają tutaj również reakcje odbiorców i nadawców. Na postawie badań przeprowadzonych w trzech holenderskich miastach można stwierdzić, że poziom pluralizmu i otwartości funkcjonujących tam mediów lokalnych jest różny w zależności od danej stacji radiowej czy telewizyjnej. (abstrakt oryginalny)
Artykuł przedstawia sieci radiowe na naszym rynku. CR Media oferuje pakiet 17 i pakiet 17bis, Time & Space Media House też oferują swoje pakiety.
Radio Biznes od lat objaśnia gospodarkę trzem milionom słuchaczy. Wielu z nich, dzięki jego informacjom, podjęło ważne decyzje biznesowe. Radio to jako jedno z pierwszych mediów tłumaczyło Polakom nową rzeczywistość.
W ramach pracy przedstawiono podstawowe parametry interfejsu pierwszej i drugiej warstwy (802.11p), przeznaczonego do zastosowań w powstającym europejskim trakcyjnym systemie C-ITS. Wykonano obliczenia wskazujące na potrzebę odpowiedniej konfiguracji warstwy MAC, aby móc wprowadzić format RoF w dystrybucyjnej części sieci. Przeanalizowano oraz obliczono zmiany, jakie mogą zajść podczas transmisji radiowego symbolu OFDM w łączu światłowodowym, w odniesieniu do wybranych standardów włókien jednomodowych. Na podstawie wykonanych obliczeń określono możliwości wdrożenia techniki RoF w trakcyjnych sieciach C-ITS.(abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Systemy radiowe w kopalniach podziemnych
75%
Omówiono wybrane systemy radiowe stosowane w zakładach górniczych, w tym przede wszystkim te, które wykorzystują propagację swobodną oraz kierunkową z przewodem promieniującym. Przedstawiono także systemy wykorzystujące standardy sieci WLAN w kopalniach. (abstrakt oryginalny)
Celem tekstu jest analiza modelu komunikacji z patronami Radia 357 - internetowej stacji radiowej finansowanej przez słuchaczy przy wykorzystaniu patronatu cyfrowego. Metodologia: dokonano jakościowej analizy treści znajdujących się na forum dla patronów rozgłośni. Na materiał empiryczny złożyło się 200 postów stacji, 21 081 komentarzy patronów oraz nagrania filmowe trwające łącznie 1050 minut. Analiza objęła okres od października 2020 r. do stycznia 2022 r. Wyniki i wnioski: przeprowadzona analiza wskazuje, że model komunikacji Radia 357 jest silnie uwarunkowany przez sposób finansowania rozgłośni. Stacja równolegle komunikuje się ze wszystkimi słuchaczami (za pośrednictwem strony internetowej oraz mediów społecznościowych) i moderuje odrębne fora dla najbardziej zaangażowanych patronów. Komunikacja wynika częściowo z indywidualnego modelu przyjętego przez rozgłośnię, częściowo zaś z ram i narzędzi narzuconych przez techniczne uwarunkowania platformy crowdfundingowej, na której prowadzona jest zbiórka. Wartość badawcza: analiza dostarcza wiedzy na temat charakterystyki oraz mocnych i słabych stron opisywanego modelu komunikacji. Co szczególnie ważne, zważywszy na ostatnie dekady dynamicznego rozwoju radiofonii, model ten istotnie różni się od dotychczasowego sposobu komunikowania tradycyjnych stacji radiowych.(abstrakt oryginalny)
7
Content available remote Charakterystyka wozu transmisyjnego
75%
Wozy transmisyjne są stosowane przez stacje radiowe, telewizyjne. W zależności od potrzeb ich wyposażenie może różnić się od siebie. Wozy transmisyjne powinny być odpowiednio wyposażone aby miały możliwość działania w różnych warunkach. Sygnał z wozu transmisyjnego jest nadawany za pomocą specjalnych łączy do stacji telewizyjnej bądź radiowej. (abstrakt oryginalny)
Wdrożenie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT- ang. Information Communication Technology) dla administracji, przedsiębiorstw, gospodarstw domowych i obywateli pozytywnie wpływa na postęp techniczny, ekonomiczny i edukacyjny danego regionu. Jest to bardzo ważny czynnik warunkujący tworzenie społeczeństwa informacyjnego. W pracy opisano możliwości nowoczesnej i wydajnej infrastruktury teleinformatycznej na przykładzie Kujawsko-Pomorskiej Sieci Informacyjnej Sp. z o. o. w Toruniu. Zaprezentowano wprowadzenie systemu, którego celem jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju społeczeństwa informacyjnego w województwie kujawsko-pomorskim. (abstrakt oryginalny)
W referacie omawiane jest zagadnienie ograniczenia adaptacji technologi ICT w komunikacji mobilnej. Omówione zostało radiowe środowisko propagacyjne wraz z możliwością adaptacji nowych technologii. Dotyczy to w głównej mierze zaawansowanej technologii MIMO w zakresie systemów MISO oraz MIMO2x2 i 3x3. Przytacza się wyniki badań symulacyjnych przeprowadzonych dla zaników Raileigh'a oraz typu Nakagami. Prezentowane są wyniki badań symulacyjnych dotyczących kanałów skorelowanych. Dokonana jest ocena wpływu korelacji międzykanałowej na niezawodność adaptowanego systemu. Dokonany został też krótki przegląd strategii odbioru sygnału.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono model alokacji zdarzeń radiokomunikacyjnych w obszarze A2. Przeanalizowano propagacje fal w pasmach V oraz T w aspekcie analizy zakresów poszczególnych stacji radiowych i ich zdolności do nawiązania kontaktu radiowego. Przedstawiono podstawy teoretyczne i założenia, na których opiera się proces projektowania modelu. Omówiono metody modelowania i prezentacji alokacji poszczególnych stacji radiowych i ich zakresy. Zaprezentowano sposoby prezentacji zdarzeń radiokomunikacyjnych, za pomocą diagramów czasowych. Zaproponowano sposób prezentacji sekwencji radiowych zdarzeń komunikacyjnych i decyzji podejmowanych na ich podstawie.(abstrakt oryginalny)
Krótko scharakteryzowano polski i amerykański rynek radiowy. Zwrócono uwagę na czynniki wpływające na wartość stacji radiowych i na problem ich wyceny.
Dobrze zorganizowane archiwa radiowe są dziś nie tylko ważną częścią dziedzictwa kulturowego ludzkości, ale też kluczem do sukcesu w zakresie dotarcia do odbiorców, którzy słuchają radia nie tylko w tradycyjnych odbiornikach, jak również są coraz ważniejszym elementem procesu produkcji radiowej. W artykule zostały przedstawione różne przykłady praktyk stosowanych w tym zakresie zarówno przez stacje społeczne w Europie, jak i nienastawione na zysk inicjatywy radiowe w Polsce - koncesjonowane i internetowe stacje studenckie. (abstrakt oryginalny)
14
63%
Już we wstępie Urszula Doliwa podkreśla, że działalność radia społecznego, stanowiącego swoisty fenomen społeczno-kulturowy, jest w literaturze przedmiotu analizowana i oceniana z różnych punktów widzenia, przy czym "jednym z najbardziej naturalnych, a zarazem pojemnych jest rola takich mediów w systemie demokratycznym". Podaje też jednak przykłady publikacji, których autorzy, głównie zagraniczni, badają m.in. "alternatywny charakter tych mediów w stosunku do mediów głównego nurtu i wiodącego w danym społeczeństwie dyskursu", a także "relacje między mediami społecznymi a sferą publiczną i publicznym dyskursem" oraz inne, bardziej szczegółowe kwestie. (fragment tekstu)
In this paper, we present a software tool that allows preparing econometric analyses aiming at selection of optimal business models for acquisition of broadband mobile networks by PPDR organizations. Such agencies often and often need broadband services to improve operational activities in order to increase the safety, security, and their effectiveness in day-to-day and crisis situations. Upgrade or migration to broadband networks needs careful decisions so as to find a justified trade-off between CAPEX and OPEX. The network evolution can be based on different business models but any approach cannot degrade the reliability, security, and resilience required by PSC.(original abstract)
Celem niniejszej pracy jest zbadanie komunikacji uniwersyteckiej na podstawie projektu dotyczącego komunikacji partycypacyjnej. Jest to włoskie studium badawcze dotyczące "FAN", Fuori Aula Network, czyli internetowego radia przy Uniwersytecie w Weronie. Zostało ono rozpoczęte w roku 2002. Jego częścią był pomiar przeprowadzony wśród studenckiego personelu radiostacji (N=47, n=40), z którego wyniknęło, że relacja między studentami a instytucją okazała się być wzmocniona dzięki procesowi partycypacyjnemu, który pozwolił na zwiększenie wydajności i strategicznego znaczenia komunikacji uniwersyteckiej. Studium, przy użyciu partycypacyjnego i horyzontalnego podejścia (Beltran, 1993a, 2005b; Hodges, McGrath, 2011), bada studentów, którzy są niezależnymi i silnymi zwolennikami uniwersyteckiej komunikacji. W ostatnich czasach uniwersytety stały się bardziej konkurencyjne i przyjęły rożne modele komunikacji marketingowej (Kotler, Fox, 1995; Kirp, 2003), stosując relacyjne podejście do ich najważniejszych interesariuszy: studentów (Foskett, 1999; Mazzei, 2000). Zatem studenci przyjmują rożne role, ale zawsze są one pierwszorzędne: jako partnerzy (Baccarani, 1995), współtwórcy (Cheney, 1997) i nowatorzy (Tapscott, Williams, 2006). Satysfakcja "studenta/ klienta", powstała na skutek umowy opartej na dwustronnym modelu symetrycznym (Grunig, Hunt 1984; Hall, Becker, 2003; Luo, 2009), staje się strategicznym motorem napędowym również z perspektywy modelu totalnego zarządzania jakością (Sperlich, Spraul, 2007; Testa, Ugolini, 2010). Niniejsze badanie jest jedyne w swoim rodzaju, gdyż analizuje relacje komunikacyjne między uniwersytetem a studentami poprzez nowe medium, jakim jest uniwersyteckie radio internetowe, które we Włoszech jest nowym zjawiskiem (Perrotta, 2005; Cavallo, 2009). Praktyczne implikacje tego projektu odnoszą się do wykorzystania podobnych doświadczeń w kontekstach nieedukacyjnych oraz do możliwości wygenerowania akademickich adaptacji tego projektu. (abstrakt oryginalny)
Nieodzownym elementem w dzisiejszych czasach jest wdrażanie do użytku, zarówno w firmach prywatnych jak i publicznych nowoczesnych technologii. Szczególnie istotne znaczenie we wszelkich działaniach czy to ratowniczych, czy to przywracających ład i porządek publiczny, czy też innych związanych z tymże zagadnieniem, ma łączność. Warunkiem bez- względnym skutecznego współdziałania i alarmowania jest zapewnienie odpowiedniej i efektywnej formy porozumiewania się pomiędzy podmio- tami współpracującymi na rzecz powszechnego bezpieczeństwa. W niniej- szej pracy przedstawione zostało zagadnienie dotyczące wprowadzenia systemu wspomagającego zarządzanie kryzysowe na przykładzie miasta Kołobrzegu. Podjęto również próbę oceny efektywności tegoż systemu. (fragment tekstu)
18
Content available remote Wpływ warstwy MAC standardu 802.11 na osiągane parametry QoS
63%
Podstawowym parametrem sieci WLAN jest przepustowość transmisji. Zdefiniowane w standardzie przepustowości maksymalne teoretyczne są w warunkach rzeczywistych ograniczane z jednej strony jakością kanału transmisyjnego, a z drugiej sposobem działania samego standardu. W przypadku standardu IEEE 802.11 zastosowana metoda komunikacji DCF wprowadza obowiązkowe przerwy w nadawaniu - interwały czasowe IFS, które powodują zmniejszenie przepustowości osiąganej w jednostce czasu. W artykule omówiono różne ulepszenia metody DCF, zaproponowane w wyniku prac naukowo-badawczych. Porównano je pod względem przydatności w rzeczywistych zastosowaniach.(abstrakt oryginalny)
Zasady wyposażania statków morskich w środki radiowe wzywania pomocy oraz udzielania pomocy na morzu w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa życia ludzkiego określają postanowienia Międzynarodowej konwencji o bezpieczeństwie życia na morzu SOLAS z 1974 r. wraz z późniejszymi zmianami. Organizację morskich służb ratowniczych i zasady ich działania definiuje Międzynarodowa Konwencja o poszukiwaniu i ratownictwie morskim z 27 kwietnia 1979 roku (Konwencja Hamburska SAR). Zgodnie z konwencją SOLAS oddano do eksploatacji w 1999 r. Światowy system łączności w niebezpieczeństwie i bezpieczeństwa (GMDSS). System ten, odzwierciedlający poziom techniki radiokomunikacyjnej sprzed ponad ćwierć wieku, jest nadal systemem prawnie obowiązującym, chociaż w dniu dzisiejszym co najmniej częściowo przestarzałym. Prowadzone na forum IMO prace nad jego modernizacją potrwają jeszcze co najmniej dwa-trzy lata, a nowe wymagania będą wdrażane stopniowo przez kolejnych kilka lat. Referat przedstawiono organizację systemu GMDSS oraz możliwości wezwania pomocy w niebezpieczeństwie przez statki znajdujące się w różnych rejonach tego systemu.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.