Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Sieci usługowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Prawidłowo działający proces usługowy jest podstawą funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa transportowo-usługowego. Artykuł przedstawia analizę i ocenę procesu świadczenia usług w wybranym przedsiębiorstwie. W efekcie przeprowadzonych analiz zidentyfikowano problemy występujące podczas przebiegu procesów oraz zaproponowano przykładowe ich rozwiązania. Ponadto, podczas prowadzonych badań zaproponowano liczne sposoby zwiększenia efektywności przebiegu procesów w danym przedsiębiorstwie.(abstrakt oryginalny)
Stara Papiernia w podwarszawskim Konstancinie ma być pierwszym w Polsce sklepem sieci Slow Food, z oscypkami, bryndzą, jagnięciną z owcy olkuskiej, miodami pitnymi i pieczywem z pieców opalanych drewnem. Wielu inwestorów jest zaciekawionych, czy lokalne centra są już w stanie się utrzymać.
W pracy zaprezentowano model analitycznego systemu hybrydowego (hierarchiczno-rozłącznego) opracowany w celu wsparcia procesu identyfikacji procesów usługowych wymagających usprawnienia oparty na integracji modelowania symulacyjnego i technik sztucznej inteligencji. Pokazano rolę i miejsce tego systemu w strukturze informatycznej przedsiębiorstwa współczesnego. (abstrakt oryginalny)
W ciągu ostatnich pięciu lat powstało w Polsce kilkadziesiąt nowoczesnych pralni chemicznych, umiejscowionych głównie w wielkomiejskich centrach handlowych. Zapowiadają się nowe, wielkie inwestycje w tej branży, jednakże odnotowany ostatnio spadek obrotów świadczy o tym, iż rynek ten jest bliski nasycenia.
This study posits that the declining industry is a good institutional environment to examine the relationship between ownership structure and firm performance of Vietnamese securities firms. This downturn decreases the return on investment of the industry and creates incentives for managers to expropriate shareholders more severely. In addition, different groups of shareholders recognizing the status of the industry may have their own reactions which are likely to affect firm performance. Using pooled OLS regression with a sample of 240 observations from 56 Vietnamese securities firms over the period from 2009 to 2016, we find supporting evidence of convergence-of-interest with a significantly negative relationship between insider ownership and profitability. In addition, foreign ownership is also positively related to firm performance. Firm size affects positively firm performance while number of employees has a negative impact on profitability.(original abstract)
Omówiono czynniki determinujące rozwój sieci placówek bankowych. Przybliżono problem optymalizacji lokalizacji. Przedstawiono zasady oceny placówek operacyjnych i dalszego postępowania biznesowego. Zwrócono uwagę na zagadnienia: wyboru nowoczesnej mikrolokalizacji i specjalizację placówki, nowej architektury marketingowo-biznesowej w placówce bankowej XXI wieku, strategii dystrybucyjnych, szacowania optymalnej liczby punktów działających w sieci.
W artykule przedstawiono koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu wdrażanej w sieciach wielkopowierzchniowych w Polsce. W pierwszej części opracowania został wyjaśniony termin CSR. Następnie scharakteryzowano znaczenie sklepów wielkopowierzchniowych w Polsce. Trzecia część artykułu została poświęcona koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu stosowanej w sieciach detalicznych. Dokonano szczegółowej analizy dobrych praktyk i działań w zakresie CSR w dwóch sieciach: Tesco i Biedronka, które zdobyły w ostatnich latach największe uznanie w tej dziedzinie. (abstrakt oryginalny)
8
84%
Celem artykułu jest zdefiniowanie pojęcia jakości sieciowego produktu turystycznego, wymiarów jakości produktu oraz cech jakości. W artykule sformułowano następujący problem badawczy: w jakim stopniu specyfika sieciowych produktów turystycznych wpływa na zakres definiowania pojęcia jakości produktu, jej wymiary i cechy? Wnioski płynące z przeprowadzonej analizy literatury przedmiotu wskazują, iż zasadniczym problemem w definiowaniu jakości sieciowego produktu turystycznego jest określenie wymiarów jakości oraz usystematyzowanie zbioru charakterystyk i cech jakości produktu sieciowego. Wzorzec jakości może stać się użytecznym narzędziem pozwalającym na definiowanie, ocenę i doskonalenie jakości sieciowego produktu turystycznego. (abstrakt oryginalny)
Dostępność placówek jest jednym z elementów składających się na ocenę funkcjonowania sieci handlowo-usługowej miasta. Ocena liczby placówek istniejących w miastach różnej wielkości dokonana została w przekroju oferty asortymentowej. Niezależnie od wielkości miast występuje nierównowaga pomiędzy dostępnością placówek handlowych i usługowych. W sieci handlowo-usługowej zbyt mało jest placówek kulturalnych, a za dużo salonów fryzjerskich oraz placówek bankowych. Do placówek, których liczba jest wystarczająca dla mieszkańców, należą: sklepy dyskontowe, targowiska i bazary oraz sklepy osiedlowe.(abstrakt oryginalny)
10
67%
Koncepcja łańcucha dostaw doczekała się już znacznej liczby opracowań teoretycznych. Spotkać w nich można m.in. liczne definicje tego pojęcia - z różnych punktów widzenia i z uwzględnieniem różnych kryteriów. Przez niektórych autorów kwestionowany jest sam termin określający tak dziś popularną koncepcję. Wskazuje się mianowicie, iż pojęcie "łańcuch dostaw" w ogóle nie powinno być stosowane i należy je raczej zastąpić bardziej adekwatnym zwrotem "sieci popytu". Owo przekonanie wynika z faktu, iż swoistym motorem napędzającym działanie łańcucha dostaw jest popyt kreowany na rynku przez klientów. Termin "sieć" podaje się jako zasadny, gdyż we współczesnych realiach gospodarczych istnieje zwykle "wielu dostawców, dostawców dostawców i wielu klientów oraz klientów klientów". W kontekście tematyki niniejszego artykułu istotne jest podkreślenie, iż łańcuchy dostaw poddawane są silnym tendencjom globalizacyjnym. Dlatego też spośród różnych, swoistych typów łańcuchów dostaw wymienianych w literaturze przedmiotu, zasadne wydaje się przywołanie pojęcia "globalnych" łańcuchów dostaw. Ich funkcjonowanie wiąże się z koniecznością dostosowywania działalności różnych grup podmiotów do zróżnicowanych warunków panujących na rynkach lokalnych, swoistego "przezwyciężania" upływającego czasu i "skracania" odległości między punktami nadania i odbioru ładunków. (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono rodzime sieci handlowe i usługowe. Powstały one z obawy przed silniejszą konkurencją. Aby pokonać wielkich europejskich konkurentów polscy przedsiębiorcy zaczęli się łączyć, dokonywać wspólnie zakupów i obniżać ceny.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.