Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 24

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Single-track vehicles market
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Badania drogowe pojazdów jednośladowych wykonuje się wykorzystując zintegrowane moduły pomiarowe cechujące się niewielkimi rozmiarami małą masą własną i niezależnymi modułami pamięci i zasilania. Uniwersalność takich układów jest podyktowana warunkami zabudowy na obiekcie badań oraz koniecznością niwelowania ich wpływu na stabilność i kierowalność pojazdu. W artykule skupiono się na przedstawieniu układów pomiarowych opartych na czujnikach wykonanych w technologii MEMS umożliwiających pomiary parametrów ruchu pojazdów samochodowych.(abstrakt oryginalny)
Badania doświadczalne pojazdów samochodowych najczęściej są wykonywane z wykorzystaniem pojazdów wielośladowych, co zwiększa ich stabilność ruchu i możliwości montażu aparatury pomiarowej. Układy pomiarowe dedykowane do badań jednośladów, a w szczególności motocykli wyczynowych, powinny się charakteryzować niewielkimi rozmiarami, małą masą własną i niezależnymi modułami pamięci i zasilania. W artykule przedstawiono przegląd układów pomiarowych ruchu pojazdów samochodowych.(abstrakt oryginalny)
Jak wskazują dostępne raporty i opracowania rynek silnikowych pojazdów dwu- lub trzykołowych (Power Two- and Three-Wheelers) w Polsce w pierwszej dekadzie XXI w. odnotował wysoki wzrost. Było to wynikiem zarówno zwiększenia możliwości nabywczych Polaków, jak i zmian w uwarunkowaniach prawnych. Istotnym czynnikiem wpływającym na popularność jednośladów są także zmiany w preferencjach komunikacyjnych Polaków, spowodowane wzrostem potrzeb mobilności i rosnącymi problemami komunikacyjnymi w miastach. Zmiany w liczbie pojazdów PTW oraz ich strukturze są wyraźnie zróżnicowane przestrzennie na tle kraju. Wynika to przede wszystkim z uwarunkowań społeczno-gospodarczych oraz kulturowych. Inaczej rynek pojazdów PTW kształtuje się na obszarach zurbanizowanych, gdzie dominują motocykle, przy stosunkowo niskiej liczbie pojazdów w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. Natomiast na obszarach wiejskich nasycenie pojazdami PTW jest większe niż w miastach, z przewagą motorowerów i motocykli o mniejszej pojemności. Celem artykułu jest przedstawienie zmian rynku PTW w latach 2000-2017 w powiatach. Badania oparto na danych z centralnej ewidencji pojazdów i kierowców (CEPIK), GUS oraz Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM). (abstrakt oryginalny)
Stateczność, stabilność (ang. stability)motocykla, będąca jedną z ważniejszych właściwości pojazdów, rozumianą jako jego odporność na działanie zakłóceń czy zaburzeń w czasie ruchu prostoliniowego, powrotu do jazdy na wprost po wystąpieniu takiego zaburzenia a także wystąpienia niepożądanych form ruchu, zależy od wielu czynników. Podjęto próbę wykonania badań wpływu efektów żyroskopowych motocykla na jego stabilność na specjalnie skonstruowanym bębnowym stanowisku badawczym. Wpływ efektów żyroskopowych nie może być pomijany w rozważaniach o stabilności. Badaniami objęto drgania typu wobble dla różnych prędkości i różnych kątów pochylenia przedniego widelca motocykla z i bez efektu żyroskopowego.Praca zawiera opis zagadnień drganiowych występujących w pojazdach jednośladowych, opis wykonanego stanowiska badawczego a także metodykę i sposób przeprowadzenia badań oraz opis opracowanych wyników.(abstrakt oryginalny)
Pomimo ochłodzenia koniunktury gospodarczej oraz spadku popytu wewnętrznego, sprzedaż motocykli i skuterów w kraju systematycznie rośnie. Aby utrzymać realistyczne ceny, importerzy obniżają swoje marże, co jednak odbija się na ich wynikach finansowych, a tym samym na budżetach reklamowych.
6
Content available remote Motocykl - estetyczny obiekt techniczny
84%
Pierwszy motocykl powstał ponad 130 lat temu. Dzisiaj użytkują motocykle z przynajmniej kilku powodów, to znaczy: ich eksploatacja jest stosunkowo tania, łatwo nimi manewrować w zatłoczonych miastach, jazda na motocyklu daje poczucie wolności i niezależności. Niezależnie od powodu użytkowania motocykli, pewna część posiadaczy tych jednośladów czyni usilne starania, aby nadać swoim motocyklom indywidualny i niepowtarzalny charakter. Chęć wyróżniania się z tłumu identycznych seryjnych maszyn jest powodem poświęcania mnóstwa czasu i środków finansowych. Głównym celem niniejszego opracowania było przedstawiono podstawowych możliwości nadania motocyklowi cech indywidualnych pożądanych przez jego właściciela wraz z przykładami. A estetyka pojmowana będzie tu jako ładny i gustowny wygląd. (abstrakt oryginalny)
W roku 1998 potwierdziły się w pełni przewidywania większości importerów i dystrybutorów motocykli oraz skuterów, że w najbliższych latach, wzorem państw zachodnich czeka nas prawdziwy boom motocyklowy. Przełomowy dla tego rynku okazał się rok 1997. Większość firm zanotowała wówczas znaczący wzrost sprzedaży pojazdów jednośladowych.
Od stycznia do maja 1999 r. na polski rynek trafiło 682 tys. rowerów, czyli o 38 procent więcej niż w analogicznym okresie 1998 r. Znaczna część firm produkujących rowery jest zdania, iż rok 1999 może być jednak gorszy dla branży niż poprzedni. Ze względu na specyfikę tego produktu, rynek rowerów ma wybitnie sezonowy charakter.
Rok 1999 przyniósł spowolnienie tempa rozwoju krajowego rynku jednośladów. Wolniejsza, niż pierwotnie zakładano dynamika sprzedaży była w znacznej mierze spowodowana niekorzystnym kształtowaniem się kursu złotego w stosunku do jena, w której to walucie rozliczna była większość transakcji z japońskimi koncernami.
Import tanich rowerów z Dalekiego Wschodu przy braku odpowiedniej reakcji zapobiegawczej ze strony kolejnych ekip rządowych oraz mało sprawne zabiegi prywatyzacyjne przyczyniły się do upadku jednego z najstarszych polskich producentów rowerów.
W ostatnim czasie większość firm odnotowała znaczący wzrost sprzedaży pojazdów jednośladowych. Najbliższe lata pokażą, czy jest to zjawisko przejściowe, czy też wzorem bogatych państw zachodnich Polskę czeka boom motocyklowy. Obecnie klientelę salonów motocyklowych stanowi przede wszystkim 2 procent najlepiej zarabiających Polaków.
Badania drogowe pojazdów jednośladowych wykonuje się wykorzystując zintegrowane moduły pomiarowe cechujące się niewielkimi rozmiarami małą masą własną i niezależnymi modułami pamięci i zasilania. Uniwersalność takich układów jest podyktowana warunkami zabudowy na obiekcie badań oraz koniecznością niwelowania ich wpływu na stabilność i kierowalność pojazdu. W artykule skupiono się na przedstawieniu układów pomiarowych opartych na czujnikach wykonanych w technologii MEMS umożliwiających pomiary parametrów ruchu pojazdów samochodowych.(abstrakt oryginalny)
Dynamiczne przemiany gospodarcze w Polsce od blisko 10 lat niezależnie od przyczynienia się do wzrostu ilości eksploatowanych pojazdów doprowadziły do stosunkowo łatwej dostępności zakupu pojazdów jednośladowych z krajów Unii Europejskiej. Rozwojowi motoryzacji oraz transportu, także w naszym regionie towarzyszą jednak i negatywne tego konsekwencje. Jednym z najważniejszych negatywnych skutków tego rozwoju są wypadki drogowe. Zdarzenia z udziałem motocykli oprócz strat materialnych związane są zazwyczaj z obrażeniami ciała jadących pojazdem jednośladowym. Przeprowadzona analiza studium przypadku z wykorzystaniem narzędzia informatycznego Cybid VSIM wykazała możliwość sprawnej weryfikacji okoliczności zdarzeń drogowych przy wykorzystaniu możliwości realizacji zderzenia obiektu kinematycznego z obiektem mechanicznym i śledzenie animacji tego drugiego do pozycji powypadkowej. Uzyskanie przez obiekt mechaniczny symulacji pozycji powypadkowej pozwala na szacowanie prędkości obu pojazdów w chwili zderzenia z precyzją nie mniejszą od wyliczeń stosowanych w metodach energetycznych przy jednoczesnej możliwości szybkiej analizy dla wielu wariantów pozycjonowania pojazdów w chwili zderzenia, czego obliczenia bez narzędzi informatycznych wspierających proces obliczeniowy nie zapewniają. Z przeprowadzonej symulacji wynika również, że należy z dużą ostrożnością podchodzić do deklarowanych wartości prędkości uczestników zdarzenia, a w szczególności kierujących motocyklami, którym zwykle przypisuje się szybką jazdę. W analizowanym przypadku motocyklista mógł jechać z prędkością o około 10km/h większą od dopuszczalnej, a nie jak wynikało to z danych osobowych z prędkością kilkudziesięciu kilometrów szybciej. W sytuacji zderzenia motocykla z samochodem nawet przy prędkościach zderzenia w granicach prędkości dopuszczalnej w terenie zabudowanym i mniejszych może dojść do bardzo poważnych skutków w zakresie obrażeń ciała jadących pojazdem jednośladowym. Przeprowadzona analiza studium przypadku potwierdza również, że wbrew obiegowym teoriom wśród motocyklistów hamowanie dwoma kołami motocykla przed przeszkodą, a w szczególności wykorzystywanie sił hamujących koła przedniego jest efektywniejsze aniżeli wywrócenie motocykla przed przeszkodą dla uniknięcia zderzenia. (fragment tekstu)
Bieżący rok przyniósł ochłodzenie koniunktury w branży rowerowej. Według danych GUS w ciągu sześciu miesięcy 2001 r. wyprodukowano w Polsce o ok. 10 procent rowerów mniej. Według ekspertów odczuwalny spadek sprzedaży rowerów jest naturalną konsekwencją ogólnego ograniczenia popytu wewnętrznego, a dekoniunktura w tym sektorze potrwa jeszcze co najmniej około 1 roku.
W Unii Europejskiej rower lansowany jest jako symbol nowoczesnego środka transportu, w dodatku pozytywnie wpływający na zdrowie i środowisko naturalne. Produkcja rowerów ogółem w państwach UE w 1999 r. szacowana była na 11.859 tys. sztuk, a popyt sięgał w tym samym czasie 15.835 tys. sztuk. Rynek wewnętrzny Unii był zatem zależny w dużej mierze od importu.
Najbardziej żywiołowy wzrost rynku jednośladów w Polsce przypadł na lata 60-te. Symbolem motoryzacji w tej dziedzinie był motocykl Junak. Obecnie, w dobie renesansu jednośladów podjęto próbę wskrzeszenia tego motocykla w zmienionej, unowocześnionej wersji.
Skrócenie sezonu rowerowego z powodu długiej i mroźnej zimy może przyczynić się do spadku sprzedaży tych pojazdów. Większość przedstawicieli branży jest jednak zdania, że uda się im nadrobić opóźnienie sezonu, dzięki czemu sprzedaż rowerów w roku bieżącym nie będzie niższa niż w roku ubiegłym.
Po 3 latach stopniowego spadku na polskim rynku rowerowym pojawiły się oznaki ożywienia. Dzięki wzrostowi krajowej produkcji znacznemu ograniczeniu uległ import rowerów, Polska zaś awansowała na liczącego się eksportera tych jednośladów.
Po latach banicji i zapomnienia, rower wraca w wielkim stylu. W ciągu ostatnich pięciu lat popularność tego środka transportu i rekreacji wśród dorosłych Polaków wzrosła ponad 2,5-krotnie. Szczególnie wyraźnie widać to w wielkich miastach, gdzie w weekendy na bardziej uczęszczanych szlakach rowerowych zaczyna się niespotykany do niedawna ruch. Na podstawie danych GUS można szacować, iż w roku 2003 na polski rynek trafiło blisko 1,47 mln sztuk rowerów.
Poszukując możliwości dotarcia do klienta, producenci dostrzegli zasadność przygotowywania produktu na jego indywidualne życzenie. Dzięki temu są w stanie utrzymać stałych klientów, a być może zdobyć również nowych. Wiąże się to z przesunięciem pewnych elementów procesu produkcyjnego (najczęściej złożenia produktu) do zadań realizowanych przez jednostki handlowe. Obecnie producenci wytwarzają elementy składające się na dany produkt, a jednostki w dalszych ogniwach łańcucha dostaw zajmują się ich składaniem. Autorka opisuje ten proces na przykładzie rynku rowerów.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.