Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Smart convenience
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Obserwacja światowych trendów w zarządzaniu łańcuchami dostaw produktów żywnościowych pozwala wskazać wiele ciekawych rozwiązań zorientowanych na dostarczenie dodatkowej wartości konsumentowi. Największa w tym rola przedsiębiorstw handlowych, a niezwykle inspirująca jest obserwacja wprowadzanych przez duże sieci handlowe rozwiązań, które mają zwiększyć wygodę kupowania. Mówi się już nie tylko o żywności wygodnej, sklepach typu convenience store, ale o znacznie szerszej idei smart convenience, która ostatnio zyskuje na znaczeniu. Z pewnością - jako składnik ludzkiej diety - produkty żywnościowe stanowią specyficzną grupę nabywanych przez konsumentów dóbr, a ci mają specyficzne oczekiwania w procesie zakupów. W artykule omówiono, na czym polega ta specyfika, jakie są oczekiwania klientów i wreszcie - na czym polega idea smart convenience. Podano także przykłady wdrożenia tej idei przez znanych na świecie detalistów.(abstrakt oryginalny)
Dynamizm zachodzących w handlu zmian jest między innymi rezultatem wprowadzania innowacji, z jednej strony determinujących sposób funkcjonowania przedsiębiorstw, z drugiej tworzących nowe możliwości dokonywania zakupów. Źródeł innowacji jest wiele, a sposób ich wdrożenia zależy od inwencji menedżerów. Dlatego różny może być zakres wprowadzonych do systemu dystrybucji zmian, jak również sposób ich oddziaływania na rynek i konsumentów. Najczęściej istota innowacji odnosi się do nowości i oryginalności przynoszących określoną korzyść. W tym drugim przypadku trzeba mieć na uwadze potrzeby - nierzadko specyficzne - konsumentów czy raczej smakoszy alkoholi. Tak też autorzy rozumieją innowację w niniejszym artykule, którego celem jest zaprezentowanie oryginalnych rozwiązań w dystrybucji alkoholi, z uwzględnieniem zmian po stronie procesów, jak i wartości, jaką generują one dla klienta. Konstrukcja tekstu pozwoli zaprezentować wybrane obszary, w których dokonują się wzmożone przeobrażenia. Związane są one bardzo często z postępem technologicznym, który uwalnia inwencję menedżerów i czyni możliwym realizację wielu dotąd nierealnych modeli biznesowych. Szczególna uwaga będzie zwrócona ku coraz śmielej rozwijającej się idei smart convenience oraz zintegrowanym kanałom sprzedaży (ang. omnichannel). (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.