Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Socjologia małych grup
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Podczas sesji AC/DC można się spotkać z różnymi rodzajami zadań. Są to zadania realizowane wspólnie w mniejszych lub większych zespołach, zadania wymagające interakcji z asesorem wcielającym się w określoną rolę w tym zadaniu (podwładny, klient, współpracownik) lub pisemne zadania indywidualne, rozwiązywane samodzielnie. Jednym z najczęściej stosowanych są zadania zespołowe - dyskusja grupowa z rolami lub bez ról. W jakich sytuacjach je stosować, czym charakteryzuje się dobrze przygotowane zadanie tego typu, jaka jest różnica pomiędzy dyskusją z rolami a dyskusją bez ról? (abstrakt oryginalny)
W niniejszym artykule analizujemy godność ludzką z socjologicznego punktu widzenia. Szczególną uwagę zwrócimy na takie kwestie, jak: godność ludzka w kontekście wartości uroczystych, postawa godnościowa versus postawa pragmatyczna, poczucie godności w sytuacjach życia prywatnego i życia publicznego. Kwestie te zostaną omówione w świetle badań socjologicznych zrealizowanych w Puławach wśród maturzystów z liceów ogólnokształcących i z techników, w latach 1994-2009-2016. W całej zbiorowości maturzystów w 2016 roku 82,2% ankietowanych deklarowało swoją przynależność do katolicyzmu; 5,9% określiło siebie jako głęboko wierzących, 55,9% - jako wierzących, 16,8% - jako niezdecydowanych, ale przywiązanych do tradycji religijnych, 10,8% - jako obojętnych religijnie, 9,4% - jako niewierzących i 1,2% - to nieudzielający odpowiedzi.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest omówienie praktycznych problemów oceny i doskonalenia umiejętności społecznych kierowników oraz przedstawienie i analiza wyników badań ankietowych dotyczących tego zagadnienia.
Anarchizm stoi w opozycji do państwa, armii, niewolnictwa, więziennictwa, monopoli, kapitalizmu, biurokracji, monarchii, oligarchii, patriarchatu i każdej innej instytucji, wykorzystującej w swym działaniu przemoc oraz nierówność. Anarchizm przeciwstawia się rządowi w każdym wydaniu. W artykule omówiono założenia i działalność ruchu anarchistycznego w Polsce.
W artykule przedstawiono analizę teorii komunikowania alternatywnego. Budowanie takiej komunikacji wynika z przeświadczenia o niewystarczalności komunikowania dominującego (popularnego). Autorka przedstawiła cztery podstawowe typy druków anarchistycznych jak: pisma o większej objętości; pisma ulotne; broszury wydawane w trzecim obiegu; druki wewnętrzne Federacji Anarchistycznej. W trzecim obiegu nie są akceptowane wzorce tradycyjne i obieg ten walczy z mediami a nie jak obieg drugi o media.
Artykuł poświęcony jest aspektom zarządzania zespołem multikulturowym w organizacji. Autor definiuje pojęcie zespołu multikulturowego i omawia zagadnienia oraz problemy charakterystyczne dla tego rodzaju grup.
Problem funkcjonowania młodzieży w instytucjach korekcyjnych od lat stanowi domenę głównie studiów z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej. Przedstawiciele tej dyscypliny nauk społecznych z reguły wyrażają zainteresowanie problemem szeroko pojętego wychowania leżącego u podstaw oddziaływań resocjalizacyjnych. Powszechnie znane są koncepcje Czesława Czapówa i Stanisława Jedlewskiego, Lesława Pytki, Jana Szałańskiego, Adama Szecówki, Andrzeja Bałandynowicza, Wiesława Ambrozika, Marka Konopczyńskiego i wielu innych wybitnych przedstawicieli tej dyscypliny naukowej. Problem resocjalizacji i funkcjonowania instytucji korekcyjnych niejednokrotnie bywa także podejmowany przez praktyków, którzy z racji bogatych doświadczeń spisują poczynione przez siebie obserwacje, wyrastające z pracy w jednostkach korekcyjnych. Przykładem mogą być choćby prace Pawła Moczydłowskiego, który stał na czele Centralnego Zarządu Zakładów Karnych (Drugie życie więzienia), czy praca Za murami poprawczaka Ryszarda Makowskiego, byłego dyrektora Zakładu Poprawczego w Laskowcu. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.