Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 206

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Sponsoring
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
Sponsoring odgrywa coraz większą rolę w strategiach komunikacyjnych firm, bo wiele przedsiębiorstw widzi w nim alternatywną, wobec klasycznej rekalmy, możliwość promocji własnej firmy.
Decyzja dotycząca zaangażowania się w sponsoring może być podyktowana wieloma oczekiwaniami zarządu wobec tej formy promocji. Jednym z nich jest chęć uzyskania wśród społeczeństwa zmiany postrzegania firmy. Osiągnięcie tego celu jest możliwe m.in. dzięki zjawisku transferu wizerunku z podmiotu sponsorowanego. W artykule przedstawiono ten ważny z punktu widzenia osiąganych efektów sponsora proces. Po jego scharakteryzowaniu przedstawiono wpływające na niego czynniki oraz najczęściej wymieniane w literaturze mechanizmy za nim stojące. Najobszerniej potraktowane zostały stosowane w literaturze metody pomiaru transferu wizerunku, a ich opis został wsparty licznymi przykładami. Artykuł kończy się wnioskami dla menedżerów, którzy na co dzień są związani ze sponsoringiem. (abstrakt oryginalny)
Artykuł przedstawia opinie firm na temat sponsoringu. Średnie przedsiębiorstwa zwłaszcza uznają, że sponsoring jest skuteczniejszy niż standardowe formy reklamy.
Artykuł omawia sponsoring jako formę komunikacji przedsiębiorstwa z rynkiem wykorzystującą fakt wspierania przez firmę różnych dziedzin życia społecznie akceptowanych, np. sportu, kultury, oświaty, lecznictwa, spraw socjalnych, ekologii, w celu zaprezentowania swojego wizerunku i osiągnięcia celów marketingowych.
5
Content available remote Sponsorowane społeczności internetowe
100%
Rosnąca popularność społeczności internetowych (najczęściej przybierających postać for internetowych, portali lub grup dyskusyjnych) zaczyna wzbudzać coraz większe zainteresowanie ze strony przedsiębiorstw, szukających nowych sposobów dotarcia do potencjalnych klientów oraz próbujących zwiększyć swoją konkurencyjność na nowym rynku (e-rynku). Coraz częściej można w Internecie spotkać dedykowane (sponsorowane) społeczności internetowe hostowane przez dane przedsiębiorstwa i poświęcone produktom danego przedsiębiorstwa bądź tematyce zbliżonej do branży, w której organizacja hostująca działa. W artykule zostaną przybliżone niektóre aspekty sponsorowanych społeczności internetowych i problemy związane z ich efektywnym zarządzaniem.(abstrakt oryginalny)
W dobie narastającej konkurencji, tym, co może odróżnić producentów od siebie jest sposób, w jaki komunikują się z klientami. Obserwując dynamikę zmian wśród trendów konsumenckich można zauważyć, że firmy uwzględniające w swoich kampaniach marketingowych inicjatywy o charakterze społecznym lub ekologicznym cieszą się coraz większym uznaniem. Coraz popularniejszą formą uzyskiwania przewagi konkurencyjnej oraz budowania pozytywnych relacji z klientami jest stosowanie sponsoringu odpowiedzialnego społecznie. W artykule przybliżono istotę odpowiedzialnego sponsoringu i przedstawiono przykłady odpowiedzialnych inicjatyw marketingowych oraz wykazano, że stosowanie tego typu praktyk umożliwia osiągnięcie wymiernych korzyści ekonomicznych i społecznych.(abstrakt autora)
7
Content available remote Sponsoring jako czynnik rozwoju instytucji kultury
100%
Sponsoring kultury jest zjawiskiem stosunkowo nowym w polskiej rzeczywistości gospodarczej i niewątpliwie jest najpopularniejszą formą współpracy biznesu ze sferą kultury. Z roku na rok zyskuje on na powszechności i zarazem odnotowuje rosnące znacznie w świadomości społecznej. Wiele instytucji, organizacji i twórców nie mogłoby egzystować bez tej formy pomocy. Dziś sponsoring kultury to nie tylko forma komunikacji z otoczeniem, ale także pomoc w budowaniu świadomości marki, podniesieniu poziomu jej rozpoznawalności czy budowaniu lojalności klientów. Nie można więc go uznać wyłącznie za działania promocyjne, bowiem łączy promocję firmy z pomocą innym. (fragment tekstu)
8
Content available remote Ambush marketing - kontrowersyjne narzędzie kreowania wizerunku marki
100%
Głównym celem artykułu jest identyfikacja problemów etycznych i łamania praw własności intelektualnej związanych z coraz szerzej rozpowszechnionym zjawiskiem ambush marketingu. Zastosowana metoda badawcza to analiza przypadku działań ambushowych podejmowanych w czasie trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. Niezwykła skuteczność tych działań uprawnia do stwierdzenia, iż tak zwany marketing inwazyjny powinien zostać całkowicie zakazany, gdyż jest działaniem bezpośrednio godzącym w prawa własności intelektualnej oficjalnych sponsorów imprezy. W przypadku marketingu skojarzeniowego ocena powinna być indywidualna i zgodna z duchem przyjętym w ustawie o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz z dobrymi obyczajami.(fragment tekstu)
9
Content available remote Sponsoring sportowy - optyka sponsorów i kibiców
100%
Obszar, w którym sponsoring współcześnie jest bardzo wyraźnie rozpowszechniony, to sport. W praktyce można obserwować przypadki, gdy w zamian za dofinansowanie, kluby sportowe zawierają w swojej nazwie miano wskazujące na sponsora, np. klub piłkarski Lech Poznań, czy PGE Skra Bełchatów. Wykorzystanie klubów sportowych, czy też indywidualnych sportowców w promocji, a więc i kształtowaniu pozytywnego wizerunku przedsiębiorstw wśród potencjalnych klientów stanowi zatem jeden ze sposobów, za pośrednictwem którego przedsiębiorstwa starają się docierać do swoich nabywców. Ważna staje się tutaj "atrakcyjność" podmiotów angażowanych do kampanii promocyjnych. Zagadnienie to łączy się z kategorią tzw. atrakcyjności marketingowej sportowca, rozumianej jako zespół jego atutów i cech wyróżniających, które mogą być wykorzystywane przez przedsiębiorstwo zamierzające za pośrednictwem sportu budować swój wizerunek i pozycję konkurencyjną na rynku [Waśkowski 2013, s. 8]. Na tym tle celem artykułu stało się przybliżenie sponsoringu jako narzędzia marketingu sportowego. Uwagę skoncentrowano przy tym w szczególności na przedstawieniu istoty, przejawów i skutków wykorzystania sponsoringu w sporcie. W części empirycznej artykułu podjęto próbę ukazania przesłanek i barier związanych z decyzjami potencjalnych sponsorów (przedstawicieli przedsiębiorstw) dotyczącymi "inwestowania" przez nich w sport. Jednocześnie celem części empirycznej stało się rozpoznanie zainteresowania potencjalnych kibiców udziałem w imprezach sportowych. Chodziło przy tym również o ujawnienie opinii respondentów na temat "atrakcyjności" produktów/usług pochodzących od przedsiębiorstw sponsorujących sport. Tak ujęty cel zrealizowano, posiłkując się studium literatury przedmiotu oraz wynikami własnych badań empirycznych1, przeprowadzonych z wykorzystaniem kwestionariusza ankiety i wywiadów pogłębionych. (fragment tekstu)
Marketingowcy, którzy intensywnie wykorzystują sponsoring do poprawiania marek twierdzą, że w praktyce okazuje się on tańszą i bardzo skuteczną formą komunikacji. Jest też znacznie przyjaźniej odbierany przez konsumentów niż tradycyjna forma reklamy. Przedstawiono kilka zasad, które okazują się pomocne przy wyborze strategii działań sponsoringowych. Załączono przykład zastosowania teorii w firmie reklamy zewnętrznej Clear Channel.
11
Content available remote Komunikacja sponsoringowa oraz ambush marketing podczas Euro 2016
100%
Artykuł stanowi analizę wybranych form komunikacji fi rm wokół Euro 2016, koncentrując się głównie na przekazie reklamowym zarówno w Polsce, jak i w wybranych krajach europejskich. Zostały w nim pokazane najczęstsze motywy wykorzystywane podczas kampanii prowadzonych zarówno przez sponsorów, jak i przez marki balansujące na granicy lub przekraczające granice ambush marketingu. Naszkicowano zagadnienie sponsoringu i funkcje oraz jego rosnące znaczenie jako formy promocji. Przedstawiono również główne kategorie graczy rynkowych podczas Euro 2016 i praw, którymi dysponują (abstrakt oryginalny)
Niniejszy artykuł ma na celu odpowiedzieć na pytanie, czy warto zachować prawo do nazwy obiektu sportowego (co planuje się m.in. w przypadku Stadionu Narodowego w Warszawie, który ma nosić mię Jana Pawła II), czy też korzystniejsza jest jego sprzedaż inwestorowi, a także przybliżyć aspekty, jakie należy wziąć pod uwagę, rozważając czynniki wpływające na wartość prawa do nazwy obiektu sportowego. Przedstawione rozważania zostały poparte przykładami dotyczącymi stadionu. (fragment artykułu)
Artykuł omawia początki sponsoringu telewizyjnego we Włoszech, Francji i Niemczech traktowanego jako nowy instrument promocyjny.
Artykuł omawia początki funkcjonowania i dalszy rozwój sponsoringu w Polsce.
Zgodnie z sugestiami Cromptona (2004), z perspektywy firmy angażującej się w sponsoring wzrost intencji zakupu jej produktów czy usług jest, jak się wydaje, najbardziej użytecznym wskaźnikiem efektywności tej formy promocji. Sama inwestycja w działalność sponsoringową nie jest jednak równoznaczna z osiągnięciem przez firmę jakichkolwiek efektów. Dużo zależy bowiem od podejmowanych przez nią dodatkowych działań wspierających jej sponsoring, a także od publiczności sponsorowanego podmiotu, która jest wystawiona na ekspozycję nazwy sponsora. Widzowie jakiegokolwiek wydarzenia sportowego nie stanowią jednorodnej grupy. Różnią się w zakresie wielu zmiennych, a poziom niektórych z nich może korelować z poziomem intencji zakupu produktów firmy sponsora. Celem artykułu jest przedstawienie dotychczas opisanych w literaturze zmiennych różnicujących publiczność, w przypadku których starano się określić wpływ na wspomniany efekt. Wiedza w tym obszarze jest istotna chociażby przy szacowaniu korzyści płynących z rozpoczęcia sponsorowania wybranego podmiotu. Autor, wyliczając i opisując zmienne korelujące z poziomem intencji zakupu, przedstawia, co dziś wiadomo na ten temat, a także wskazuje luki, czyli obszary wymagające dalszych prac badawczych. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono istotę ambush marketingu. Działania zaliczane do tej formy promocji są na coraz większą skalę realizowane podczas trwania dużych wydarzeń sportowych relacjonowanych przez media. W celu zilustrowania praktyk stosowanych przez tzw. ambusherów (których zamierzeniem jest podkradanie efektów wizerunkowych, jakie powinny być zarezerwowane tylko dla oficjalnych sponsorów wspierających zawody) przywołano liczne przykłady odnoszące się do igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata w piłce nożnej. Ponadto zwrócono uwagę na konieczność podejmowania przez największe organizacje sportowe (takie, jak: MKOL, FIFA, UEFA) działań, mających na celu ochronę interesów marek, których właściciele oficjalnie sponsorują wydarzenia sportowe oraz reprezentacje narodowe. Zjawisko ambush marketing odniesiono także do mistrzostw Europy w piłce nożnej, które w 2012 roku odbędą się w Polsce i na Ukrainie. Należy spodziewać się, że w związku z organizacją tak dużego wydarzenia (zaliczanego, po igrzyskach olimpijskich i mundialu piłkarskim, do trzech największych imprez sportowych na świecie) polski rynek marketingu sportowego ulegnie przyspieszonemu rozwojowi. Istotną jego część będzie stanowić zapewne "pasożytnicza" aktywność marketingowa, jaką jest ambush marketing. (abstrakt oryginalny)
17
Content available remote Ambush Marketing in Poland Before the 2012 European Football Championship
75%
Aktywność zaliczana do ambush marketingu (parasite marketingu) jest coraz szerzej podejmowana w odniesieniu do kolejnych, dużych wydarzeń sportowych. W związku z tym w artykule przeanalizowano zakres wykorzystania tej formy promocji w okresie poprzedzającym mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Odniesiono się do Polski - kraju będącego współgospodarzem tych mistrzostw. Na polskim rynku właściciele wielu marek zrealizowali działania mające na celu "kradzież" efektów wizerunkowych, które powinni uzyskiwać tylko oficjalni sponsorzy wspierający tak duży turniej (uznawany z jedną z trzech największych imprez sportowych na świecie - obok letnich igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata w piłce nożnej). Cel artykułu jest dwojaki. Po pierwsze, opisano koncepcje promowaniu wybranych marek (bazujące na związkach z EURO 2012), identyfikując zakres wykorzystania form ambush marketingu w odniesieniu do polskich konsumentów. Po drugie, zaprezentowano wyniki badania obrazującego różnice w postrzeganiu zarówno marek będących oficjalnymi sponsorami, jak również tych - którym można przypisać zastosowanie ambush marketingu. (abstrakt oryginalny)
18
Content available remote Marketing muzyczny na przykładzie sojuszu marek
75%
W dzisiejszym świecie marketingu elementy aktywizowania konsumentów łączą światy komunikacji marketingowej i muzyki, przynosząc korzyści wizerunkowe dla marki. Celem artykułu jest identyfikacja kluczowych czynników sukcesu sojuszu marek w marketingu muzycznym. Cel ten zrealizowany zostanie na podstawie analizy przypadku wykorzystania marketingu muzycznego i sojuszu marek gestora marki wina przeznaczonego dla masowego odbiorcy oraz niszowego, niezależnego ośrodka sztuki. Autor stawia hipotezę, że jednym z takich kluczowych czynników sukcesu jest silny zespół profesjonalistów, zdolny do stworzenia i realizacji wieloelementowej, długotrwałej i spójnej strategii komunikacji marketingowej. (abstrakt oryginalny)
19
75%
It is acknowledged that sponsorship can help corporations achieve brand recognition, especially when such organisations sponsor a sport event. This type of association is nevertheless coming under threat from ambushers, causing confusion among consumers. This study therefore sets out to answer the following research question: what is the extent and nature of brand recognition among consumers of products marketed by official sponsors and of products marketed by ambushers? In addressing the research question, data was gathered during the UEFA Euro 2012. A sample (N = 1,000) of Polish consumers was surveyed, with statistically significant differences between variables in the model being verified by means of chi-square testing. In spontaneous testing, official sponsors achieved higher brand awareness scores; however, in aided testing the brands of ambush market achieved higher brand awareness scores. The study identifies that there were high rates of recognition of ambushing brands, which were the result of ambush marketers using numerous and varied communication channels. We therefore highlight the need to understand consumer cognition in relation to both official event sponsor brands, and those of ambush marketers. This will help sponsors to better understand the cognition and behaviour of consumers in relation to official and ambushing brands. (original abstract)
Celem badań była identyfikacja oczekiwań firm warunkujących podjęcie i utrzymywanie współpracy sponsorskiej z klubami sportowymi. Badania miały charakter pilotażowy. Do zgromadzenia danych wykorzystano kwestionariusz ankiety, który skierowano do zarządzających firmami będącymi sponsorami w trzech klubach sportowych. Uzyskane wyniki pozwoliły na wskazanie preferowanych przez podmioty gospodarcze kierunków współpracy sponsorskiej w zakresie: (1) rodzaju działalności, (2) przeznaczenia przekazywanych środków, (3) udziału sponsorów w ich kontroli oraz (4) zasad komunikacji. Zgromadzone i przedstawione w pracy informacje pozwalają na optymalizację ofert kierowanych przez kluby do firm oraz mogą zostać wykorzystane do kształtowanie pozytywnych obustronnych relacji. Wnioski i spostrzeżenia, jakie zostały sformułowane na podstawie dokonanych analiz mogą także posłużyć do skuteczniejszego osiągania celów przez obie strony zaangażowane w sponsoring oraz utrzymywania długotrwałej współpracy.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.