Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Standardy jakościowe rachunkowości
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Celem artykułu jest przedstawienie standardów sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju pod względem celu i zakresu standardów i sprawozdań oraz pożądanych cech informacji zawartych w sprawozdaniach. W artykule przedstawiono również stopień rozpowszechniania sprawozdawczości finansowej na świecie – na podstawie badań literaturowych – oraz w Polsce – na podstawie badań empirycznych autora oraz perspektywy rozwoju jej rozpowszechniania. (fragment tekstu)
Omówiono cechy jakościowe informatycznych systemów rachunkowości grupując je wg cech odnoszących się do systemu informacyjnego (istotność, sprawdzalność, rzetelność i wymierność, wiarygodność, prawidłowość) i do systemu komputerowego (elastyczność, powielarność, niezawodność, integralność, modularność, bezpieczeństwo).
W artykule omówiono postrzeganie nieprecyzyjnych regulacji rachunkowości w obszarze rachunkowości połączeń jednostek przez polskich adeptów rachunkowości. Potwierdzono hipotezę, że młodzi praktycy rachunkowości wykazują dużą skłonność do wykorzystywania uznaniowości rachunkowości połączeń ze szkodą dla rzetelności informacji finansowych. Dociekania są oparte na badaniu kwestionariuszowym przeprowadzonym wśród 91 studentów studiów niestacjonarnych na kierunku rachunkowość. Wyniki sugerują, że nieetyczne stosowanie prawa o rachunkowości usprawiedliwiane jest przez szereg czynników sytuacyjnych. Choć rezultaty badania nie powinny być uogólniane, wyraźnie wskazują na konieczność wzmocnienia etycznego w obszarze zarówno edukacji przyszłych służb rachunkowości, jak i prawa o rachunkowości.
Omówiono wewnątrzkrajowe uwarunkowania procesów standaryzacji rachunkowości, standaryzację rachunkowości w skali międzynarodowej, obszary standaryzacji, zaawansowanie jej w Polsce.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.