Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Steganografia
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Zastosowanie metod cyfrowej steganografii w handlu elektronicznym
100%
Rozwój informatyki i sprzętu komputerowego w drugiej połowie XX wieku spowodował, że sposób przekazywania informacji stał się prostszy, niezależny oraz wygodniejszy. Przykładem tego postępu jest handel elektroniczny (e-commerce), który dzięki rozwojowi sieci komputerowych, a zwłaszcza Internetu, stał się bardzo popularnym sposobem przeprowadzania różnych transakcji. Obecnie, nie wychodząc z domu, można kupić prawie każdy produkt, opłacić rachunki i sprawdzić swoje konto bankowe za pomocą formularzy elektronicznych zamieszczonych na stronach WWW. Ta łatwość przekazywania informacji handlowych spowodowała, że informacje te stały się dostępniejsze dla osób nieupoważnionych, co z kolei sprawiło, że pojawiło się pytanie, jak zabezpieczyć ważne dane handlowe przesyłane drogą elektroniczną.(fragment tekstu)
2
Content available remote Hidden Message Techniques in E-Commerce
75%
Rozwój informatyki i sprzętu komputerowego w drugiej połowie XX wieku spowodował, że sposób przekazywania informacji stał się prostszy, wygodniejszy oraz bardziej niezależny. Przykładem tego postępu jest handel elektroniczny (e-commerce), który dzięki rozwojowi sieci komputerowych, a zwłaszcza Internetu, stał się bardzo popularnym sposobem przeprowadzania różnych transakcji. O zabezpieczanie tych transakcji muszą dbać zarówno użytkownicy małego biura, jak i wielkiej korporacji. W artykule omówiono szczegółowo zastosowanie cyfrowej steganografii dla zapewnienia bezpieczeństwa informacji w różnych aplikacjach e-commerce działających za pośrednictwem Internetu. Aplikacje te realizują tak ważne zadania, jak: poufne przekazywanie dokumentów, uwierzytelnianie podpisu cyfrowego i zatwierdzanie elektronicznych dokumentów, przechowywanie cyfrowych danych oraz bezpieczne przekazywanie multimedialnych danych za pośrednictwem otwartych kanałów.(abstrakt oryginalny)
Gwałtowny wzrost w ciągu ostatnich dekad liczby aplikacji dla handlu elektronicznego jest powodem tego, że zarówno małe firmy jak i duże korporacje muszą zwracać uwagę jak chronić wysyłane dane. Do takiego rodzaju danych należą między innymi dokumenty poufne, hasła do uwierzytelniania oraz cyfrowe zbiory danych. Chociaż istnieje wiele technik szyfrowania, współczesne komputery są w stanie odszyfrować przekazywane dane. Natomiast stosowanie skomplikowanych szyfrów jest zabronione przez prawo, ponieważ stwarza to niebezpieczeństwo nad użycia przez grupy przestępcze. Steganografia jest techniką ukrywania informacji w taki sposób, że ukrywany jest sam fakt ukrywania informacji. Artykuł omawia wykorzystanie technik steganograficznych dla bezpieczeństwa przekazywania informacji w różnych aplikacjach handlu elektronicznego. Takie aplikacje obejmują procedury uwierzytelniania podpisów cyfrowych i zatwierdzania dokumentów elektronicznych, cyfrowe bazy danych oraz bezpieczne przekazywanie danych komercyjnych za pośrednictwem sieci publicznych. (abstrakt oryginalny)
Niniejszy artykuł jest jedynie skromną próbą zasygnalizowania wybranych problemów z szerokiego spektrum zagadnień związanych z teorią i praktyką współczesnej steganografii. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.