Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 2

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Structure of home based work
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule zdefiniowano pojęcie "systemu nakładczego", odniesiono do dawnego określenia "chałpnictwa". Omówiono rolę pracy nakładczej w Polsce w warunkach gospodarki rynkowej. Skupiono się na systemie nakładczym na terenie Makroregionu Południowo-Wschodniego, podkreślając ważną rolę drobnej wytwórczości dla pewnej grupy ludności (kobiety, inwalidzi mężczyźni w pewnym wieku, lub osoby z ograniczoną wydajnością)
Obecnie w warunkach gospodarki rynkowej system pracy nakładczej jest niedoceniany zarówno pod względem jego funkcji społeczno-ekonomicznych jak i nie brany pod uwagę, jako ważny instrument aktywizacji rozwoju gospodarczego regionów i ludności dotkniętej bezrobociem. Autor rozważa zagadnienie systemu nakładczego jako formy aktywizacji zatrudnienia w środowiskach lokalnych w Polsce i Niemczech, stwierdzając, że istnienie systemu pracy nakładczej w warunkach rozwiniętej gospodarki jest ekonomicznie i społecznie uzasadnione. Ta forma pracy ma określone możliwości rozwoju, oraz zdolność do ograniczenia negatywnych skutków zmian zachodzących w naszej gospodarce.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.