Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 55

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Style negocjacji
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Celem tego badania jest (a) analiza teoretycznej i empirycznej literatury na temat podobieństw i różnic w stylach negocjacji międzykulturowych pomiędzy polskimi i amerykańskimi negocjatorami, (b) zbadanie wpływu różnic międzykulturowych na skład zespołu negocjacyjnego w kulturze polskiej i amerykańskiej (c) określenie konsekwencje składu zespołu negocjatorów dla między-narodowych negocjacji handlowych. W artykule przedstawiono wyniki badań ilościowych uzyskane od 211 polskich i 149 amerykańskich respondentów. (abstrakt oryginalny)
Umiejętności negocjacyjne, stanowią ważny element praktyki zarządzania. Nabywanie tych umiejętności dokonuje się w następstwie uczestnictwa w symulacji procesu negocjacyjnego. Przedstawiono wyniki badań przeprowadzonych w warunkach treningu umiejętności negocjacyjnych. Na podstawie różnych zmiennych spróbowano zidentyfikować czynniki wpływające na rezultaty procesu negocjacyjnego. Badania przeprowadzone zostały wśród studentów Akademii Ekonomicznej w Krakowie w latach 1996-1997 i 2004-2005. Badaniami objęci zostali studenci IV i V roku kierunków Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze oraz Przedsiębiorczość i Innowacje. W badaniach, wzięto pod uwagę takie czynniki jak: wpływ indywidualnych preferencji na osiągnięte wyniki, pewne cechy osobowościowe uczestników, zasady podejmowania decyzji w grupie, a stosunki międzyludzkie w zespole.
Celem artykułu jest prezentacja założeń analizy negocjacji, której autorzy dążą do wzbogacenia dorobku formalnej teorii negocjacji o elementy pozwalające na lepszy opis i wyjaśnienie istoty negocjacji, a także na formułowanie wniosków normatywnych.
W artykule zostały omówione wyniki eksperymentów poświęconych problematyce negocjacji. Celem badań była weryfikacja niektórych stereotypów związanych z negocjacjami a dotyczącymi warunków wpływających na ich ostateczny wynik.
W artykule zaprezentowano taktyki bezpardonowych negocjacji. Omówiono taktyki: dobry policjant - zły policjant, ekstremalne oferty - "wysoka - niska piłka", fałszywe ustępstwa, skubnięcie, stchórz i ustąp, zastraszanie, zachowanie agresywne oraz zasypywanie wiadomościami. Przedstawiono wady i zalety wyżej wymienionych technik negocjacyjnych.
Technicyzacja opanowała większość aspektów życia człowieka, w tym handel, czyli jedną z najstarszych dziedzin towarzyszących człowiekowi na przestrzeni wieków. Wraz z postępem, biznes przeniósł się do sieci, czego następstwem była automatyzacja wszystkich jego aspektów oraz procesów w nim występujących. Celem artykułu jest przedstawienie wybranych narzędzi wspomagających proces negocjacji elektronicznych i ich charakterystykę oraz najważniejszych funkcji na podstawie literatury przedmiotu. (abstrakt oryginalny)
Negocjacje policyjne są procesem trudnym, nieprzewidywalnym, pełnym nagłych zwrotów. Z jednej strony ich istota i przebieg podlega takim samym prawom jak w wypadku negocjacji handlowych czy społecznych. Jednakże policjanci dużo częściej niż inni negocjatorzy mają za partnerów negocjacji osoby mało wiarygodne, niestabilne emocjonalnie, nieobliczalne, a nawet niebezpieczne. Sam proces nierzadko odbywa się w warunkach presji czasu, a jego konsekwencje mogą wiązać się z życiem lub zdrowiem ludzi. Okoliczności te sprawiają, iż policyjni negocjatorzy muszą stale kształtować i powiększać swoją wiedzę oraz ćwiczyć umiejętności w zakresie skutecznego negocjowania. (abstrakt oryginalny)
Artykuł stanowi omówienie wyników badań ankietowych przeprowadzonych w 1994 roku w Instytucie Marketingu AE we Wrocławiu nt. "Negocjacje w procesie komunikacji między uczestnikami rynku". Przedmiotem badań były m.in. stosowane w firmach style i taktyki negocjacyjne, a także ich związek z rodzajem prowadzonej przez firmę działalności, jej statusem prawnym, realizowanymi celami strategicznymi oraz osiągniętymi przez firmę wynikami ekonomicznymi.
9
Content available remote Interactive Approach to Negotiating Styles Dependent on Personality Traits
100%
Purpose: This study was of a theoretical character and aimed at presenting various descriptions of the interactions between all possible pairs of four well-known negotiating styles dependent on personality traits. Methodology: This study was based on analysis of the interactions as well as authors' experiences from their observations and analyses on human behaviors during numerous negotiations and roleplay exercises arranged at the courses for practitioners. The stress was put on analyzing the interactions occurring between people representing both different and the same negotiating styles. Findings: The attempt at describing such interactions was successful and promising for farther research. The concept constitutes a useful tool for analyzing human behavioral aspects of different types of business negotiations, within the process of their planning, conduct and evaluation. Nevertheless, the concept will be a subject of subsequent authors' research, focusing on its improvement mainly by searching more precise features of negotiating styles and interactions between them. Practical implications: The concept can be applied to analyze many real negotiation situations as well as within the experiment to be arranged by the authors to examine those interactions within the hundreds of pairs of negotiators solving particular case studies. Thus the description of such interactions can be treated as a specific hypothesis. Originality: In general, the suggestion for solving complex, difficult and essential issues of negotiating styles was presented but was rarely investigated in the literature on negotiations. In particular, an original concept of describing the interactions between those styles was suggested. (original abstract)
Fałszywe tropy, manipulacja czy zaskoczenie to przedszkole negocjacji. Osoby, które nie cofają się przed niczym, by dopiąć swego, stosują znacznie bardziej wyrafinowane, a często i drastyczne techniki. Sukces w biznesie zależy od pracowitości i wytrwałości w dążeniu do określonego celu. Jednak, aby to dążenie było efektywne, trzeba umieć korzystnie sprzedać swoje walory ludziom, z którymi współpracujemy, negocjujemy czy nawet konkurujemy.
Od sposobu prowadzenia właściwych negocjacji zależy zarówno ich powodzenie jak i czas trwania. Szczególną uwagę należy zwrócić na zachowanie poprawnych stosunków między pracodawcą a pracownikami. Artykuł analizuje style negocjacji oraz poszczególne ich rodzaje.
Negocjacje to najprostszy sposób generowania zysków lub oszczędności w organizacji. W setkach organizacji toczą się równocześnie tysiące procesów negocjacyjnych. Choć wynik jednostkowych negocjacji poszczególnych struktur może w niewielkim stopniu oddziaływać na ogólną sytuację firmy, to niezliczone procesy negocjacyjne, które odbywają się w typowym przedsiębiorstwie, wywierają w swojej masie ogromny wpływ na kształt jej strategii i osiągane rezultaty. (abstrakt oryginalny)
13
Content available remote Internet jako narzędzie doskonalenia jakości procesu negocjacyjnego
100%
Istnieje wiele obszarów, niestety niedostrzeganych przez decydentów, w których wykorzystywanie Internetu mogłoby przyczynić się do usprawnienia procesów biznesowych. Takim obszarem są niewątpliwie procesy negocjacyjne, jak dotychczas bardzo oporne na wpływ innowacji technologicznych. (...) Nasuwa się pytanie, czy niskie zainteresowanie wykorzystaniem Internetu w procesach negocjacyjnych jest wynikiem utartych sposobów zachowań będących konsekwencją głęboko zakorzenionych poglądów i niechęci do wprowadzania zmian, czy też ma uzasadnienie w jego niewielkiej przydatności praktycznej podczas dochodzenia do consensusu? (...) Poszukiwanie odpowiedzi na tak sformułowane pytanie stało się podstawą do określenia celu opracowania. Jest nim wskazanie obszarów procesu negocjacyjnego, w których, naszym zdaniem, wykorzystanie Internetu jest w pełni zasadne z uwagi na jego funkcję wspomagającą i podnoszącą jakość tego procesu, oraz przedstawienie tych pól, gdzie konieczne jest tradycyjne spotkanie face to face. (fragment tekstu)
14
Content available remote Wybrane aspekty etyki w negocjacjach
100%
Negocjacje są częścią naszego życia. Prowadzone są niejednokrotnie przez różne grupy społeczne i zawodowe. W działalności firm negocjacje zajmują ważną pozycję, od umiejętności prowadzenia rozmów zależy często nawiązanie nowych kontaktów i dalsza współpraca pomiędzy firmami. W praktyce negocjacji wykorzystywane są różne techniki pomagające w osiągnięciu zamierzonego celu, niektóre z nich wzbudzają jednak zastrzeżenia etyczne. W artykule zaprezentowano pojęcia etyki i negocjacji. Przedstawiono zakres działań etyki negocjacji. W kolejnej części podjęto rozważania na temat motywów i konsekwencji stosowania nieetycznych zachowań w negocjacjach. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano kilka zbieżności między modelowaniem negocjacji i modelowaniem gier. Zbieżności te posłużyły do analizy na ile model teorii gier może być przydatny we wspomaganiu rozwiązywania przypadków negocjacyjnych, ujętych w proponowanym modelu negocjacji.
W artykule przedstawiono wyniki badań własnych na temat różnic w stylach negocjacji stosowanych przez osoby dokonujące zakupów zaopatrzeniowych na potrzeby przedsiębiorstw. Badania przeprowadzono przy wykorzystaniu kwestionariusza opracowanego w oparciu o koncepcję stylów zachowań wobec konfliktu K.W. Thomasa. Z uzyskanych rezultatów wynika, że najczęściej stosowane style to współpraca i rywalizacja. Badania pozwoliły również na zidentyfikowanie różnic w stosowanych stylach w zależności od cech przedsiębiorstw, z których pochodzili badani oraz cech osobowościowych negocjatorów. (abstrakt oryginalny)
Omówiono krótko badania prowadzone w ramach grantu nt. kulturowych uwarunkowań negocjacji i ich typowej frazeologii na przykładach języków: angielskiego i rosyjskiego.
Omówiono wyniki badań dotyczących zależności taktyk i stylów negocjacji gospodarczych od rodzaju prowadzonej przez firmę działalności, jej prawnego statusu, realizowanych celów strategicznych i osiąganych wyników ekonomicznych.
W artykule podjęto próbę określenia, czy istnieje zależność między stylem zarządzania menedżera, a wybieranymi i stosowanymi przez niego stylami negocjowania. Kierownicy najwyższego szczebla zarządzający w sposób demokratyczny najczęściej stosują w negocjacjach styl kompromisowy, kooperacyjny i rzeczowy. Natomiast menedżerowie "autokraci" w kontaktach z podwładnymi rezygnują z podejmowania negocjacji, albo preferują styl konfrontacyjny i patriarchalny. W negocjacjach z kontrahentami lub klientami wybierają takie same style negocjowania jak kierownicy demokraci.
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.