Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 166

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Supply management
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Jak wynika z najnowszej edycji dorocznego raportu je Oferteo.pl, działające w naszym kraju firmy najczęściej poszukują wózków widłowych czołowych i używanych, a Serwis Oferteo.pl jak co roku zbadał preferencje polskich firm dotyczące popularnych "widłaków". Z najnowszej je edycji badania rynku wózków widłowych w Polsce wynika przede wszystkim, że najpopularniejsze trendy trzymają się mocno i nadal najczęściej poszukiwane są wózki w czołowe, najlepiej używane. Zmieniły się natomiast preferencje dotyczące oczekiwanego udźwigu wózków. (fragment tekstu)
W przekonnaniu autorów opublikowanego 4 sierpnia br. najnowszej edycji raportu dotyczącego sytuacji na polskim rynku powierzchni magazynowych w I kwartale br. (przygotowanego przez firmę Jones Lang La Salle - JLL)poprawa koniunktury gospodarczej w krajuy znajduje swoje odzwierciedlenie w zapotrzebowaniu na powierzchnie magazynowe. Po udanym udanym roku 2013, kiedy wynajęto łącznie 1,89 mln m2, zapotrzebowanie najemców na magazyny i obiekty produkcyjne utrzymuje się na dobrym poziomie.(fragment tekstu)
W artykule sprawdzono, jaki wpływ na średnie czasy (odległości) kompletacji ma umieszczenie towarów tego samego typu w wielu lokalizacjach magazynowych. Model uwzględniający wiele lokalizacji z tym samym towarem, zaproponowany przez Danielsa, Rummela i Schantza [1998], pozwala na znalezienie najkrótszej trasy w magazynie. W artykule omówiono problemy związane z praktycznym jego wdrożeniem. Skomentowano również propozycje Dmytrowa [2013; 2015] oraz Dmytrowa i Doszynia [2015] opierające się na takim wyborze pobieranych towarów, aby zmaksymalizować sumy wag przypisywanych lokalizacjom. W badaniach przyjęto, że wszystkie lokalizacje są równie atrakcyjne i skoncentrowano się na wyznaczeniu najkrótszej trasy przy założeniu, że magazynierzy poruszają się zgodnie z jedną z dwóch najczęściej wykorzystywanych w praktyce heurystyk: S-shape i return. Sprawdzono, jak na średni czas kompletacji zamówień wpływa zwiększanie liczby lokalizacji z tym samym towarem. Obliczenia wykonano za pomocą symulacji.(abstrakt oryginalny)
4
80%
Celem artykułu jest przedstawienie dostępności powierzchni magazynowych województwa śląskiego w ujęciu ilościowym na tle innych regionów kraju, a ponadto zwrócenie uwagi na rolę, jaką odgrywają dostępne powierzchnie magazynowe w rozwoju województwa i jego głównych działalności. (fragment tekstu)
Rozważając tematykę projektowania magazynów wysokoregałowych należy wziąć pod uwagę nie tylko stosowane technologie, organizację pracy, wyposażenie techniczne, a przede wszystkim infrastrukturę. Powodem ku temu jest fakt, że infrastruktura tego typu magazynów stanowi jednolitą część z otaczającymi ją elementami, tj. dachem i ścianami. Wobec tego rozważyć warto szereg czynników mających wpływ na wieloletnie, sprawne i, co równie istotne, bezpieczne funkcjonowanie takiego budynku. W związku z tym w artykule omówiona została klasyfikacja czynników zewnętrznych i wewnętrznych rozpatrywanych przy projektowanie magazynów wysokoregałowych. Podana i omówiona została także przykładowa analiza jednego z czynników dotycząca bliskiego otoczenia budynku.(abstrakt oryginalny)
6
80%
Firmy ciągle poszukują nowych koncepcji zarządzania, aby skutecznie konkurować w dynamicznym otoczeniu. Trend ten szczególnie widoczny jest w czasach, kiedy gospodarka odczuwa efekty globalnego kryzysu. Nawet drobne przesunięcia produktów zaczynają być analizowane, bo przy skali wykonywanych operacji wpływa to na wydajność całego przepływu produktów w łańcuchach dostaw. Jednocześnie wraz ze wzrostem chęci poprawy procesów spada zainteresowanie firm dużymi inwestycjami, które mogą poprawić w znaczący sposób funkcjonowanie systemów logistycznych. Wartości zaczynają nabierać metody, które nie wymagają znacznych nakładów finansowych, a wydajnie wpływają na poprawienie funkcjonowania przedsiębiorstw. Jednym z takich przykładów jest proces komisjonowania zamówień. Stanowi on około 55-65% kosztów operacyjnych wykonywanych w węzłach logistycznych. Poprawa efektywności tego procesu przy wykorzystaniu prostych metod składowania produktów prowadzi do dużych oszczędności w czasie realizowanego przepływu. Na podstawie modelu rzeczywistego magazynu operatora logistycznego stworzono program komputerowy, badający m.in. wpływ alokacji towarów w magazynie na ogólny czas realizacji procesu komisjonowania. Za pomocą zastosowanych metod symulacyjnych możliwe jest dobranie właściwej koncepcji komisjonowania do warunków danego przedsiębiorstwa(abstrakt oryginalny)
Artykuł ma za zadanie wskazać rodzaje i źródła zagrożeń bezpieczeństwa pracy przy realizacji procesu magazynowego. Przedstawione opracowanie koncentrować się będzie na wybranych grupach zagrożeń, jakie stanowić mogą m.in. wyposażenie technologiczne magazynu, w tym urządzenia do składowania i magazynowe środki transportowe czy zagrożenie pożarowe. Oprócz technicznych zagrożeń bezpieczeństwa, wskazano także na aspekt organizacyjny, który ma także istotny wpływ na bezpieczeństwo pracy w magazynie(abstrakt autora)
8
Content available remote Temperature Controlled Warehouse Safety Management Model
80%
Purpose: The primary purpose of the paper is to present the authors' own model of a temperature controlled warehouse management model. The detailed objectives of the paper is to review literature and normative acts on the subject matter and to develope a warehouse scheme as a system which provides the basis for modelling. Design/methodology/approach: Qualitative methods of input data collection were used to build a temperature controlled warehouse management model. The data included was based on observation of the environment, auditors' experience in quality management systems, desk research, as well as an analysis of literature on the subject matter and a conceptual framework. Findings: The model of warehouse management with temperature control takes into account static and dynamic factors resulting from the specificity of the storage process. Originality/value: The designed temperature controlled warehouse safety management model, which applies to a warehouse where food products are stored, takes organisational, legal and technical aspects into account. The model takes into account the hazards which can affect both kinds of the presented aspects (organisational, legal and technical), which is an essential part of the model. (original abstract)
W artykule opisano zasady działania magazynów automatycznych typu miniload i porównano kilka koncepcji składowania towarów. Analizie poddany został wariant magazynu, w którym w jednej lokalizacji składowane mogą być dwie kuwety z towarami. Opisane w literaturze składowanie oparte na podziale na grupy towarów w oparciu o współczynnik rotacji (zgodnie z klasyfikacją ABC) może dla analizowanego wariantu powodować pewne trudności i w efekcie nie zawsze prowadzić do redukcji średniego czasu pobrania towaru. W pracy podano pewne modyfikacje tego rozwiązania. Wyniki opracowano z wykorzystaniem autorskiego narzędzia symulacyjnego.(abstrakt oryginalny)
10
Content available remote Rozmieszczenie zapasów w magazynie z uwzględnieniem czasu transportu
61%
Ważnym problemem w gospodarce magazynowej jest rozmieszczanie towaru na półkach magazynu. Podstawową regułą jest umieszczanie najczęściej rotującego towaru jak najbliżej miejsca kompletacji zamówień lub wydań. Częstość rotacji poszczególnych produktów może ulegać zmianie ze względu na sezonowe zapotrzebowanie, modę na pewne produkty czy akcje promocyjne. Złe rozmieszczenie towaru w dużym magazynie może znacznie wydłużyć drogę pokonywaną przy wydawaniu towaru. Następstwem tego będą wydłużenie czasu pracy pracowników i większe koszty eksploatacji używanych środków transportu, czego konsekwencją będzie podwyższenie kosztów obsługi magazynu. W opracowaniu zaproponowano metodę rozwiązania tego problemu. Sformułowano zadanie optymalizacji, w którym kryterium jest minimalizacja czasu przejazdu wózka wysokiego składowania od regałów, na których towar jest składowany do rampy wydań. Do zaplanowania rozmieszczenia towaru zastosowano algorytm ewolucyjny. Obliczenia przeprowadzono na przykładzie magazynu składującego artykuły spożywcze, m.in. firmy Gellwe. (fragment tekstu)
W pracy dokonano analizy literaturowej zagadnień związanych z modelowaniem systemów magazynowych. Następnie zaproponowano dyskretny, dynamiczny model systemu magazynowego z uwzględnieniem opóźnień dostaw, opóźnień dotyczących realizacji zamówienia oraz zmiennych w czasie opóźnień związanych z oczekiwaniem na transport. Wskazano możliwość rozbudowy modelu w celu optymalizacji fizycznego przepływu produktów od producenta na rynek, począwszy od etapu wytwarzania, skończywszy na etapie doręczenia towaru do klientów. Problem ten jest istotny w przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych, które dążą do minimalizacji czasu realizacji operacji magazynowych i maksymalizacji przepustowości magazynu przy zapewnieniu ciągłości procesu produkcyjnego i sprzedaży. W końcowej części przedstawione są wyniki symulacji komputerowych w środowisku MATLAB/Simulink.(abstrakt oryginalny)
Magazyn szyty na miarę jest to magazyn, którego potencjał jest maksymalnie wykorzystywany i którego mocami gospodaruje się bez kosztochłonnych, zbędnych działań. W artykule poruszone są istotne zagadnienia związane z wydajnością poszczególnych procesów wewnątrzmagazynowych, a tym samym całego centrum dystrybucyjnego: kwestia rozmieszczenia ramp załadunkowo-rozładunkowych, rozładowanie natężenia ruchu w transporcie horyzontalnym przez optymalne gospodarowanie flotą wózków, a także zarządzanie zespołem pracowniczym przez delegowanie wewnętrzne magazynierów do obsługi procesów, gdy zachodzi nagła potrzeba wykorzystania siły roboczej większej od zaplanowanej. Każde zagadnienie zilustrowano praktycznym przykładem obrazującym przedstawioną wcześniej teorię w odniesieniu do realnych sytuacji, mogących wystąpić w każdym magazynie wysokiego składowania będącym centrum dystrybucyjnym. (abstrakt oryginalny)
Wdrożenie przez OPTIDATA Sp. z o.o. systemu WMS w Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków Sp. z o.o. miało miejsce w 2012 roku. W związku z tym, że rozwiązanie WMS sprawdziło się, w 2015 roku nastąpiła migracja rozwiązania do nowo wybudowanego magazynu. Celem wprowadzenia systemu WMS było zapewnienie śledzenia partii produktów końcowych od momentu wejścia towaru do magazynu, poprzez magazynowanie i związane z tym przesunięcia wewnętrzne, aż do wydania towaru z magazynu do Klienta. Zadaniem systemu jest obsługa magazynu z wykorzystaniem technologii odczytu kodów kreskowych w taki sposób, aby optymalnie zaspokoić potrzeby ruchów magazynowych, przy jednoczesnej optymalizacji procesów i redukcji czasochłonności pracy na magazynie. System WMS obsługuje potok przychodów i rozchodów towaru na magazynie. (fragment tekstu)
Pomimo dynamicznego rozwoju grupy narzędzi, jaką są arkusze kalkulacyjne, pracownicy stosujący je w swojej codziennej pracy wykorzystują jedynie niewielką grupę dostępnych w ich zakresie mechanizmów i funkcji. W artykule przedstawiono wyniki badań dotyczących wykorzystania różnych elementów arkuszy kalkulacyjnych przez osoby pracujące w dziale magazynowania i dystrybucji polskiego oddziału międzynarodowego przedsiębiorstwa branży handlowej, działającego na rynku żywności, środków czystości oraz pielęgnacji ciała. Dla każdego z wybranych elementów ocenione zostało jego ogólne wykorzystanie, przydatność oraz znajomość wśród pracowników. Dodatkowo wśród badanych osób zidentyfikowane zostały najistotniejsze źródła wiedzy oraz umiejętności w zakresie używania rozpatrywanej grupy narzędzi. (abstrakt oryginalny)
Na rynek trapiła przygotowana w nowej odsłonie znana seria wózków STILL RX 20, wzbogacona - w porównaniu do swojej "srebrno-pomarańczowej" poprzedniczki z 2005 roku - o znaczące ulepszenia w zakresie kompaktowości, ergonomii, wydajności precyzji funkcjonowania oraz o inteligentne systemy wspomagające. Dodatkowo, zewnętrzne części z tworzyw sztucznych zastąpiono głównie elementami ze stali. (fragment tekstu)
16
Content available remote Warehouse Management System w świetle wyników badań
61%
Celem niniejszego artykułu jest analiza istoty systemu WMS na podstawie opracowań teoretycznych poświęconych jego problematyce oraz praktyczne implikacje wynikające z wybiorczo przywołanych badań nad tym obszarem. (fragment tekstu)
Grupa Raben wdrożyła standard danych GS1 XML, dzięki któremu zlecenia oraz inne komunikaty magazynowe monitorowane przez firmę mają jednolitą postać. Za sprawą tego rozwiązania Grupa Raben poprawiła zarówno efektywność przepływu informacji, jak również szybkość realizowanych procesów magazynowych. Zastosowanie jednolitego, kanonicznego modelu danych, ułatwia przetwarzanie zleceń magazynowych w systemach WMS Grupy Raben. Umożliwia również przyspieszenie podłączania się nowych klientów i partnerów Grupy.(fragment tekstu)
This article presents the course of warehouse and transport processes on the example of a selected enterprise from the electrical installation industry. The warehouse infrastructure - finished goods warehouse, technical means of manipulation and storage devices were characterized. The analysis of the storage process was performed using a map of processes and indicators for warehouse management, for warehouse and technical performance indicators. The second part of the article deals with the analysis of the transport process. The enterprise's own transport was compared with the possibility of outsourcing this service. The transport process was also analyzed using the mapping and indicator methods. Thus, this article uses such methods as analysis, process mapping and indicators to diagnose the analyzed processes. The article also presents further research directions.(original abstract)
Przedsiębiorstwa stale dążą do maksymalizacji swoich zysków poszukując rozwiązań optymalizujących procesy logistyczne. Rosnąca konkurencja na rynku wymusza korzystanie z coraz to nowych rozwiązań technologicznych, które pozwalają nie tylko na śledzenie procesów w czasie rzeczywistym, ale również na zwiększenie ich produktywności. Zaletami zastosowania takich systemów są niewątpliwie: możliwość śledzenia ruchu pracowników czy towarów w czasie rzeczywistym oraz ich identyfikacja. W artykule opisano technologię Ultra Wideband, przedstawiono sposób wyznaczania pozycji w tym systemie oraz wskazano możliwość zastosowania omawianej technologii w magazynie. (abstrakt oryginalny)
Artykuł opisuje proces wdrożenia Systemu ExpertWMS w firmie Helkra Sp. z o.o. - jednego z największych polskich dystrybutorów artykułów szkolnych, biurowych i papierniczych. Autorzy charakteryzują cele, okoliczności i korzyści związane z wdrożeniem nowego systemu, który cechuje się wysoką wydajnością i sprawdza się w realizowaniu specyficznych wymagań dotyczących obsługi magazynowej.
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.