Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 38

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  System automatycznej identyfikacji
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Niniejszy artykuł prezentuje koncepcję wizualizacji danych z AIS na potrzeby nawigatora. Omówiono w nim krótki zarys problemu i zaproponowano rozwiązanie. Przedstawiono również przykłady wykorzystywania AIS w innych aplikacjach. Proponowane podejście pozwala na dalszą analizę, a także stanowi punkt wyjścia dla projektantów interfejsów użytkownika dla systemów wspomagania decyzji. Ocena wizualna danych z AIS może się okazać bardzo przydatna i to również zostało uzasadnione w przedstawionym artykule. (abstrakt oryginalny)
W artykule poruszono problem znakowania towarów w Polsce.
Narzędziem usprawniającym logistykę łańcuchów dostaw jest automatyczna identyfikacja (ADC). Na podstawie przeglądu i oceny dotychczas wdrażanych systemów ADC na świecie i w Polsce dokonano doboru standardów i rozwiązań, które są obecnie wdrażane w Siłach Zbrojnych RP, wykorzystując synergię obrotu towarowego w gospodarce cywilnej i wojskowej. Jednoznaczność, bezbłędność danych, pozyskiwanych w czasie rzeczywistym, nie tylko usprawnia logistykę łańcuchów dostaw i funkcjonowanie wojska na co dzień oraz w okresie konfliktu zbrojnego, ale również wpływa na poziom bezpieczeństwa kraju, społeczeństwa i żołnierzy wojsk sprzymierzonych w NATO. (abstrakt oryginalny)
4
Content available remote Identifikace výrobku v automobilovém prumyslu a traceabilita
61%
The article deals with products identification in car industry and it signification. It analyzes possible identification variants laying emphasis on automatic identification system. The article as well as tackles a problem and traceability importance - possibility of obtaining information about time and course of vehicle production.(original abstract)
System AIS ma za zadanie ułatwienie komunikacji w relacjach statek - statek oraz statek - ląd. Obowiązujące przepisy nakładają obowiązek wyposażenia statków w system AIS z pewnymi wyjątkami. Statki rybackie o długości całkowitej poniżej 15 metrów są zwolnione z wymogu wyposażenia w system AIS. Aktualnie, polska flota statków rybackich składa się głównie z małych jednostek, które są zwolnione z wymogu 64 wyposażenia w system AIS. Analiza strumieni ruchu statków handlowych i rybackich na obszarze Polskiej Strefy Ekonomicznej pokazuje, że trasy statków rybackich krzyżują się z głównymi trasami żeglugi statków handlowych. W szczególności ma to miejsce w rejonie Zatoki Gdańskiej i Półwyspu Helskiego oraz na południowy wschód od Wyspy Bornholm. Małe jednostki są trudne do wykrycia, w szczególności w niekorzystnych warunkach hydrometeorologicznych. Wpływa to znacząco na bezpieczeństwo żeglugi. Poprawa wykrywalności statków rybackich przez inne jednostki pływające może zmniejszyć ryzyko wystąpienia kolizji lub sytuacji niebezpiecznych. Z tego powodu, statki rybackie, bez względu na długość całkowitą, powinny być zobligowane do wyposażenia w system AIS. (abstrakt oryginalny)
6
Content available remote Systemy automatycznej identyfikacji ludzi i produktów
61%
Automatyczna identyfikacja polega na automatycznym pozyskaniu i przekazaniu do systemu komputerowego danych pozwalających na rozpoznanie osoby lub produktu. System ten na podstawie posiadanej bazy danych potrafi zidentyfikować sprawdzany obiekt. Automatyczna identyfikacja obejmuje bardzo duży obszar aplikacji stosowanych w produkcji, handlu, transporcie, służbie zdrowia, rolnictwie, itp. Większość z nich koordynuje procesy związane z przepływem informacji, jest elementem zarządzania łańcuchem dostaw. W artykule zostaną przedstawione przykłady współcześnie stosowanych systemów automatycznej identyfikacji (Auto ID) oraz ich wady i zalety. (abstrakt oryginalny)
Artykuł omawia wyniki badań panelowych przeprowadzonych w latach 1996 i 1997. Badania dotyczyły stosowania systemów kodów EAN w jednostkach handlowych. Kierunki badań to: zmiany zachodzące w czasie, status prawny jednostek, zależność między wielkością jednostek a stosowanymi narzędziami i kodami, zależność między profilem branżowym jednostki a zastosowanymi narzędziami i kodami, efektywność kodów kreskowych.
Istotą systemu SDR jest możliwość zautomatyzowania identyfikacji miejsca rozładunku wysłodków. W artykule przedstawiono zakres działania i wyniki testowania systemu automatycznej identyfikacji i śledzenia miejsca wyładunku oraz dokonano oceny poziomu skuteczności identyfikacji miejsca wyładunku z wykorzystaniem testowanego systemu.(abstrakt oryginalny)
9
Content available remote Zapomniany geniusz. Prof. Marian Mazur i jego szkoła cybernetyki
61%
Prof. Marian Mazur (1909-1983) był inżynierem elektrykiem, specjalistą w zakresie elektrotermii oraz twórcą polskiej szkoły cybernetyki. Jest autorem dwóch pionierskich w skali światowej teorii: Cybernetycznej teorii układów samodzielnych (1966) i Jakościowej teorii informacji (1970). W pracy Cybernetyka i charakter (1976) odniósł teorię systemów autonomicznych (tj. takich, które mają zdolność sterowania i przeciwstawiania się utracie tej zdolności) do człowieka będącego przykładem systemu autonomicznego i zdefiniował jego charakter jako zespół sztywnych parametrów sterowniczych. Parametry te nie poddają się wpływom otoczenia, z wyjątkiem oddziaływań niszczących. Oznacza to, że charakter człowieka jest nieprzerabialny, a w konflikcie charakteru z sytuacją należy zmienić sytuację. Jest to podejście odmienne od przyjętego w psychologii. Analizując sposoby przetwarzania przez system autonomiczny materii, energii i informacji, Marian Mazur wyodrębnił pięć rodzajów ludzkich charakterów, porządkując je w kolejności od przewagi rozpraszania nad gromadzeniem do ich gromadzenia. Znajomość zasad rządzących postępowaniem każdego z charakterów pozwala przewidzieć zachowanie ludzi o danym charakterze w każdej sytuacji i umożliwia wskazanie im takiego obszaru działalności, w którym będą odnosić największe sukcesy. Cybernetyczna teoria charakterów ma zatem szerokie możliwości stosowania jej w oświacie, psychologii oraz teorii organizacji i zarządzania jako metoda ułatwiająca podejmowanie decyzji optymalnych.(abstrakt oryginalny)
Tematyka artykułu związana jest z zagadnieniem automatycznej identyfikacji słów oraz fraz kluczowych w dokumentach tekstowych. Po przedstawieniu podstawowych informacji dotyczących stosowanych metod zaprezentowano algorytm RAKE (Rapid Auto-matic Keyword Extraction), a następnie zaproponowano sposób jego modyfikacji, mający na celu jego lepsze przystosowanie do specyfiki języka polskiego. Przedstawiono również przykładowe zastosowanie algorytmu.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest wskazanie nowatorskich rozwiązań w zakresie systemów automatycznej identyfikacji i pozyskiwania danych stosowanych w sektorze ropy naftowej i gazu ziemnego. Technologie AIDC znajdują szerokie zastosowanie w przedsiębiorstwach gazu ziemnego. Przedsiębiorstwa te w ostatnich latach wpłynęły na udoskonalenie niektórych rozwiązań i wykorzystanie ich w nowych warunkach pracy. W artykule przedstawiony został również zakres systemów AIDC w oparciu o normy ISO oraz ich charakterystyka. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawione zostały systemy automatycznej identyfikacji oraz podstawowe elementy systemu optycznej automatycznej identyfikacji; dokonano charakterystyki oprogramowania do obsługi magazynu z wykorzystaniem kodów kreskowych wraz z ilustracją jego funkcji i możliwości; zidentyfikowano etapy organizacyjne wdrożenia modułu systemu informatycznego wspomagającego obsługę gospodarki magazynowej; przeprowadzono analizę i ocenę korzyści wykorzystania kodów kreskowych w magazynie średniej wielkości w podmiocie badanym. Jak pokazały badania, do najważniejszych korzyści należy zaliczyć: skrócenie czasu wprowadzania poszczególnych dokumentów od 50% do 94%, w skali roku oszczędność czasu pracy magazynierów stanowi 56,84%, średnioroczna dzienna oszczędność czasu pracy stanowi 2,26 roboczogodziny dla jednego magazyniera (w jednostce zatrudniono dwóch magazynierów), zredukowano stany zapasów magazynowych o 20% oraz zaobserwowano znikome ryzyko wystąpienia błędów. (abstrakt oryginalny)
W niniejszym artykule przedstawiono koncepcję wyznaczania parametrów mieszaniny rozkładów opisującej prędkości statków typu cargo na odcinkach Kanału Kilońskiego. W mieszaninie wykorzystano rozkład normalny i rozkłady Gumbela. Analizę przeprowadzono dla kilku odcinków oddzielnie oraz łącznie. Do weryfikacji hipotez wykorzystano test chi - kwadrat Pearsona. Wykorzystano dane z systemu automatycznej identyfikacji statków - AIS.(abstrakt oryginalny)
Współczesne procesy gospodarcze, a w szczególności procesy transportowe, charakteryzują się duŜą intensywnością zachodzących zmian. W celu sprawnego zarządzania powyższymi procesami wykorzystuje się nowoczesne technologie identyfikacji. Należą do nich kody kreskowe, karty inteligentne, rozpoznawanie głosu, rozpoznawanie znaków i obrazów, a także identyfikacja radiowa (RFID). Działaniu oraz sposobowi wykorzystania technologii RFID poświęcony jest prezentowany artykuł.(abstrakt oryginalny)
Modernizacja logistyki gospodarki cywilnej i wojskowej wymaga wdrażania nowych narzędzi elektronicznej gospodarki. Są nimi systemy automatycznej identyfikacji (ADC) i Elektronicznej Wymiany Danych (EDI) według standardów i rozwiązań GS1, których efektywność w znacznym stopniu zależy od jakości danych biznesowych, zarówno wprowadzanych do baz danych uczestników łańcucha dostaw oraz do ich systemów informatycznych. Jednym z podstawowych źródeł danych o jednostkach handlowych są tak zwane Karty wyrobu, wdrażane obecnie w Siłach Zbrojnych RP, które wzorowane są na kartach produktu, stosowanych powszechnie w gospodarce cywilnej. Identyfikacja i właściwy opis wszystkich zasobów i dostaw do wojska, według wypracowanych i nadal usprawnianych w tym zakresie rozwiązań, decyduje o jakości danych i wpływa na sprawność systemów ADC i EDI, usprawniających logistykę. Identyfikacja i opis zasobów oraz dostaw do wojska, według globalnych, międzynarodowych i krajowych branżowych "kodów" z ich danymi logistycznymi, poprzez odpowiednio sformułowane dokumenty / formularze kart wyrobów, na rzecz wprowadzenia wysokiej jakości danych do baz danych i na rzecz fizycznego oznaczania kodami kreskowymi, jest wynikiem prowadzonych od kilku lat prac i badań. Artykuł prezentuje wypracowane rozwiązanie, które w wyniku konfrontacji z praktyką i ze identyfikowanymi problemami wymaga weryfikacji pierwotnego rozwiązania, na podstawie realizowanych przez ostatnie 4 lata prac, na rzecz usprawniania logistyki wojska i firm - jego dostawców. (abstrakt oryginalny)
Automatyczna identyfikacja i gromadzenie danych (ang. Automatic Data Capture - ADC), na przykład w oparciu o kody kreskowe, i elektroniczna wymiana danych (ang. Electronic Data Interchange - EDI) są przykładami coraz powszechniej stosowanych technologii, których wdrożenie pomaga usprawnić zarządzanie logistyką i współpracą r z partnerami w łańcuchu dostaw. Dla wyżej wymienionych celów rekomendowany jest międzynarodowy system GS1 globalnych standardów identyfikacyjnych i komunikacyjnych. Artykuł prezentuje zastosowanie podstawowych standardów GS1 w systemach ADC, z uwzględnieniem i funkcjonalności, jaką pełni towar w określonej formie opakowaniowej w łańcuchu dostaw.(abstrakt oryginalny)
Współcześnie, aby przedsiębiorstwo mogło wdrażać innowacje zobowiązane jest do przygotowania informacji o dotychczasowych rozwiązaniach oraz możliwościach wykorzystania nowych rozwiązań produktowych czy procesowych. Częste zmiany technologii oraz wyposażenia magazynów zmuszają do aktualizacji przyjętych rozwiązań, w celu pełnej zgodności między poziomem ich zaawansowania, a gospodarką magazynową. Celem artykułu jest przedstawienie przykładów nowoczesnych rozwiązań dotyczących automatycznej identyfikacji zapasów stosowanych w gospodarce magazynowej. Podjęte w pracy rozważania oraz zilustrowane przykłady mogą przyczynić się do wskazania rozwiązań, które przedsiębiorstwa właściwie wdrażając i wykorzystując, mogą osiągnąć przewagę rynkową w stosunku do innych podmiotów funkcjonujących na turbulentnym rynku.(abstrakt oryginalny)
Grupa GS1 Healthcare ogłosiła 21 stycznia 2010 roku publikację standardu GS1 w zakresie automatycznej identyfikacji i gromadzenia danych na temat wyrobów medycznych. Ten otwarty standard definiuje wspólny zakres danych i ich nośników w zakresie wyrobów medycznych na każdym poziomie pakowania, w tym wytyczne w zakresie doboru i stosowania: - właściwych numerów identyfikacyjnych dla produktów - danych dodatkowych, na przykład numeru partii produkcyjnej, daty ważności, numeru seryjnego - nośników danych, w tym liniowych kodów kreskowych, dwuwymiarowych kodów kreskowych, znaczników RFID. (fragment tekstu)
19
Content available remote Zastosowania systemów ARTR
51%
Systemy automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych (ARTR) znajdują coraz częstsze zastosowania w ramach funkcjonowania inteligentnych systemów transportowych. Identyfikacja pojazdów oraz gromadzenie i przetwarzanie danych w centralnych bazach danych pozwala na tworzenie wyszukanych rozwiązań stanowiących odpowiedź na współczesne wyzwania bezpiecznego i efektywnego transportu. W artykule zaprezentowano najpopularniejsze zastosowania systemów ARTR. (abstrakt oryginalny)
20
Content available remote Innowacyjne systemy automatycznej identyfikacji
51%
W artykule przedstawiono systemy automatycznej identyfikacji, którym - z uwagi na zasady działania lub zastosowanie - można przypisać atrybut innowacyjnych. W pierwszej kolejności zwrócono uwagę na identyfikację z wykorzystaniem kodów kreskowych, a w dalszej części na identyfikację biometryczną.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.