Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 15

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Systems diffuse
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Badając historię rozwoju kolei dużych prędkości w Europie, trudno jest jednoznacznie wyróżnić poszczególne etapy tego rozwoju. Spowodowane jest to m.in. znacznymi różnicami w podziale gałęziowym transportu pasażerskiego w każdym z krajów. Wynikają one z różnic w stopniu rozwinięcia infrastruktury poszczególnych gałęzi, odmiennych priorytetów polityki transportowej, zasobności poszczególnych społeczeństw czy wreszcie odmiennych warunków naturalnych. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że gdy niektóre państwa dysponowały już całkiem rozbudowaną siecią połączeń, inne dopiero budowały pierwsze linie. (fragment tekstu)
2
100%
W artykule przedstawiono metodę organizacji zapisu obiektów w chmurze obliczeniowej mającą na celu ułatwienie przechowywania, wyszukiwania, skojarzenia, analizy i rozpowszechniania danych i treści. Obiekty zawierają często bogate opisy, ustrukturyzowane i zmienne metadane, które umożliwiają ich wyszukiwanie na podstawie ich wartości wynikającej z treści, jak również udzielanie informacji na temat znaczenia danego obiektu i jego relacji z innymi obiektami. W niniejszym artykule przedstawiono metodę zapisu obiektów wykorzystującą jego zawartość (content-centric storage), która umożliwia aplikacjom dostęp do obiektów poprzez informację o ich zawartości, a nie poprzez ich ścieżki dostępu w strukturze hierarchicznej. Aplikacje zatem nie potrzebują żadnej wiedzy na temat organizacji przechowywania danych lub ich miejsca w hierarchii pamięci. W artykule pokazano prototyp działania metody i oceniono jego skuteczność przy użyciu rzeczywistych scenariuszy z produkcji mediów.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono problem wykorzystania metod konsensu w rozwiązywaniu konfliktów wiedzy w rozproszonych systemach wspomagania decyzji. Przedstawiono sposób reprezentacji decyzji za pomocą struktury wieloatrybutowej i wielowartościowej oraz scharakteryzowano profil decyzji i problem wystąpienia konfliktu wiedzy. Następnie opracowano algorytm heurystyczny wyznaczania konsensu dla profilu składającego się ze zbioru struktur decyzji. (abstrakt oryginalny)
Sektor kolejowych przewozów towarowych został w Polsce szybko i skutecznie zliberalizowany. Rzeczywista liberalizacja rynku transportu kolejowego została zapoczątkowana przez uchwalenie ustawy z 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym. W bardzo krótkim czasie powstało wielu nowych przewoźników towarowych. Jednakże w tym samym czasie przewozy rozproszone uległy drastycznemu zmniejszeniu. Przewozy rozproszone to jeden z rodzajów kolejowych przewozów towarowych. Przewozy rozproszone oznaczają przemieszczanie ładunków w ilości mniejszej niż konieczna do uruchomienia całego składu pociągu, które wymagają prac rozrządczych oraz manewrowych na stacji nadania, przeznaczenia oraz na stacjach pośrednich. Ten typ kolejowego transportu towarowego znajduje się w niekorzystnym położeniu w stosunku do drogowego transportu towarowego, ze względu na wyższe koszty prowadzenia działalności wynikające z charakteru systemu transportu kolejowego. Celem niniejszego artykułu jest udzielenie odpowiedzi na następujące pytania: czy obecna sytuacja w zakresie kolejowych przewozów rozproszonych jest zgodna z polską i unijną polityką transportową oraz jakie są prawne możliwości wspierania rozwoju kolejowych towarowych przewozów rozproszonych?(abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Rozwiązania programowe i sprzętowe wspierające procesy wirtualizacji
75%
Niniejszy artykuł stanowi krótki przegląd zagadnień związanych z wirtualizacją. Skoncentrowano się na określeniu roli, jaką mogą odgrywać poszczególne rozwiązania programowe i sprzętowe ze wspieraniem procesów wirtualizacji. Podkreślone zostało także znaczenie integracji wieloplatformowych rozwiązań z wykorzystaniem nowych kanałów komunikacyjnych. Celem niniejszego opracowania jest omówienie roli, jaką odgrywają różnorodne rozwiązania programowe i sprzętowe wspierające procesy wirtualizacji. (abstrakt autora)
W artykule przedstawiono podstawowe informacje dotyczące metod consensusu i środowiska, w którym są wykorzystywane. Zdefiniowano system rozproszony i pokazano jego przykłady, przedstawiono różne definicje konfliktu i klasyfikację konfliktu w systemach rozproszonych, zaprezentowano różne metody konsensusu i ukazano przegląd ich zastosowań. Charakterystykę formalną metod consensusu przedstawiono przy założeniu wieloatrybutowych i wielowartościowych struktur danych.
Rozproszone sieci telekomunikacyjne a szczególnie rozwój szerokopasmowych sieci w krajach rozwiniętych pozwalają rozbudować rozproszone zasoby o znaczącej mocy obliczeniowej. Artykuł przedstawia badanie efektywności takich technik jak Java RMI i CORBA wykorzystywanych do budowy rozproszonych zasobów. Otrzymane wyniki pokazały, że technologia RMI jest szybsza niż technologia CORBA w przypadku algorytmów wyszukiwania. (abstrakt oryginalny)
|
|
nr 814
101-110
W artykule omówiono zagadnienia związane z wyszukiwaniem danych w niejednorodnych, rozproszonych systemach przechowywania danych. Zwrócono uwagę na celowość podjęcia badań nad opracowaniem jednorodnego interfejsu użytkownika umożliwiającego generowanie zapytań oraz na wynikające z tego korzyści, zarówno dla użytkowników, jak i z perspektywy tworzenia i utrzymania systemów. Zaprezentowano istniejące propozycje i podejścia do wspomagania użytkowników w procesie generowania kwerend. Dokonano także analizy własności, jakimi musi charakteryzować się system uwzględniający tworzenie zapytań przez użytkowników oraz poszczególne składniki takiego systemu. (abstrakt oryginalny)
Zaprezentowano główne elementy współczesnych koncepcji budowy systemów rozproszonego przetwarzania danych. Skupiono się na architekturze obiektów rozproszonych (OMG) i zbiorze standardów CORBA.
10
Content available remote The Comprehensive Intermodal Planning System in Distributed Environment
63%
Wstęp: Dystrybucja towarów kontenerami otworzyła nowe możliwości ich dostarczania w globalnej sieci logistycznej. Standardowe jednostek transportowych pozwalają uprościć operacje logistyczne oraz umożliwiają integrację różnych typów transportu. Obecnie transport kontenerowy jest najbardziej popularnym środkiem transportu drogą morską, ale ostatnie badania pokazują wzrost jego popularności w transporcie lądowym. W pracy zaprezentowana została koncepcja kompleksowego systemu planowania intermodalnego w środowisku rozproszonym jako propozycja bardziej efektywnego wykorzystania kontenerów w transporcie globalnym. Celem pracy było stworzenie koncepcji Internetowego intermodalnego systemu planowania, spełniającego oczekiwania odbiorócw i dostawców usług logistycznych poprzez połączenie w procesie procesie planowania transportu takich elementów jak typu transportu, wyznaczanie tras, operacje logistyczne oraz harmonogramowanie. Materiały i metody: Przedstawiono i przedyskutowano nowe podejście do zarządzania logistycznymi zasobami wykorzystywanymi w międzynarodowym transporcie intermodalnym. Przeprowadzona została szczegółowa analiza zaproponowanej klasyfikacji środków transportowych oraz ich specyficznych własności, które mogą wpływać na czas i koszty transportu. Przedstawiony został modułowy internetowy system planowania dystrybucji dostępny dla wszystkich uczestniczących w transporcie kontenerowym. Przeprowadzono analizę głównego procesu planowania oraz przeprowadzono dyskusję nad efektywnością nowego internetowego systemu planowania transportu kontenerowego.Wyniki i wnioski: Praca prezentuje nową koncepcję rozproszonego systemu planowania transportu kontenerowego integrującego dostępnych na rynku przewoźników z giełdę transportową. Zidentyfikowane zostały specyficzne dla planowania nowe kategorie środków transportu, które upraszczają i ułatwiają zarządzanie procesem planowania intermodalnego. Praca prezentuje strukturę modułową zintegrowanego internetowego systemu planowania, który łączy w jednym miejscu giełdy transportowe, logistycznych dostawców usług ze wszystkimi możliwymi klientami rozproszonymi na całym świecie. Kompleksowa integracja wielu uczestników w intermodalnym procesie transportowym stwarza nowe możliwości w dostępie do rozproszonych usług logistycznych. Tak zaplanowane złożone trasy składające się z kilku przewoźników mogą stać się istotną konkurencją dla tradycyjnych operatorów logistycznych. (abstrakt oryginalny)
W pracy przedstawiono koncepcję architektury systemu ekspertowego działającego w środowisku rozproszonym. Jako przykład przedsiębiorstwa rozproszonego wybrano bank, w którym jest wykorzystywany system ekspertowy do oceny wniosków kredytowych. Zaprezentowano czterowarstwową architekturę proponowanego rozwiązania oraz omówiono wszystkie warstwy projektowanego systemu. Koncepcja oparta jest o technologię klient/serwer z wykorzystaniem "cienkiego" klienta. (oryg. streszcz.)
Proces projektowania jest złożonym procesem, zajmującym w cyklu życia wyrobu znaczące miejsce. Nakłady poniesione na przygotowanie wyrobu do produkcji stanowią znaczącą część jego kosztów i decydują w dużym stopniu o kosztach produkcji. Badania dowodzą, że najbardziej znaczące efekty wdrażania nowoczesnych technik można uzyskać już we wczesnych fazach rozwoju produktu, tzn. w fazie jego projektowania. W związku z tym bardzo ważne jest zapewnienie sprawnej metody zarządzania procesem projektowania. W literaturze podaje się. że kosztochłonność fazy projektowania może stanowić około 10% lub nawet tylko 5% całkowitego kosztu produktu; wpływa ona natomiast na 70% tego kosztu. 40% wszystkich problemów związanych z jakością produktu może być usuniętych już w fazie projektowania wyrobu. Również wydajność wytwarzania w 70-80% jest zdeterminowana już w fazie projektowania. Ocenia się, że 80-90% kosztów całego cyklu życia wyrobu jest uzależnionych od fazy projektowania. Wiadomo, że decyzje podjęte w fazie projektowania wyrobu wpływają w sposób istotny na proces jego wytwarzania, koszty produkcji, jakość wyrobu oraz czas wprowadzania wyrobu na rynek, a co za tym idzie, również na rynkowy sukces wyrobu. Koszt wprowadzenia zmian w cyklu wytwarzania wyrobu rośnie wykładniczo w odniesieniu do czasu jego wprowadzania. Z przeprowadzonych powyżej analiz wynika, jak ważną funkcję pełni projektowanie w cyklu życia wyrobu. W związku z tym im lepiej zostanie zorganizowany proces planowania i nadzorowania prac w dziale projektowym, tym większe będą zyski przedsiębiorstwa i wyprodukowany zostanie produkt o wyższej jakości w krótszym czasie i po niższych kosztach. Dlatego tak ważne jest zapewnienie sprawnej metody zarządzania procesem projektowania, która stanowi ważny element zarządzania całym cyklem życia wyrobu. (fragment tekstu)
Według badań National Energy Foundation średnio około 20-30% komputerów biurowych pozostaje włączonych po godzinach pracy. Dodatkowo większość komputerów nie ma włączonej opcji zarządzania energią pozwalającej na wstrzymanie poszczególnych elementów lub całego komputera podczas nieaktywności użytkownika. Dlatego spójna kontrola strategii zarządzania komputerami i innymi urządzeniami w biurach może prowadzić do znacznych oszczędności energii elektrycznej. W celu zdalnego monitorowania i kontroli zużycia energii w sieciowych heterogenicznych systemach komputerowych powstał system GICOMP (Green IT Control and Management Platform). System umożliwia zintegrowane zarządzanie komputerami i urządzeniami w rozproszonych lokalizacjach połączonych siecią. Artykuł przedstawia system GICOMP oraz jego zalety na przykładzie pilotażowego wdrożenia w jednym z samorządów lokalnych: Urzędzie Miasta i Gminy w Grodzisku Wielkopolskim. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest analiza i ocena możliwości wykorzystania ,,chmury" obliczeniowej jako środowiska zarzadzania organizacją rozproszoną. W pracy wykorzystano analizę porównawczą i modelowanie opisowe wykorzystania zaawansowanych technologii informatycznych w procesie integracji usług informacyjnych dla usprawnienia zarządzania organizacją. Do głównych wyników badań należy identyfikacja własności ,,chmury" obliczeniowej jako platformy usług informacyjnych dla organizacji o ograniczonych możliwościach własnej infrastruktury teleinformatycznej z założeniem skalowalności potrzeb i poziomu kosztów usługi. Opracowano także opisowy model tworzenia efektywnej ,,sprytnej" organizacji z bieżącym dostępem do danych operacyjnych i analitycznych z uwzględnieniem potencjału otoczenia. (abstrakt oryginalny)
Współczesne przedsiębiorstwa są bardzo często rozproszone terytorialnie. Wiedza, jaką dysponują eksperci w firmie jest często niedostępna dla innych oddziałów. W artykule przedstawiono system ekspertowy jako narzędzie, które pozwala na gromadzenie wiedzy ekspertów i tym samym zwiększenie dostępu do niej. Przedstawiono architekturę systemu rozproszonego oraz technologię klient/serwer, odpowiednią dla przedsiębiorstwa rozproszonego.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.