Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 590

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 30 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Szkolenia
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 30 next fast forward last
Nie ma chyba osoby, która nie uczestniczyłaby w zebraniu, które było bezcelowe, a czas przeznaczony na niego, zmarnowany. Jednak nie musi tak być. Kluczowa rola przypada tu prowadzącemu, bo to on nadaje ton całości - informuje uczestników o rodzaju zebrania, jego celu i o zadaniach, które mają do zrealizowania. Co może zrobić prowadzący, aby czas spędzony na spotkaniu był jak najbardziej efektywny? (fragment tekstu)
Jeszcze do niedawna organizacje prowadziły ożywioną dyskusję na temat zasadności wdrażania pracy zdalnej czy hybrydowej, a jednocześnie borykały się z małą elastycznością stylu pracy. Większość firm preferowała szkolenia stacjonarne, ale rzadko kiedy obserwowała po ich realizacji zmiany na poziomie zachowań czy postaw pracowników. Wystarczył jeden rok, aby we wspólnym, globalnym eksperymencie, otworzyć się na to, co nowe i sprawdzać różne podejścia, zarówno w zakresie nowego stylu pracy, jak i projektowania procesów rozwojowych w organizacjach. (fragment tekstu)
Rynek szkoleniowy jest już nasycony... Wybór szkoleń, projektów rozwojowych skierowanych do firm, ale też trenerów, szkoleniowców o rozmaitych kompetencjach jest naprawdę wiele. Oczywiście rynek weryfikuje jakość i profesjonalne podejście trenerów czy firm szkoleniowych, tylko jak się odnaleźć w gąszczu różnorodności? (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono poglądy na temat "dobrego coach'a". Omówiono zasady jakimi powinien się kierować oraz typowe błędy jakich powinien unikać.
Education and lifelong human resources development is important for the companies involved as well as for the individuals employed. The goal of such education is intertwined with the interest of the organization for increasing effectiveness of the usage of the main production factors and the improvement of the parameters of company performance. The scale of the current economic and social change, the rapid transition to knowledge based society and the demographic pressure deriving from the ageing population and the migrational processes in Europe are challenges, which require a new approach towards education and lifelong learning. The concept of lifelong learning is realized in practice on an organizational level. The goal of this publication is to investigate the concrete educational needs of the employed personnel within the region of Blagoevgrad in the context of the lifelong learning concept(original abstract)
Celem niniejszego artykułu jest zaprezentowanie metody określania potrzeb szkoleniowych w przedsiębiorstwach. Celem działań szkoleniowych jest podniesienie kompetencji pracowników, o z kolei ma się przełożyć na podniesienie wartości przedsiębiorstwa w długim okresie. Z reguł działania szkoleniowe wiążą się ponoszeniem przez przedsiębiorstwo nakładów finansowych oraz nieobecność pracownika na stanowisku pracy w okresie szkolenia. Z tego względu niezmiernie ważnym jest optymalizowanie działań szkoleniowych w przedsiębiorstwie, tak by z jednej strony maksymalizować korzyści wynikające z podnoszenia kwalifikacji pracowników, z drugiej zaś. by minimalizować nakłady finansowe związane z nabywaniem usług szkoleniowych oraz z minimalizowaniem czasu nieobecności pracownika w pracy. Aby osiągnąć wzrost kompetencji pracowników istotny z punktu widzenia podnoszenia wartości przedsiębiorstwa należy realizować tylko takie szkolenia, które w istotny sposób wpływają na podnoszenie kompetencji pracowników. Realizowanie innych szkoleń nie wpłynie na podnoszenie kompetencji pracowników, a tym samym wiązać się będzie z ponoszeniem zbędnych nakładów finansowych i nieefektywnym wykorzystywaniem czasu pracy. (fragment tekstu)
Niniejsze opracowanie przedstawia aspekty związane ze szkoleniami pracowników, analizując proces rozwoju wiedzy pracowników poprzez jej poszerzanie. Opiera się na badaniach empirycznych w przedsiębiorstwach i organizacjach publicznych.(abstrakt oryginalny)
Zamawianie szkoleń, warsztatów czy doradztwa wynika z potrzeb wzmocnienia kompetencji w różnych obszarach organizacji. Są dwa główne trendy identyfikowania potrzeb w tym zakresie: oddolnie poprzez poznanie potrzeb szkoleniowych pracowników i odgórnie poprzez badanie kompetencji firmy lub poszczególnych zespołów. Przypadek pierwszy zaspokaja indywidualne potrzeby rozwojowe pracowników. Drugi - pozwala na rozwój tych kompetencji, których w danej firmie lub zespole brakuje. Optymalnym rozwiązaniem jest połączenie tych dwóch perspektyw. (fragment tekstu)
Jak największa skuteczność i efektywność procesu szkoleń i rozwoju to jedno z najważniejszych wyzwań, z jakimi dzisiaj muszą mierzyć się firmy. Okazuje się, że w wykorzystywaniu różnych - tradycyjnych i elektronicznych - metod przekazywania wiedzy i doskonalenia kompetencji kluczowe znaczenie ma personalizacja i indywidualizacja procesu nauki. (fragment tekstu)
ISTA QUIDEM VIS EST (to przecież przemoc) - pod takim tytułem odbyło się, zorganizowane przez Ośrodek Szkolenia - Akademię Telewizyjną TVP S.A. w dniach 2-3 grudnia 2002 roku, seminarium warsztatowe. Jego uczestnikami byli głownie reporterzy, wydawcy oraz dziennikarze programów informacyjnych Ośrodków Terenowych Telewizji Polskiej. Zarówno część warsztatowa, jak i spotkania seminaryjne poświęcone zostały próbie odnalezienia odpowiedzi na pytania dotyczące roli dziennikarzy w formułowaniu przekazu medialnego o kontrowersyjnej, na przykład z punktu widzenia prawa, treści. (fragment tekstu)
Webinarium jest nowym narzędziem w pracy trenera. Z jednej strony jak zawsze dające mu nowe możliwości, z drugiej - niosące ze sobą dość duże ryzyka. W związku z rozwojem nowych technologii, dynamicznym tempem prowadzenia biznesu wymagającego szybkiego adaptowania się do nowych sytuacji, webinarium przebojem weszło w obszar szkoleń. (fragment tekstu)
Jaka metoda nauczania języka obcego jest najskuteczniejsza? Jaką wybrać formułę pracy? Czy najnowsze technologie mogą przyśpieszyć proces nauki? Temat podnoszenia kompetencji językowych pracowników stale budzi wiele pytań i wątpliwości. Dziś może nawet więcej niż kilkanaście lat temu. (fragment tekstu)
W artykule został przedstawiony model kształtowania kompetencji pracowniczych zamkniętych w procesie opierającym się na wykorzystaniu różnorodnych form szkoleniowych. W artykule zawarty jest również opis opracowanej przez autorów metodyki.(abstrakt oryginalny)
W mózgu mamy około 100 mld neuronów, które tworzą mnóstwo połączeń i struktur. Przekładając te 100 mld neuronów na język komputerów, można powiedzieć, że nosimy w swojej głowie 1 mln gigabajtów pamięci. To tyle, by zapisać w niej nawet 3 mln filmów! Mamy ogromny potencjał, który otrzymaliśmy od natury zupełnie za darmo. Problem w tym, że nie wszyscy chcemy albo potrafimy z tego potencjału skorzystać. Dobra wiadomość jest taka, że każdy ma na to szansę. Zła - że aby z tej szansy skorzystać, trzeba się uczyć. I to przez całe życie. Pomocne w efektywnym uczeniu mogą być mikroszkolenia. (fragment tekstu)
W dniach od 3 do 7 kwietnia 2017 roku odbył się kolejny wyjazd szkoleniowy zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Logistyczne. Tym razem celem wyjazdu było poznanie rozwiązań krajowej logistyki w różnych dziedzinach działalności gospodarczej. (fragment tekstu)
16
80%
The purpose of the article is to analyze the megatrends of economic development in the context of their impact on the global and local training needs crucial for the labour market. Particular attention was directed to socio-economic problems in Poland gradually gaining access to the EU labour market. Representatives of the training industry were also interviewed to define expectations and attitudes of training companies towards local and global labour market changes. Analysis of the megatrends pointed to the necessity of labour market changes, especially in the face of population ageing, which in turn generates demands for new professions and services, including knowledge-intensive services. The interviews with Polish training companies' representatives revealed that many local businesses are not sufficiently aware of the consequences of global changes, and that there is a strong need for improvement and adaptation of local workshops to the global demands. The article structures the challenges facing Polish labour market and training services market. The research conducted among representatives of Polish training companies is an original contribution to the following study of megatrends.(original abstract)
Czasu każdy z nas ma dokładnie tyle samo. Jednak różnie radzimy sobie z jego wykorzystaniem. Rozwiązaniem dla osób, które mają problem z zarządzaniem sobą w czasie, są szkolenia z tego obszaru. Jednak okazuje się, że nie zawsze są one skuteczne. Co sprawia, że niektórzy ich uczestnicy nic nie zmieniają? Co zrobić, żeby takie szkolenia przynosiły lepsze rezultaty? (fragment tekstu)
Można postawić tezę, że szkolenia obniżają efektywność pracy... Oczywiście nie wszystkie, ale sprawa jest znacznie poważniejsza, niż nam się wydaje. Jak to możliwe, że podnoszenie kompetencji może obniżać efektywność? Jak diagnozować problem i jak mu zapobiegać? (fragment tekstu)
The article analyzes the state standards of two generations for the preparation of social workers according to the qualifying levels "bachelor" and "master" in the Russian Federation. The author concludes that a new generation of standards contain a number of progressive changes (formation on the basis of competence approach, expansion of academic freedom of universities, strengthening of natural science component, specification of the field of professional activity), which will help to improve the process of preparing above mentioned professionals(original abstract)
W ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowane są różne projekty, dzięki którym podnoszone są umiejętności i kwalifikacje z różnych dziedzin osób w nich uczestniczących. Między innymi są to projekty dotyczące agroturystyki, która jest jednym ze sposobów na pozyskanie dodatkowych źródeł dochodu przez mieszkańców obszarów wiejskich. Głównym celem prowadzonych badan była analiza projektów agroturystycznych zrealizowanych w ramach EFS w latach 2004-2012 z uwzględnieniem wielkości uzyskanego dofinansowania i zróżnicowania regionalnego. Dodatkowo określono główne motywy wpływające na podjęcie decyzji o uczestniczeniu w szkoleniu i chęci prowadzenia działalności agroturystycznej przez uczestników szkole􀄔 agroturystycznych finansowanych z funduszy unijnych. Prezentowane badania wykazały, iż tylko 0,2% wszystkich projektów zrealizowanych w analizowanych latach dotyczyło agroturystyki, a wielkość pozyskanych dofinansował w poszczególnych województwach była zróżnicowana. Ponad połowa respondentów potwierdziła, że rozważa możliwość założenia gospodarstwa agroturystycznego, ale nie wcześniej niż za dwa lata, 37% ankietowanych interesuje się tematem, ponieważ prowadzi już gospodarstwo agroturystyczne albo chce to zacząć robić w najbliższym czasie, a pozostali nie mają takich planów. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 30 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.