Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 16

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Szum informacyjny
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Fractional Kalman Filter Algorithms for Correlated System and Measurement Noises
100%
The paper presents a generalization of the Fractional Kalman Filter to a case when correlated system and measurement noises appear. The algorithm proposed is derived in detail for a linear generalized discrete fractional order state-space system for both constant and variable order cases. In order to present the efficiency of the proposed algorithm, results of numerical simulations are presented. Results of numerical experiments are compared with the effect of estimation obtained when using the traditional Fractional Kalman Filter algorithm. (original abstract)
2
Content available remote Media uczestnikami walki informacyjnej
100%
W artykule poruszone zostały problemy dotyczące istoty walki informacyjnej i jej elementów składowych. Media będące jej bezpośrednimi i pośrednimi uczestnikami m.in. w sferze politycznej, społecznej czy gospodarczej docierają do ludzkich umysłów przez umieszczanie określonych treści w przestrzeni informacyjnej. Posiadany przez media dostęp do wspomnianej przestrzeni pozwala im m.in. na sterowanie percepcją odbiorczą adresatów. To jak interpretujemy odbierane informacje zależy nie tylko od naszego wykształcenia czy doświadczenia, ale i od treści przekazywanych przez media.(abstrakt oryginalny)
3
Content available remote When Competence Hurts: Revelation of Complex Information
100%
Kiedy informacje przekazywane między agentami ekonomicznymi są złożone, a stopień rozumienia ich - niepewny, "szum" w informacji niekoniecznie oznacza złe wieści. W artykule zbadano prostą grę w perswazję między nadawcą a odbiorcą, w której efektywna komunikacja zależy nie tylko od wysiłków nadawcy, ale również od złożoności świata i kompetencji odbiorcy. W tym modelu równowaga optymalna z punktu widzenia nadawcy maksymalizuje ilość szumu w komunikacji. Odbiorca staje się ofiarą "przekleństwa kompetencji" - typ odbiorcy lepiej radzącego sobie ze złożonym przekazem może uzyskać mniej informacji i niższą wypłatę niż odbiorca o niższych kompetencjach komunikacyjnych. (abstrakt oryginalny)
The paper reviews and discusses the statistical aspects of the phenomenon called 'noise' which Daniel Kahneman, the Nobel Prize winning psychologist, and his colleagues present in their new book entitled 'Noise: A Flaw in Human Judgment'. Noise is understood by the authors as an unexpected and undesirable variation present in people's judgments. The variability of judgments influences decisions which are made on the basis of those judgments and, consequently, may have a negative impact on the operations of various institutions. This is the main concern presented and analyzed in this book. The objective of this paper is to look at the relationship between bias and noise - the two major components of the mean squared error (MSE) - from a different perspective which is absent in the book. Although the author agrees that each of the two components contributes equally to MSE, he claims that in some circumstances a reduction of noise can make accurate inference not less, but more difficult. It is justified that the actual impact of noise cannot be accurately determined without considering both bias and noise simultaneously.(original abstract)
W artykule tym omówiono proces komunikacji międzyludzkiej w organizacji oraz zaprezentowano przyczyny powstawania w nim zakłóceń. Analizując m.in. kierunki przepływu informacji, zwrócono uwagę na charakterystyczne nieprawidłowości w nim występujące. W tym kontekście rozpatrzono również werbalny i niewerbalny aspekt komunikacji interpersonalnej. (abstrakt oryginalny)
Zjawisko nadmiaru informacji coraz powszechniej zagraża sprawności funkcjonowania organizacji. W pracy wskazano nową rolę menedżera jako "menedżera informacji" w odpowiedzi na zagrożenie nadmiarem informacji w organizacji oraz na ewentualne własne odczucia przeciążenia informacyjnego. Zasygnalizowano symptomy pojawienia się tego problemu w organizacji i zidentyfikowano ewentualne przyczyny. Za najważniejsze zadania "menedżera informacji" uznano kreowanie kultury informacyjnej w organizacji oraz wdrażanie rozwiązań wspomagających zarządzanie informacją i wiedzą w organizacji. Zaprezentowano wyniki badań The Economist Intelligence Unit z 2008 roku dotyczące zarządzania informacją w organizacji. (abstrakt oryginalny)
Jedną z najbardziej charakterystycznych cech współczesnego rozwoju cywilizacji jest generowanie i rozpowszechnianie ogromnych ilości informacji. Mówi się wręcz o społeczeństwie informacyjnym i gospodarce opartej na informacji. Gospodarka na przełomie stuleci zmieniła zasadniczo swój charakter. Największy wpływ na to miała rewolucja technologiczno-produkcyjna w dziedzinie komputerów i telekomunikacji. Polegała ona na pojawieniu się nowej generacji komputerów (komputery osobiste) i nowych sposobów przesyłania sygnałów (telefonia komórkowa i satelitarna, światłowody). Upowszechnienie się techniki komputerowej było możliwe dzięki uruchomieniu masowej produkcji sprzętu (obniżenie kosztów i cen) i oprogramowania. Połączenie takiej techniki z siecią telekomunikacyjną oraz utworzenie na tej bazie w połowie lat dziewięćdziesiątych światowej sieci informatycznej Internet pozwoliło przejść do nowego wymiaru komunikowania się i przesyłania informacji(fragment tekstu)
Artykuł porusza problematykę powstawania deficytów komunikacyjnych w praktycznej działalności przedsiębiorstwa. Podjęto próbę identyfikacji miejsc i poziomów organizacji, które mogą być generatorem luk komunikacyjnych. Powstają one najczęściej wtedy, kiedy wykorzystywane środki komunikacyjne nie są ze sobą zgodne treściowo, formalnie lub czasowo, a nawet wzajemnie się wykluczają. Zlokalizowanie deficytów komunikacyjnych stanowi punkt wyjścia do zidentyfikowania potrzeby integracji komunikacji przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
Autor przedstawił jedno z potencjalnie użytecznych rozwiązań problemów związanych z wyszukiwaniem i integracją danych w przedsiębiorstwie, jakim jest koncepcja map pojęć.
Klasycznym przykładem kampanii czarnego PR-u na polskim rynku kapitałowym jest sprawa Broker FM. Mechanizmy działania kampanii czarnego PR-u są zbliżone w badanych przypadkach, łączy je podobna reakcja inwestorów na negatywne informacje. Istotnym elementem kampanii jest działanie efektu świeżości, kontrastowej teorii podobieństwa. Kolejną cechą charakterystyczną kampanii czarnego PR-u jest to, że ceny aktywów reagują bardziej intensywnie na informacje negatywne niż pozytywne oraz to, że inwestorzy reagują zbyt silnie na wiadomości niepotwierdzone, zaś przejawiają konserwatyzm w stosunku do precyzyjnych i jasnych sygnałów. W przypadku wprowadzania akcji Broker FM na giełdę istotnym elementem był również fakt, że rynek pierwotny jest bardziej ryzykowny od rynku wtórnego. (abstrakt oryginalny)
Sukces w rozmowach negocjacyjnych zależy przede wszystkim od umiejętności komunikowania się przedsiębiorstwa z innymi podmiotami rynku. Komunikacja odbywa się codziennie, w każdej chwili i sytuacji. Proces komunikacji nie zawsze kończy się sukcesem , ponieważ na drodze komunikatu pojawiają się różne przeszkody tzw. szumy informacyjne. Skutkiem niewłaściwej komunikacji może być utrata czasu,prestiżu, wiarygodności lub zaufania. W rozmowach negocjacyjnych może prowadzić to do powstawania konfliktów lub nawet do zerwania rozmów. (fragment tekstu)
Wykorzystanie regresji logistycznej w ocenie jakości danych może mieć szczególne znaczenie w dobie big data, gdzie mamy do czynienia z wieloma zmiennymi opisującymi dane zjawiska lub zachowania. Obliczenie rzeczywistej wartości informacji pozwala na wyeliminowanie tych zmiennych, które niewiele "wnoszą" do opisywanego zjawiska. Dzięki temu możliwa jest redukcja szumu informacyjnego i jednocześnie skupienie się na tych zmiennych, które najlepiej charakteryzują interesujące nas zjawisko, co także może przyczynić się do podejmowania właściwych decyzji. Wysoka jakość zmiennych sprzyja również budowaniu modeli prognostycznych, które pozwalają przewidzieć, jak konkretne dane będą wpływały na kształtowanie się zjawiska. W artykule zaprezentowano wykorzystanie regresji logistycznej w ocenie zmiennych opisujących jakość artykułów umieszczanych w Wikipedii w wersji angielskiej. Dokonano klasyfikacji zmiennych ze względu na uzyskany wskaźnik wartości informacyjnej (IV - Information Value) oraz dokonano oceny zdolności predykcyjnych. Przeprowadzone badanie może stanowić punkt wyjścia do porównania wyników z różnych wersji językowych Wikipedii. (abstrakt oryginalny)
W dzisiejszych czasach, większość przedsiębiorstw chce być postrzegana jako firma społecznie odpowiedzialna. Niestety, w wielu przypadkach prawdziwe oblicze prowadzonych przez przedsiębiorstwa działań zupełnie mija się z koncepcją CSR. Istotny staje się jedynie wizerunek firmy. W konsekwencji, społeczeństwo ma problem z weryfikacją informacji i panuje wszechobecny chaos. (abstrakt oryginalny)
Głównym celem tego badania jest sprawdzenie, czy dwa rodzaje przeciążenia informacyjnego są różne: przeciążenie informacjami w wyniku wyszukiwania potrzebnych informacji i przeciążenie informacyjne wynikające ze śledzenia wszystkich informacji, które ktoś musi śledzić. Te dwa typy przeciążenia informacyjnego są nazywane "przeciążenie informacją wyszukiwaną" i "przeciążenie informacją śledzoną", co odpowiada pojęciom wyszukiwania informacji i śledzenia informacji. Posługując się danymi z ankiety przeprowadzonej na próbie 1600 respondentów z 50 stanów w Stanach Zjednoczonych, w badaniu zidentyfikowano dwie pozycje odnoszące się do przeciążenia informacją wyszukiwaną oraz przeciążenia informacją śledzoną i przeprowadzono analizę uwzględniającą korelację i regresję logistyczną z obydwiema pozycjami oddzielnie jako zmiennymi zależnymi, a także innymi pozycjami dotyczącymi działań konsumentów, uwzględniając informacje jako niezależne zmienne. Wyniki różnych analiz sugerują, że przeciążenie informacją wyszukiwaną i przeciążenie informacją śledzoną są odmienne, szczególnie pod względem sposobu, w jaki wiążą się z różnymi zmiennymi działań konsumenckich dotyczących informacji, dlatego też jako badanie wstępne wskazują, że możemy odseparować dwa rodzaje przeciążenia informacyjnego w naszych przyszłych badaniach. (abstrakt oryginalny)
Efektywna komunikacja marketingowa pozwala na niezakłócony, dostosowany do odpowiedniego segmentu przepływ informacji zapewniający zadowolenie odbiorcy. Wśród światowych przedsiębiorstw stale wzrasta przeświadczenie o wykorzystywaniu event marketingu jako narzędzia zwiększającego efektywność i wpływającego na skuteczność. Instrument ten jest już dość długo wykorzystywany na rynkach zagranicznych, ale w Polsce nie jest on jeszcze aż tak szeroko i często stosowany. Wyniki skutecznościstosowania event marketingu za granicą pozwalają na pozytywne rokowania co do jego rozwoju w przyszłości na rynku krajowym. (fragment tekstu)
Internet w dobie globalizacji coraz szerzej wpisuje się w krajobraz społeczny i gospodarczy poszczególnych państw narodowych, dokonując wielu ważnych i często rewolucyjnych przeobrażeń. Autor opisuje jaką role odgrywa państwo narodowe w erze internetu, jak funkcjonuje internet w Polsce i jaki wpływ ma na państwo.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.