Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 14

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Target function
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule przedstawiono rozważania na temat struktury układów prymalno-dualnych z dolnymi i górnymi ograniczeniami na zmienne (w układzie prymalnym) w optymalizacji liniowej i kwadratowej. Zaprezentowano uogólniony układ prymalny i wynikający z niego układ prymalno-dualny oraz konstrukcje algorytmów prymalno-dualnych punktów wewnętrznych.
2
Content available remote Zarządzanie wynikami za pomocą optymalizacji wielkości serii produkcyjnej
100%
Problem opracowania został sformułowany w postaci pytania: jak w warunkach zaawansowanego środowiska technologicznego określić optymalną długość serii dla produkcji ciągłej, seryjnej i wielofazowej, i towarzyszącego mu zagadnienia niższego rzędu, jak przedstawia się funkcja produkcji netto i funkcja zysku brutto dla danej wielkości czasu produkcji brutto. Drugi problem został rozwiązany za pomocą funkcji całkowitej straty czasu. Wyznaczono optymalną długość serii produkcyjnej, dla której zysk po potrąceniu kosztów magazynowania osiąga wielkość maksymalną. Optymalna długość serii została znaleziona również dla maksymalnego jednostkowego zysku. Obliczenia przeprowadzono za pomocą Solvera. Najwyższy zysk brutto roczny osiągnięto dla wielkości serii dla maksymalnego zysku jednostkowego. Przyrost zysku dla optymalnej serii w porównaniu z serią równą popytowi miesięcznemu jest miarą osiągnięć przedsiębiorstwa.(abstrakt oryginalny)
Funkcje o zmiennych rozdzielonych odgrywają bardzo ważną rolę w programowaniu matematycznym. W pracy zbadane zostały niektóre własności tych funkcji. W rozdziale 1 wprowadzono oznaczenia i definicje; w rozdziale 2 określenie i kryteria separowalności funkcji; w rozdziale 3 rozważono zbiezność ciągów funkcji separowalnych. Rozdział 4 dotyczy kryteriów różnicowych i różniczkowych separowalności. Ostatni rozdział przedstawia najprostsze zagadnienia dotyczące składania funkcji separowalnych.
Przedstawiono postacie funkcji celów podmiotów gospodarczych w warunkach gospodarki rynkowej i przeważającej własności prywatnej. W warunkach polskich trzeba brać pod uwagę fakt, że własność państwowa jeszcze długo będzie istotnym elementem systemu gospodarczego. Inaczej określa się i formułuje cele przedsiębiorstw pństwowych, w których klasyczne mikroekonomiczne kryteria efektywności nie są w pełni respektowane.
Autorka koncentruje swoje rozważania wokół pytania, czy etyczne postępowanie firmy, kreujące jej społeczny image, pomaga w prowadzeniu interesów i osiągnięciu postawionego sobie celu działalności. Omawia problem kryterium funkcji celów działania przedsiębiorstwa oraz analizuje sprzężenie działań z zakresu public relations z etyką przedsiębiorstwa i z jego funkcją celu. Precyzuje podstawowe zasady etyki biznesu, według których otoczenie ocenia reputację firmy.
System zarządzania oparty na maksymalizacji wartości przedsiębiorstwa zapewnia wyższy standard życia, wyższą wydajność i konkurencyjność oraz ogólnie lepsze funkcjonowanie rynku kapitałowego. Skuteczność tej metody zależy od możliwości identyfikacji właściciela przedsiębiorstwa, który jest zainteresowany powiększeniem swojego stanu posiadania.
W artykule rozważany jest problem programowania separowalnego z odcinkowo liniową funkcją celu. Problem programowania liniowego uzyskany jako przekształcenie powyższego problemu jest zwykle dużym problemem. Do jego rozwiązania proponuje się metodę krokowej analizy zmiennych. Proponowana tutaj metoda jest bardziej ekonomiczna niż metoda simpleks, ponieważ zmniejsza ilość informacji przetwarzanych w każdej iteracji.
Functional business valuation is the prevailing doctrine in the theoretically well-founded German-language literature, because the value of a company is primarily dependent on the purpose (function) of the valuation. This paper deals with one of the three main functions of business valuation: the argumentation function. This is where the argumentation value of the business is determined. The argumentation function is the function that has been the least theoretically developed and accepted to date, but is probably the most commonly used one in the real world. This article shows for the first time in the English-language literature the core ideas of the theoretical foundation of this function. (original abstract)
W pracy podjęto próbę usystematyzowania znanych w teorii ekonomii poglądów na temat celów działania firm, przeciwstawiając im poglądy teoretyków i praktyków zarządzania. Autorka przedstawiła proces formalizacji celu działania firm i skonfrontowała go z opiniami badań ankietowych przeprowadzonych wśród 25 menedżerów kierujących średniej wielkości przedsiębiorstwami.
Podmiot gospodarczy, stanowiący centrum zainteresowania ekonomii, ulegał pzemianom, w ślad za którymi szła ewolucja teorii ekonomicznych. Celem artykułu jest analiza drogi jaką przeszły koncepcje ekonomiczne koncentrujące się na analizie ekonomicznej kategorii własności, z uwzględnieniem czynników jakie mogły mieć wpływ na tę ewolucję. Autor dokonuje także próby udowodnienia tezy, że teorie ekonomiczne powstałe w określonych historycznie warunkach gospodarczej rzeczywistości nie tylko nie zyskują waloru ponadczasowości, ale również tego, że nie można za ich pomocą tłumaczyć zjawisk, które wystąpiły w innych warunkach, zmodyfikowanych przez dokonujący się nieustannie rozwój form i rozmiarów produkcji.
W artykule zaprezentowano alternatywny model przedsiębiorstwa menedżerskiego opracowany przez R. Marrisa. Zdaniem Marrisa funkcją celu przedsiębiorstwa menedżerskiego jest maksymalizacja zrównoważonej stopy wzrostu firmy. Tak sformułowana funkcja celu firmy maksymalizuje w określonym stopniu użyteczność menedżerów i akcjonariuszy.
Celem artykułu jest przedstawienie charakterystycznych cech modelu funkcjonowania przedsiębiorstwa W.J. Baumola jako przeciwstawienie się neoklasycznemu modelowi przedsiębiorstwa nastawionego na maksymalizację zysku. W.J. Baumol sformułował tezę, że maksymalizacja sprzedaży jest funkcją celu współczesnej firmy. Teza ta poparta była analizą działań spółek prywatnych mających decydujący wpływ na gospodarkę, zatem sformułowane przez niego wnioski odnoszą się nie tylko do teorii przedsiębiorstwa, ale mają wymiar makroekonomiczny.
Poniższa pozycja składa się z siedmiu rozdziałów. Zagadnienia w niej poruszone obejmują kwestie takie jak: istota zarządzania kredytem handlowym w teorii rachunkowości, funkcja celu a zarządzanie kredytem handlowym, proces powstawania i likwidacji należności jako proces Markowa, optymalizacja wartości instrumentów polityki kredytowej i decyzji kredytowej oraz rewizja parametrów procesu kredytowania.(AT)
Przedmiotem opracowania jest teoria zachowań w gospodarce rynkowej i na tym tle zachowań przedsiębiorstw transportowych. Omówiono funkcję celu przedsiębiorstwa i możliwości jego rozwoju przy danej funkcji celu, problemy zatrudnienia i rynku pracy, wykorzystanie czynników produkcji, a zwłaszcza wpływu kapitału na rozwój przedsiębiorstwa.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.