Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 36

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Techniques for collecting and recording information
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Jedną z metod zbierania danych statystycznych stanowią badania ankietowe. Pytania zawarte w kwestionariuszu są odpowiednio zaprojektowane oraz związane z pewnymi cechami ilościowymi lub jakościowymi. Odpowiedzi na pytania udzielane przez respondentów można traktować jako realizację pewnych zmiennych losowych ilościowych bądź jakościowych. Celem przeprowadzania badań ankietowych jest zebranie danych niezbędnych do oszacowania wybranych parametrów rozkładu zmiennych losowych. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest analiza oraz ocena metod i technik i rejestracji informacji wykorzystywanych w badaniach organizatorskich, a także na tym tle przedstawienie istoty i wskazania mocnych i słabych stron sposobu i urządzenia do rejestracji wybranych elementów procesu pracy - metody TOR (Time-Object-Recording). Scharakteryzowano tą metodę, przedstawiono zbiór metod rejestracji wykorzystywanych w metodach organizatorskich, a także ich analizę i ocenę.
Artykuł dotyczy rejestratora zdarzeń - czarnej skrzynki dla wszystkich typów pojazdów samochodowych. Urządzenie będzie rejestrować wiele danych nt. stanu technicznego pojazdu, sposobu jego prowadzenia oraz BRD. Rejestrator może być wykorzystany w samochodach osobowych, służbowych i uprzywilejowanych, taksówkach i autobusach, samochodach ciężarowych. Rejestrator może pełnić rolę neutralnego świadka dla policji, sądów i firm ubezpieczeniowych, którym ułatwi rekonstrukcję przebiegu wypadków drogowych i dostarczy dowodów na temat jego sprawców. Urządzenie przyczyni się do bardziej regulaminowej (zgodnej z przepisami) i ekonomicznej jazdy, co w znaczny sposób ograniczy liczbę wypadków drogowych oraz zanieczyszczenie środowiska.(abstrakt oryginalny)
O efektywności procesów dystrybucji decydują m.in. terminowość, szybkość i bezbłędność. W niniejszym artykule Autorzy opisują wyniki badań prowadzonych w oparciu o technikę wywiadu oraz analizę przypadków biznesowych, których celem było zidentyfikowanie problemów firm (i ich przyczyn) uniemożliwiających efektywną realizację procesów dystrybucji. Jedną z głównych przyczyn problemów zdiagnozowanych w badaniach okazał się brak dostępu do rzetelnych i aktualnych informacji, opisujących daną lokalizację (lub obiekt), do której realizowana będzie dostawa. Zidentyfikowany brak informacji dotyczył w głównej mierze danych adresowych oraz warunków funkcjonowania lokalizacji. W związku z tym Autorzy w dalszej części artykułu wskazują na możliwości wykorzystania standardu GLN (ang. Global Location Number) dla identyfikacji fizycznych parametrów lokalizacji. Opisany został prototyp rejestru lokalizacji opartego na identyfikatorach GLN stanowiący wynik prac badawczych. Głównym celem badań opisanych w niniejszym artykule jest zidentyfikowanie możliwości podniesienia efektywności procesów dystrybucji poprzez zastosowanie w praktyce biznesowej prototypu rejestru lokalizacji opartego na identyfikatorach GLN. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie sposobów rejestrowania głosu klienta (voice of customer) we współczesnej wersji metody QFD. W artykule najpierw przedstawiono rozumienie pojęcia "głos klienta", a następnie dokonano przeglądu sposobów rozpoznania głosu klienta i przedstawiono wynik ich klasyfikacji. Opisano obszerniej tych z nich, które są rekomendowane do stosowania we współczesnej metodzie QFD. W zakończeniu podano wnioski z analizy dotyczące dominacji badań jakościowych, koncentracji na zbieraniu danych bezpośrednio od klienta i stosowania triangulacji metod i źródeł danych.(abstrakt oryginalny)
Badania rynków zagranicznych prowadzone przez polskie przedsiębiorstwa oparte są zwykle na źródłach wtórnych. Z kolei badania z wykorzystaniem zagranicznych źródeł pierwotnych rzadko jeszcze są realizowane przez polskie przedsiębiorstwa, nawet te wyspecjalizowane w badaniach marketingowych. Częściej są one zlecane zagranicznym firmom badawczym. Niemniej jednak dane ze źródeł wtórnych okazują się często nie wystarczające. Zmusza to do podjęcia decyzji o zbieraniu danych ze źródeł pierwotnych, co zaś zmusza do rozważenia takich problemów, jak wybór między podejściem emic i etic oraz wybór metod zbierania danych. (fragment tekstu)
Omówiono istotę steganografii (czyli ukrywania informacji), a następnie jej stosowanie w plikach tekstowych, plikach dźwiękowych, w nagłówku TCP/IP, w plikach graficznych. Przedstawiono zastosowanie steganografii w cyfrowych znakach wodnych, dokonano porównania steganografii i kryptografii oraz omówiono sposoby przeciwdziałania steganografii. Pokrótce opisano programy steganograficzne i narzędzia wykrywające ich użycie oraz zastosowanie steganografii w praktyce.
Problemem badawczym opracowania było wskazanie na semiologię, jako naukę o znaku i znaczeniu, w kontekście możliwości jej wykorzystania do identyfikacji i opisu wiedzy w wirtualnych organizacjach sieciowych. Przedmiotem badań była zatem rzeczywistość informacyjna i informatyczna, czyli informacja jako proces i jako produkt.
Celem artykułu jest przybliżenie jak najpełniejszej problematyki z jaką spotyka się badacz w obszarze odkrywania wiedzy z baz danych. Jest to zagadnienie istotne, aby zdawać sobie sprawę ze złożoności i różnorodności zadań wynikającej przede wszystkim z interdyscyplinarnego charakteru tej bardzo młodej dziedziny. Jednym z przykładów może być przedstawiona powyżej lista używanych terminów. Podjęto również próbę usystematyzowania podejść do rozwiązywania podstawowych problemów związanych z odkrywaniem wiedzy z baz danych. (fragment tekstu)
10
Content available remote Systemy wymiany informacji kredytowej i gospodarczej w Polsce
63%
W artykule usystematyzowano wiedzę na temat informacji kredytowej oraz informacji gospodarczej. Przedstawiona zostanie historia powstania i zasady działania Biura Informacji Kredytowej oraz biur informacji gospodarczych. W dalszej części opracowania będą omówione różnice i podobieństwa między wymienionymi podmiotami. (abstrakt oryginalny)
Analiza zasobów informacyjnych gromadzonych przez różnego rodzaju instytucje i organizacje pozwala spojrzeć na nie jak na olbrzymią bazę danych (w literaturze przedmiotu często nazywaną zasobami danych). Zasoby te są gromadzone w różnej postaci, zarówno elektronicznej, jak i tradycyjnej - papierowej. W połączeniu z nowoczesną technologią, którą można zastosować do ich analizy, dają możliwość uzyskania ogromnej wiedzy na temat dowolnego podmiotu (dotyczy to osób fizycznych i osób prawnych). Ze względu na różne technologie, które są wykorzystywane do przetwarzania tych zasobów, nie ma możliwości zastosowania uniwersalnych narzędzi informatycznych, które dawałyby możliwość łatwego pozyskiwania interesujących nas danych analitycznych. Szczególnie istotne jest to w przypadku dostępu do danych, które w całości lub częściowo są przetwarzane w sposób tradycyjny. W mniejszym stopniu dotyczy to zasobów przetwarzanych w izolowanych środowiskach informatycznych. (fragment tekstu)
12
Content available remote Zastosowania systemów ARTR
63%
Systemy automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych (ARTR) znajdują coraz częstsze zastosowania w ramach funkcjonowania inteligentnych systemów transportowych. Identyfikacja pojazdów oraz gromadzenie i przetwarzanie danych w centralnych bazach danych pozwala na tworzenie wyszukanych rozwiązań stanowiących odpowiedź na współczesne wyzwania bezpiecznego i efektywnego transportu. W artykule zaprezentowano najpopularniejsze zastosowania systemów ARTR. (abstrakt oryginalny)
Autor wyjaśnia, że targetowanie behawioralne 2.0 polega na analizie danych z plików cookies internautów i z wypełnionych e-ankiet. Autor dostrzega kontrowersje związane z wykorzystaniem tej metody dotyczące bezpieczeństwa i prywatności internautów, ale mimo to uważa, że reklama behawioralna jest bardzo ciekawym i nowatorskim rozwiązaniem ponieważ gwarantuje wysoką skuteczność.
Autorzy przedstawili zarys modelu informacji strategicznej w przedsiębiorstwie. Problem jest bardzo istotny, gdyż większość polskich przedsiębiorstw nie wdrożyła żadnego systemu informacji strategicznej w praktyce gospodarczej. Autorzy przedstawili model oparty na sześciu perspektywach. Są to: Dywersyfikacja - Procesy, Dywersyfikacja - Funkcje, Dywersyfikacja - Metody, Procesy - Funkcje, Procesy -Metody oraz Metody - Funkcje. Wskazano również główne czynniki wpływające na implementację modelu na szczeblu przedsiębiorstwa. Informacja strategiczna w dzisiejszej gospodarce staje się kluczowym czynnikiem sukcesu.(oryg. streszcz.)
Carrefour we współpracy z GS1 Polska, już wkrótce zacznie wdrażać w Polsce system Globalnej Synchronizacji Danych (GDSN). Realizacja tego projektu z dostawcami sieci, pozwoli między innymi na obniżenie pośrednich kosztów działalności uczestników systemu, optymalizację zarządzania łańcuchem dostaw oraz zwiększenie sprzedaży.(fragment tekstu)
16
63%
W ostatnich kilkunastu latach obszarem szybkiego rozwoju aukcyjnych form sprzedaży stał się Internet. Z platformy przekazywania informacji o ofertach przekształcił się w pełnoprawny rynek. Jako systemy aukcyjne rozwinęły się zarówno internetowe platformy służące do handlu przedmiotami (eBay, Allegro), jak i zautomatyzowane systemy reklamy internetowej. Doskonałym przykładem wykorzystania na masową skalę wyceny poprzez aukcje są systemy sprzedaży linków sponsorowanych w wyszukiwarkach [Varian, 2008]. Reklamy wyświetlane są w boksach znajdujących się po prawej stronie wyników wyszukiwarki internetowej lub ponad tymi wynikami. Licytacji podlegają miejsca w boksach pojawiających się przy wyszukiwaniu słów lub fraz. Przedmiotem handlu nie jest więc rzeczywisty przedmiot, ale miejsce zamieszczania linku reklamowego przy wyszukiwaniu. Można znaleźć wiele analogii pomiędzy problemem przydzielania przestrzeni reklamowej a innymi sytuacjami wymagającymi alokacji ograniczonego zasobu, jakim jest alokacja miejsca pomiędzy wielu chętnych. Jedną z takich sytuacji jest problem rejestracji studentów do grup zajęciowych. Głównym celem tego artykułu jest pokazanie, że zastosowanie wieloobiektowych systemów aukcyjnych może poprawić efektywność przydzielania studentów do grup zajęciowych podczas rejestracji studentów oraz być narzędziem motywującym do osiągnięcia lepszych wyników podczas studiów. (fragment tekstu)
Wdrażanie informatycznych systemów nadzorowania jakości produkcji, które rejestrują dane produkcyjne (ang. Traceability systems - TCS), staje się ważnym elementem działania firm. Traceability (identyfikowalność) to zdolność śledzenia (rejestracji historii) przepływu produktów na zasadzie rejestracji danych identyfikujących te produkty oraz wartości procesowych, a także odwiedzanych lokalizacji. Odpowiednia funkcjonalność systemów TCS zapewnia o ich efektywności. Prosta konfigurowalność tych systemów daje zaś firmie przewagę technologiczną, ponieważ skraca czas wdrożenia i dołączenia stanowiska produkcyjnego do systemu. Celem artykułu jest określenie pożądanych cech komputerowo wspomaganego systemu nadzorowania jakości produkcji wyrobów mechanicznych w nawiązaniu do idei Przemysłu 4.0. (abstrakt oryginalny)
W celu stworzenia realistycznego obrazu sytuacji i tendencji rozwojowych na rynku zaopatrzeniowym musimy zdobyć wiele informacji. Informacje te są różnorodne i stanowią swoistą mozaikę rodzajową wielu istotnych wskazówek dla badającego rynek zaopatrzeniowy. Są one aktualnymi informacjami o rynku i zależnościach między podażą i popytem. Informacje te mogą pochodzić z wielu źródeł, np. z ogólnourzędowych statystyk, instytucji zagranicznych, ze źródeł regionalnych.(fragment tekstu)
Budowanie relacji międzyorganizacyjnych, a zwłaszcza inicjowanie ich, stanowi ważny obszar badań w naukach o zarządzaniu. Niniejszy artykuł sugeruje, że tzw. tajny agent stanowi technikę badawczą dobrze dostosowaną do badania rutyn organizacyjnych nakierowanych na kształtowanie relacji z nowymi partnerami. W artykule omówiono procedurę oraz główne wyzwania związane ze stosowaniem tej techniki. Autor przedstawia przykładowe obszary zastosowań techniki badawczej, a także zakreśla kierunki jej wykorzystania w przyszłości. (abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono: strukturę zbierania i przetwarzania danych w spisach w 2002 r., system zbierania i redagowania oraz podsystem kontroli i weryfikacji logicznej danych spisowych.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.