Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 192

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 10 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Technologie teleinformatyczne
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 10 next fast forward last
Ewolucja technologii teleinformatycznych doprowadziła do upowszechnienia się tzw. III platformy ICT, określanej mianem SMAC (§.ocial, Mobile, d_nalytics, Qoud), a tworzącej - wespół z technologią IoT (Internet of Things) swoisty ekosystem rozwiązań informatycznych nowoczesnych organizacji gospodarki globalnej. Celem artykułu jest ukazanie implikacji procesu transformacji cyfrowej na informatyczne wspomaganie procesów zarządzania w organizacjach inteligentnych. Rozważania ilustrowane są wynikami autorskich badań sektora MSP na wybranych przedsiębiorstwach województw mazowieckiego i wielkopolskiego.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu było pokazanie możliwości, jakie oferują dwa z algorytmów drążenia danych, tzn. Naiwny Bayes (NBN) oraz Adaptacyjny Bayes (ABN). Na podstawie rzeczywistych danych opisujących potencjalnych kredytobiorców dokonano kilku klasyfikacji, różniących się między sobą pewnymi parametrami. Tak otrzymane dane poddano analizie, w wyniku której okazało się, że liczba udzielonych kredytów jest ściśle powiązana ze strategią banku (tzn. przyjętą przez bank mniej lub bardziej zachowawczą polityką udzielania kredytów). Ponadto potwierdziły się przypuszczenia, iż w przypadku, gdy mamy do czynienia z bardzo dużą liczbą atrybutów oraz gdy potrzebujemy jasnych i zrozumiałych reguł wyjaśniających model, wybieramy do klasyfikacji Adaptacyjnego Bayesa (ABN). Natomiast, jeżeli zależy nam na szybkim zbudowaniu modelu kosztem mniej precyzyjnej klasyfikacji, korzystamy z Naiwnego Bayesa (NBN). Zamiarem autorów jest kontynuacja rozpoczętego wątku i przeprowadzenie dalszych badań związanych z technologią drążenia danych w oparciu o środowisko Oracle 9i. (fragment tekstu)
Wprowadzenie technologii teleinformatycznych przyśpiesza transformację organizacji biznesowej i zmienia metody jej działania. Jednakże zapewnienie informacji i usług informatycznych wymaga analizy i przygotowania planu strategicznego. Mimo że organizacje biznesowe, a także instytucje rządowe formułują strategie biznesowe, ciągle mają trudności z konstruowaniem i wdrażaniem strategii informatyzacji. Dyskusje na temat strategii funkcjonalnych są często podejmowane przez specjalistów strategii biznesu, co powoduje, że praktycy nie mają jednak dobrych wzorców do naśladowania. W opracowaniu przedstawiono teoretyczne podejście dotyczące formułowania strategii informatyzacji oraz analizę 6 przypadków dla wizualizacji praktycznych rozwiązania rozwoju strategii informatyzacji. (abstrakt oryginalny)
Zarządzanie pracownikami ma już nie tylko ludzki, lecz także technologiczny wymiar. Systemy wspierające procesy HRM zajmują w firmach coraz więcej miejsca. Pozwalają bowiem optymalizować zadania, oszczędzać czas i działać efektywnie. Nie oznacza to jednak, że czynnik ludzki przestaje być ważny. Wręcz odwrotnie. Wdrożenie i zarządzanie zmianą technologiczną wymaga dobrej organizacji, komunikacji i otwartości na naukę. (fragment tekstu)
Wirtualizacja organizacji jest bardzo interesującą koncepcją teoretyczną, ale w celu jej implementacji praktycznej konieczne jest spełnienie pewnych istotnych uwarunkowań technicznych. Szczególnie ważną rolę odgrywa sprawna i szybka komunikacja pomiędzy partnerami wchodzącymi w skład organizacji. Rozwijające się sieci komputerowe z globalną siecią Internet stwarzają możliwości techniczne realizacji koncepcji wirtualnej struktury organizacyjnej skupiającej jednostki gospodarcze realizujące wspólny cel biznesowy. Technologie informatyczne na obecnym etapie rozwoju pozwalają już na praktyczną realizację nowatorskich koncepcji zarządzania przedsiębiorstwem przyszłości. Szczególnie organizacja wirtualna może być w ograniczonym zakresie implementowana przy wykorzystaniu do konfiguracji organizacji wirtualnej rozwiniętych technologicznie firm, posiadających sprawne łącza komunikacji sieciowej. (fragment tekstu)
7
100%
Recenzja książki autorstwa Roberta Kozielskiego, Andrzeja Olsztyńskiego oraz Tomasza Sroczyńskiego (współpraca redakcyjna: Michał Frąk) pt. Internet ludzi. Organizacja jutra, Wydawnictwo Nieoczywiste, Warszawa 2018, ISBN: 978-83-63391-53-9, liczba stron: 168(abstrakt oryginalny)
Badania dotyczyły sposobu oraz oceny stopnia wykorzystywania technologii informatycznych w grupie małych i średnich przedsiębiorstw z Podkarpacia. W celu przedstawienia stanu komputeryzacji oraz wykorzystania internetu przez podkarpackie firmy sektora MSP, została przeprowadzona ankieta wśród tej grupy przedsiębiorstw. Ankieta dotyczyła zarówno sprzętu, jak i rodzaju oprogramowania stosowanego w przedsiębiorstwach, jako środka do usprawnienia i poprawy jakości i wydajności pracy. (fragment tekstu)
Potrzeba konsolidacji usług oraz automatyzacji i ich optymalizacji jest ważną transformacją w obszarze teleinformatyki. Coraz większa liczba przedsiębiorstw, w tym transportowych, poszukuje oszczędności w obszarze infrastruktury teleinformatycznej. Pojawienie się nowego sposobu świadczenia usług informatycznych Cloud Computing, zupełnie zmienia dotychczasowy model zarządzania zasobami ICT. Cloud Computing nazywany przetwarzaniem w chmurze obliczeniowej jest to model przetwarzania danych oparty na użytkowaniu usług dostarczanych przez dostawcę. Jednym z ważniejszych zagadnień w obszarze przetwarzania w chmurze jest konieczność zapewnienia jest bezpiecznego transferu i przechowywania danych, sposobów autentykacji użytkowników oraz spełnianie przez dostawcę wymogów prawnych. W artykule przedstawiono analizę przetwarzania Cloud Computing pod względem rodzaju i modeli usługowych oraz zaproponowano metody zarządzania bezpieczeństwem informacji w chmurze obliczeniowej.(fragment tekstu)
W artykule zaprezentowano wybrane możliwości detekcyjne czujek wibracyjnych i sejsmicznych stosowanych w Systemach Sygnalizacji Włamania i Napadu. Przedstawiono czujki wibracyjne i sejsmiczne ze szczególnym uwzględnieniem ich budowy oraz zasady działania. Podano także sposoby ich użycia i montażu w ochranianych obiektach. Autorzy posłużyli się również wieloletnimi badaniami przeprowadzonymi w Laboratoriach Systemów Alarmowych. fragment tekstu)
Przedsiębiorstwa, które chcą osiągnąć przewagę rynkową, muszą nie tylko promować swoje produkty, ale również zadbać o promocję za pomocą technologii informatycznych. Opracowanie ma uświadomić przedsiębiorstwom konieczność wdrażania nowych technologii w zakresie kreacji marki. Każde przedsiębiorstwo chce, by znaleźć swoje miejsce w świadomości klientów i zdobyć ich zaufanie, aby pracownicy identyfikowali się z tym, czym jest, co robi, dokąd zmierza. Marzenia szybko mogą znaleźć spełnienie, jeśli zadba się o utworzenie wyraźnego, spójnego i pozytywnego wizerunku na rynku. Marki są podmiotami złożonymi, jednak mogą zostać uproszczone do poziomu, w którym zostają uznane za wiązki wartości funkcjonalnych i emocjonalnych. Utrzymanie przewagi danej marki na globalnym rynku konkurencji jest jednym z celów stawianych menedżerom, ale wobec szybkiego rozwoju wybierze firmę, która wykona dla niego daną usługę - może to być doświadczenie firmy, ale bardzo często jest to właśnie logo czy jakieś hasło ze sloganem reklamowym pojawiające się razem z logo w materiałach reklamowych. (fragment tekstu)
Celem opracowania jest prezentacja etapów budowy modelu integracji technologu informatycznych w projektowaniu systemów dla zarządzania inteligentnymi miastami (Smart Cities). Współczesne zarządzanie opiera się na przenikaniu technologii informatycznych i procesów zarządzania. Prezentowany w opracowaniu model regułowy jest przykładem przenikania się technologii wykorzystywanych w zarządzaniu inteligentnymi miastami. Na wstępie wyjaśniono potrzebę stosowania technologii informatycznych oraz przedstawiono model doboru technologii integracji i uwarunkowania ich stosowania w projektowaniu systemów do zarządzania inteligentnymi miastami. Następnie przedstawiono dwa etapy weryfikacji przedstawionego modelu. W etapie pierwszym poddano sprawdzeniu model weryfikacji replikatywnej w projekcie Eureka, którego celem była budowa rozmytych scenariuszy decyzyjnych dla potrzeb inteligentnych miast. W etapie drugim opracowany model poddano procesom weryfikacji predykcyjnej, którego celem był dobór (sugerowanych przez opracowany model) technologii integracji w budowie systemu decyzyjnego IOC. Opracowanie podsumowują wnioski i spostrzeżenia na temat znaczenia technologii integracji i możliwości ich prognozowania. (abstrakt oryginalny)
Rozwój obecnych gospodarek zależy w znacznej mierze od wzrostu poziomu ich informacji. Inwestycje w odpowiednie technologie informacyjne oznaczają rozwój gospodarki i podniesienie jej konkurencyjności. Realizacja usług typu e-bussines, e-commerce, e-praca i e-consulting, staje się kluczem do sukcesu gospodarczego i społecznego, zarówno w poszczególnych regionach, jak i w całym kraju. Zmiany poziomu innowacyjności przedsiębiorstw wywierają ogromny wpływ na funkcjonowanie całej gospodarki, sektorów, branż, jak i poszczególnych przedsiębiorstw. Kierowanie własnymi badaniami, które przyczynią się do stworzenia unikalnych produktów, wynalazki, które mogą być przekazane za granicę, są jak najbardziej skutecznymi sposobami na rozszerzenie innowacji. Wymaga to oczywiście rozwiązań systemowych, które pozwolą zbudować odpowiednie ramy prawne, tak aby polski potencjał nie był rozproszony, a polskie ośrodki badawczo-rozwojowe powiększały innowacyjność różnych gospodarek w przyszłości. (abstrakt oryginalny)
W artykule opisano system informatyczny wdrożony w Klubie Sportowym AZS-AWF Wrocław jako element mobilnej platformy komunikowania się między interesariuszami klubu sportowego. Implementacja systemu oraz użytkowanie odbywa się przez stronę internetową KS AZS-AWF Wrocław. System wykorzystywany jest przez zawodników, kadrę trenerską oraz działaczy klubu (www.e-azs.pl). W artykule opisano metodykę postępowania projektowego związaną z wytworzeniem, testowaniem oraz walidacją prototypu systemu Pe-AZS. Przedmiotem analiz jest transformacja cyfrowa klubów sportowych z perspektywy teorii przestrzeni organizacyjnej. Punktem wyjścia do prowadzonych badań oraz formułowania ostatecznych wniosków była także orientacja podejścia myślenia projektowego, które w konsekwencji pozwoliło na wypracowanie pożądanych rozwiązań informatyczno- komunikacyjnych dla dedykowanej platformy wspomagającej skuteczność w zarządzaniu całą organizacją sportową.(abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono podstawowe czynniki decydujące o tworzeniu polityki logistycznej Unii Europejskiej. Podkreślono istotne znaczenie zmian systemowych i regulacyjnych w europejskim transporcie na kształtowanie polityki w dziedzinie logistyki. Określono cele i zakres polityki logistycznej. Przedstawiono zasadnicze czynniki wpływające na efektywność systemów logistycznych, takie jak: technologie telematyczne, kwalifikacje personelu logistycznego, stan infrastruktury i jej wykorzystanie, standaryzację czynności ładunkowych. Omówiono również wpływ liberalizacji na kształtowanie efektywnego funkcjonowania systemu transportowego oraz znaczenie transportu intermodalnego w europejskiej polityce logistycznej. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu była analiza porównawcza wykorzystania współczesnych technologii informatycznych dla nauczania antykorupcyjnego wśród szkół wyższych będących sygnatariuszami PRME w Europie i na świecie. Założono, iż uczelnie wyższe w procesie wdrażania zasad nauczania przeciwko korupcji w niewielkim stopniu wykorzystują współczesne technologie informatyczne. (abstrakt oryginalny)
17
Content available remote Technologiczne wsparcie ferm łososi w Norwegii
75%
Celem niniejszego artykułu jest charakterystyka technologii wykorzystywanych w hodowli łososi w Norwegii.(fragment tekstu)
Trudno już dziś odpowiedzialnie, nawet mając na względzie perspektywę tylko najbliższych kilku lat, działać na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców obszarów wiejskich, bez uwzględniania możliwości, jakie stwarzają nowe sposoby gromadzenia i przekazywania wiedzy. Oddając do ich dyspozycji nowoczesne przekaźniki informacji, eliminujemy bowiem konieczność godzenia się z dotychczasowymi ograniczeniami w wielu sferach działalności życiowej, ze względu na czynnik odległości. Nowoczesne media teleinformatyczne umożliwiają zbudowanie sieci prawie nieograniczonych powiązań pomiędzy ludźmi, dysponującymi różną wiedzą i różnymi umiejętnościami, bez względu na ich umiejscowienie przestrzenne. (fragment tekstu)
W niniejszej publikacji przeprowadzona będzie próba analizy wzajemnego oddziaływania dwu cywilizacji - zachodniej i rosyjskiej, w okresie ostatnich trzystu lat, ze szczególnym uwzględnieniem drugiej połowy XX wieku, kiedy społeczeństwa (przede wszystkim zachodnie) zaczęły przechodzić do nowej fazy opanowywania otaczającego świata i - jak podkreśla amerykański futurolog O. Taffler - w ślad za "falą" agrarną i przemysłową następuje trzecia "fala" - społeczeństwa informatycznego czy też telematycznego. (fragment tekstu)
Wykorzystanie informacji w działalności gospodarczej wspomaga proces podejmowania decyzji i uzyskiwania korzyści konkurencyjnych. Dotyczy to także prowadzenia gospodarstw rolnych. Stosowanie technologii informatycznej (IT) sprzyja efektywnemu wykorzystaniu informacji i jest ważnym czynnikiem wpływającym na konkurencyjność gospodarki. Obserwowany w Polsce rozwój technologii informatycznych odbywa się również na obszarach wiejskich. Wykorzystanie przez rolników możliwości stwarzanych przez technologie informatyczne wpływa na uzyskanie korzyści konkurencyjnych w funkcjonowania gospodarstw. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 10 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.