Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 215

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Telecommunication
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
1
Content available remote Prawne uregulowania funkcjonowania sektora telekomunikacyjnego w Unii Europejskiej
100%
Od momentu podpisania w 1991 r. układu ustanawiającego stowarzyszenie między Polską a Unią Europejską, a zwłaszcza od chwili wstąpienia naszego kraju do grona państw członkowskich UE podstawowym wyznacznikiem krajowych regulacji prawnych w sektorze telekomunikacyjnym jest ustawodawstwo Wspólnot Europejskich. Wzorowanie polskiego prawa na rozwiązaniach funkcjonujących na Zachodzie kontynentu ma przede wszystkim na celu zdynamizowanie rozwoju tego sektora, dostosowanie regulacji do szybko postępujących zmian technologicznych w dziedzinie telekomunikacji oraz większą niż dotychczas ochronę praw konsumentów. Ponieważ wyniki osiągane przez krajowy sektor telekomunikacyjny są pochodną otoczenia regulacyjnego, w przypadku członkostwa w Unii Europejskiej ustanowionego na szczeblu ponadnarodowym, analiza działalności tego rynku musi odwoływać się do unijnych ram prawnych, określających prawa i obowiązki uczestników rynków. Celem niniejszego artykułu jest zaprezentowanie prawnych warunków funkcjonowania sektora telekomunikacyjnego w Unii Europejskiej. Szczególny nacisk położony został na wyszczególnienie celów regulacji telekomunikacji w UE oraz przebieg procesów liberalizacji. Omówione zostały najważniejsze zasady regulacji tego sektora, wprowadzone pakietem dyrektyw w 2002 r., jak również najnowsza reforma telekomunikacji z 2009 r. (fragment tekstu)
2
Content available remote Regulacja sektorowa EX ANTE a efekty pośrednie telekomunikacji
100%
Szeroko pojęte techniki informacyjne - komunikacja elektroniczna, usługi informacyjne i multimedialne - stanowią podstawowy element fundamentu społeczeństwa informacyjnego z gospodarką opartą na wiedzy. Postępy w telekomunikacji i technikach informacyjnych pobudzają pozytywne zjawiska w całej gospodarce, dzięki czemu, pomimo zjawisk recesyjnych i zakłóceń występujących w gospodarce światowej, dziedzina nowoczesnych technik i aplikacji wykazuje stabilny wzrost. Z tych powodów dobór kryteriów regulacji sektora komunikacji elektronicznej, a szczególnie regulacji sieci następnej generacji, w tym dostępowych sieci światłowodowych, odgrywa ważną rolę we właściwym określeniu bodźców prorozwojowych w polityce gospodarczej i społecznej Unii Europejskiej. W artykule przedstawiono uwagi o regulacji rynku komunikacji elektronicznej w UE w kontekście uniwersalnego wymiaru telekomunikacji. Wskazano na konieczność takiego doboru kryteriów regulacji, aby obejmowały efekty pośrednie, które towarzyszą inwestycjom w sieci następnej generacji i przyczyniają się do ogólnego rozwoju społeczno-ekonomicznego krajów członkowskich UE. W opracowaniu wykorzystano wyniki pracy statutowej pt. "Nowe techniki komunikacji elektronicznej w problematyce regulacyjnej Unii Europejskiej", wykonanej przez autora w 2009 r. w Instytucie Łączności - PIB, Zakład Problemów Regulacyjnych i Ekonomicznych. (fragment tekstu)
Omówiono konferencje WTO, ktora odbyła sie w grudniu 1996 r. w Singapurze. Autor analizuje korzyści jakie osiągną kraje stowarzyszone z UE po wprowadzeniu liberalizacji w dziedzinie telekomunikacji.
|
1997
|
nr 2
8
Jest to krótka informacja o priorytetowych zadaniach w dziedzinie telekomunikacji w krajach Unii Europejskiej jak i w 10 krajach kandydujących.
|
|
nr 20
29
Początek ubiegłego roku przyniósł na niemieckim rynku telekomunikacyjnym prawdziwą rewolucję. Rozpoczął się proces liberalizacji - dotychczasowy monopolista, Deutsche Telekom AG, utracił uprzywilejowaną pozycję.
|
|
nr 13
21-22
Przejawiana ostatnio przez firmę Elektrim aktywność w branży telekomunikacyjnej, a także pewne ruchy konsolidacyjne w sektorze telefonii stacjonarnej nasunęły przypuszczenia o złamaniu dotychczasowego monopolu TP SA. Artykuł wyjaśnia bliżej te kwestie, dokonując krótkiego przeglądu największych prywatnych operatorów w tej branży.
Omówiono problem liberalizacji sektora telekomunikacyjnego, stopień wdrożenia Dyrektyw odnoszących się do usług telekomunikacyjnych w poszczególnych państwach członkowskich, regulacje prawne obwiązujące obecnie w sektorze telekomunikacyjnym UE. Artykuł zawiera 2 tabele.
|
|
nr 7
32-33
Co zrobić, aby pracownicy nie nadużywali służbowych telefonów komórkowych do prywatnych celów? Jak zapanować nad kosztami użytkowania komórek, nie popadając w niebezpieczne skrajności administracyjnych zakazów? Te pytania z pewnością zadawane są w wielu firmach korzystających z dobrodziejstw mobilnej telekomunikacji.
Artykuł poświęcony ważnej dziedzinie łączności jaką jest radiotelefonia ruchoma, umożliwiająca przekazywanie informacji za pomocą urządzeń zwanych radiotelefonami.
Celem niniejszego artykułu jest zaprezentowanie roli usług telekomunikacyjnych w rozwoju organizacji sieciowych, a zwłaszcza procesów logistycznych w tych przedsiębiorstwach. Pozwoli to na lepszą orientację w istniejących możliwościach przekazywania danych oraz dokonanie łatwiejszego i bardziej trafnego tworzenia optymalnych kompozycji tych usług zaspokajających konkretne potrzeby danej firmy. Wiedza o istniejących, bardzo licznych rozwiązaniach telekomunikacyjnych i ich możliwościach pomoże także w projektowaniu i rozwijaniu sposobu funkcjonowania systemów informatycznych wspierających logistykę. (fragment tekstu)
Światowe koncerny telekomunikacyjne spodziewają się, że przy następującej globalizacji gospodarki, systemy łączności satelitarnej przyniosą wielkie dochody. Od 23 września ma rozpocząć działalność IRIDIUM.
|
|
nr 7
24
Formalnie TP SA nie ma już wyłączności na usługi, jednak faktycznie nadal dominuje na rynku, mając grubo ponad 90 procent abonentów i przeszło 95 procent przychodów. Największy prywatny operator to Netia Holdings SA, którego obecny kapitał wynosi ponad 100 mln dolarów.
Artykuł zawiera charakterystykę usług telekomunikacyjnych oraz omówienie badań empirycznych przeprowadzonych w celu lepszego rozpoznania rynku usług telekomunikacyjnych i sytuacji na nim polskiego konsumenta. Badania przeprowadzono wśród 700 miejskich gospodarstw domowych w 1998 r.
|
|
nr 4
55-58
Przedstawiono wymagania organizacji międzynarodowych (GATS i WTO) odnośnie handlu usługami. Omówiono postanowienia dotyczące usług telekomunikacyjnych do których zaliczono: usługi telefonii głosowej, usługi transmisji danych z komutacją pakietów, usługi transmisji danych z komutacją łączy, usługi telegraficzne, telefaksowe i inne.
Artykuł omawia problemy przetargow-koncesyjne firmy El-Net, zwycięzcy przetargu na operatora tzw. telekomunikacji warszawskiej.
|
|
nr 11
XIV
Nieuchronnie zbliża się moment, kiedy w telefonii międzystrefowej obecny monopolista - Telekomunikacja Polska SA - utraci pozycję jedynego operatora w tym sektorze telekomunikacyjnego rynku. Już obecnie są operatorzy dysponujący niezbędną infrastrukturą, upoważniającą, by przypuszczać, iż wystąpią do ministra łączności o koncesje w dziedzinie łączności międzystrefowej. Do takich należy Tel-Energo SA.
|
|
nr 21
19-21
W połowie maja b.r. powołano do życia Elektrim Telekomunikacja Sp. z o.o., w której wszystkie udziały należą do Elektrimu. Spółka ma nadzorować i rozwijać działalność holdingu w tej branży.
|
|
nr 20
34-37
Przygotowania do przetargu, którego celem będzie wydanie kilku koncesji dla nowych operatorów telefonicznych sieci międzymiastowych, zapowiedziane przez Ministerstwo Łączności w połowie ubiegłego roku, przedłużają się i jest to być może dobra okazja do zastanowienia się, czego można oczekiwać w efekcie postępowania przetargowego i jakie wobec tego warunki powinno ono spełniać.
|
|
nr 11
28-29
Postępująca od kilku lat demonopolizacja polskiego rynku usług telekomunikacyjnych przyniosła już pierwsze efekty. W niektórych regionach państwowy gigant Telekomunikacja Polska SA ma już po kilku konkurentów. Jedną z prężniejszych firm, która za kilka lat jest w stanie zawładnąć około siedmioma procentami rynku usług telefonicznych, jest Pilicka Telefonia SA.
first rewind previous Strona / 11 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.