Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Telegraph network
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W pracy przedstawiono historię kablowca s.s. "Stephan" zbudowanego w stoczni Szczecińskiej Stettiner Maschinenbau AG Vulcan oraz jego rolę w rozwoju niemieckiej sieci transkontynentalnych kablowych połączeń telegraficznych na świecie. Opisano początkową dominacje firm brytyjskich w budowie transkontynentalnych połączeń telegraficznych oraz ideę budowy niezależnej niemieckiej sieci kabli telegraficznych do połączenia Niemiec z koloniami w Afryce i Pacyfiku. Przedstawiono dane techniczne kablowca, opis specjalnego wyposażenie pokładowego do kładzenia kabli oraz listę najważniejszych osiągnięć s.s. "Stephan".(abstrakt oryginalny)
Nawet pobieżna analiza dotychczasowej (polskojęzycznej) literatury przedmiotu utwierdza w przekonaniu, że wartościowych opracowań książkowych na temat agencji prasowych jest bardzo niewiele. Co więcej, cała bibliografia obejmująca to zagadnienie wydaje się - w sensie ilościowym - niezwykle skromna, zwłaszcza jeśli skonfrontować ją z liczbą publikacji na temat innych instytucji polskiego systemu medialnego. Także autorzy piszący o transformacji polskich mediów po roku 1989 rzadko i niewiele piszą o zmianach w tym sektorze. Dlatego inicjatywa kierownictwa Polskiej Agencji Prasowej dotycząca wydania w formie książkowej historii Polskiej Agencji Telegraficznej jest niezwykle cenna i godna pochwały. Dostarcza ona bowiem podstawowej wiedzy zarówno na temat przedwojennego etapu funkcjonowania tej instytucji, jak i etapu "londyńskiego", gdy w jakiejś mierze PAT konkurowała i dublowała działalność PAP (przynajmniej w sensie politycznym). (fragment tekstu)
Od samego początku telegraf był używany do przekazywania informacji gospodarczych, a także w kolejnictwie i żegludze. Przedmiotem artykułu jest zarys historyczny rozwoju telegrafu w XIX stuleciu. Autor omówił technikę telekomunikacji i rozwój sieci telegraficznej prywatnej i państwowej, porozumienia międzynarodowe, ruch telegraficzny, ekonomiczne aspekty eksploatacji oraz znaczenie telegrafu dla gospodarki.
W artykule dokonano krótkiego przeglądu stanu infrastruktury telekomunikacyjnej w Polsce i w zarysie przedstawiono podstawowe zamierzenia rozwojowe w telekomunikacji na najbliższe lata.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.