Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 80

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Teleinformation
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
1
100%
W obecnej dobie wielkie korporacje logistyczne wykorzystujące ogromne floty transportowe dorobiły się nowoczesnych narzędzi teleinformatycznych umożliwiających kompleksową usługę i optymalizację procesów technologicznych transportowych i zarządczych. Zazwyczaj są to duże systemy ERP (Enterprice Rosource Planning), np. SAP-owskie, adaptowane do zindywidualizowanych potrzeb konkretnego użytkownika. Złożoność systemów ERP obsługujących wielkie korporacje powoduje, że często tworzą się grupy użytkowników danej klasy ERP, np. wielkich narodowych operatorów pocztowych, w ramach których następuje doskonalenie tych narzędzi teleinformatycznych.(fragment tekstu)
2
Content available remote ROZWÓJ SIECI NOWEJ GENERACJI W POLSCE NA TLE EUROPEJSKIEJ AGENDY CYFROWEJ
100%
Nowoczesne usługi teleinformatyczne , w tym szczególnie szerokopasmowy dostęp do sieci Internet, uznawane są we współczesnym świecie za elementy warunkujące rozwój społeczny i gospodarczy. Powszechny i szybki dostęp do internetu sprzyja wzrostowi innowacyjności i konkurencyjności gospodarki , umożliwia rozwój nowoczesnych usług publicznych oraz ogranicza zjawisko wykluczenia społecznego.(fragment tekstu)
W bieżącym roku po raz pierwszy w historii polskiego wymiaru sprawiedliwości wprowadzono możliwość dochodzenia roszczeń cywilnoprawnych za pośrednictwem rozwiązań teleinformatycznych. Pozwoliła na to nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego polegająca na dodaniu m.in. działu VIII pt. Postępowania elektroniczne, która stała się obowiązującym prawem od dnia 1 stycznia 2010 r. Analizowana zmiana została przeprowadzona w oparciu o doświadczenia innych państw, w których uprzednio dopuszczono możliwość zgłaszania roszczeń w postaci elektronicznej z jednoczesnym uproszczeniem trybu wnoszenia i rozpoznawania roszczeń. Tego rodzaju rozwiązanie zostało przewidziane chociażby w prawodawstwie Anglii i Walii, gdzie począwszy od 2001 r. sąd właściwy dla hrabstwa Northampton (Northampton County Court) rozpoznaje sprawy o roszczenia dotyczące określonej kwoty pieniężnej (do 100.000 funtów i wyrażone w funtach - tzw. system Money Claim). (fragment tekstu)
4
100%
Okresem, w którym najczęściej mówi się o spółkach defensywnych, zaletach i wadach inwestowania w takie spółki oraz wskazuje się sposoby ich odpowiedniego doboru do portfela akcji, są okresy dużych, gwałtownych załamań na giełdach kapitałowych przechodzące w okresy bessy. W ostatnich siedmiu latach na giełdach kapitałowych, w tym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, dwukrotnie można było zauważyć taka sytuacje. (fragment tekstu)
5
Content available remote Modele dojrzałości e-government - porównanie wybranych koncepcji
100%
Postęp technologiczny w dziedzinie teleinformatyki wraz z towarzyszącymi mu zmianami zachowań, w szczególności upowszechnienie wykorzystania Internetu w szerokich kręgach społeczeństwa, doprowadził do pojawienia się szeregu zaawansowanych form wykorzystania Internetu, tworząc szanse na wprowadzenie społeczeństwa informacyjnego na wyższy poziom rozwoju1. Jedną z takich form stanowi e-government. Zakres i charakter usług udostępnianych w ramach e-government zmienia się wraz z zachodzącym postępem, tak w obszarze technologii teleinformatycznych, jak i społecznym. W związku z tym da się wyróżnić pewne poziomy dojrzałości e-government z charakterystycznymi dla nich rozwiązaniami technologicznymi i organizacyjnymi. W niniejszym opracowaniu dokonano porównania wybranych modeli dojrzałości e-government. Przedstawione zestawienie pozwoli badaczom rozwoju e-government na bardziej właściwy dobór używanego modelu klasyfikacji do charakteru prowadzonych przez nich badań, a co za tym idzie, może przyczynić się do lepszego wykorzystania uzyskanych w tych badaniach rezultatów. (fragment tekstu)
The Linear Predictor (LP) is a finite impulse response adaptive filter using linear prediction to suppress radio frequency interferences (RFI) in the Auger Engineering Radio Array (AERA). AERA focus on the electromagnetic part of the Extensive Air Showers. The electromagnetic part of the shower produces radio signals in geomagnetic radiation and charge excess processes. Due to the reflection of the atmosphere AERA radio stations can observe these signals in the frequency band 30 - 80 MHz. This frequency range is contaminated by narrow-band and other human-made RFI. To suppress these contaminations AERA uses two kind of filters: the Median filter and the infinite impulse response - notch filter, however both of them have disadvantages. LP is a new approach in real-time signal filtering. Laboratory and pampas tests show fast adaptation, acceptable power consumption and very good efficiency of the LP filter. (original abstract)
Choć dostęp do szerokopasmowego Internetu stanowi tylko jeden z warunków dochodzenia do cywilizacji informacyjnej, jego roli na tym etapie rozwoju nie da się przecenić. Skoro, w powiązaniu z szybkością i cenami połączeń oraz zakresem świadczonych usług, uznawany jest powszechnie za kluczowy czynnik sukcesu, determinujący innowacyjność i konkurencyjność, samorząd nie może ignorować potrzeby zaangażowania na tym polu.(fragment tekstu)
8
Content available remote Technologie "podłączenia" w społeczeństwie mobilnym
75%
Społeczeństwo konstytuowane wokół rozmaitych relacji międzyludzkich, realizowanych "realnie" i wirtualnie, jest hybrydą złożoną z jednostek ludzkich (wchodzących w te relacje) i rzeczy materialnych (przedmiotów, urządzeń wspomagających relacje). Jest ono systemem dynamicznym nieograniczonym granicami (np. państwowymi). Rozwój nowych technologii wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom społeczeństwa. Konwergencja mediów współczesnych i środków komunikacji mobilnej sprzyja permanentnemu włączaniu ludzi w sieć globalną oraz wpływa na sposób samopostrzegania ludzi jako części jednej wspólnoty, a nawet wspólnego świata(fragment tekstu)
9
Content available remote Teleinformatyczne wspieranie koncepcji funkcjonowania organizacji
75%
Celem artykułu jest analiza możliwości teleinformatyki jako narzędzia wspierania nowych koncepcji funkcjonowania organizacji. W artykule skupiono się na twórczości organizacyjnej, która jest jednym z kluczowych rodzajów przedsiębiorczej aktywności odnawiających organizację. Takie ujęcie celu obligowało do przedstawienia naukowych podstaw twórczości organizacyjnej oraz zidentyfikowania znaczenia teleinformatyki we wspomaganiu twórczości organizacyjnej.(abstrakt autora)
10
75%
Głównym celem artykułu jest prezentacja dedykowanego rozwiązania teleinformatycznego zastosowanego przez jeden z krajowych koncernów paliwowych, istotnie zmienia ono wymiar funkcjonowania obszarów monitorowania istniejących procesów logistyki paliw płynnych w Polsce. W odróżnieniu od standardowych rozwiązań IT z zakresu zarządzania zapasami VMI, planowania dostaw oraz HSSE przedstawiane rozwiązanie wyróżnia przedmiotowy koncern krajowy pod względem innowacyjności, wyznaczając zarazem nowy wymiar jakości obsługi logistycznej stacji, swoich klientów, jak i poziom bezpieczeństwa potencjału ludzkiego i materialnego. (fragment tekstu)
Nowym agentem emisji, prowadzącym na podstawie umowy z ministrem finasów sprzedaż obligacji skarbowych w swojej sieci detalicznej został PKO BP. Polska jest jednym z pierwszych krajów, które umożliwiają zakup obligacji za pośrednictwem systemów teleinformatycznych .
Internet współcześnie staje się jednym z zasadniczych warunków rozwoju nowych dóbr i usług w sferze gospodarki, edukacji, administracji publicznej. U podstaw zastosowania technologii ICT pierwotnie leżała idea wykorzystania ich do usprawnienia funkcjonowania administracji w kontaktach z obywatelami oraz przedsiębiorstwami. Obecnie fundamentalne dla rozwoju administracji publicznej jest traktowanie jej jako procesu dostosowania struktury administracji i sposobu rządzenia do zmian społecznych stanowiących skutek rewolucji (jakie są skutkiem technologii informacyjnych i komunikacyjnych). Zastosowanie teleinformatyki w jednostkach administracji publicznej do świadczenia usług publicznych on-line przyczynia się do zwiększania zadowolenia obywateli, przyczyniając się tym samym do zwiększenia jakości świadczenia usług i jakości życia obywateli.
W Polsce od wieku lat mówi się o budowie społeczeństwa informacyjnego,zwanego również społeczeństwem opartym na wiedzy. W związku z dużym zapotrzebowaniem związanym z rozwojem infrastruktury teleinformatycznej powstają strategie informatyzacji oraz możliwości ich finansowania poprzez programy unijne.(fragment z tekstu)
14
Content available remote Wykorzystanie modelu kirkpatricka do oceny efektywności szkoleń e-learningowych
75%
W dobie społeczeństwa informacyjnego zasobność wiedzy i szybkość przepływu informacji ma podstawowe znaczenie dla rozwoju społecznego i wzrostu gospodarczego. Tworzenie efektywnych modeli komunikacyjnych, które odpowiadają współczesnym wymaganiom rynkowym, jest coraz częściej oparte na nowoczesnych systemach teleinformatycznych. Rozwój technologii teleinformatycznych ma coraz większy wpływ na różne dziedziny życia. Wykorzystanie najpopularniejszych usług internetowych w przedsiębiorstwach komercyjnych,instytucjach edukacyjnych czy administracji rządowej stało się faktem. Coraz więcej instytucji i organizacji zajmujących się procesem dydaktycznym sięga zarówno po nowe formy dystrybuowania, jak i konstruowania wiedzy, co powoduje, że tradycyjny oraz e-learningowy model nauczania ciągle ewoluuje.(tekst z oryginału)
W artykule przeanalizowany został wpływ proliferacji technologii teleinformatycznych na efektywność gospodarczą. Celem artykułu jest odpowiedz na pytanie, jakie czynniki muszą być spełnione, aby w danej gospodarce było możliwe szerokie wykorzystanie potencjału tych technologii? (abstrakt oryginalny)
16
Content available remote Implementacja interaktywnego kursu programowania w technologii webowej
75%
W artykule podjęto problem implementacji interaktywnego kursu programowania w technologii webowej. Opisano przykład udanej implementacji takiego kursu opartej na wykorzystaniu standardowych technologii webowych i zestawu gotowych komponentów, uwzględniając m.in.: wymagania stawiane interaktywnemu kursowi programowania, architekturę i technologię rozwiązania, niezbędne składniki i format zapisu treści kursu, komponenty i układ interfejsu użytkownika, sposób edycji i wykonywania kodu rozwiązania oraz zasady weryfikacji poprawności rozwiązań i generowania podpowiedzi dla uczestników kursu. (abstrakt oryginalny)
Jedną z podstawowych cech społeczeństwa informacyjnego jest ustawiczne przetwarzanie informacji. Informacje te generowane są między innymi poprzez proces komunikowania. W jednostkach samorządu terytorialnego na poziomie gminy proces komunikowania wynika z misji, jaką mają do spełnienia te instytucje. Załatwienie sprawy wymaga kontaktu pomiędzy mieszkańcami danej gminy, firmami prowadzącymi działalność gospodarczą lub fundacjami o różnym statusie (ich wszystkich określa się mianem interesariuszy) z jednej strony a urzędem gminy z drugiej strony. Stosowane obecnie rozwiązania informatyczne nie w pełni satysfakcjonują społeczeństwo informacyjne. W artykule zostanie przedstawiony model komunikacji elektronicznej pomiędzy interesariuszami a jednostkami samorządu terytorialnego na poziomie gminy. Model ten będzie uwzględniał technologię WEB 2.0.(abstrakt oryginalny)
Na rynku dostępnych jest ponad 40 wirtualnych asystentów. Siri i podobne rozwiązania robią ogromne wrażenie jako technologiczny gadżet. Jednak moment, w którym staną się częścią naszego życia, wydaje się jeszcze odległy. (fragment tekstu)
Gospodarki państw Europy Środkowej i Wschodniej rozwijają się, a najważniejsze rynki Internet Technology zbierają plony zwiększonych inwestycji w regionie. Wydatki na produkty IT w 2009 r. przekroczą 40 mld USD, co będzie niemal podwojeniem sumy wydanej w 2004 r. Utrzymujące się na dobrym poziomie PKB, rosnący popyt w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw oraz zwiększająca się liczba komputerów i oprogramowania konfekcjonowanego, dostępnego w dużych sklepach i supermarketach, umocni sytuację na rynku - taka jest prognoza IDC - jednej z największych firm zajmujących się badaniem rynku teleinformatycznego.
Teleinformatyka rozumiana jako podstawowe ogniwo społeczeństwa informacyjnego jest od lat intensywnie wspierana przez Unię Europejską przez wydawanie aktów prawnych (p. 2), uruchamianie projektów badawczych i innych działań. Polska jako członek UE, w celu dostosowania się do jej wymogów, również wy¬daje wiele dokumentów (p. 3). Na przykładzie Łodzi (p. 4) zarysowano lokalne działania, prowadzące do powszechnego wspomagania przez ICT mieszkańców miasta w załatwianiu spraw urzędowych. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.