Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 32

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Telemarketing
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Szefów drobnych biznesów odstrasza wizja kontaktu z czołowym polskim operatorem telekomunikacyjnym, bo ten kojarzy im się wyłącznie z horrendalnymi cenami. W przypadku telemarketingu koszty połączeń stanowią zaledwie 20-30 proc. wydatków. Korzyści z odbierania telefonów będą niewielkie, jeśli infolinia nie będzie co najmniej ulgowa, a to też oznacza wydatki. Zamiast więc bać się współpracy z TP SA, warto się skupić na efektywnym wykorzystaniu samego narzędzia.
Numery telefoniczne umożliwiające uzyskanie podstawowych informacji o produkcie czy usłudze zostały wprowadzone już kilkanaście lat temu. Obecnie tradycyjne infolinie zastępowane są wielofunkcyjnymi telecentrami, które poza kontaktem telefonicznym wykorzystują inne formy komunikacji (korespondencja listowa, e-mail, inne www). Telecentra są to wydzielone obszary przedsiębiorstw lub osobne organizacje umożliwiające obsługę klienta, sprzedaży, badań rynku, pomocy technicznej lub innych czynności związanych z działalnością przedsiębiorstw. W niniejszym artykule podano dane rynku tych usług w Wielkiej Brytanii.
Przedstawiono wyniki badania opinii pblicznej konsumentów przez ARC Rynek i Opinia o telemarketingu.
4
Content available remote Komunikacja indywidualna jako kluczowy element marketingu relacji
75%
W dobie globalizacji, szybkiego postępu technicznego i technologicznego, rywalizacja o klienta zmusza przedsiębiorstwa do większej skuteczności w podejmowaniu działań z zakresu komunikacji marketingowej. Ciągły wzrost konkurencji, a także coraz bardziej świadomi i wymagający klienci narzucają przedsiębiorstwom konieczność zmian w sposobie myślenia i funkcjonowania. Pojawia się więc potrzeba dostosowania koncepcji marketingu do istniejących wymogów nowej rzeczywistości. Wymagania te wydaje się spełniać koncepcja marketingu relacji, w której kluczową rolę odgrywa komunikacja indywidualna. Odpowiedni system komunikacji marketingowej, w tym komunikacja indywidualna, sprzyja przepływom informacji o potrzebach klientów, nawiązywaniu kontaktów z klientami, a następnie tworzeniu długotrwałych więzi. Celem niniejszego artykułu jest omówienie istoty komunikacji indywidualnej oraz jej znaczenia w koncepcji marketingu relacji. (fragment tekstu)
Rynek polski coraz częściej i coraz chętniej korzysta z telefonu jako narzędzia podnoszącego zarówno wielkość jak i wartość sprzedaży. Przedstawiono formy sprzedaży przez telefon: telesprzedaż pasywną i telesprzedaż aktywną. Decydując się na włączenie telefonu do strategii sprzedażowej firmy warto poznać możliwości, jakie niesie ze sobą to bardzo szybkie narzędzie, jak i zagrożenia, jakie może stworzyć.
Artykuł przedstawia historię telemarketingu. Omawia istotę telemarketingu oraz rynek usług telemarketingowych w Polsce. Prezentuje wyniki badań, których celem było zebranie informacji na temat: czy, w jakim zakresie i jak często duże firmy województwa dolnośląskiego wykorzystują telemarketing.
Mieć pozytywny stosunek do telefonującego oraz szybko i sprawnie rozwiązać jego problem to podstawa obsługi telefonicznej klienta. Jedną z mniej kosztownych dróg uzyskiwania przewagi konkurencyjnej jest podjęcie przez menedżerów działań związanych z zapewnieniem właściwej obsługi telefonicznej i zainwestowanie w weryfikację istniejącego stanu oraz w przygotowanie i wdrożenie nowych standardów. Jak sprawdzać i co kontrolować to temat niniejszego artykułu.
Bardzo dobrym narzędziem w walce o klienta jest informacja, mówiąc językiem współczesnego biznesu - infolinia. Przedstawiono funkcje, jakie mogą spełniać infolinie oraz kilka praktycznych wskazówek, jak wybrać firmową infolinię, jak jak w najbardziej efektywny sposób wykorzystać jej posiadanie.
Artykuł omawia działalność spółki Centrum TeleMarketingowe, która powstała w 1997 r. w Warszawie.
Telemarketing, jako narzędzie strategii dystrybucji, promocji i reklamy, umożliwia dokładną selekcją odbiorcy (konsumenta lub sprzedawcy), szybkość komunikacji, niski koszt oraz możliwość połączenia z innymi technikami marketingu bezpośredniego. Największe efekty przynosi jednak w integracji z innymi elementami marketingu-mix. Jest więc wsparciem oraz uzupełnieniem promocji i reklamy, które w dużej mierze decydują o końcowej efektywności procesu sprzedaży. Telemarketing jest metodą kontaktu z klientem, w którym pierwszoplanową rolę odgrywa telefon i komputer. Jeśli jednak telemarketer nie będzie odpowiednio przeszkolony i przygotowany do prowadzenia rozmowy telefonicznej z klientem, może zawieść oczekiwania przyszłego nabywcy i jednocześnie zburzyć wizerunek firmy. (fragment tekstu)
Mówi się obecnie o marketingu snajperskim. Bezpłatne linie telefoniczne uruchomiły już niektóre instytucje. Dotarcie do klienta jest związane także ze stworzeniem bazy danych, na przykład na podstawie książki telefonicznej lub spisu firm.
Telefon jest niezbędnym, wręcz niezastąpionym i jednym z najpopularniejszych mediów wykorzystywanych w marketingu bezpośrednim. Zastosowanie telefonu umożliwia: -reklamę towaru, firmy -sprzedaż produktu (usługi) -zdobycie informacji do bazy danych -przekazywanie informacji klientom -pielęgnowanie i podtrzymywanie kontaktów z konsumentami. Rosnące znaczenie telefonu w marketingu podkreśla coraz częściej stosowany termin angielski "telemarketing" bądź "telephone marketing", czyli marketing telefoniczny, sugerujący jego wyodrębnianie się w samodzielną dyscyplinę. Zastosowanie telefonu w działalności(abstrakt oryginalny)
Czy posiadanie i utrzymanie call center jest opłacalne? Przedstawiono uproszzoną analizę, która pozwoli firmom zorientować się, czy stosowany przez nią model biznesowy (call center in house i w outsourcingu) jest efektywny finansowo, a firmom planującym inwestycję umożliwi wybór odpowiedniego modelu.
Obecnie firmy wykorzystują różne kanały komunikacji w sprzedaży. Wykorzystanie co najmniej dwóch powoduje znaczne zwiększenie wyników. Przykładem jest zastosowanie mailingu połączonego z kampanią telefoniczną. Przykładem są akcje realizowane przez klientów Call Center Poland. Autor wyróżnił podstawowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę analizując potrzebę posiadania call center (centrum obsługi klientów).
Firmy turystyczne oferują swoje katalogi w formie wysyłkowej. W Polsce tylko niektórzy, przeważnie operatorzy zagraniczni, wysyłają katalogi pocztą. Sprzedaż odbywa się tradycyjnie, jednak wiele osób zamawia wycieczki telefonicznie.
Telemarketing jest specjalnym sposobem użycia telefonu w działalności marketingowej. Polega on na uruchomieniu specjalnych linii telefonicznych do odbierania (tzw. in-bound) lub nadawania (tzw. out-bound) wiadomości od/do klientów oraz na opracowaniu całej technologii kontynuowania tak nawiązanych kontaktów.
Krótka analiza poziomu telemarketingu prowadzonego przez firmy sprzedające właśnie usługi telefoniczne.
Autorka podkreśla, że sprzedawca musi mieć pełną świadomość sprzedawanej rzeczy. W przypadku telemarketingu, w oczach klienta towar jest automatycznie utożsamiany ze sprzedającym. Ważnym elementem w zrozumieniu wagi i rangi produktu jest wiara sprzedającego w ten rekomendowany przez siebie produkt oraz umiejętność postawienia się w sytuacji kupującego ze słuchawką przy uchu. Należy wiedzieć, co może dać produkt posiadaczowi, jakie może mu przynieść wymierne korzyści. Trzeba wykazać klientowi potrzebę posiadania produktu, nawet w sytuacji przesunięcia tej potrzeby w czasie. A kluczem do sukcesu jest wiara w produkt.
Autorka prezentuje wyniki badań, z których wynika, że najwięcej klientów, bo aż 95%, zetknęło się z reklamą w telewizji. Kolejne popularne wśród klientów kanały komunikacji to reklama w prasie - 82,3%, na tablicach i billboardach - 76,1% i w radiu - 73,5%. Z telemarketingiem zetknęło się odpowiednio 25,7% ankietowanych, co jest wynikiem bardzo dobrym, ponieważ ten kanał komunikacji nie ma możliwości dotarcia do tak dużej liczby klientów, jak np. telewizja. Zaletą telemarketingu, zdaniem autorki, może być fakt, że ta forma sprzedaży może docierać tylko do wyselekcjonowanej wcześniej grupy klientów, których obejmuje konkretna baza danych. Taka grupa na pewno jest lepiej określoną grupą docelową niż miliony telewidzów.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.