Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Third sector theory
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Przedstawiono dane dotyczące zatrudnienia w sektorze społecznym według obszarów działalności w państwach Unii Europejskiej. Dokonano analizy polityki Unii Europejskiej pod względem organizacji trzeciego sektora w ujęciu historycznym, jak również przedstawienie potencjału europejskich organizacji społecznych jako podmiotów polityki społecznej.
Podstawowym zasobem umożliwiającym rozwój każdego sektora gospodarczego są zatrudnieni w nim pracownicy. Zapotrzebowanie na kapitał ludzki, a w szczególności konkretne jego elementy (wiedza, kompetencje, zręczność intelektualna, motywacje), zmienia się istotnie wraz z rozwojem konkretnego sektora. W artykule zwrócono uwagę na fakt, że rozwój sektorów współczesnej gospodarki w istotny sposób zależy od zgromadzenia określonego kapitału ludzkiego i umiejętnego nim zarządzania. Pojęcie kapitału ludzkiego nie należy do pojęć jednoznacznych, dlatego w artykule poświęcono uwagę właściwościom tego zasobu, jak również specyfice sektora. (abstrakt oryginalny)
W artykule podjęto problematykę przemian zachodzących w trójsektorowej strukturze osób pracujących w Polsce z podziałem na województwa. Zgodnie z teorią trzech sektorów w procesie rozwoju gospodarczego zmniejsza się odsetek pracujących w sektorze rolniczym, a wzrasta udział pracujących w sektorze usług. Stwierdzono, że bezpośrednio po uzyskaniu przez Polskę członkostwa w Unii Europejskiej prawidłowość ta nie występowała w niektórych województwach. Dotyczyło to zwłaszcza obszarów, gdzie udział sektora rolniczego w strukturze osób pracujących jest wysoki. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest ocena zmian zakresu trzeciego sektora w krajach europejskich i odniesienie ich do polskich przemian w tym zakresie. Przedstawiono definicję trzeciego sektora oraz zmiany zakresu trzeciego sektora w Europie i ich uwarunkowania.
Specyfika działalności organizacji non-profit powoduje, że niemożliwa jest prosta adaptacja reguł marketingowych odpowiadających podmiotom komercyjnym oferującym produkty materialne. Artykuł ma na celu przybliżenie korzyści, jakie wynikają z zastosowania marketingu w organizacjach non-profit, a także ukazanie problemów związanych z adaptacją zasad marketingowych w tego typu podmiotach. Przy opracowaniu została zastosowana metoda analizy opisowej literatury z zakresu marketingu organizacji non-profit. (fragment tekstu)
Omówiono stan organizacji pozarządowych w Polsce od 1989 roku. Przedstawiono definicję trzeciego sektora oraz różnice między nim a sektorami pierwszym i drugim (państwowym i biznesowym). Scharakteryzowano organizacje pozarządowe pokazując ich mocne i słabe strony.
Opisano działalność usługową w teorii trzech sektorów i teorii marketingowej.
Przedmiotem opracowania są przemiany strukturalne w gospodarce Niemiec. Omówiono pojęcie struktury i przekształceń strukturalnych, przyczyny ich zmian oraz interpretację w świetle hipotezy trójsektorowej. Zdaniem autora, zmiany te są zjawiskiem typowym dla państw wysoko rozwiniętych. Występuje tu wiele podobieństw zarówno co do zakresu, jak i sekwencji poszczególnych faz. Doświadczenia niemieckie i innych państw zachodnich mogą służyć dla prognozowania tych procesów w Polsce.
Omówiono makro- i mikroekonomiczne modele konkurencji gospodarczej, zależność między polityką strukturalną rządu a gospodarką narodową, politykę handlową jako najważniejszy element polityki gospodarczej państwa oraz wpływ systemu gospodarczego na politykę strukturalną.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.