Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  UNIDO method
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Przedmiotem referatu jest przedstawienie miejsca i sposobu wykorzystania informacji finansowo-księgowych w ocenie opłacalności inwestycji ze szczególnym uwzględnieniem metodologii UNIDO.
Autor zajmuje się metodologią oceny efektywności inwestycji, szczególnie w warunkach gospodarczych jakie występują w krajach postkomunistycznych i Trzeciego Świata. Omawia różne metody tej oceny, a zwłaszcza metodę OECD i UNIDO.
Wykorzystując materiał empiryczny autor zweryfikował pozytywnie metodę rachunku efektywności i analizy finansowej projektów inwestycyjnych, w odniesieniu do inwestycji ekologicznych.
Przedmiotem opracowania jest próba przedstawienia propozycji podstaw metodologicznych dla konstrukcji "studium możliwości rozwoju regionalnego". Zdaniem autorów w części pierwszej opracowania musi być zaprezentowana wszechstronna charakterystyka regionu, w części drugiej - studium branżowe i zasobowe rozwoju regionu, co pozwoli na opracowanie koncepcji modeli jego rozwoju.
W swojej pracy autorka analizuje obszar nieokreśloności decyzji inwestycyjnych (ryzyko i niepewność). Przedstawia propozycję procedury inwestycyjnej opartą na modelu zaproponowanym przez United Nations Industrial Development Organization (UNIDO).
W artykule poddano ocenie przedsiębiorstwo przemysłu maszynowego. Ocenę kondycji finansowej tego przedsiębiorstwa oparto na danych dotyczących ostatnich dwóch lat jego pracy oraz wyniku pierwszego kwartału 92 roku obrazujących realne warunki funkcjonowania zakładu. Obejmuje ona wstępną analizę bilansu oraz analizę wskaźnikową, przeprowadzoną w oparciu o metody zalecane przez UNIDO i Bank Światowy.
Zmiana ustroju gospodarczego spowodowała zmiany metod oceny przemysłowych projektów inwestycyjnych. Omówiono aktualnie stosowane w Polsce metody oceny projektów inwestycyjnych w szczególności stosowane przez banki dla oceny zdolności kredytowej (metoda dyskontowa NPV, metoda UNIDO, metody teorii gier itp.).
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.