Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 17

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Universal Mobile Telecommunications System (UMTS)
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Z sieciami telefonicznymi trzeciej generacji, tzw. UMTS międzynarodowe grupy telefoniczne wiązały duże nadzieje. Omówiono walkę o koncesje pozwalające na budowę sieci telefonii komórkowej trzeciej generacji i sprzedaż tych usług klientom. Przedstawiono przyczyny przesuwania terminu startu tej technologii w kolejnych krajach.
Drugiego września bieżącego roku Polkomtel, jako pierwszy operator w kraju, uruchomił telefonię komórkową trzeciej generacji na zasadach komercyjnych. Od tej chwili zarówno abonenci sieci Plus GSM, jak i użytkownicy Simplus i mixPlus mają możliwości korzystania z pełnego zakresu usług, jakie udostępnia im najbardziej zaawansowana obecnie technologia telefonii komórkowej - UMTS.
Polski debiut telefonii 3G został odroczony o rok. Autor twierdzi, że operatorzy nie spieszą się z wdrożeniem technologii 3G, bo popyt na nową niesprawdzoną technologię jest jedną wielką niewiadomą.
W komentarzu autor zastanawia się nad tym, że mimo problemów z wdrażaniem nowej generacji telefonii komórkowej 3G, ta technologia i tak będzie musiała prędzej czy później zaistnieć, ponieważ zwiększają się potrzeby klientów, stara technologia 2G staje się przestarzała, a jej możliwości transmisji danych ograniczone.
Przedłużające się oczekiwanie na komórkową "trzecią generację" spowodowało pojawienie się systemu Evolved Data for GSM Evolution (EDGE). Pozwala on na trzykrotnie szybszy przesył danych niż w przypadku GPRS. Jednym z nielicznych minusów EDGE'a jest niewielki wybór telefonów działających w tej sieci.
Zmiany technologiczne w sektorze telekomunikacji zmierzają w kierunku systemów komórkowych trzeciej generacji, określonych europejskim standardem UMTS. Dla użytkownika oznacza to zupenie nowy sposób komunikowania się, nowy wachlarz usług, w szczególności usług multimedialnych, umożliwiających jednoczesne przesyłanie obrazów, dźwięków i tekstu, niezależnie od miejsca i czasu. Jednak wprowadzenie systemu UMTS wiąże się z bardzo kosztowną budową nowej infrastruktury telekomunikacyjnej.
UMTS (Universal Mobile Telecommunications System) zdaniem przedstawicieli telefonii komórkowej nie może wejść zbyt szybko na rynek polski. To wymaga inwestycji, zbyt wysokich jak na ilość użytkowników telefonów komórkowych.
Łączne zadłużenie brutto operatorów telekomunikacyjnych przekraczało po trzech kwartałach minionego roku 18 mld PLN przy przychodach 26,75 mld PLN. Najbardziej zadłużonym polskim operatorem pozostaje niedawny monopolista - Telekomunikacja Polska. Mimo dobrej koniunktury operatorzy redukują zadłużenie, zamiast myśleć o zaciąganiu kredytów.
W polskiej telekomunikacji nadszedł czas technologii 3G. Operatorzy telefonii komórkowej muszą teraz zainwestować we wdrożenie technologii UMTS. Opiera się ona na szybkości transmisji danych i dużej przepustowości. Dzięki temu można przez komórkę błyskawicznie dostać się do swojej poczty elektronicznej, sprawdzić repertuar kin w internecie, przeprowadzić wideokonferencję czy szybko ściągnąć duży plik graficzny.
Omówiono rozwój technologii telekomunikacyjnych w świecie. Zmierzają one w kierunku UMTS (Universal Mobile Telecomunications System), która jest multimedialną z szybkim dostępem do Internetu mobilną łącznością. Przedstawiono jej możliwości. Omówiono też generację GSM (Global System for Mobile Communications). Porównano zastosowania technologii HSCSD (High Speed Circuit Switched Data) i GPRS (General Packet Radio Service).
Druga połowa roku zamiast zwiększenia konkurencyjności oraz spadku cen usług na rynku telefonii komórkowej może przynieść stagnację i zamrożenie cen. Taki może być rezultat rozstrzygniętego w ubiegłym tygodniu przetargu na częstotliwości GSM MTS. Rozstrzygnięcie przetargu nie przyniosło odpowiedzi na pytanie o przyszłość polskiego rynku telefonii mobilnej.
Zdaniem analityków pod koniec tego roku poziom nasycenia telefonią komórkową w Polsce osiągnie 74 procent.
Omówiono problem finansowania kosztów zakupu licencji i budowy infrastruktury telefonii komórkowej trzeciej generacji UMTS. Podkreślono, że żaden z polskich operatorów nie wie, kiedy zwrócą mu się pieniądze zainwestowane w tę nową techologię telekomunikacyjną. Podobny problem mają operatorzy całej zjednoczonej Europy. Według szacunków zainwestowany kapitał zwróci im się za ok. 15 lat.
Za dwa, trzy lata z telefonów komórkowych korzystać będzie około 20 mln Polaków. Jednak niewiele osób będzie dokonywać transakcji handlowych za pomocą swojego aparatu.
Artykuł przedstawia modele i zasady funkcjonowania wirtualnych opertatorów telefonii komórkowej (MVNO) na polskim rynku, a także perpektywy rozwoju tej branży w najbliższych latach. Autor także charakteryzyje sektor wirtualnej telefonii mobilnej w świecie.
Dzwonienie z komórki na razie nie będzie tańsze, za to operatorzy przygotowują liczne usługi niegłosowe. Transmisja danych, szybki Internet i monitoring to główne kierunki rozwoju telefonii mobilnej. Na dodatek wszystko to można zrealizować bez kosztownego UMTS-u.
Arytkuł dotyczy technologii UMTS (Universal Mobile Telecommunications System). Porusza problemy związane z trudnościami z wprowadzeniem tej technologii na rynek.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.