Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 62

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Usługi internetowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Popyt na transmisję danych wykazuje tendencję szybkiego wzrostu. Inwestycje sieciowe operatorów, mimo ponoszonych znacznych nakładów, nie zapewniają pełnego zaspokojenia rosnącego popytu na transfer danych. Sytuacja taka stwarza operatorom sieci stosunkowo dogodną sytuację do poszukiwania wsparcia finansowego na rozbudowę sieci od dostawców treści oferowanych w Internecie i wskazywania, że w przypadku jego nie uzyskania w najbliższym czasie może okazać się konieczne: podniesienie cen niektórych pakietów, wprowadzenie limitów przesyłu danych.
2
Content available remote Postawy e-konsumentów wobec płatności za usługi internetowe
100%
W artykule poruszono kwestie postaw e-konsumentów odnośnie do odpłatności za korzystanie ze stron internetowych jako alternatywę dla modelu reklamowego. Na podstawie analizy wybranych wyników badań wtórnych autor stawia tezę o następującej zmianie w mentalności internautów dotyczącej odpłatności za usługi internetowe. Przyzwyczajanie się konsumentów do zakupów w sieci, niechęć do reklam oraz malejąca efektywność modelu reklamowego są czynnikami, które skłaniają e-konsumentów do zaakceptowania odpłatności za usługi internetowe. (abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Rynek telewizji naziemnej i bariery jego rozwoju
100%
Artykuł ma na celu przedstawienie sytuacji na rynku telewizji naziemnej w Polsce i zwrócenie uwagi na charakter organizacji rynku, który ogranicza jego szybką integrację z innymi rynkami medialnymi, a zwłaszcza z dynamicznie rozwijającymi się rynkami teleinformatycznymi.Trwałość pozycji na rynku telewizji naziemnej ma miejsce od wielu lat, a zmiany moŜe wymusić cyfryzacja telewizji naziemnej. Daje ona szansę na wprowadzenie w tym samym zakresie częstotliwości (dotychczas zajmowanym przez kilka kanałów) kilkudziesięciu kanałów, z których kaŜdy może być przeznaczony dla innego nadawcy. (abstrakt oryginalny)
4
Content available remote Rozwój e-turystyki w Polsce na przykładzie biura podróży Travelplanet.pl
75%
|
|
nr 21
73-82
W artykule przedstawiono zagadnienia dotyczące e-turystyki oraz jej rozwoju na rynku polskim w latach 2006-2010. Rozważania teoretyczne zostały poparte danymi statystycznymi pochodzącymi z raportu Google "Produkty i usługi turystyczne w Internecie". Celem artykułu jest omówienie tendencji rozwojowych rynku e-commerce w Polsce ze wskazaniem na współczesne kierunki rozwoju na przykładzie biura podróży Travelplanet.pl.(abstrakt oryginalny)
Upowszechnienie szerokopasmowego internetu może pozwolić na wykorzystanie potencjału komercyjnego sieci i zmienić nasz styl życia. Liczba gospodarstw domowych w USA korzystających z szybkiego dostępu do sieci ma w tym roku wzrosnąć o 40 proc., do 25 milionów.
Wraz z intensywnym wprowadzeniem nowych technologii w sieciach bezprzewodowych WPAN (Wireless Personal Area Network), mobilni użytkownicy będą posiadali rozszerzone możliwości korzystania z komunikacji multimedialnej, treści i rozrywki. Sieci Osobiste (Personal Networks PNs) są jedną z najbardziej atrakcyjnych przesłanek rozwoju 4G. Technologie PNs wspierają zarówno sieci Ad-hoc jak również sieci infrastrukturalne (min. GSM, UMTS). Sieci osobiste oznaczają początek rewolucji na mobilnym rynku poprzez wprowadzanie 4G, WLAN, WPAN oraz nowych multistandardowych urządzeń. Technologie PNs pozwolą na dostarczenie spersonalizowanych usług, które sprostają oczekiwaniom odbiorców będąc jednocześnie tanie, bezpieczne i zawsze dostępne. Przez zidentyfikowanie żądań i potrzeb użytkowników, w rezultacie identyfikowany zostanie potencjalny rynek, gdzie nowe technologie i usługi znajdą popyt.(abstrakt autora)
|
|
nr 5
10-12
Autor rozważa, który model płatności w internecie przeważy w Polsce. W artykule znajdziemy liczne porówania oraz statystyki wykorzystania usług elektronicznych. Sytuacja w tym względzie przypomina okres sprzed upowszechnienia kart kredytowych. Zdaniem autora, dzięki telefonom komórkowym może pojawić się grupa klientów, którzy przyzwyczają się nie tylko do elektroniznej płatności za towary i usługi ale również nauczą się korzystania z bankowości zdalnej w ogóle. Jedynym waruniem jest jej łatwość i dostępność.
8
Content available remote Valuing Internet Companies. Selected Issues
75%
|
|
nr 1
105-120
The internet business is one of the most dynamically developing sectors of the global economy. Internet companies attract ever higher investment despite elevated risk, therefore developing valuation methods adapted to their specificity is of growing importance. This article is an attempt at providing theoretical grounds for potential approaches used in the valuation of such companies. Some of the major difficulties arise from the following reasons: 1) in the early stages of development, internet companies, like many other start-up companies, generate losses or symbolic profits; 2) internet companies grow at a very fast rate (hundreds or thousands of percent p.a.); 3) the future of internet companies is very uncertain. The analysis of different valuation methods carried out in this article points to the conclusion that methods well grounded in theory, such as the Discounted Cash Flow and Real Options methods, have not lost any of their relevance in the "new economy". What is necessary however is to adopt a different approach to probability estimation and consider the internet companies' high flexibility in making business decisions when faced with dynamically changing market conditions. The article also addresses a crucial issue for the stock value of public internet companies - the investors' expectations and emotions. (original abstract)
|
|
z. 56
165-179
Dzisiejszy świat to potok technologicznych zmian, który zalewa biznesmenów i menedżerów. Dla prowadzących mniejsze firmy tempo zmian wydaje się tak galopujące, że nie mogą za nim nadążyć. Wielu z nas fantastyczna szansa jaką jest Internet pociąga, a zarazem onieśmiela. Internet daje możliwość dostępu do niewyobrażalnych ilości informacji w ciągu kilku sekund; dociera w oka mgnieniu do milionów ludzi. Właścicielowi małej firmy jawi si ́ jako możliwość wyrównania szans, ale również wielka tajemnica. Naturalnie, że każda firma mogłaby mieć w sieci witryn ́ równie atrakcyjną jak IBM, Microsoft czy Disney, ale jaka byłaby z tego korzyść, jeśli nie moglibyśmy zachęcić ludzi do odwiedzenia jej. Planowanie działań w Internecie powinno obejmować między innymi na- stępujące czynności: • zdefiniowanie celu wykorzystania Internetu w działaniach organizacji, • określenie grupy docelowej działań poprzez sieć, • określenie szczegółowych celów jakie mają spełnić działania w sieci, • wybór sposobów prowadzenia działalności w Internecie, • projektowanie zawartości witryny internetowej i wirtualnego biura prasowego, • stałe aktualizowanie zawartości nośników informacji w Internecie, • monitorowanie w sieci działań niszczących wizerunek i reputacji firmy, • opracowanie planu działań antykryzysowych. Z technicznego punktu widzenia w Internecie jest jeszcze mnóstwo miejsca do zagospodarowania. Każdego dnia powstają nowe witryny i ulepsza si ́ już istniejące. Małe przedsiębiorstwa z coraz większa pomysłowością wykorzystują technologię, by zaprezentować się klientom, o dotarciu do których nie mogły kiedyś nawet marzyć. Należy tylko dobrze wykorzystać szansę, jaką daje Internet, aby w połączeniu z dobrze prowadzoną strategią osiągnąć olbrzymie zyski.
|
|
nr 184
157-168
W artykule przedstawiono genezę uchwalenia ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku. Odniesiono się do uchwalanego projektu ustawy oraz problematyki handlu elektronicznego, przedstawiając jednocześnie przedmiot jej regulacji. W sposób szczegółowy omówiono aspekty prawne elektronicznej informacji handlowej w nawiązaniu do pewnych elementów ekonomicznych. (abstrakt oryginalny)
11
Content available remote Badanie aktywności online polskich konsumentów dotyczącej marek
75%
Reasumując, w artykule przedstawiono istotne implikacje dla praktyki oraz dalszych analiz. Zaprezentowane badanie należy traktować jako wstępne rozpoznanie przedstawionego zjawiska. Uzyskane wyniki będą stanowiły podstawę do przeprowadzenia rozszerzonych badań. Kolejne etapy będą obejmowały rozwój instrumentu pomiarowego do COBRA oraz analizę wpływu COBRA na postrzeganie przez konsumentów wartości marki. (fragment tekstu)
|
|
nr 29
385-399
Informacja w społeczeństwie, w którym przyszło nam funkcjonować, ma szczególne znaczenie. Jest istotnym dobrem niematerialnym, cenniejszym niż inne dobra. Przechowywanie, przetwarzanie i przesyłanie jej to obszary pracy ludzi w takim społeczeństwie. Największe znaczenie dla społeczeństwa informacyjnego ma ogólnodostępny Internet, dzięki któremu możemy pozyskiwać informację i dzielić się nią. Internet stworzył konieczną przestrzeń komunikacyjną pomiędzy ludźmi na poziomie jednostek i organizacji. Wchodzi on w wiele obszarów naszego życia. Weźmy pod uwagę chociażby bankowość, ubezpieczenia czy sklepy internetowe. Nie ominął także administracji publicznej. (fragment tekstu)
|
|
nr 2, CD 2
1302-1307
Punktem wyjścia rozważań niniejszego artykułu jest przegląd najnowszych rozwiązań z zakresu komunikacji marketingowej w Internecie, ze szczególnym wskazaniem na budowanie relacji z młodym odbiorcą przekazu w mediach społecznościowych, e-klientem i e-prosumentem. W drugiej części opracowania dokonano podsumowania wyników badań jakościowych dotyczących postawy wybranej grupy młodych użytkowników Internetu (studenci studiów stacjonarnych I stopnia na specjalności "Marketing") wobec nowych trendów w e-komunikacji marketingowej. Choć zaprezentowane badania mają charakter przyczynku, to zebrane wnioski mogą przyczynić się do jej ulepszenia, a co za tym idzie, podniesienia wartości oferty dla młodego klienta, co stanowi pośrednio istotne wyzwanie dla marketingu.(abstrakt oryginalny)
|
|
nr 9
40-41
Omówiono kryzys Reutersa - najstarszej agencji informacyjnej na świecie. Firma przynosi straty, akcje spadają, a klienci rezygnują z usług.
|
|
nr 5
28-31
Przedstawiono wyniki badania ankietowego, którego celem było oszacowanie rzeczywistego poziomu zaawansowania bankowości internetowej w Polsce oraz określenie perspektyw jej dalszego rozwoju. Na ankietę odpowiedziało 9 banków posiadających ponad 40 procent aktywów sektora bankowego w Polsce i prowadzących ponad 90 procent rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych. Badanie przeprowadzono w połowie 2001 roku.
Przemyśleń na temat sponsoringu i jego roli w kreowaniu relacji firmy z klientem nie można rozpocząć bez wskazania na długowiekową tradycję działań sponsoringowych. Należy się również zastanowić nad tym, co skłoniło pionierów sponsoringu do jego zastosowania, jak ewoluował on w ciągu wieków i w końcu najważniejsze: Co powoduje, iż pomimo ogromnych zmian zarówno kulturowych, jak i ekonomicznych nadal jest stosowany? W czym tkwi fenomen sponsoringu pozwalający na ciągły wzrost jego popularności rynkowej? Rozważania rozpoczynają się od przedstawienia sponsoringu - etymologii samego terminu, kolebki powstania tej instytucji. Poszczególne podrozdziały będą zawierać rys historyczny działań sponsoringowych, fazy rozwoju sponsoringu w ciągu wieków. Posłuży to jako baza do przeprowadzenia analizy jego popularności w dzisiejszej rzeczywistości, a także pozwoli na wskazanie szans wykorzystywania sponsoringu w działalności firmy, jakie niesie przyszłość. Dopełnieniem rozważań w tym opracowaniu będzie przedstawienie sponsoringu na tle innych pokrewnych mu form - wskazanie pomiędzy nimi kontrastów i podobieństw, jakie je łączą, a także ukazanie rodzajów sponsorów i rodzajów samego sponsoringu, w który firma może się zaangażować. Pamiętając o ogromnych szansach, jakie niesie sponsoring, nie można zapomnieć o barierach, jakie może napotkać na drodze swojego rozwoju, dlatego również i te zostaną wskazane w niniejszym wywodzie. Wskazując na sponsoring widziany oczami przedsiębiorcy funkcjonującego na gruncie społeczeństwa informacyjnego, nie można nie zwrócić uwagi na ogromne zaangażowanie firm w kreowanie swoich strategii komunikacyjnych opartych właśnie na sponsoringu w przestrzeni wirtualnej. Jednym z często podejmowanych działań jest połączenie sponsoringu ze współpracą z blogerami, których rola w tej chwili jako mediów opiniotwórczych rośnie, z dnia na dzień umacniając ich pozycję na rynku. Celem opracowania będzie analiza działań opartych na połączeniu dwóch narzędzi sponsoringu i blogów w celu optymalizacji sukcesu marek. Do zbadania celu i problemu zastosowano metodę obserwacji uczestniczącej, metodę badania dokumentów źródłowych oraz analizę krytyczno-porównawczą. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest analiza możliwości narzędzi Web Analytics dla prowadzenia spersonalizowanych analiz danych internetowych. Szczególna uwaga zostanie skupiona na Google Analytics (GA), odpowiednia konfiguracja parametrów tego narzędzia pozwala bowiem każdej organizacji w prosty sposób i samodzielnie zarządzać własną stroną internetową, tj. zarządzać treścią i mchem na stronie. Dzięki możliwościom, które oferuje GA swoim użytkownikom, można je uznać za narzędzie prosumpcji w analizie danych internetowych. (fragment tekstu)
Artykuł porusza przyczyny rozwoju trendu prosumenckiego w skali świata i wskazuje na różnice w charakterze i tempie poszerzania się tego ruchu. Na podstawie dotychczasowego przeglądu literatury, nie tylko tej cytowanej niżej, ale też dotyczącej ewolucji podejścia do kreowania wartości dla klienta, połączonej z dotychczasową wiedzą poruszanej tematyki, autorzy proponują własną klasyfikację typów prosumentów oraz wskazują, jak ich występowanie i tempo powiększania się tej grupy jest uzależnione od instytucjonalnych i społecznych uwarunkowań rynków. Niniejszy artykuł rozpoczyna się od krótkich rozważań poszukujących przyczyn powstania i dynamicznego wzrostu współczesnych prosumentów, skupionych głównie wokół nadmiernej produkcji i konsumpcji w skali świata. Kolejna część jest poświęcona omówieniu różnej optyki spojrzenia na prosumenta i konsekwencji tych perspektyw dotyczącej oceny rozwoju omawianej grupy w skali świata. W następnym fragmencie skupiono się na wykazaniu, jak instytucje i ideologie funkcjonujące na rynkach narodowych wpływają na tamtejsze postawy społeczne i mają swój wyraz w zachowaniu konsumentów, kształtując tym samym możliwości rozwoju i charakter ruchu prosumenckiego. Rozważania prowadzone poniżej są też głosem w sprawie możliwych dróg rozwoju trendów konsumenckich w przyszłości. Podane w tekście przykłady stanowią jednak nie tyle dowód na poparcie tez, gdyż nie może być o tym mowy ze względów metodycznych, ile powód do dalszych, planowanych (głównie empirycznych i bardziej rygorystycznych) eksploracji omawianej tematyki. (fragment tekstu)
Celem tekstu jest przedstawienie wycinka rezultatów projektu badawczego "Prosumpcjonizm pop-przemysłów. Analiza polskich przedsiębiorstw z branży rozrywkowej". Pomysłodawcą i koordynatorem zadania jest Piotr Siuda. Pozostali członkowie zespołu badawczego to Radosław Bomba, Magdalena Kamińska, Grzegorz D. Stunża, Anna Szylar, Marek Troszyński oraz Tomasz Żaglewski. Projekt był realizowany przez Fundację Wiedza Lokalna i uzyskał grant Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w priorytecie Obserwatorium kultury. Zadanie trwało od marca do grudnia 2013 roku, a jego celem była odpowiedź na pytanie, w jakim stopniu w przypadku polskich producentów kultury popularnej, czyli wytwórców filmów, programów telewizyjnych, książek, komiksów, gier oraz muzyki pop, jest rozpowszechniony tzw. prosumpcjonizm. Przez ten ostatni rozumie się specyficzne nastawienie marketingowe polegające na angażowaniu nabywców w proces produkcyjny. Chodzi o zbudowanie bazy tzw. prosumentów, czyli konsumentów aktywnych, bo podejmujących różnorodne działania. Prosumenci zwykle reklamują dany tytuł w internecie, rozmawiając na jego temat z innymi czy wrzucając na YouTube ulubione sceny z serialu bądź filmu. Dodatkowo tworzą facebookowe fanpage'e czy amatorskie dzieła bazujące na oryginale. Miłośnicy książek piszą opowiadania przerabiające źródłowe narracje, a ci, którzy interesują się komiksami, kopiują profesjonalnie wydane zeszyty. Fani gier konstruują modyfikacje ulubionych tekstów, znacznie je przy tym wzbogacając graficznie czy fabularnie. (fragment tekstu)
Dzięki rozwojowi technologii informacji i komunikacji (Information Communication Technology, ICT) użytkownicy systemów informatycznych biznesu mają obecnie znaczny wkład w rozwój i realizację procesów biznesowych, dzięki czemu istotnie wspomagają przedsiębiorstwo w tworzeniu nowych wartości. Firmy informatyczne, oferując ustawicznie nowe, coraz bardziej złożone rozwiązania, stale borykają się z trudnościami należytego dopasowania technologii do potrzeb użytkowników i zrozumienia ich wymagań. Specjaliści inżynierii wymagań systemów informatycznych biznesu stale poszukują i weryfikują metody, takie jak prototypowanie, rozwój systemów powielarnych, zarządzanie linią produktów programowych, wykorzystanie narzędzi CASE (Computer Aided Software Engineering) dla przystosowania (customization) oprogramowania. Prosumpcja systemów informatycznych biznesu wykracza poza indywidualizację oprogramowania i jest procesem kreowania sposobności rozwoju produktów programowych (tj. oprogramowania) przez użytkowników. Celem opracowania jest przedstawienie architektury systemu wspomagania prosumpcji, nazwanego systemem stymulacji aktywności i twórczości użytkowników (SSATU). Złożoność problemu wymaga osadzenia rozważań na gruncie architektury ICT. Zatem układ pracy obejmuje dyskusję na temat architektury przedsiębiorstwa, modelu platformy budowy aplikacji użytkowych oraz proponowanego modelu SSATU w kontekście innych zaczerpniętych z literatury przedmiotu platform budowy oprogramowania biznesowego. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.