Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 7

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Warsaw transport system
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Transport lądowy nie jest dobrze zorganizowany na Haiti. W dużych miastach natężenie ruchu kołowego jest znaczące, obserwuje się niski poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym i dużą liczbę wypadków. Zanieczyszczenie środowiska w rezultacie użytkowania samochodów jest duże i uciążliwe, zużycie paliwa przez środki transportu kołowego znacząco przekracza europejskie standardy. Stawia się tezę, że istniejąca sieć dróg lokalnych w powiązaniu z właściwie zaprojektowanym systemem telematyki transportu międzymiastowego umożliwi eliminację istniejących niedogodności.Oczekiwanym celem jest zwiększenie efektywności systemu transportowego na Haiti. W artykule podjęto próbę identyfikacji możliwości wdrożenia systemu telematyki transportu na Haiti. W tym celu niezbędne jest opracowanie i wdrożenie do praktyki systemu pozyskiwania informacji w zakresie zdarzeń towarzyszących procesowi eksploatacji systemu transportu kołowego oraz elementów infrastruktury. Następnie istotne jest zidentyfikowanie dobrych praktyk w zakresie znanych rozwiązań i ich adaptacja do warunków w Haiti.(abstrakt oryginalny)
Jak wszystkie metropolie świata Warszawa ma nieustające trudności transportowe. Budowa metra przedłuża się, a funkcjnonuje tylko jego jedna niedokończona trasa. Rozwiązaniem byłaby natychmiastowa budowa Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM). Tymczasem malejąca liczba pociągów, wadliwe skomunikowania, niepunktualność, zdekapitalizowana infrastruktura, zdewastowane stacje i przystanki nie wróżą szybkiego powrotu do normalności i rozładowania potoków pasażerów. Sytuacja odnośnie transportu zbiorowego w stolicy wymaga więc śmiałych decyzji gospodarczych i politycznych.
Jak wiadomo, rola komunikacji podmiejskiej obsługiwanej przez PKP w systemie komunikacyjnym aglomeracji warszawskiej jest bardzo ważną i nie można jej niedoceniać. Ogromna liczba przewożonych pasażerów przez PKP odciąża zarówno komunikację miejską /MZK/, jak i PKS, co w trudnej sytuacji komunikacyjnej Warszawy ma wielkie znaczenie. Zrozumiałe jest, że ze względu na ograniczenia inwestycyjne, niemożliwe jest połączenie odległych dzielnic miasta z siecią PKP, stąd też odpowiedzialne zadanie spoczywa na przewoźniku miejskim /MZK/. PKP rozumie również trudności komunikacyjne występujące w Warszawie i stara się poszerzyć zakres oferowanych usług. Takim przykładem jest otwarcie w komunikacji pasażerskiej nowego połączenia wzdłuż Al. Rewolucji Październikowej. Podstawowe zastrzeżenia, jakie mają pasażerowie PKP, to: niepunktualność kursowania pociągów, mała częstotliwość ich kursowania i nierównomierne natężenie ruchu. Wydaje się, że przewoźnik nie stosuje wystarczających zachęt do korzystania z usług. Biorąc pod uwagę, że kompleksowe badania w zakresie komunikacji podmiejskiej w WWK były przeprowadzone dopiero w drugiej połowie lat siedemdziesiątych, w pewnym stopniu wyjaśnia przyczyny tak niekorzystnego stanu kolei podmiejskich.
The purpose of the article is to deepen the considerations on smart mobility. It is a solution pursued by all cities around the world. The publication presents the current ranking of major cities of the future and is provided with adequate commentary. Attention was also paid to the need for scientific exploration in the context of new emerging challenges surrounding fleet modernization and diversification of environmentally friendly propulsion sources. In the case study section, the author analysed how the local government unit met the qualitative and functional challenge of public transportation for residents. The subject of the study was the capital city of Warsaw. The author presents a brief picture of the city and, according to available data, discusses the possibilities of technological modernisation of the available rolling stock and outlines the changes in the use of conventional fuel and environmentally friendly alternative energy sources. Based on the study, it has been concluded that the direction of development of the capital in the whole area of smart cities, as well as in the sphere of the mobility index, improve the comfort of travel in the agglomeration area. (original abstract)
Niniejszy artykuł oparto na magisterskiej pracy dyplomowej autora pt.: Studium uwarunkowań rozwoju oraz lokalizacja portów lotniczych względem zabudowy miejskiej". Materiał zamieszczony powyżej przedstawia wyniki analizy lokalizacji istniejących lotnisk na świecie. Jednym z celów było zaproponowanie kryterium podziału lotnisk ze względu na ich położenie w stosunku do terenu zabudowy miejskiej. Część analizy poświęcono zagadnieniom związanym z warszawskim węzłem lotniczym.
Szybka Kolej Miejska w Warszawie, jako ważne wspomaganie transportu zbiorowego, głównie na liniach dojazdowych jest nieodzowna. W ruchu podmiejskim jednak wspomaganie to musi być umiarkowane, albowiem SKM nie jest w stanie zastąpić metra. Stworzenie Szybkiej Kolei Miejskiej wymaga przede wszystkim rewitalizacji infrastruktury i taboru nowej generacji.
Rozwój aglomeracji warszawskiej już od dawna wskazuje na potrzebę istotnych zmian w organizacji transportu. Inicjatywa powstania Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) jest pierwszym istotnym projektem integracji transportu miejskiego i podmiejskiego. Docelowo dzięki takiemu rozwiązaniu, podróżni będą mogli jeździć nowoczesnymi pociągami, których rozkład będzie zintegrowany z komunikacją miejską, nie zmieniając przy tym biletu.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.