Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 87

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Wdrożenie systemów
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
1
Content available remote Evaluation of ERP Systems Implementation Projects
100%
The paper presents results of the author's research, intended to recognise the state of art practices in conducting Enterprise Resource Planning (ERP) systems implementation projects in Polish enterprises. The research was done from the perspective of companies in which the systems were implemented. Collected data, presented partially in this article, show a relatively positive picture of the projects, as in most cases time and cost limits were not overrun and functional objectives were met.(original abstract)
Kluczem udanego wdrożenia systemu automatycznej dystrybucji są trzy podstawowe elementy: - definicja - separacja (zakresy działań i odpowiedzialności) - koordynacja. projekty dotyczące automatyzacji procesu dystrybucji wymagają dogłębnego zrozumienia potrzeb klienta i charakteru jego działalności gospodarczej. (fragment tekstu)
Przedstawiono krytyczne czynniki powodzenia projektów wdrożeniowych ERP. Podjęto próbę określenia siły z jaką poszczególne czynniki oddziałują na sukces projektów wdrożeniowych ERP w polskich przedsiębiorstwach.
W artykule przedstawiono zarządzanie relacjami z klientami w praktyce poprzez prezentację procesu wprowadzania oraz funkcjonowania systemu klasy CRM w Telekomunikacji Polskiej SA, z uwzględnieniem roli Cali Center i Back Office, jako bezpośrednich ośrodków realizacji zadań zarządzania relacjami z klientami.Pierwsza część artykułu została napisana na podstawie studiów literatury specjalistycznej, natomiast druga część w głównej mierze opiera się na danych pochodzących z materiałów wewnętrznych Telekomunikacji Polskiej SA zawartych w dokumentach. Dodatkowym źródłem informacji były doświadczenia i spostrzeżenia autora zdobyte podczas dwóch praktyk odbytych w kilku działach spółki. (fragment tekstu)
We współczesnych procesach społeczno-gospodarczych, w tym szczególnie związanej z tymi procesami koncepcji gospodarki opartej na wiedzy wzrasta znaczenie zasobu wiedzy jako głównej siły napędowej przemian gospodarczych i szeroko rozumianego rozwoju. Zdaniem E. Skrzypek, wiedza w nowej koncepcji gospodarki staje się głównym źródłem kompetencji, intelektualnego wigoru, siły, bogactwa, konkurencji, efektywności, skuteczności czy produktywności. Charakterystycznymi procesami związanymi z wiedzą w tej koncepcji gospodarki są: lokalizowanie, pozyskiwanie, tworzenie, transfer, wykorzystywanie oraz retencja wiedzy. Procesy te kształtowane są zarówno na poziomie całej gospodarki, jak i w przekroju przedsiębiorstwa, gdzie odpowiednie wspieranie, wzajemne uzupełnianie się wiedzy tworzy wartość dodaną.W odpowiedzi na permanentne poszukiwanie nowych sposobów pozyskiwania wiedzy o zachowaniu i potrzebach klienta, powstają nowe narzędzia, które mają temu sprzyjać. Obecnie jednym z bardziej popularnych jest narzędzie związana z zarządzaniem relacjami z klientem, czyli Customer Relationship Management (CRM). (fragment tekstu)
W artykule zostaną zaprezentowane niektóre zagadnienia dotyczące podejścia do analizy przedwdrożeniowej systemów zarządzania treścią. Coraz więcej praktycznych przykładów wdrożeń tego rodzaju systemów pokazuje, że warto zająć się kwestiami związanymi z systemami zarządzania treścią w sposób systemowy. Taką próbą, dotyczącą problematyki analizy przedwdrożeniowej, jest niniejszy artykuł, opierający się na badaniach literaturowych i doświadczeniach praktycznych. W tekście przedstawiono krótką charakterystykę omawianych systemów, a także zaprezentowano podstawowe założenia i etapy metodyki analizy przedwdrożeniowej systemów należących do klasy ECM.(abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie problematyki związanej z wdrażaniem systemów informacyjnych. Opisane zostaną strategie i procedury postępowania oraz najczęstsze problemy pojawiające się podczas realizacji tego procesu. Teoretyczne podejście do omawianych zagadnień będzie następnie zweryfikowane przykładem pochodzącym z praktyki gospodarczej. Zostaną zaprezentowane problemy zaobserwowane w jednej z dużych polskich firm podczas wdrażania i eksploatacji zintegrowanego systemu zarządzania przedsiębiorstwem SAP R/3. (fragment tekstu)
W niniejszym rozdziale jako przykład programu transformacji zostanie wykorzystany globalny program wdrożenia systemu ERP (ang. Global ERP Rollout). Sam program będzie się składał z wielu podobnych projektów informatycznych oraz niejako wypływającej z nich transformacji procesów biznesowych realizowanych w zróżnicowanym środowisku organizacyjnym (spółki zależne tej samej organizacji korporacyjnej rozproszone geograficznie, posiadające wcześniej różne systemy i procesy, różną kulturę i regulacje prawne). Wraz ze wszystkimi otaczającymi projektami dotyczącymi tego samego systemu ERP program utworzy podportfolio projektów organizacji. Celem tego rozdziału jest budowa modelu otoczenia programu globalnego wdrożenia systemu ERP ze szczególnym uwzględnieniem interfejsów komunikacyjnych niezbędnych do prawidłowego osadzenia tego programu w organizacji. Praca jest częścią szerszych badań dotyczących wykorzystania pochodzącego z programowania podejścia obiektowego w zarządzaniu projektami, programami czy wręcz całym portfolio organizacji. Autor niniejszego rozdziału zbuduje mapę zewnętrznych zależności, a także zidentyfikuje interfejsy, które powinny pomóc zmniejszyć ryzyka programu pochodzące z jego otoczenia i zwiększyć wpływ programu po-przez usprawnienie transferu wiedzy oraz zarządzanie procesem uczenia się organizacji i zarządzania wiedzą. Przykładowy projekt będzie fuzją rzeczywistych doświadczeń, które autor zebrał w ciągu wielu lat pracy jako menedżer i konsultant, uczestnicząc w podobnych programach. Pomimo faktu, że implementacja będzie specyficzna dla danego projektu, można założyć, że proces i korzyści płynące z budowy modelu mogą być powielane również w innych typach organizacji. (fragment tekstu)
Celem niniejszej pracy jest ustalenie poziomu i skali przydatności wykorzystanych funduszy europejskich związanych z realizacją Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego w województwie małopolskim w pierwszym okresie programowania od momentu akcesji Polski do struktur unijnych, czyli w latach 2004-2006. Ponieważ unijny system finansowania projektów opiera się na zasadzie n+2, analiza dotyczy projektów, które zostały rozliczone do końca 2007 r. (fragment tekstu)
Realizacja projektów wdrożenia zarządzania procesowego w organizacjach cieszy się zainteresowaniem wielu przedsiębiorstw, niezależnie od wielkości czy sektora, w którym funkcjonują. Podejście holistyczne w tej koncepcji koncentruje się na sprawnym funkcjonowaniu procesów, w kontekście celów i założeń strategicznych organizacji. Pomimo zastosowania wielu rozwiązań i metodyk implementacji, projekty nie zawsze kończą się sukcesem, a w trakcie ich realizacji pojawia się wiele trudności i ograniczeń. Nasuwa się zatem problem badawczy: Jakie uwarunkowania projektów zarządzania procesowego we współczesnych organizacjach wpływają na ich sukces, a jakie z kolei czynniki powodują ich niepowodzenie? Prowadzone rozważania oraz wyniki prac badawczych wykazują konieczność podejmowania projektów na poziomie strategicznym i operacyjnym. Kluczowymi czynnikami sukcesu jest powiązanie płaszczyzny strategicznej i operacyjnej, zaangażowanie kapitału ludzkiego na wszystkich szczeblach organizacji i zaangażowanie pracowników oraz budowa otwartej na zmiany kultury organizacyjnej wraz ze wsparciem narzędzi IT. (abstrakt oryginalny)
Wyniki badań empirycznych wskazują, że istnieje prosta zależność między stopniem złożoności projektu oraz jego innowacyjnością, a możliwością jego wdrożenia. Im bardziej projekt jest innowacyjny i bardziej złożony, tym bardziej prawdopodobne przedłużenie jego realizacji lub wręcz zaniechanie. W przypadku systemów zintegrowanych zależność ta sięga ostatnio nawet 70%-80%. Firmy wdrożeniowe robią oczywiście wszystko aby temu zjawisku przeciwdziałać, tym niemniej ich działania koncentrują się głównie na dwóch podstawowych kierunkach:udoskonalaniu narzędzi wspomagających proces automatycznej analizy, projektowania i wdrażania systemów, głównie w kierunku wykorzystania narzędzi zarządzania wiedzą w tym procesie,udoskonalaniu zarządzania relacjami ludzkimi w zarządzaniu projektem. Niniejszy artykuł dotyczy pierwszego zakresu zagadnień i sposobów zapobieżenia problemom najczęściej występującym w trakcie wdrożenia. (fragment tekstu)
Celem niniejszego artykułu jest zbadanie niesprawności występujących w projektach wdrożeniowych systemów klasy ERP oraz sformułowanie postulatów mających na celu usprawnienie procesu wdrożeniowego. Analizę oparto na wynikach badań empirycznych, w których wzięli udział eksperci reprezentujący różnych dostawców zintegrowanych systemów zarządzania klasy ERP. Zaprezentowano opinie praktyków odnośnie do doświadczanych przez nich problemów podczas wdrożeń oraz sugestie usprawnienia wdrożeń. Uzyskane wyniki potwierdzają, że większość problemów występujących we wdrożeniach związana jest z uczestnikami projektów wdrożeniowych, jak również ilustrują, że eksperci reprezentujący dostawców systemów nie doceniają znaczenia niezawodności wdrażanego systemu. Rezultaty badań powinny być przydatne dla profesjonalistów zajmujących się wdrażaniem systemów ERP i mogą być wskazówką dla decyzji podejmowanych podczas prac implementacyjnych. (abstrakt oryginalny)
Niniejszy artykuł ukazuje uwarunkowania systemu Management by Objectives (dalej MBO), stanowiący instrument zarządzania organizacją, który polega na realizacji jej strategicznych i operacyjnych celów. Metoda MBO, w dobie silnie konkurencyjnego środowiska pracy coraz szybciej zyskuje na znaczeniu, gwarantując kadrze pracowniczej osiąganie coraz to bardziej wymagających celów, wpływających nie tylko na końcowe rezultaty organizacji, ale również ich własny samorozwój. Wskazując elementy metodyki MBO ukazano jej najważniejsze korzyści oraz najczęściej popełniane błędy, jakich należy się wystrzegać, aby efektywnie wdrożyć nadmienioną metodę. (abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego artykułu jest zidentyfikowanie oraz przeanalizowanie w sposób krytyczny licznych wyzwań związanych z wdrożeniem systemu zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Punktem wyjścia do dalszych rozważań jest wprowadzenie do historii informatycznych systemów wspomagania zarządzania, gdzie omówiono ewolucję standardu ERP. Autorka wyjaśnia, jakie korzyści oraz problemy wynikają z wdrożenia systemu, koncentrując się na systemach ERP wykorzystywanych w firmach produkcyjnych, jako że rozwiązanie to powstało w celu zaspokojenia zmieniających się potrzeb przemysłu wytwórczego. Z tego powodu w artykule omówione zostały usprawnienia związane głównie z optymalizacją produkcji. Autorka wskazuje, iż jedna baza danych, do której dostęp mają równocześnie wszyscy pracownicy, wpływa na wszystkie obszary firmy oraz omawia, jakie wymierne korzyści wynikają z takiego rozwiązania. Architektura systemu ERP została omówiona na przykładzie produktu oferowanego przez SAP - SAP ERP. Zastosowanie systemów klasy ERP wpływa na usprawnienie obiegu informacji poprzez jego znaczne przyspieszenie. Co więcej, przeprojektowanie wewnętrznych procesów gospodarczych organizacji, wymagane przy wdrażaniu omawianych systemów, może być postrzegane jako bodziec do dalszych zmian. (abstrakt oryginalny)
Uzasadniono celowość prowadzenia badań dotyczących określania przyjmowanych w praktyce funkcjonowania organizacji postaci rozwiązań controllingu strategicznego jako warunku ich doskonalenia. Scharakteryzowano teoretyczne aspekty problemu badawczego. Przedstawiono metodykę badawczą. Przytoczono wyniki badań dotyczących częstości stosowania, przyczyn braku wyróżnienia i przesłanek wdrożenia controllingu strategicznego w badanych organizacjach. Poprzedzono je wynikami badań odniesionymi do realizacji zadań zarządzania strategicznego i występowania controllingu w ogóle w praktyce funkcjonowania organizacji(abstrakt oryginalny)
W artykule nawiązano do podstawowych aspektów związanych z tworzeniem strategii logistycznych i efektów występujących po ich wdrożeniu. Zawarto w nim także informacje na temat podstawowej typologii strategii logistycznych oraz określono główne elementy składowe tych strategii. W opracowaniu zaprezentowano także różnice między popytem zależnym a niezależnym oraz z czego one wynikają. Ukazano ideę punktu rozdziału popytu zależnego i niezależnego oraz jego umiejscowienie i charakterystyczne cechy dla poszczególnych miejsc jego lokalizacji. Zdefiniowanie popytu zależnego i niezależnego oraz procesu tworzenia strategii logistycznych pozwoliło na wyciągnięcie wniosków odnośnie do zastosowania konkretnych strategii wobec przedsiębiorstw funkcjonujących na podstawie jednego bądź drugiego rodzaju popytu. Zaprezentowano kilka przykładowych przedsiębiorstw, które wykorzystały różne strategie logistyczne oraz techniki ich wdrożenia. Pozwoliło to na określenie sposobu dopasowywania rodzaju stosowanej strategii logistycznej do punktu rozdziału popytu zależnego i niezależnego. (abstrakt oryginalny)
Wyjaśniono istotę i znaczenie systemu zarządzania jakością. Na przykładzie polskiej policji przedstawiono proces wdrażania systemu zarządzania jakością zgodnego z normami ISO 9000.
W artykule omówiono rozdział normy ISO 9001:2008 dotyczący realizacji wyrobu. Interpretacja wymagań dotyczących tego tematu i podawanie wzorca interpretacji są bardzo trudne ze względu na zróżnicowanie istoty działania firm, dlatego w publikacji podjęto próbę ukazania pewnych uniwersalnych elementów przydatnych do budowy systemu w każdej firmie.
Zaangażowanie i widoczne poparcie kierownictwa jest kluczowym czynnikiem powodzenia w realizacji każdego przedsięwzięcia, w tym wdrożenia i utrzymania funkcjonowania systemu zarządzania. Dobrym kierunkiem działania jest zapewnienie rzetelnej wiedzy najwyższego kierownictwa o wymaganiach norm - (np. rozdziału 5 normy ISO 9001) oraz zapewnienie świadomości znaczenia tych wymagań dla osiągania korzyści z funkcjonowania systemu. Brak zaangażowania kierownictwa może oznaczać brak redukcji kosztów a nawet ich zwiększenie. (fragment tekstu)
W artykule zaprezentowano na przykładzie firmy 4-Tune IT i jej produktu Protetic4You dedykowanego dla pracowni protetycznych, przebieg procesu wdrożenia i utrzymania oprogramowania. Uwzględniono zwłaszcza aspekty związane z wirtualizacją tego procesu oraz analizą przesłanek, którymi kierował się producent, wybierając taką drogę realizacji procesów obsługi swoich klientów. Zostały one pokazane na tle globalnych tendencji rynkowych. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.