Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 12

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Web 3.0
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Zarządzanie wiedzą w obszarze handlu elektronicznego
100%
Internet najnowszej generacji jest oparty na koncepcji Web 3.0. Jego nadrzędnym przesłaniem jest ułatwienie dostępu do globalnej, ustrukturalizowanej wiedzy poprzez precyzyjne udostępnienie żądanych w danym momencie zasobów informacji. Web 3.0 (zwany również Semantic Web - sieć semantyczna) utożsamiany jest z Internetem, przy czym przesyłane pakiety danych są przekazywane w postaci pozwalającej na ewidencje powiązań oraz kontekstu między nimi. Pozyskiwana w ten sposób wiedza ma zastosowanie w tworzeniu lub powiększaniu istniejących ontologii. Na bazie Web 3.0 posadowione są najnowsze rozwiązania z zakresu e-commerce. Rezultaty badań naukowych, jak również istniejące rozwiązania praktyczne jednoznacznie potwierdzają wykształcenie się nowego podejścia w handlu elektronicznym określanego mianem e-commerce 3.0. Wskazując korzyści wykorzystania Semantic Web w dziedzinie e-commerce, można założyć, że podstawowym rezultatem będzie usprawnienie procesu wyszukiwania produktów i usług. Wśród pozostałych obszarów usprawnień można wymienić szczegółowe określenie dziedziny działalności wraz ze specyfikacją oferowanych produktów bądź usług. (fragment tekstu)
Postęp technologiczny oraz zmieniające się podejście do uczelni wyższych powodują, że zastosowanie różnych metod i narzędzi sztucznej inteligencji, w tym chatterbotów, ma coraz większe znaczenie. Wykorzystanie tych narzędzi na uczelniach wyższych otwiera nowe perspektywy ich rozwoju. W artykule przedstawiono wyniki przeprowadzonej analizy dotyczącej zastosowania chatterbotów na wybranych przykładach uczelni wyższych. Wynikiem analizy jest wskazanie na korzyści oraz możliwości szerokiego zastosowania tych narzędzi, wspierających realizacje różnych procesów na uczelniach, ale również na wady takich rozwiązań.(abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Ontologia rozwiązań WEB 3.0
100%
Dynamiczny rozwój Internetu dostarczył szerokich możliwości dostępu do rozproszonych informacji. Początkowo Internet był wykorzystywany do pozyskiwania informacji odpowiadających zadanemu przez użytkownika zapytaniu. Wskutek dalszej ewolucji Internetu zwiększona została rola użytkownika, pozwalająca przede wszystkim na tworzenie treści przez internautów, jednocześnie dostarczając wielu narzędzi i technologii wspomagających ten proces. Faza ta określana jest mianem Web 2.01. Obecnie nie wystarcza już możliwość szybkiej interakcji i prostego wyszukiwania informacji. Internet najnowszej generacji jest oparty na koncepcji Web 3.0, określanej często w literaturze jako Sieć Semantyczna (Semantic Web)2. Wiodącą różnicą jest możliwość dokonania powiązań znaczeniowych pomiędzy przesyłanymi pakietami danych i uwzględnienia przy tym odpowiedniego kontekstu3. W związku z dynamicznym rozwojem środowiska Web 3.0 w artykule podjęto próbę systematyzacji wiedzy o wybranych klasach dostępnych rozwiązań semantycznych. Wskazać tutaj należy na występowanie znaczących różnic pomiędzy dostępnymi rozwiązaniami. Poszczególne wyszukiwarki semantyczne czy portale Web 3.0 oferują funkcjonalności odpowiadające zdywersyfikowanym potrzebom użytkowników, tym samym nie każde z rozwiązań sprawdzi się w danej sytuacji decyzyjnej. Ponadto sam proces pozyskiwania informacji na temat oferowanych przez te rozwiązania funkcjonalności jest procesem czasochłonnym i złożonym. (abstrakt autora)
Autorka wyjaśnia, że Web 3.0 to sposób kreacji nowej wiedzy z istniejących zasobów internetu za pomocą inteligentnego oprogramowania komputerowego. Idea ta nawiązuje do sieci semantycznych i sztucznej inteligencji. W praktyce oznacza to, że treści prezentowane na stronach będą opisywane specjalnymi znacznikami definiującymi sens poszczególnych słów oraz logikę relacji pomiędzy wyrazami i zdaniami. Autorka tłumaczy, że wymaga tego oprogramowanie, które będzie interpretowało teksty źródłowe i dokonywało ich analizy znaczeniowej w celu zsyntetyzowania treści na potrzeby konkretnego zadania (np. skomponowanie wyczerpującej odpowiedzi na pytanie zadane przez internautę). Autorka zaznacza jednak, że Web 3.0 ze względu na swoją daleko posuniętą innowacyjność nie jest jeszcze jednoznacznie zdefiniowane.
Coraz chętniej mówi się o kolejnych etapach rozwoju technologii internetowych. Dopiero niedawno do standardów e-learningu weszła technologia Web 2.0, zapewniająca powstanie interakcyjnych społeczności edukacyjnych, tymczasem zaczyna się już mówić o nowych tendencjach, które mają jakoby wpłynąć na rozwój kształcenia zdalnego. Taką technologią jest Web 3.0, zwana niekiedy siecią semantyczną. Konstruktorzy narzędzi obsługujących taką sieć nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, ale gotowość społeczna do przyjmowania rozwiązań jest na tyle duża, że można sądzić, że kolejne etapy rozwoju technologii będą jednocześnie kolejnymi etapami transgresji społecznej, rozumianej jako przekraczanie granic, zakreślonych przez dotychczasowe możliwości i doświadczenie. (abstrakt oryginalny)
Autor analizuje nowe problemy, z którymi muszą zmierzyć się specjaliści od reklamy online w związku z przemianami zachodzącymi w sieci. Po pierwsze - użytkownicy coraz mniej uwagi poświęcają oglądaniu przekazów marketingowych. Często ignorują je (banner blindness) lub traktują jak zło konieczne. Taka reklama nie jest na dłuższą metę skuteczna. Po drugie - rośnie poziom technicznych umiejętności internautów. Potrafią oni korzystać ze skryptów blokujących niepożądane elementy na stronach www. Zdaniem autora odpowiedź na te wyzwania to precyzyjne targetowanie. Jeśli przekaz marketingowy jest odpowiednio dopasowany do zainteresowań użytkownika, ten traktuje go znacznie przyjaźniej. Poświęca mu więcej czasu, zapamiętuje jego przesłanie i nie traktuje go jak niepożądanego intruza.
7
Content available remote The Use of Social Media in the Polish Retail Banking in the Era of Marketing 3.0
84%
Currently as the basis for co-creation and improvement of business offer serves the combined idea of crowdsourcing and social media. Solutions and applications of Web 2.0 are not only a next stage of evolution in the direction of Web 3.0 and Meta Web. They become rather a living proof how "future theories" become a current practice for more and more companies. The marketing concept transforms in a similar manner, as nowadays cocreation and interaction with the target group seem to be more important, than simple customer orientation. The article tries to illustrate the disparity between available and implemented solutions on the use of electronic communication tools within the social media. The basis for discussion in this regard will results presentation of research, conducted among nearly 1,800 customers of 11 largest banks in Poland. (original abstract)
Jak podaje Polska Izba Firm Szkoleniowych w raporcie Polska 2030, w zeszłym roku wydatki przedsiębiorstw na szkolenie pracowników wyniosły blisko 3 mld złotych i szacuje się ich wzrost na poziomie 10-25 proc. rocznie. Zatem, pomimo przewidywanego w tym obszarze kryzysu i pewnego spadku wydatków w ostatnim okresie, wszystko wskazuje na to, że szkolenia pracowników mają wciąż gigantyczne budżety i stanowią duży rynek(abstrakt oryginalny)
9
Content available remote Web 3.0 Applications in Enterprise Strategy
84%
Trend Web 3.0 jest ostatnio tematem często podejmowanym zarówno przez naukowców, badaczy, jak i w kręgach biznesu. Technologie semantycznej sieci Web umożliwiają integrację wiedzy z różnych dyscyplin i źródeł w celu budowania unikalnych rozwiązań. Obecnie aplikacje semantyczne nie są tak popularne jak inne typy systemów informatycznych przedsiębiorstw, zatem istnieje możliwość ich wykorzystania do uzyskania przewagi konkurencyjnej przez pionierów ich zastosowań. Mogą one przyczynić się do wyróżnienia oferty przedsiębiorstwa w oczach klientów oraz usprawnienia wewnętrznych procesów biznesowych. Artykuł prezentuje krótką charakterystykę aplikacji semantycznej sieci Web i podkreśla ich strategiczny potencjał. Aby zilustrować zastosowanie rozwiązań semantycznych, zaprezentowano dwa ich przykłady: w przemyśle farmaceutycznym oraz handlu elektronicznym.(abstrakt oryginalny)
The purpose of this article is to identify and describe the new, yet relatively poorly known, competencies related to WEB 2.0 and 3.0 and the dynamically changing organisational environment influenced by the development of ICT. The article's content can be used (application purpose) to draw attention to the necessity of active searching for new competency areas by trainers and teachers. To achieve this aim, two research tasks were undertaken. The first was a literature review and explanation of the concepts related to the research subject. This theoretical foundation then served as a starting point for an attempt to create a list of professions and related competencies corresponding to the needs of WEB 2.0 and 3.0. The results of this are presented in a tabular form. (original abstract)
Celem artykułu jest ukazanie znaczenia technologii informacyjno-komunikacyjnych w budowaniu relacji z interesariuszmi. Jest to aktualnie istotna problematyka, gdyż technologie mają wpływ na podwyższenie jakości tych relacji poprzez zmianę modelu informacyjnego Internetu z modelu statycznego na model interaktywnego udziału użytkowników tworzących strumienie informacji w czasie rzeczywistym, czego przykładem mogą być technologie Web 2.0 i Web 3.0. (fragment tekstu)
Niniejszy artykuł koncentruje się na analizie rozwoju globalnej sieci Web 1.0, Web 2.0, Web 3.0, Web 4.0. Celem pracy jest ukazanie etapów rozwoju Internetu i jego rozumienia oraz postrzegania przez samych internautów. Wychodząc od genezy Internetu, omówiono jego ewolucję skupiając się na reprezentatywnych dla każdej generacji właściwościach poszczególnych technologii internetowych. Analizie poddane zostało zagadnienie sztucznej inteligencji w kontekście przekształceń sieci Internet. Wykorzystana została metoda analityczno-syntetyczna. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.