Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Wiązka celów
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Przedstawiono postacie funkcji celów podmiotów gospodarczych w warunkach gospodarki rynkowej i przeważającej własności prywatnej. W warunkach polskich trzeba brać pod uwagę fakt, że własność państwowa jeszcze długo będzie istotnym elementem systemu gospodarczego. Inaczej określa się i formułuje cele przedsiębiorstw pństwowych, w których klasyczne mikroekonomiczne kryteria efektywności nie są w pełni respektowane.
Wyodrębnienie logistyki społecznej, związane ze zmianą priorytetów i zasad podejmowania decyzji w zakresie kształtowania przepływów materialnych i informacyjnych, w stosunku do ustalonych już priorytetów i zasad w logistyce działań militarnych czy gospodarczych, nasuwa szereg pytań w zakresie zmiany źródeł inspiracji dla formowania wiązki celów w zastosowaniach społecznych logistyki. Celem rozważań jest wstępne rozpoznanie, czy i w jakim zakresie sieci społeczne mogą oddziaływać na kształtowanie decyzji logistyki społecznej.(abstrakt oryginalny)
Autorka podjęła próbę prezentacji celów przedsiębiorstwa w układzie najbardziej charakterystycznych poglądów na ten temat. Za punkt wyjścia przyjęta została tradycyjna interpretacja celu przedsiębiorstwa, stanowiąca punkt odniesienia do przedstawienia koncepcji, które uwzględniają inne niż zysk cele działania przedsiębiorstw. W kolejności omówione zostały zmodyfikowane tradycyjne podejście do celu przedsiębiorstwa, cele postrzegane przez menedżerską teorię przedsiębiorstwa, behawioralną teorię przedsiębiorstwa, ekonomię neoinstytucjonalną oraz cele w ujęciu marketingu.
Właściwe sformułowanie celu działania przedsiębiorstwa i umiejętność posługiwania się miernikami pracy stanowi zasadniczy warunek egzystencji przedsiębiorstwa i możliwość wykorzystania jego szans. Omówiono te zagadnienia w oparciu o istotę przedsiębiorstwa działającego w gospodarce rynkowej.
Zasadniczym celem referatu jest omówienie miejsca i znaczenia zarządzania należnościami w integracji rynkowych i finansowych celów przedsiębiorstwa. Cel przedsiębiorstwa rozumiany jest tu dwojako - jako cel ostateczny i jako cel środek służący do osiągania ogólnych zamierzeń. Istnieją różne subcele dotyczące m.in. finansowych rezultatów działalności; ich osiąganie jest ściśle związane z polityką zarządzania należnościami przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.