Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Wizerunek inwestora
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W publikacji przedstawiono wyniki badań zawartości firmowych stron internetowych spółek i ich użyteczności dla inwestorów. Badania były przeprowadzone dwukrotnie, a ich przedmiotem były firmowe strony internetowe wszystkich spółek notowanych na GPW w Warszawie. (abstrakt oryginalny)
W okresie od lutego do sierpnia 2006 roku przeprowadzono IV Ogólnopolskie Badanie Inwestorów Indywidualnych. W ankiecie wzięły udział 1342 osoby. Patronat merytoryczny nad pracami sprawowowała Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu. Badania przeprowadzono na zlecenie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Wyniki wskazały m.in. na fakt, iż tylko 62% statystycznych polskich inwestorów indywidualnych legitymuje się wykształceniem wyższym. W grupie ankietowanych osób zdecydowanie przeważali mężczyźni (86%). Udział pań w rynku kapitałowym wyniósł tylko 14%. Jednakże dochody z inwestycji na giełdzie są głównym źródłem utrzymania jedynie dla 9% respondentów.
Celem opracowania jest prezentacja opinii uczestników rynku kapitałowego w Polsce na temat jakości relacji inwestorskich. W artykule przedstawiono wyniki badań uzyskane na czterech próbach badawczych: reprezentatywnej, indywidualnych inwestorów, analityków giełdowych sell-side oraz spółkach notowanych na GPW. Część badań przeprowadzono za pośrednictwem firmy MillwardBrown SMG/KRC. Wyniki wskazują, że społeczność finansowa oczekuje coraz szybciej coraz bardziej szczegółowych informacji, kładąc nacisk na informacje dotyczące przyszłości, a także intensywniejszy kontakt ze spółką. Informacje, które wzbudzają niedosyt, nie są związane z rachunkowością czy zawartością sprawozdań finansowych. Na tym tle zaproponowaną przez IASB i FASB zmianę dotyczącą zawartości i układu sprawozdania finansowego należy uznać za chybioną.(abstrakt oryginalny)
Piłka nożna, jako dziedzina skupiająca największą uwagę opinii publicznej oraz mediów, jest przedmiotem szczególnego zainteresowania firm, które poprzez sponsorowanie sportu zamierzają kształtować swój wizerunek i zwiększyć stopień rozpoznawalność w swoim bliższym i dalszym otoczeniu. Sponsorowanie piłki nożnej ma także podnieść stopień znajomości marki sponsora. Jednak wiele negatywnych zjawisk, takich jak: korupcja, fatalne zachowania kibiców, niski poziom sportowy meczów piłkarskich, zmniejszająca się frekwencja na stadionach piłkarskich oraz konflikty między kibicami i działaczami piłkarskim, są największymi zagrożeniami dla wizerunku przedsiębiorstw, sponsorujących polską reprezentację oraz kluby piłkarskie. (abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Dobra i zła reputacja - jeden czy dwa wymiary?
84%
W literaturze przedmiotu dobra reputacja i zła reputacja przedsiębiorstwa traktowane są jako extrema jednego wymiaru, tymczasem z punktu widzenia potrzeby zarządzania reputacją bardziej celowe wydaje się widzenie ich jako dwóch niezależnych zmiennych. Artykuł przedstawia argumenty przemawiające za rozdzielaniem dobrej i złej reputacji oraz stawia pytanie o ich ważność. Z punktu widzenia budowania przewagi konkurencyjnej zasadne jest bowiem rozstrzygnięcie dylematu: czy dobra reputacja pomaga bardziej niż zła szkodzi, czy też jest może odwrotnie? Bazując na przeglądzie badań empirycznych, autorka dochodzi do wniosku, że efektywne zarządzanie reputacją przedsiębiorstwa wymaga koncentracji uwagi przede wszystkim na unikaniu złej reputacji, gdyż jej konsekwencje są groźniejsze i bardziej długofalowe, aniżeli korzyści, jakie oferuje dobry wizerunek.(abstrakt oryginalny)
6
Content available remote Warunek dostępu do drogi publicznej w celu realizacji inwestycji
67%
Przedmiotem artykułu jest problematyka dostępu do drogi publicznej, która związana jest z wymogiem połączenia działki budowlanej z drogą zapewniającą zjazd. Kwestią sporną jest niespójna interpretacja przepisów prawa dotycząca udokumentowania praw do korzystania z gruntu przed wydaniem decyzji o warunkach zabudowy. (abstrakt oryginalny)
Traktaty inwestycyjne zapewniają szeroką ochronę obcych korporacji przed działaniami państwa przyjmującego, obniżającymi wartość inwestycji. Nie ulega wątpliwości, że nieuprawniona deprecjacja powinna pociągać za sobą skutek odszkodowawczy, lecz nie jest już tak oczywiste, jaka forma odszkodowania byłaby właściwa i jakie aktywa powinny być chronione traktatowymi standardami prawnymi. Ponadto trybunały skłaniają się ku rozszerzaniu zakresu ochrony międzynarodowej przyznawanej własności prywatnej, a przy tym czynią to w zakresie wykraczającym poza zakres takiej ochrony w prawie krajowym. Ponieważ ochrona prawnomiędzynarodowa opiera się na szczególnych koncepcjach doktrynalnych i procedurach prawnych nieuwzględniających prawa zwyczajowego i zasad ogólnych prawa międzynarodowego, można uznać je za przejaw zachowań prawnych o charakterze transnarodowym. (abstrakt oryginalny)
Opracowanie poświęcone jest obecnemu kształtowi solidarnej odpowiedzialności inwestora za zapłatę wynagrodzenia podwykonawcy robót budowlanych. Autor wskazuje okoliczności, które uzasadniają zmiany w istniejącym modelu wspomnianej instytucji, a następnie przedstawia i omawia przesłanki, od których spełnienia zależy powstanie odpowiedzialności inwestora. Przedmiotem prowadzonej analizy jest również zakres długu obciążającego inwestora powstałego wskutek jego zgody na wykonywanie przez podwykonawcę oznaczonych robót. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.