Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 163

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Work training
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
"Schools, as little islands, surrounded by the depths of conventions and traditions isolate themselves from the land of real-life. Their inhabitants, who live there only intermittently, arrive there on a little retractable suspension bridge in the morning and leave the island in the afternoon. Why do the young island-dwellers visit their island every day? In order to learn to live on the land itself!" [Carr, 1942]. In our study we mainly concentrate on answering such questions, which concern the development of the expectations of economy towards vocational training and education. Hopefully our research, for the sake of the development of the network between economy and education may point out such potentials, which - often due to the lack of communication - are missing. (fragment of text)
Udział w szkoleniach rozwojowych do niedawna był przywilejem pracowników firm typu korporacyjnego czy urzędów państwowych najczęściej szczebla centralnego. Obecnie zauważa się w wielu firmach produkcyjnych nowy trend, jakim jest szkolenie brygadzistów z zakresu prowadzenia szkoleń. Ta, z definicji silnie techniczna, grupa zawodowa, która dotychczas praktycznie wcale nie była szkolona, obecnie trenowana jest pod kątem kompetencji miękkich. Zjawisko to jest złożone i porusza ciekawy aspekt wiedzy ukrytej. (fragment tekstu)
Pierwsza część mojego opracowania poświęcona jest krótkiemu omówieniu struktury i zakresu tematycznego kwestionariusza, jako narzędzia badawczego, które wykorzystane zostanie w badaniu CVTSW2. (...) W drugiej części omawiamy krótko organizację i najważniejsze wyniki analogicznych badań prowadzonych w Stanach Zjednoczonych. (fragment tekstu)
Artykuł powstał na podstawie raportu Demoskopu oraz Instytutu Zarządzania, pt.: "Raport szkoleń 2000 - popyt". Na podstawie analizy danych wyodrębniono pięć segmentów, które pozwalają opisać zdecydowaną większość popytowej części rynku szkoleniowego.
W salonach Jaguar Land Rover w Polsce przeprowadzony został program rozwojowo-szkoleniowy adresowany do kierowników sprzedaży. Indywidualne profilowanie motywacyjne Reiss Motivation Profile, praktyczne warsztaty i koncentracja na rozwoju kompetencji menedżerskich, a zwłaszcza na budowaniu zespołu, przyniosła firmie już widoczne rezultaty. (fragment tekstu)
7
Content available remote Challenges of Aviation Personnel Training at Higher Educational Institutions
75%
The Ukrainian airlines' fleet consists of civil aircrafts, 80 percents of which are manufactured abroad, in particular in the United States of America and in Western Europe. That is why it requires training of aviation specialists who perform maintenance operations of foreign and national modern aircrafts in accordance with the international standards. Principal aspects of national educational standards for aircrafts maintenance personnel training harmonization with EASA Regulations have been analyzed to show how to adjust the educational and training programs and curricula for training of aircrafts maintenance personnel according to Part-66 standards. (original abstract)
Ewaluacja procesu szkolenia i jego efektów jest ważnym działaniem, które może poprawić jakość i skuteczność działań edukacyjnych w organizacji. W artykule zaprezentowano niektóre podejścia do tej ewaluacji, a także wskazano możliwości ich wykorzystania w celu poprawy rezultatów szkoleniowych w bankach. Następnie przedstawiono wyniki badań empirycznych przeprowadzonych w ostatnim kwartale 2008 r., dotyczących m.in. niektórych podejść do oceny przedsięwzięć szkoleniowych stosowanych i marginalizowanych w lubuskich oddziałach banków. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono koncepcję oceny szkolenia specjalistów LOGISTYKI zdolnych do wykonywania zadań w ramach łańcucha logistycznego. Wykonywanie zadań logistycznych powierzane jest zespołowi, który przestrzegając reguł wykonawczych doprowadza do realizacji zadania. Z reguły zespół ten składa się z podzespołów, które odpowiedzialne są za realizację przydzielonych zadań. Wykorzystując strukturę niezawodnościową funkcjonowania podzespołów i nałożone wymagania czasowe, dokonywana jest ocena funkcjonowania podzespołów i całego zespołu logistycznego. (abstrakt oryginalny)
W opracowaniu przedstawiono problematykę doradztwa edukacyjno-zawodowego w szkolnictwie zawodowym w Polsce i w wybranych państwach Unii Europejskiej. W artykule zaprezentowano podstawowe definicje i pojęcia używane dla określenia tematyki doradztwa. Przedstawiono syntetyczną informację na temat funkcjonowania doradztwa edukacyjno-zawodowego w strukturach szkolnictwa zawodowego następujących państw: Polska, Austria, Francja, Finlandia, Słowacja, Węgry, Wielka Brytania. (abstrakt oryginalny)
W opracowaniu przedstawiono problematykę nadzoru pedagogicznego w szkolnictwie w Polsce i w wybranych państwach Unii Europejskiej. W artykule zaprezentowano podstawowe definicje i pojęcia używane dla określenia tematyki nadzoru pedagogicznego. Przedstawiono syntetyczną informację na temat organizacji nadzoru pedagogicznego w systemach oświatowych następujących państw: Polska, Czechy, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Niemcy, Rumunia, Szwecja, Wielka Brytania. (abstrakt oryginalny)
12
Content available remote Kształcenie zawodowe w Polsce i w wybranych państwach Unii Europejskiej
75%
W opracowaniu przedstawiono problematykę systemu kształcenia zawodowego w Polsce i w wybranych państwach Unii Europejskiej. W artykule zaprezentowano podstawowe definicje i pojęcia z obszaru tytułowego zagadnienia. Przedstawiono syntetyczną informację na temat wybranych problemów i organizacji sytemu kształcenia zawodowego w systemach szkolnych następujących państw: Polska, Austria, Dania, Holandia, Niemcy, Szwecja, Wielka Brytania. (abstrakt oryginalny)
W niniejszym artykule przedstawiono zadania do wykonania w ramach projektowania i planowania szkolenia przy wsparciu normy PN-ISO 10015:2004. Zaprezentowano wskazówki w jaki sposób zwiększyć skuteczność i efektywność szkolenia, jako inwestycji. Omówiono specyfikację planu szkolenia oraz jego organizację.
14
Content available remote Finansowanie szkoleń z zakresu rachunkowości ze środków unijnych
75%
28 września 2007 r. Komisja Europejska wydała decyzję w sprawie przyjęcia do realizacji programu operacyjnego "Kapitał ludzki", który jest jednym z programów służących realizacji narodowych strategicznych ram odniesienia na lata 2007-2013 i obejmuje całość interwencji Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) w Polsce. Przyjęcie Programu stanowi potwierdzenie głównych kierunków rozwoju i prowadzenia polityki prozatrudnieniowej rządu oraz umożliwia wykorzystanie środków EFS w Polsce w latach 2007-2013. (...) Celem artykułu jest przedstawienie możliwości wykorzystania środków Unii Europejskiej do finansowania szkoleń z zakresu rachunkowości. (fragment tekstu)
15
Content available remote Kształcenie pracowników jako element zarządzania wiedzą
75%
Na początku artykułu omówiono istotę zarządzania wiedzą oraz etapy rozwoju w organizacji. Następnie przedstawiono wyniki badań przeprowadzonych wśród pracowników jednostek finansowych sądów rejonowych województwa zachodniopomorskiego, dotyczących możliwości podnoszenia kwalifikacji.
Omówiono cele projektu MASTER BSR, a następnie przedstawiono partnerów projektu oraz zadania, za które była odpowiedzialna Politechnika Gdańskia.
W niniejszym opracowaniu podjęto próbę zwrócenia uwagi na wyzwania stojące przed szeroko pojmowanym procesem doskonalenia kadr w kontekście integracji Polski ze strukturami unijnymi. Zaprezentowano potrzeby edukacyjne przedsiębiorstw, zdiagnozowane na podstawie dostępnych badań oraz literatury. Na potrzeby tego opracowania zapotrzebowania edukacyjne firm zostały potraktowane nieco szerzej, niż tylko jako katalog obszarów tematycznych, najczęściej zgłaszanych przez firmy. Uwzględniono także potrzeby organizacyjne związane z procesem szkoleniowym w firmie oraz potrzeby finansowe dotyczące pokrywania kosztów programów szkoleniowych. Przedstawiono krótką charakterystykę dostępnych europejskich środków finansowych przeznaczonych na finansowanie przedsięwzięć edukacyjnych w firmach. (fragment tekstu)
Nowoczesne podejście do szkoleń to postrzeganie ich w kategoriach procesowych, nie jako doraźne działania podejmowane z różną częstotliwością ale permanentna działalność, przybierająca w różnych okresach cyklu działalności zawodowej pracownika różną postać. W artykule przedstawiono aktualne tendencje występujące na polskim rynku szkoleniowym, w porównaniu do innych krajów Unii Europejskiej i USA.
Trójwymiarowe światy wirtualne są środowiskami skutecznie wykorzystywanymi do szkoleń zawodowych i biznesowych w różnych krajach. Mowa tu o tzw. światach wirtualnych "na serio", w przeciwieństwie do światów-gier. W artykule omówiono kwestie szkoleń w przestrzeni największego z nich - Second Life. Artykuł składa się z czterech głównych części. W pierwszej zawarto krótkie wprowadzenie w środowiska światów wirtualnych 3D, gdyż są one mało rozpoznane w Polsce i polskiej literaturze przedmiotu. W drugiej części przedstawiono ogólnie funkcjonalność tych środowisk w szkoleniach zawodowych i biznesowych, a właściwie cechy ŚW, które wpływają na tę funkcjonalność. Trzecia część jest poświęcona akademickiemu wykorzystywaniu ŚW. Są tam przykłady uczelni, które programowo wykorzystują światy wirtualne w swoich kursach zawodowych i biznesowych, a także konferencji naukowych odbywanych w ŚW. W czwartej części przedstawiono przykłady badań nad efektywnością szkoleń zawodowych i biznesowych w trójwymiarowych światach wirtualnych oraz funkcjonalnością tych środowisk.(abstrakt oryginalny)
W artykule zwrócono uwagę na to kiedy w organizacji potrzebny jest coaching i jak go wykorzystać do własnego rozwoju. Omówiono czynniki jakie są niezbędne do efektywnej pracy coachingowej. Przybliżono w jakich sytuacjach można optymalnie wykorzystać taką formę pracy.
first rewind previous Strona / 9 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.